Close
Faqja 17 prej 17 FillimFillim ... 7151617
Duke shfaqur rezultatin 321 deri 335 prej 335
  1. #321
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
    PO. ajo eshte arsyeja pse jam larguar. deshira per te qene i pavarur dhe akoma nuk e di se ne cilin shtet dua te jetoj. per fat te mire nuk punoj 8-9-10 ore ne dite per te mbajtur familjen ne shqiperi.

    flas per asimilim nen pushtues... pra nen turkun qendruam 5 shekuj e nuk u asimiluam. per kete e kam fjalen.
    ndersa se me ke martohen 10-15 kokra nuk me intereson fare. keto jane pakica.
    nese partneri zgjidhet me dashuri, le te jete kinez, mongol apo senegalez. nuk ka rendesi raca, feja apo kombesia. nuk jam aspak kundra.



    ke fakte historike qe vertetojne se kjo qe po thua ti eshte totalisht e pavertete.
    ke sa te duash raste popujsh te varfer qe te nxitur nga krenaria dhe dinjiteti u ngriten kundra pushtuesve.
    Je pak si shume enderrimtar ,per te miren tende zgjohu
    Me ngjan si nje personazh ne nje film e kam pare ,personazhi ishte i njohur per tregimet e tij (fantastiko-shkencore)
    Ishe i pasur ne Shqiperine e enverit por zgjodhe rrugen me te mundishme per eksplorimin e botes ,flet 5 gjuhe ,ke pas dashnore nga te gjitha racat,ke pune per te pasur zili ups harrova je edhe 2 metra i gjate

  2. #322
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    don't know what ur talking about!
    nuk kam c'te te bej nese nuk e njeh historine pink...
    ke raste sa te duash kur popuj te skamur afrikane u ngriten kunder kolonizuesve europiane per te fituar paveresine, vetem te nxitur nga dinjiteti i tyre kombetar. ke sa te duash.

    p.s. akoma nuk e kam kuptuar se cfare doni te tregoni (ti dhe disa te tjere) kur pa qene aspak nevoja, fusni fjale apo fjali anglisht... nejse. pune per ju.


    Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
    Ishe i pasur ne Shqiperine e enverit por zgjodhe rrugen me te mundishme per eksplorimin e botes ,flet 5 gjuhe ,ke pas dashnore nga te gjitha racat,ke pune per te pasur zili ups harrova je edhe 2 metra i gjate
    ato qe nenvizova po i shpik nga vehtja, sepse ne shqiperine e enverit kam qene femije. per here te pare qe kam dalur jashte shqiperise kam qene 12 vjec dhe familja ime nuk eshte e pasur por thjeshte jetojne mire. aq sa mos te kene nevoje per parate e mia dhe as une per te tyret.

    ato te tjerat jane pak a shume te verteta (jam 2 cm me i shkurter), por po me mahnit si arrin te mbash mend kaq shume gjera rreth meje.
    ndjehem shume i nderuar.

    p.s. si shume po merresh me mua.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  3. #323
    Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Perfundimisht,cdo individ Shqiptar,per cdo vendim personal te jetes se vet,duhet te konsultohet me Forumin.
    Lol, ke shume te drejte!
    Ne bejme dallime veri - jug mes shqiptaresh e jo me te huajt e sidomos me turq, grek, serb (per te mos folur per ndarjet me karakter fetar).

    Hapni syte o njerez e shihni punet e juaja. Nese keni antipati apo urrejtjen ndaj nje populli, atehere mos u merrni me to. Lerini te tjeret te bejne c'te duan me jeten e tyre e mos paragjykoni e ofendoni.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  4. #324
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    10-06-2012
    Postime
    199
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Lol, ke shume te drejte!
    Ne bejme dallime veri - jug mes shqiptaresh e jo me te huajt e sidomos me turq, grek, serb (per te mos folur per ndarjet me karakter fetar).

    Hapni syte o njerez e shihni punet e juaja. Nese keni antipati apo urrejtjen ndaj nje populli, atehere mos u merrni me to. Lerini te tjeret te bejne c'te duan me jeten e tyre e mos paragjykoni e ofendoni.
    Ajo ndodh vetem te ju te Shqiperise Kleadon, mos te them ne pergjithsi-te ata te jugut (Perjjashtim Vlores e Mallakaster ndoshta edhe Fier ) .. Shqiptarin jashte kufijve nuk e degjon duke share shqiptarin pse ka religjion te ndryshem asnjehere ..
    Ke gazeta online , komente , forume dhe bindesh qe perqarjet veri-jug , musliman e i krishtere i sjellin shqiptaret e jugut ose me qarte ne kete forum vllehet e maskuar !
    Ne asnje popull skam hasur aq urrejtje fetare sikurse te shqiptaret , e as qe e kisha paramendu qe ne Shqiperi ka te tille .

  5. #325
    Citim Postuar mė parė nga Blizoo Lexo Postimin
    Ajo ndodh vetem te ju te Shqiperise Kleadon, mos te them ne pergjithsi-te ata te jugut (Perjjashtim Vlores e Mallakaster ndoshta edhe Fier ) .. Shqiptarin jashte kufijve nuk e degjon duke share shqiptarin pse ka religjion te ndryshem asnjehere ..
    Ke gazeta online , komente , forume dhe bindesh qe perqarjet veri-jug , musliman e i krishtere i sjellin shqiptaret e jugut ose me qarte ne kete forum vllehet e maskuar !
    Ne asnje popull skam hasur aq urrejtje fetare sikurse te shqiptaret , e as qe e kisha paramendu qe ne Shqiperi ka te tille .

    Po po, ndodh te shqiptaret e shqiperise ne shumicen e rasteve, por mos harro qe per fe jane ato te kosoves ne vend te pare (nuk e di nga je ti).
    Edhe une ne kete forum e kam vene re nje urrejtje te tille, isha e bindur qe ne mes shqiptareve nuk ka te tilla urrejtje.

    Tani, sa i perket serbeve jam dakord deri ne nje fare pike. Eshte nje dhune e koheve te fundit (dmth jo me ne shekujt 14-16 por te shekullit 20) dhe kuptoj sh mire sidomos kosovaret qe i urrejne ato. Por, nga ana tjeter nuk shoh ndonje problem te madh sepse disa vajza te mbyllura neper fshatra, martohen me serb. E pastaj? Problem i madh... pune per te!

    Edhe per grekun nuk kam ndonje simpati te madhe, ngaqe po shohim dita dites se si i trajtojne shqiptaret. Ama, te kesh nje urrejtje ndaj turqve ne te njejtin nivel me serbin, me duket e ekzagjeruar. Turku na pushtoj e na la shume mbrapa, por behet fjale per qindra qindra vite me pare nderkohe qe sot kemi mardhenie te mira qofte qeveritare e qofte te nivelit civil. Nuk kam degjuar trajtime negative te turqeve ndaj shqiptareve.

    Po te nisemi nga kjo llogjike i bie qe te kemi urrejtje ndaj gjermanve e italjnave per shkak te luftrave boterore, e jo vetem ne shqiptaret...por e gjithe bota ka patur luftra nder shekuj!

    Per mua, cdo njeri vleresohet personalisht e jo si nje komb i tere. Offf sa inat na kane neve shqiptareve

    La vita non si spiega, si VIVE!

  6. #326
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    23-09-2011
    Vendndodhja
    Dardanė
    Postime
    1,813
    Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
    Eshte e kot te debatoj me ty si nje turkofil qe je ,e perserise Turqit nuk i kemi miq se na mbajten te pushtuar ne menyren me barbare per shekuj ,asnje pushtues nuk eshte i mire por sikur te ishim ne pushtimin austro-hungarez do ishte me mire ,kete mendoj une ,turku ka qene pushtues GABEL dhe gabel ka mbet .
    P.S ne shqiptaret kemi miq evropianet dhe amerikanet ndersa armiq kemi vehten tone !
    Te jap verejtje serioze, nese diskuton me mua, cfaredo diskutimi te jete ai, te lutem mos me quaj turkofil me u kuptuam?? Sepse me ofendon rende, kurse une flas vetem realitetin dhe asgje tjeter pos tij. Sikur te mveshja une ndonje FILI si do te dukej ty? A do te ndiheshe rehat sikur te quaja une serbofile? Jo nuk do te ndiheshe, sepse mendoj qe nuk je e tille. Me e mira eshte qe te mos jemi nen pushtimin e askujt, por cfare te besh, shqipetari eshte mesuar te jete cdo here i pushtuar, kjo i eshte bere normale dhe e natyrshme sa qe kane filluar edhe te zgjedhin pushtuesit, ky do te ishte me i mire te na pushtonte, kurse ai tjetri me i keq...!!!! Eshte per t'u habitur apo jo! Une them se ne kemi armiq Francezet dhe per kete jam mese i bindur, kjo mbeshtetja qe franca ka filluar te na e jap koheve te fundit eshte vetem formalitet, ose me mire te themi 'detyrim' nga fuqia boterore 'Amerike'. Ndersa miqet tani nuk po i permend fare.

    Ps. tani sllavet na llogarisin si zionista, neve shqipetareve te Kosoves. Tani, n'kofsh bektesh merre vesh...!

  7. #327
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    23-09-2011
    Vendndodhja
    Dardanė
    Postime
    1,813
    Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
    nuk i quaj un nje pordh uck-ne o gon..
    e quajn fotot qe ke sjell ti ku tregohet qarte..shum qarte se ushtria serbe nuk pat asnji far m.ut pengese nga e ashtuvet rogner-quajtura uck..
    ajo..ushtria serbe..vrau sa desh dogji saa desh perzuni sa desh.. perdhunoj sa desh e iku pi kosove vetem prej misilave te klarko klinton blero dalemes.. e jo prej fendave te maxhun kelmendit e komunikatave te krasniq jakup milaim zekes.. apo zbulimeve te azem syl limo rognero klos qosit..

    mos harro se ki pru qato foto..
    O i nderuar, une e thash para se te postoja videot, UCK luftuan me aq sa paten mundesi dhe me ate mundesi te vogel qe paten, ata i sollen shume deme armikut. Mendo ose futu ne youtube, shiko ushtrine serbe dhe armatimin qe kishte ajo dhe pastaj krahaso me UCK. Por pavaresisht asaj, ata paten shume disfate dhe ne pamundesi te korrjes se ndonje suksesi perball uck-se ata e treguan trimerin dhe burrerine ne gra, pleq, femi dhe burra te pa armatosur. Pra, ata nuk ishin ne gjendje te perballeshin vetem burre me burre dhe u treguan qyqare duke masakruar popullaten e pa armatosur. Eshte interesante, cdo here i kemi rrahur, si ne kohen e luftes, poashtu edhe pas luftes bindshem , sepse ata nuk kane zemer te burrit, per kete te garantoj, une i njoh me mire se ti Brari, i kam pasur ne dere te shpise gjate tere jetes dhe e njoh burrerine e tyre...

    Lufta ne Kosove ka qene e pa barabarte, edhe sikur te behej lufte Serbi vs Shqiperi prap do ishte lufte e pa barabarte...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gon! : 06-08-2012 mė 19:01

  8. #328
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anėtarėsuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Ndoshta nuk eshte tema e duhur per te te diskutuar rreth luftes se UĒK-se por per kuriozitet a ka ndonjeri prej jush te dhena se sa ishin te vraret ne rradhet e Serbeve gjate luftes me UĒK-ne?
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  9. #329
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    23-09-2011
    Vendndodhja
    Dardanė
    Postime
    1,813
    Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
    Ndoshta nuk eshte tema e duhur per te te diskutuar rreth luftes se UĒK-se por per kuriozitet a ka ndonjeri prej jush te dhena se sa ishin te vraret ne rradhet e Serbeve gjate luftes me UĒK-ne?
    Aq sa kane mundur te identifikojne pala shqipetare ekziston nje shifer, por une nuk e di fatkeqesisht, mirepo ka pasur shume me shume te vrare, per te cilet nuk kane treguar. Fshehtesia eshte zbuluar disa vite pas perfundimit te luftes, kur shume nena serbe kerkonin djemt e tyre, i qanin e i vajtonin.



    Sa i perket temes, gjerat nderlidhen dhe debati zgjerohet, por thelbi nuk i humbet kesaj.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gon! : 06-08-2012 mė 20:28

  10. #330
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
    nuk kam c'te te bej nese nuk e njeh historine pink...
    ke raste sa te duash kur popuj te skamur afrikane u ngriten kunder kolonizuesve europiane per te fituar paveresine, vetem te nxitur nga dinjiteti i tyre kombetar. ke sa te duash.

    p.s. akoma nuk e kam kuptuar se cfare doni te tregoni (ti dhe disa te tjere) kur pa qene aspak nevoja, fusni fjale apo fjali anglisht... nejse. pune per ju.




    ato qe nenvizova po i shpik nga vehtja, sepse ne shqiperine e enverit kam qene femije. per here te pare qe kam dalur jashte shqiperise kam qene 12 vjec(kur hypa ne gomone )dhe familja ime nuk eshte e pasur por thjeshte jetojne mire. aq sa mos te kene nevoje per parate e mia dhe as une per te tyret.

    ato te tjerat jane pak a shume te verteta (jam 2 cm me i shkurter), por po me mahnit si arrin te mbash mend kaq shume gjera rreth meje.
    ndjehem shume i nderuar.

    p.s. si shume po merresh me mua.
    Mos u ndje fare i nderuar sepse ne jeten reale "njihem" si demaskuese genjeshtaresh patologjik
    Njoh disa te tille si ty ....

  11. #331
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
    Mos u ndje fare i nderuar sepse ne jeten reale "njihem" si demaskuese genjeshtaresh patologjik
    Njoh disa te tille si ty ....
    ke jete reale???
    vertete? mahnitese kjo. jo per gje, por ngaqe mbake mend te gjitha """genjeshtrat""" qe kam shkruar rreth vehtes ne 3 vite forum...

    p.s. cilat jane genjeshtrat? qe me pelqen te eksploroj boten? relativisht e vertete pasi deri tani kam qene ne 24 shtete nder 4 kontinente. kam postuar edhe foto ne nenforumet e fotove
    qe flas 5 gjuhe? besoj se shpesh here nga gazetat qe kam cituar, e kam provuar kete gje.
    qe jam i gjate 2m? me kane bere edhe te postoj nje foto te kartes se identitet.
    kot se koti te njihkan si demaskuesgenjeshtaresh patologjike. qenke e deshtuar ne kete "profesion".
    Vasudhaiva Kutumbakam

  12. #332
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    na cat bi.then me kte temė..

  13. #333
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    23-09-2011
    Vendndodhja
    Dardanė
    Postime
    1,813
    Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
    na cat bi.then me kte temė..
    Ske faj ti jo...

    Tek ne thone; duhet te ringjallet Hitleri edhe nje here qe te perfundoj punen e tij te pa kryer...

    Kurse ne Shqiperi vertete duhet te ringjallet Enveri, ose te lind nje i ngjashem me te...

  14. #334
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
    ke jete reale???
    vertete? mahnitese kjo. jo per gje, por ngaqe mbake mend te gjitha """genjeshtrat""" qe kam shkruar rreth vehtes ne 3 vite forum...

    p.s. cilat jane genjeshtrat? qe me pelqen te eksploroj boten? relativisht e vertete pasi deri tani kam qene ne 24 shtete nder 4 kontinente. kam postuar edhe foto ne nenforumet e fotove
    qe flas 5 gjuhe? besoj se shpesh here nga gazetat qe kam cituar, e kam provuar kete gje.
    qe jam i gjate 2m? me kane bere edhe te postoj nje foto te kartes se identitet.
    kot se koti te njihkan si demaskuesgenjeshtaresh patologjike. qenke e deshtuar ne kete "profesion".
    Natyrisht se kam jete reale ,krahasojme numrin e postimeve
    Ndonese ky debat eskaloi ne nje fare menyre ,dhe te jesh i sigurt se nuk ka asgje personale ,ti ndoshta mund te jesh ashtu siq e pershkruan vehten por nuk permenden keto vecuri gati se ne secilin postim .Edhe une kam shetit ndonese jo sa ti(13 shtete dhe 3 kontinente) dhe cka eshte me e rendesshme keto i kam bere ne cilesine e turistit dhe nga Kosova ,kam jeten qe ne Kosove eshte per tu patur zili ,nga pamja fizike konsiderohem e bukur por mua nuk me pelqen te mburrem ....

  15. #335
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar mė parė nga Gon! Lexo Postimin
    Te jap verejtje serioze, nese diskuton me mua, cfaredo diskutimi te jete ai, te lutem mos me quaj turkofil me u kuptuam?? Sepse me ofendon rende, kurse une flas vetem realitetin dhe asgje tjeter pos tij. Sikur te mveshja une ndonje FILI si do te dukej ty? A do te ndiheshe rehat sikur te quaja une serbofile? Jo nuk do te ndiheshe, sepse mendoj qe nuk je e tille. Me e mira eshte qe te mos jemi nen pushtimin e askujt, por cfare te besh, shqipetari eshte mesuar te jete cdo here i pushtuar, kjo i eshte bere normale dhe e natyrshme sa qe kane filluar edhe te zgjedhin pushtuesit, ky do te ishte me i mire te na pushtonte, kurse ai tjetri me i keq...!!!! Eshte per t'u habitur apo jo! Une them se ne kemi armiq Francezet dhe per kete jam mese i bindur, kjo mbeshtetja qe franca ka filluar te na e jap koheve te fundit eshte vetem formalitet, ose me mire te themi 'detyrim' nga fuqia boterore 'Amerike'. Ndersa miqet tani nuk po i permend fare.

    Ps. tani sllavet na llogarisin si zionista, neve shqipetareve te Kosoves. Tani, n'kofsh bektesh merre vesh...!
    Nuk mund te jete patriot personi qe nuk i pengon e aq me pak perkrah azanin(kopjen e shemtuar operistike) 5 here ne dite ne gjuhe te huaj.Ne sjemi patriot ,mund te mashtrojme vehten por me mashtrim skemi bere gje ,gjermanet para 5 shekujsh perkthyen biblen ne gjuhe e tyre....
    Sllavet na konsiderojne zionista??!
    SI kemi qejf ti bejme qejfin vehtes hahhahah
    Nuk e di a e ke pare nje dokumentar per Millosheviqin ,ku thoshte luften e Kosoves e finacuan portieret e FIVE AVENYE ,me thuaj njihen hebrenjet si portiere ,bukepjekes e qebaptor??!!

Faqja 17 prej 17 FillimFillim ... 7151617

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •