Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 26
 1. #1
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Komunikimi Virtual

  Na Ndodh Shpesh Te Njihemi, Me Njerez Qe Nuk I Njohim Ne Jeten Reale,por Ne Rjete Virtuale, Si Fb, Twitter Etj Etj!! Keni Pas Ndodhi Te Tipit, Nga Nje Komunikim I Tille, Kthim Ne Shok Shum Te Mire,shoqe Shum Te Mire, Te Dashur,te Gjeni Dike Qe Nuk Keni Fol Prej Kohesh Etj? Si Ndikon Dhe Behet I Afert Nje Person Qe Nuk E Kemi Pare Asnjehere?

 2. #2
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Nje gje eshte e sigurte, qe njerezit po harrojne te jetojne te perditeshmen. Vajzat e reja fshihen pas disa fotove qe bejne neper shtepi e per t'u komentuar sa me shume. Shume familje me femije po ndahen, sepse gruaja ose burri genjehen me komplimenta nga te huaj.
  Njeriu duhet t'i rikthehet edhe nje here te kaluares e mundesisht duke mbyllur syte e duke rikujtuar sa shume gjera te bukura jane bere, qe ne femijeri edhe pa ndihmen e ketyre blogjeve sociale, qe te kujtojne diten e lindjes. Nje shok i vertete eshte ai qe e mban mend, qe te telefonon apo mundesisht te ben edhe nje suprize. Interneti nuk i ben te gjitha keto.
  Mbyllim pra edhe nje here te gjithe syte e shikojme jeten jashte kompiuterit, jashte te panjohurve qe na japin keshilla e behen per nje dite miq te ngushte e te eliminojne na faqa diten tjeter.
  Jeta eshte me njerezit e gjalle e jo me nje fotografi te bukur apo me nje monitor ekstrateknologjik.
  La vita č bella...

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Ka edhe anet e mira,edhe te keqija mvaret si e marrin ca njerez,ka raste qe gjen shoqeri,gjen mbase edhe te njohur qe ne realitet vetem ke degjuar per ta.Por me e keqja eshte nese e marrin shume seriozisht virtualitetin siq tha anetarja lart dhe shkeputen nga realja!
  Se per rinin mos flasim,ne vende te mesimeve qe sot te tera gati i kane nepermjet netit,futen ter diten ne fb rrijne,duke pritur vetem komente bla blaa te rrejshme!

 4. #4
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Erlebnisse Lexo Postimin
  Nje gje eshte e sigurte, qe njerezit po harrojne te jetojne te perditeshmen. Vajzat e reja fshihen pas disa fotove qe bejne neper shtepi e per t'u komentuar sa me shume. Shume familje me femije po ndahen, sepse gruaja ose burri genjehen me komplimenta nga te huaj.
  Njeriu duhet t'i rikthehet edhe nje here te kaluares e mundesisht duke mbyllur syte e duke rikujtuar sa shume gjera te bukura jane bere, qe ne femijeri edhe pa ndihmen e ketyre blogjeve sociale, qe te kujtojne diten e lindjes. Nje shok i vertete eshte ai qe e mban mend, qe te telefonon apo mundesisht te ben edhe nje suprize. Interneti nuk i ben te gjitha keto.
  Mbyllim pra edhe nje here te gjithe syte e shikojme jeten jashte kompiuterit, jashte te panjohurve qe na japin keshilla e behen per nje dite miq te ngushte e te eliminojne na faqa diten tjeter.
  Jeta eshte me njerezit e gjalle e jo me nje fotografi te bukur apo me nje monitor ekstrateknologjik.
  JAM SHUM DAKORT ME MENDIMIN TEND, POR NDONJEHERE TE MERR RYMA...

 5. #5
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
  Ka edhe anet e mira,edhe te keqija mvaret si e marrin ca njerez,ka raste qe gjen shoqeri,gjen mbase edhe te njohur qe ne realitet vetem ke degjuar per ta.Por me e keqja eshte nese e marrin shume seriozisht virtualitetin siq tha anetarja lart dhe shkeputen nga realja!
  Se per rinin mos flasim,ne vende te mesimeve qe sot te tera gati i kane nepermjet netit,futen ter diten ne fb rrijne,duke pritur vetem komente bla blaa te rrejshme!
  NUK DUHET TA MARRIM SHUM SERJOZISHT KOMINKIMIN VIRTUAL, PO PER CFAR FLASIM?? ?

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime
  Didi vazhdo dhe genje vetveten

 7. #7
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Si Ndikon Dhe Behet I Afert Nje Person Qe Nuk E Kemi Pare Asnjehere?
  Nqs nje person qe nuk e ke pare asnjeher nuk mund te te behet dot i afert lol

  Per sa i perket virtualitetit ne pergjithesi ashtu si ne jeten reale psh. duke prit autobuzin , duke prite rradhen tek kasa , duke pi kafe ect. ect mund te njohesh njerez te kendshme ose fatkeqesisht psikopate , po e njejta eshte edhe ne virtual .
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 8. #8
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  [QUOTE=Izadora;3399097]Nqs nje person qe nuk e ke pare asnjeher nuk mund te te behet dot i afert lol

  un njoh njerez,qe pretendojn qe kan pasur feeling nga fb dhe cuditem se si mund!!

 9. #9
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Citim Postuar mė parė nga didii Lexo Postimin
  un njoh njerez,qe pretendojn qe kan pasur feeling nga fb dhe cuditem se si mund!!
  Rendesi ka qe pretendojne dhe nuk e kane be fakt te kryer :-D
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 10. #10
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  e kan bere fakt te kryer, mua me duket pretendim

 11. #11
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga didii Lexo Postimin
  Na Ndodh Shpesh Te Njihemi, Me Njerez Qe Nuk I Njohim Ne Jeten Reale,por Ne Rjete Virtuale, Si Fb, Twitter Etj Etj!! Keni Pas Ndodhi Te Tipit, Nga Nje Komunikim I Tille, Kthim Ne Shok Shum Te Mire,shoqe Shum Te Mire, Te Dashur,te Gjeni Dike Qe Nuk Keni Fol Prej Kohesh Etj? Si Ndikon Dhe Behet I Afert Nje Person Qe Nuk E Kemi Pare Asnjehere?
  Po, me ka ndodhur mua. Behet fjale per shume shume pak persona, me te cilet kam njohje virtuale por qe komunikoj me gjithe qejf pasi jane vertete njerez te edukuar e te kultuar.

  Per t'u bere shoqe/shok i ngushte apo diēka me shume se shoqeri duhet patjeter te kete takime disa here.

  La vita non si spiega, si VIVE!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga didii Lexo Postimin
  NUK DUHET TA MARRIM SHUM SERJOZISHT KOMINKIMIN VIRTUAL, PO PER CFAR FLASIM?? ?
  E pata fjalen qe ne te shumten e rasteve,shkeputesh nga realiteti ore djalo... kapish pra hajt!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e toni54
  Anėtarėsuar
  25-02-2010
  Postime
  3,798
  Faleminderit
  10
  59 falenderime nė 55 postime
  po me ka ndodhe qe nga virtualiteti te jem shok ne realitet........kam shoqni qe sot ndaj edhe realitetin.....pra ketu varet nga njerzit sa e marrin dhe qysh e marrin virtualitetin...............

 14. #14
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  05-03-2012
  Postime
  648
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 2 postime
  Njohjet virtuale te cilat kalojne me pas reale nuk kane sukses, gjithmone do zhgenjehesh.
  Miqte, te dashurat, te dashurit e vertete, jane ata-ato qe i njeh direkt ne real life.
  Ne virtualitet ke nje maske, ne realitet, kjo maske nuk ekziston.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Billy Joe : 28-04-2012 mė 04:25

 15. #15
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Billy Joe Lexo Postimin
  Njohjet virtuale te cilat kalojne me pas reale nuk kane sukses, gjithmone do zhgenjehesh.
  Kush e thotė kėtė?! Kėto universalizmat janė rrena gjithmonė.
  Elegance is an attitude.

 16. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  05-03-2012
  Postime
  648
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga ☆Angie☆ Lexo Postimin
  Kush e thotė kėtė?! Kėto universalizmat janė rrena gjithmonė.
  Ka perjashtime
  perjashtimi nuk ben rregullin
  as une s've maske ne virtual
  por shumica po. shfaqen ata-ato te cilet nuk jane.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Billy Joe : 28-04-2012 mė 05:20

 17. #17
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Billy Joe Lexo Postimin
  Ka perjashtime
  perjashtimi nuk ben rregullin
  Sh.mirė atėherė Pėrjashtimi ka si premisė qė ekrani tė mos ndajė dy psikopatė, pseudolog, njerėz me shqetėsime personaliteti, e ku di unė ē'a krijesash vėrtiten kėtej nga www. Por mbi tė gjitha, duhet tė jenė gjithėkohės vetėvetja Pėrndryshe no pėrjashtejshėn lol

  PS: pa maskė, ke vlera
  Elegance is an attitude.

 18. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  05-03-2012
  Postime
  648
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga ☆Angie☆ Lexo Postimin
  Sh.mirė atėherė Pėrjashtimi ka si premisė qė ekrani tė mos ndajė dy psikopatė, pseudolog, njerėz me shqetėsime personaliteti, e ku di unė ē'a krijesash vėrtiten kėtej nga www. Por mbi tė gjitha, duhet tė jenė gjithėkohės vetėvetja Pėrndryshe no pėrjashtejshėn lol
  Nuk eshte pune shqetesim personaliteti, njeriu ka tendence gjithmone pas nje ekrani te shfaqet perfect man-woman duke perdorur dhe truket e www.
  ekrani i nje pc-je te jep nje fare suporti te dukesh me i-e mire nga c'je, une shkoj kunder kesaj tendence, shfaqem me i eger dhe brutal sesa jam ne real, pra jo nje perfect man, perkundrazi.

 19. #19
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  te jesh jo vetvetja,mund te shtiresh per pak kohe, pastaj edhe nga ekrani do shfaqesh ate qe mendon vete, sepse nuk do gjesh dot argumenta kunder asaj qe ti mendon,fls kur biseda zgjat per shum kohe

 20. #20
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Billy Joe Lexo Postimin
  Nuk eshte pune shqetesim personaliteti, njeriu ka tendence gjithmone pas nje ekrani te shfaqet perfect man-woman duke perdorur dhe truket e www.
  ekrani i nje pc-je te jep nje fare suporti te dukesh me i-e mire nga c'je, une shkoj kunder kesaj tendence, shfaqem me i eger dhe brutal sesa jam ne real, pra jo nje perfect man, perkundrazi.
  Ke tė drejtė, por prapė kur ka overacting nuk pėrfundon mirė
  Elegance is an attitude.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •