Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443

    AÇTOSH:Ulmtimatum për Gruevskin

    http://www.tvkoha.tv/fotot/X/20120417163756.jpg









    AÇTOSHlmtimatum për Gruevskin


    Paralajmërojmë qeverinë serbofile të Nikolla Gruevskit se po ashtu ka afat 2 javë të tërhiqet prej trojeve të pushtuara dhe te kolonizuara shqiptare, përndryshe do të ketë sulme ndaj strukturave policore dhe ushtarake sllavo-maqedonase.Po ashtu paralajmerojmë qeverine greke që të mos luaj me fatin e Çamerisë dhe të çamëve përndryshe do të përballet me sulme nga ana jonë thuhet në ultimatumin e Shtabit të Përgjithshëm të Armatës për Çlirimin e Trojeve të Okupuara Shqiptare.
    Ky ultimatum i Armatës për Çlirimin e Trojeve të Okupuara Shqiptare është pasojë e drejtpërdrejtë e tradhtisë së hapur të klasës politike shqiptare në trekëndëshin Tiranë-Prishtinë-Shkup, ndaj çështjes së pazgjidhur kombëtare. Shqiptarët sot, në mbarë trojet e tyre etnike, vazhdojnë të jenë viktima të sllavogrekëve. Dhe Evropa hesht para krimeve pothuajse të përditshme që vazhdojnë të kryhen kundër shqiptarëve të pafajshëm. Me sa duket, Evropa vazhdon tash një shekull që shqiptarët t'i trajtojë si kavie eksperimentale, për të arritur në një përfundim të caktuar se deri ku mund të shkojë durimi i tyre, por tashmë në kushtet e një bote "moderne". E kam përsëritur disa herë edhe në analiza të botuara më herët se tradhtia e klasës politike mbarëshqiptare, e kësaj mercenareje të fëlliqur të të huajve, do të çojë pashmangësisht në shpërthimin e konfliktit të armatosur për mbrojtjen e popullit shqiptar nga dhuna njëshekullore sllavogreke dhe për ribashkimin e trojeve tona etnike në një shtet të vetëm , me një stemë dhe një flamur kombëtar. Çuditërisht klasa politike mbarëshqiptare po përgatitet të festojë me madhështi 100-vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Por kjo klasë politike harron qëllimisht që pavarësia u shpall për të katë vilajetet shqiptare që përbëjnë një sipërfaqe me mbi 100 mijë km katrore, por Evropa i katandisi në 28 mijë kilometra katrore. Tani kombi shqiptar, për qejfin e Evropës, i hallakatur tash një shekull nëpër disa shtete të Evropës Juglindore, duhet të përgatitet të festojë 100-vjetorin e pavarësisë, apo duhet të ngrihet më këmbë dhe të protestojë fuqishëm kundër padrejtësisë shekullore që i imponoi Evropa që në vitin 1913? Mendoj se ka ardhur koha që Evropës t'i thuhet troç: boll më me sundimin njëshekullor të sllavogrekëve, duhet krijuar shteti i bashkuar shqiptar që në Evropën Juglindore të vendoset paqja një herë e mirë. Çfarë feste për 100-vjetorin e pavarësisë do të festuaka populli shqiptar i Kosovës, kur ai ende vazhdon të sundohet nga pakica serbe përmes pushtetit të tradhtarit Hashim Thaçi? Çfarë feste pavarësie do të festuaka populli shqiptar i Maqedonisë kur ai vazhdon të mbetet i shtypur nga diktatura e Nikolla Grujevskit? Çfarë feste pavarësie do të festuakan shqiptarër e Preshevës kur ata vazhdojnë të shtypen nga diktatura e Beogradit? Çfarë feste pavarësie do të festohet në Tiranë, ku ligjin e bën kreu i shovinizmit grekokaragjoz Anastas Janullatosi, i cili na ka poshtëruar Fan Nolin dhe mbarë martirët e ortodoksisë shqiptare që na i vrau dhe na i helmoi kisha shoviniste greke? A mund të quhet manifestimi festë pavarësie me Janullatosin në tribunë? Si mund ta festuaka festën e pavarësisë popullsia shqiptare e Çamërisë, së cilës, në kushtet e një Evrope gjoja demokratike, që mban në gjirin e vet një shtet paradoksal, teologjik, që udhëhiqet nga ideologjia mesjetare, siç është Greqia, nuk i lejohet të shkojë e të vizitojë trojet e veta amtare, e le më pastaj të rikthehet përfundimisht në trojet e veta stërgjyshore?-bëhet e ditur në komunikatën të lëshuar pë medie.
    Gjithashtu ultimatumi vazhdon edhe për Shqipërin
    ARMATA PËR ÇLIRIMIN E TROJEVE TË OKUPUARA SHQIPTARE –( AÇTOSH )SHTABI I PËRGJITHSHËM ka lëshuar ultimatum, ku thuhet.” Kur në disa pjesë të uzurpuara të Shqipërisë Etnike po ndodhin padrejtësi të ndryshme ndaj popullatës autoktone shqiptare, kur shqiptarët po vriten me akte terroriste, politikanët shqiptarë po zgjedhin heshtjen dhe injorimin përbalë këtzre ngjarjeve.U vra një SHQIPTAR në Veri të Mitrovicës dhe nuk pati ndonjë reagim të mirëfilltë të institucioneve të Kosovës. Ata matrapazë po i kërkojnë popullit shqiptar të heshtë derisa vëllezërit tanë vriten e sulmohen pandërprerë.Durimit i ka ardhur fundi, kupa është e mbushur!Në IRJM çdo ditë shkelen të drejtat e shqiptarëve. Qeveria serbofile e Gruevskit shpërndan ideologjinë antishqiptare dhe inskenon sulme ndaj shqiptarëve të pafajshëm.Po bllokohen shumë fshatra shqiptare nga sllavo-maqedonasit dhe askush nga politikanët e korruptuar në Shqipërinë Etnike nuk reagon, sepse të gjithë janë të shitur dhe tradhtarë të Mëmëdheut. Ne deklarojmë se nuk kemi frikë nga hetimet e askujt dhe se do të vazhdojmë të punojmë për çlirimin dhe ribashkimin e Shqipërisë! Përkundrazi, e dimë se me komunikatën tonë të mëparshme ua kemi futur frikën në palcë dhe jemi të vendosur që ditën t’ua bëjmë terr dhe natën ferr.Ne nuk do të qendrojmë duarkryq, por do ta kthejmë zjarrin me zjarr, do ta nxjerrim hakun e vellëzërve tanë, një sy për një sy, një dorë për një dorë.Mjaft kemi heshtur, tani kjo heshtje ka marrë fund, nga një dekadë që në shqiptarët kemi mbajtur paqen në Ballkan, duke sakrifikuar lirinë tonë. Por kjo së shpejti do të ndryshohet.SHTABI I PËRGJITHSHËM I ARMATËS PËR ÇLIRIMIN E TROJEVE TË OKUPUARA SHQIPTARE, I SHQETËSUAR PËR ZHVILLIMET NEGATIVE NË TË GJITHË TROJET SHQIPTARE TË SHQIPËRISË ETNIKE, PËR KËRCËNIMET E SULMET E SHOVENISTËVE SLLAVO-GREKË SHPALL GADISHMËRIE USHTARAKE PËR TË GJITHA STRUKTURAT LUFTARAKE TË SAJ.Qeveria e Kosovës ka kohë 2 (dy) javë që të marrë kontrollin në veri të Mitrovicës ose përndryshe do të ketë sulme ndaj strukturave paralele serbe në të gjithë Kosovën.Paralajmërojmë qeverinë serbofile të Nikolla Gruevskit se po ashtu ka afat 2 javë të tërhiqet prej trojeve të pushtuara dhe te kolonizuara shqiptare, përndryshe do të ketë sulme ndaj strukturave policore dhe ushtarake sllavo-maqedonase.Po ashtu paralajmerojmë qeverine greke që të mos luaj me fatin e Çamerisë dhe të çamëve përndryshe do të përballet me sulme nga ana jonë thuhet në ultimatumin e Shtabit të Përgjithshëm të Armatës për Çlirimin e Trojeve të Okupuara Shqiptare (AÇTOSH).BS
    Eshref Ymeri
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    ka date apo nr protokolli kjo leter?
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  3. #3
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    ashtu ishte si e shef pa numra.
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    Do ti presim dy javse edhe keta jan si ushtria e thacit ,qe i terrorizoi shqiptaret,kurse punonte me dirigjenc te serbis.
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga PLAKU Lexo Postimin
    ashtu ishte si e shef pa numra.
    plaku ,mos ndoshta po u beson,ne na ka djeg tamli e tash duhet me i fry kosit,llogarite me ardh edhe keta si shpetimtar qysh pat ardh thaci ,duhet edhe 10 vjet keta me vjedh dhe vra trurin e shqiptareve qe i shpetoi thcit pa i vra ,katastrof.............
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •