Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 87 prej 87
  1. #81
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321

    Për: Tifozët e Gjermanisë

    Reagimet për vendimin e Lahm-it

    Bekenbauer: “Klasi i Lahmit dhe fleksibiliteti i tij është shumë vështirë të zëvendësohet në kombëtare. Të paktën do qëndrojë te Bajerni”. Joakim Lëv: “Ai duhet të ndihet krenar për karrierën e tij. Lahm është një lojtar i jashtëzakonshëm, me zemër, pasion dhe karakter, i cili ka dhënë shumë për kombëtaren. Faleminderit Lahm! Faleminderit për lojën inteligjente dhe klasin që na dhurove për 10 vite. Ai ishte gjithmonë figura kryesore dhe ura lidhëse për mua”.

    Bierhof: “Filip Lahm është një shembull absolut si futbollist dhe njeri. Në kombëtare mbajti një vijë lineare duke mos dalë kurrë nga vetja. Ai është një lojtar me personalitet dhe i pëlqen gjithnjë të marrë përgjegjësi. Kam respekt të jashtëzakonshëm për karrierën dhe vendimin e tij. Ne duhet vetëm ta falënderojmë”.

    Rudi Fëler: “Me siguri është një surprizë për shumë njerëz. Filip Lahm ka qenë në formën e tij më të mirë dhe, duke njohur kualitetet sportive e fizike, besoja te pjesëmarrja në ‘Rusi 2018′”. Geri Lineker: “Filip Lahm është tërhequr nga karriera e tij ndërkombëtare me përfaqësuesen. Unë mendoja se ai do priste edhe pak për të shkuar në limitet e tij”.

    Rumenige: “Nuk ka lamtumirë më të bukur, sesa ta mbyllësh karrierën si kampion bote. Tani, kombëtarja gjermane nuk do ta ketë të thjeshtë ta zëvendësojw Filipin si lojtar, njeri dhe kapiten”.

    Matias Samer: “Ky është një lajm mjaft befasues për kombëtaren dhe fansat gjermanë. Por, ky është një vendim që mund ta ndiejë vetëm Filip Lahm, nëse është i drejtë — -në kohën e duhur. Ai meriton patjetër respektin më të madh!”

    Lotar Mateus:
    “Vendim i guximshëm nga Filip Lahm. Ta mbyllësh karrierën me kombëtaren do shumë guxim dhe forcë. Ai gëzon gjithë respektin për këtë gjë!”

    Nirsbah: “Lahm më telefonoi të premten në mëngjes dhe më informoi për këtë hap. E vura re menjwherw që mezi po fliste të ma thoshte këtë lajm. Ai qëndroi 10 vite me ne dhe nuk ishte vetëm lojtar i jashtëzakonshëm, por edhe shembull absolut. E falënderova për gjithçka ka dhënë për kombëtaren”.

    Ozil & Co: “Faleminderit Filip. Faleminderit për gjithçka. Do na mungosh!”.

    Podolski: “Filip, e kam pasur për nder dhe krenari të luaja dhe festoja sukseset për 10 vite me kombëtaren dhe 3 vite me Bajernin”.

    Shyrrle: “Faleminderit Filip!”

    Tomas Myler: “Nëse dikush do ta mbyllë një karrierë me kombëtaren, atëherë është momenti i duhur”.

    Uve Zeler: “Për mua ky lajm ka qenë surprizë, ndoshta për të gjithë. Për kombëtaren do të jetw me siguri një humbje e madhe”.

    Sep Blater: “Filip Lahm është një model profesionisti në karrierën e tij të shkëlqyer dhe e gjithë bota do t’i përulet pas këtij gjesti fisnik”.

    Burimi: http://www.panorama-sport.com/lajme-...#ixzz37wwd5yj3
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  2. #82
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776

    Për: Tifozët e Gjermanisë

    Mu per vete s' do te me bej zemra per te pare Gjermanine. Pse bash mein Liebling u desht me shku?!
    AUTOCHTHONOUS

  3. #83
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030

    Për: Tifozët e Gjermanisë

    Danke Philip.
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  4. #84

    Për: Tifozët e Gjermanisë

    Respekte pe Lahm! U largua si kampion bote!

    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  5. #85

    Për: Tifozët e Gjermanisë

    Sa mire qe rrine kater yjet ne fanelle





    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  6. #86
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Për: Tifozët e Gjermanisë

    Jul 22, 2014 12:51:00

    The former West Germany star admits he finds it difficult to understand the Bayern Munich captain's decision to retire from international football

    Germany icon Franz Beckenbauer has voiced his surprise with Philipp Lahm's decision to retire from international football, claiming the world champions still "desperately need" the Bayern Munich defender.

    The 30-year-old stepped down from national team duties after guiding Germany to World Cup glory in Brazil earlier this summer and Beckenbauer finds it hard to comprehend Lahm's decision.

    "Lahm's decision to retire came as a complete surprise to me. I would have understood it for a number of players, but not for Philipp Lahm," Beckenbauer told Sky Sports HD.

    "The team desperately needs him. He is the leader of this squad. It will be very tough to replace him.

    "He still has plenty to offer at the age of 30. He is more than capable of using his energy wisely, regardless of his position on the pitch.

    "Yes, he won the World Cup, but that's not a reason to say farewell to the national team."

    Lahm made 113 international appearances for Germany, scoring five goals in the process, and featured at three World Cups and as many European Championships.

    http://www.goal.com/en/news/15/germa...nbauer?ICID=OP
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  7. #87

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •