Close
Faqja 1 prej 17 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 335
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardanė
  Postime
  1,817
  Faleminderit
  3
  20 falenderime nė 19 postime

  Martohet me serb, refuzon shtetin e Kosovės!

  Martohet me serb, refuzon shtetin e Kosovės!

  Marjana Preēi, 36 vjeēarja nga Lezha e Shqipėrisė, ėshtė e martuar me Caslav Jevticin - 45 vjeēarin nga fshati Rajinovc i Kamenicės. Fakti se Caslavi ėshtė serb, nuk e ka penguar Marjanėn qė dashurinė ta lidhė me martesė dhe ta kurorėzoj me lindjen e vajzės Andela, mė 2009 nė Graēanicė. Ajo jeton nė Anamoravė, tė gjithė e thėrrasin nusja serbe, nuk i do shėrbimet e Kosovės, ndėrsa ndjehet e “diskriminuar” sepse nuk mund t’i shfrytėzojė ndihmat nga Serbia!

  “Kam qenė e pėrgatitur pėr probleme edhe me ‘tė mitė’ e edhe me serbėt pėr shkak tė martesės sė pėrzier. Por, asgjė nga kjo. Papritur, problemi mė i madh i imi ėshtė me administratėn”, flet Mariana pėr mediat serbe, me njė serbishte tė keqe, teksa e mban vajzėn nė dorė. Ajo thotė se fėmijėn duhet ta dėrgojė te mjeku, ndėrsa tė gjithė “tregohen tė ngathėt”.

  Nė janar tė kėtij viti, Marjana zyrtarisht martohet me Caslavin nė Bujanoc. Megjithatė, sipas saj, “kjo nuk ishte e mjaftueshme pėr t'u kualifikuar pėr shtetėsi serbe dhe pėr kujdesin mjekėsor nga institucionet serbe tė shėndetėsisė”!

  “Kemi marrė udhėzimin pėr ta dėrguar te mjeku nė Vranje. Nė pikėkalimin administrativ Dheu i Bardh shqiptarėt mė kanė ngacmuar pėr shkak tė pasaportės shqiptare. Situata mė e mirė nuk ishte as nė Konēul, gjatė hyrjes nė Serbi, prej nga mė kthejnė serbėt dhe mė kėshillojnė qė tė futem pėrmes Maaqedonisė. U jam mirėnjohėse mjekėve nė Graēanicė tė cilėt mė mirėpritėn edhe pa kartat e sigurimit shėndetėsor dhe e Andelan e sollėn nė jetė. Por, unė nuk mundem gjithnjė tė shkoj atje, sepse ka incidente nė rrugė, e aq mė pak dua qė pėr ēdo kontroll tė udhėtoj nė Shqipėri”, thotė ajo pėr Novosti.

  Marjana ankohet se me burrin e rrisin fėmijėn nė kushte tė vėshtira dhe se “ngatėrresat administrative” ia pamundėsojnė tė drejtėn “pėr shtesa apo ndihma sociale tė Serbisė”.

  “Ėshtė e rėndėsishme qė fėmija t’i ketė gjėrat elementare. Ende e ushqej me gji, por kam frikė s’i t’ia bėjmė tutje”, thotė Marjana.

  Caslavi ėshtė drejtuar nė shumė adresa, dhe nė shumė dyer, qė tė “realizojė tė drejtėn elementare pėr fėmijėn e tij”. Ai tash pret pėrgjigje nga ministri i Brendshėm serb, Ivica Dacic.

  “Ndjehem keq nė vendin tim. Pas gjithė asaj qė kemi duruar nė Kosovė, mendoj tė largohem, sepse tė gjithė kanė heq dorė nga ne dhe nga vuajtjet tona. E unė vetėm dua qė fėmija im tė rritet aty ku janė rritur tė parėt e mi dhe unė”, thotė Caslav.

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardanė
  Postime
  1,817
  Faleminderit
  3
  20 falenderime nė 19 postime
  Keta deshirojne te marrin ndihma sociale nga dy shtete, e ndoshta i treti mund te jete edhe Shqiperia, sepse nga Kosova e marrin ndihmen sociale.

  Ps. une jam nga Kamenica, punoj ne administrate dhe pikerisht ky burri serb Caslav ka ardhur dhe ka rregulluar dokumnetat per te marre asistencen sociale.

 3. #3
  abc Maska e POKO
  Anėtarėsuar
  05-03-2009
  Postime
  1,630
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  kesaj do ia jepsha me shume zemer edhe nje ndihme te fundit,nje **** plumbit mu ne lule te ballit...flliqesin thiut!

 4. #4
  seksi dhe i rrezikshem Maska e qerosi
  Anėtarėsuar
  15-03-2004
  Vendndodhja
  dhome e guzhine
  Postime
  233
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Cfare ndryshimi ka kjo vajze qe u martua me serb, me ato qe jane martuar me greke, turqe, egjyptjane, irakene, e me turilloj shtetasi te huaj???????
  Kane avulluar nacionalizmi bashke me vlerat tona si komb, dhe ato pak vlera apo tradita qe mendojme se i posedojme, i kemi shitur per lek, dhe nje pashaporte!!!!! Nuk eshte nevoja te ofendohet apo te paragjyohet nje individ, kur masa eshte akoma me keq!!!
  Ergo cogito, ergo sum!

 5. #5
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Nuk e di perse e kane sjelle kete teme ketu?! apo hajt ti bejne gjyqin kesaj shqiptares?
  Lerini more njerezit te bejne cte duan me jeten e tyre, pewrderisa veprimet e saj nuk demtojne askend pse fusni hundet.

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga qerosi Lexo Postimin
  Cfare ndryshimi ka kjo vajze qe u martua me serb, me ato qe jane martuar me greke, turqe, egjyptjane, irakene, e me turilloj shtetasi te huaj???????
  Kane avulluar nacionalizmi bashke me vlerat tona si komb, dhe ato pak vlera apo tradita qe mendojme se i posedojme, i kemi shitur per lek, dhe nje pashaporte!!!!! Nuk eshte nevoja te ofendohet apo te paragjyohet nje individ, kur masa eshte akoma me keq!!!
  Ka ndryshim se serbet shkojne aq large sa qe e marrin shembull nje "Shqiptare"qe nuk pranon shtetin e Kosoves , me kesi lojra te tyre jemi mesuar , pastaj ,jemi me nje shtet akoma ne lufte dhe keto martesa jane shume te demshme per shqiptaret jashte kufijve .
  Kjo ne nje menyre merret si apel qe ti ndaleni keto flliqesira dhe mos ti deportoni aty ku demtojne tere nje popull se siq po e shef po behen me shkije se vet shkijet , athere cfare pritet nga femijet e tyre ?

  @Dito
  Nuk ka martesa kendej me grek e italian , femra shqiptare martohet me Shqiptar ne 98% te rasteve .
  veprimet e saj nuk demtojne
  Se paku mos tu thuan qe kane nacionalitet Shqiptare , atehere nuk na behet vone per ta , perndryshe na demtojne shume .
  Keto 3 gishta ne foto qe i perdor edhe e martuara nga Shqiperia , ne kohen e luftes masakronin shqiptar ne emer te asaj shenje http://www.novosti.rs/vesti/srbija.7...stvo-spasavaju

  http://www.google.com/imgres?q=parav...r:5,s:76,i:255

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Ketu ne gjermani njof shum shqiptar dhe shqiptare qe martohen me turq ,bile me krenari thon prinderit e tyre se vajza apo djali i tyre muer gjak turki,po te kishin marr shqiptar te turqis do te ishte nje e mir,por interesant qysh i gjejn me fytyr arabe , sa i perket asaj ne Lezh eshte e pa arsyeshme qe e ka marr ate shkaun ,por kur ta krahasojsh me keta ne gjermani ,ketu ne gjermani i marrin jo nga nevoja qe nuk ka shqiptar,apo per nevoja ekonomike ,siq ka ber ajo e shqiperis ,pastaj edhe nji duhet ta dim te gjith ,qe ne veri te shqiperis ka mjaft serb,te cilet ne baz te emrav nuk mundesh me e dit ,se i mbajn emrat shqip gjegjesisht kristian-musliman qe i perdorin shqiptaret.Edhe kjo Lezhjanja ,nuk don te thot pa tjeter qe eshte shqiptare pse ka lind ne shqiperi.Ju kujtohet dikujt kur u mbyll me dhun RTP, ku lajmet i moderonin dy serbe nga shqiperia dhe hajrie iviqi rome nga kosova.
  Un mendoj qe te dy rastet e martesav qe i paraqita un jan te pa pranueshme.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sharri-Liburna : 27-04-2012 mė 08:10

 8. #8
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Djale i mbare nese do te merresh me kete shqiptaren, merru gjithe diten se nuk i prish pune asaj aspak, nese do te besh nacionalistin beje sepse heret a vone do korresh frutet e nacionalizmit. Por dreqi e mori mos u merr me shenjat e duarve apo dickaje tjeter sepse cdo komb ka kusuret e tij dhe ne sjemi me pak nga ata.

  Kufijte dhe gjuhet jane e keqja e ketij globi, por nacionalistet jane virusi me shkatrrimtar i cdo kombi.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Pse qani koken,ato qe nuk i done asnje shqiptar martohen me serb,mbeturina hesapi

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Ani kush e paska hap ket tem,ky hapsi i temes eshte me i zi se marjana ,e cila e mbron sllavizmin por edhe hapsi i temes e mbron pjellen e sllavizmit gabelizmin.
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
  Pse qani koken,ato qe nuk i done asnje shqiptar martohen me serb,mbeturina hesapi
  Jo moj e nderuar ,ne shqiperi ne baz te emrit nuk mundesh ta identifikosh ,as serbin ,as grekun ,as magjupin,pasi qe te gjith mbajn emra shqip,ja nga jugu i shqiperis Pirro Dhimo me emer shqip po konkuron me parti greke per parlaamentin grek me nji parti te greqis.

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardanė
  Postime
  1,817
  Faleminderit
  3
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sharri-Liburna Lexo Postimin
  Ani kush e paska hap ket tem,ky hapsi i temes eshte me i zi se marjana ,e cila e mbron sllavizmin por edhe hapsi i temes e mbron pjellen e sllavizmit gabelizmin.
  Kush je ti o njeri qe merresh me personin tim vazhdimisht? Pa ndale te takohemi ne dy dhe te shohim njeri tjetrin ne sy, te vertetojme se cili e ka bere dhe vazhdon ta bej patriotizmin! Si mund te ta ze goja te quash nje shqiptar gabel dhe ne anen tjeter thirresh ne mbrojtje dhe interesa te kombit shqiptar? Po ju cfare jeni? Grek, Serb, Maqedon, pagan.. apo cfare?

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga LeNiMaDe Lexo Postimin
  Jo moj e nderuar ,ne shqiperi ne baz te emrit nuk mundesh ta identifikosh ,as serbin ,as grekun ,as magjupin,pasi qe te gjith mbajn emra shqip,ja nga jugu i shqiperis Pirro Dhimo me emer shqip po konkuron me parti greke per parlaamentin grek me nji parti te greqis.
  Jo jo me keqkuptove,per nje shqiptare duke pare e degjuar per te keqijat qe u kan bere serbet,apo greket ....nuk do martoheshin me ta,edhe sikur te ishin te vetmit meshkuj qe ekzistojne, tradhtar ka pasur dhe do te kete me nje fjale!

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gon! Lexo Postimin
  Martohet me serb, refuzon shtetin e Kosovės!
  Iiiii,marjana e paska refuzu shtetin e kosoves,shum tragjike,kjo Marjana eshte bazu me siguri ne qeveritaret ekosoves te cilet per cdo dit e refuzojn shtetesin e kosoves,vet qeveria thaci i ka vu shtetit te kosoves * fusnoten,e per marianen eshte problem i vogel.
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
  Jo jo me keqkuptove,per nje shqiptare duke pare e degjuar per te keqijat qe u kan bere serbet,apo greket ....nuk do martoheshin me ta,edhe sikur te ishin te vetmit meshkuj qe ekzistojne, tradhtar ka pasur dhe do te kete me nje fjale!
  Po ,mos te ishte tradhetia nder shqiptaret ,sot do te ishte evropa pakic komtare,kurse marjana nuk do te kishte mundesi me u martu me serb ,se nuk do te ishin fare.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Kudra e thiut.

  Mos paft hajr kurr as kjo e as kopilat e kopileshat qe ka per te pjell prej ksaj martese.
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga LeNiMaDe Lexo Postimin
  Po ,mos te ishte tradhetia nder shqiptaret ,sot do te ishte evropa pakic komtare,kurse marjana nuk do te kishte mundesi me u martu me serb ,se nuk do te ishin fare.
  E pra....marjana apo tjeret kane diqka te perbashket me serbet,mbase dajet i ka serb prandaj thash se ndodhin keto gjera.

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Citim Postuar mė parė nga Genti.. Lexo Postimin
  Ka ndryshim se serbet shkojne aq large sa qe e marrin shembull nje "Shqiptare"qe nuk pranon shtetin e Kosoves , me kesi lojra te tyre jemi mesuar , pastaj ,jemi me nje shtet akoma ne lufte dhe keto martesa jane shume te demshme per shqiptaret jashte kufijve
  Nuk do ishte me mire ta ndihmonte shteti kosovar kete grua dhe pastaj te shkruanin gazetat kosovare per kete rast se si Serbia le shtetasit e vet pa ndihma, vetem se martohen me nje shqiptare?

 19. #19
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  I nderumi Genti ka edhe nji ndryshim te "vogel" nga hasmit tjere si grek e tjere, akoma nuk ashte tha gjaku i masakrave serbe qe bene te shqyptaret ne Kosove!

  Sharri pa keqekupetime, ma prano nji lutje, mos i ofendo bashke atedhetaret pse besojen ndryshe nga ti. Sidomos shqyptaret si Gon jan te rralle nuk meritojen ofendime. Nuk besoje se ma keqekupeton i nderumi sharri, Cdo shqyptar dhe shqyptare em vetedije te plote kombetare e jeton ne vendelindje nuk merr tjeter perpos shqypetar per bashke short e bashke shorte. Nuk them per shqypetaret ne diaspore sidomos ata qe jan lind jashte vshqypenis e viseve shqypetare. Atje kendohet tjeter kenge, ashte nji kazan qe i zien,trete te gjithe kombesit e fete, kush em heret e ksuh em vone por ne fund perfunedojen ne nji vend.
  Perpos nji % te vogelqe mund ti shpeton asimilimit ne vend te huj, tjeret tane zihen te kazani tretjes.
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardanė
  Postime
  1,817
  Faleminderit
  3
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga PLAKU Lexo Postimin
  I nderumi Genti ka edhe nji ndryshim te "vogel" nga hasmit tjere si grek e tjere, akoma nuk ashte tha gjaku i masakrave serbe qe bene te shqyptaret ne Kosove!

  Sharri pa keqekupetime, ma prano nji lutje, mos i ofendo bashke atedhetaret pse besojen ndryshe nga ti. Sidomos shqyptaret si Gon jan te rralle nuk meritojen ofendime. Nuk besoje se ma keqekupeton i nderumi sharri, Cdo shqyptar dhe shqyptare em vetedije te plote kombetare e jeton ne vendelindje nuk merr tjeter perpos shqypetar per bashke short e bashke shorte. Nuk them per shqypetaret ne diaspore sidomos ata qe jan lind jashte vshqypenis e viseve shqypetare. Atje kendohet tjeter kenge, ashte nji kazan qe i zien,trete te gjithe kombesit e fete, kush em heret e ksuh em vone por ne fund perfunedojen ne nji vend.
  Perpos nji % te vogelqe mund ti shpeton asimilimit ne vend te huj, tjeret tane zihen te kazani tretjes.
  Sinceriteti eshte mbi t'gjitha z. Plaku dhe ti tregove nje sinceritet te madh ne kete rast. Mendoj se nuk eshte e drejte te perzihet feja me kombin ne asnje rast, sepse seicila e ka vendin e vete.

  Pershendetje

Faqja 1 prej 17 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •