Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 22
  1. #1
    faraone Maska e tutankamon
    Anëtarësuar
    11-03-2009
    Vendndodhja
    perball komshiut
    Postime
    3,009

    I lë fëmijët në mjerim dhe çdo natë shkon në klub me miqtë e saj

    Nënë e 3 fëmijëve ka rënë në duart e gjykatës pasi akuzohet për shkatim jete të mjerueshme për fëmijët, ndërkohë që për veten e saj, shijonte çdo natë pabet e qytetit.

    Laura Palmer, 26 vjeç për veten e saj kishte shpenzuar gjithçka për të qënë një femër seksi, ndërkohë fqinjët kanë thirrur policinë pasi kanë parë fëmijët e saj përjashta shtëpisë në gjendje të mjerueshme dhe që ishin duke vrapuar.

    Policia dhe punonjësit sociale kanë gjetur fëmijët të zbathur dhe të lyer me feçe si dhe një shtëpi që ngado kishte mbeturina.

    Nëna e tre fëmijëve u përball me një proçes gjyqësor ku ajo u justifikua pasi nuk ishte shtëpia e tyre, pasi prisnin që të merrnin shumë shpejt shtëpinë e tyre.
    Por përsëri gjykata e dënoi atë me 4 muaj burg dhe 12 muaj do të ishte nën kontroll të rreptë.
    Gjykatësi ju drejtua në fund duke i thënë: vendos fëmijët prioritet, jo qejfin e jetës tënde.

    http://www.topfoto.info/site/index.p...ete&Itemid=170
    Ndryshuar për herë të fundit nga Dar_di : 14-04-2012 më 10:29 Arsyeja: Bashkëngjitje e burimit të informacionit në fjalë.
    Cdo Gje Ne Jete Paguhet , Eshte Thjeshte Ceshtje Kohe . . .

  2. #2
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    O Zot o Zot si eshte e mundur kjo!!!!
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    Ka lloj lloj Xhenet.
    Para mbi nje viti, ketu ne Angli, u raportua ne gazete qe nje nene i kishte neglizhuar femijet e saj edhe qenin pasi ishte mvarur ne nje loje/ jete virtuale.

    Qenin e kishte len te ngordhe nga uria, teksa femijet ishiin jetur duke u vet-ushqur me kanace fasulesh e ushqimesh te konservuara!

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e stern
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Postime
    5,034
    Citim Postuar më parë nga tutankamon Lexo Postimin
    Nënë e 3 fëmijëve ka rënë në duart e gjykatës pasi akuzohet për shkatim jete të mjerueshme për fëmijët, ndërkohë që për veten e saj, shijonte çdo natë pabet e qytetit.

    Laura Palmer, 26 vjeç për veten e saj kishte shpenzuar gjithçka për të qënë një femër seksi, ndërkohë fqinjët kanë thirrur policinë pasi kanë parë fëmijët e saj përjashta shtëpisë në gjendje të mjerueshme dhe që ishin duke vrapuar.

    Policia dhe punonjësit sociale kanë gjetur fëmijët të zbathur dhe të lyer me feçe si dhe një shtëpi që ngado kishte mbeturina.

    Nëna e tre fëmijëve u përball me një proçes gjyqësor ku ajo u justifikua pasi nuk ishte shtëpia e tyre, pasi prisnin që të merrnin shumë shpejt shtëpinë e tyre.
    Por përsëri gjykata e dënoi atë me 4 muaj burg dhe 12 muaj do të ishte nën kontroll të rreptë.
    Gjykatësi ju drejtua në fund duke i thënë: vendos fëmijët prioritet, jo qejfin e jetës tënde.

    http://www.topfoto.info/site/index.p...ete&Itemid=170
    per fat te keq ka sa te duash nga keto plera
    "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


  5. #5
    ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
    Anëtarësuar
    19-02-2009
    Vendndodhja
    ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
    Postime
    2,531
    Unë e kam një ktu në lagje, po është pak më e dhimbsur, të paktën fëmijën e le nga 3 4 orë në Internet Caffe duke luajtur lojra. Kur e kam pyt i her atë fëmijën, ku e ke mamin? Më tha në punë. Ça pune bën? Punon me burra. :-D
    Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


  6. #6
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Po babi, ku eshte babi? Sado jane nena single, por dhe ata duhet te kene pergjegjesine e tyre. Nese mendojme se jane me te afte le ti marrin ata ne ngarkim. Apo i ati eshte gjithmone i fundit te marri vesh c'ndodh me femijet e tij? Keto nena jane si nje pjese e mire e meshkujve shqiptar xhanem. Po shyqyr qe lene grate ne shtepi me femijet, e vet ke lokali me shoqerine deri sa tua ndjej....
    Feelings change - memories don't.

  7. #7
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    ka sa te duash femra te tilla...
    prandaj them qe eshte shume e padrejte qe pas divorcit, ne me shume se 90% te rasteve femijet te jetojne me nenen.
    jo 90% e nenave jane me te denja se baballaret per te rritur femijet...
    Vasudhaiva Kutumbakam

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-01-2011
    Postime
    713
    çdo kritikë për nënën e trentë.

  9. #9
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Kjo neper pabe i paska be kalamajt ?
    Mire qe ja paskan rradhuar ikjen neper party me gjykat .




    Ps.Nje lajme para disa ditesh , nje nene qe kishte shkuar me te dashurin me pushime, kalamajt vetem .
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  10. #10
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    Mami k....

    Keto jane pasojat kur krijon familje ne nje moshe kaq te re dhe s'e kupton se hapi qe ke bere te detyron te ndryshosh stil jetese.
    Perchè er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anëtarësuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419
    alkolike hesapi
    .................................................. ..........................

  12. #12
    ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
    Anëtarësuar
    19-02-2009
    Vendndodhja
    ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
    Postime
    2,531
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Po babi, ku eshte babi? Sado jane nena single, por dhe ata duhet te kene pergjegjesine e tyre. Nese mendojme se jane me te afte le ti marrin ata ne ngarkim. Apo i ati eshte gjithmone i fundit te marri vesh c'ndodh me femijet e tij? Keto nena jane si nje pjese e mire e meshkujve shqiptar xhanem. Po shyqyr qe lene grate ne shtepi me femijet, e vet ke lokali me shoqerine deri sa tua ndjej....
    mia@, rasti që thashë unë, ajo "nëna" është e divorcuar. Kur e lë fëmijën pasdore pse nuk ja lë mirë babait? Meqë kjo e ka mendjen të bredhi hu m'hu si thuhet knej, çdo që e mer përsipër. Babai sado mos i kujdesur të jetë mund t'ja lë në ngarkim gruas së re, nënës, motrës a ku di unë. Ok se ai tani nuk kupton se është 5 6 vjeç por kur të rritet do ja trregoj mirë asaj "nënës rrugaçe". lol Unë përvete s'do e leja dot 1 fëmijë 5 6 vjeç rrugëve. Nqs sdo ja dilja dot vetë, 1 kujdestare aty dhe ja u krye puna.

    Tha mirë admirali që s'duhet ti jepet nënës kujdestaria fëmijës gjithmonë.
    Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


  13. #13
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar më parë nga white_snake Lexo Postimin
    Ka lloj lloj Xhenet.
    Para mbi nje viti, ketu ne Angli, u raportua ne gazete qe nje nene i kishte neglizhuar femijet e saj edhe qenin pasi ishte mvarur ne nje loje/ jete virtuale.

    Qenin e kishte len te ngordhe nga uria, teksa femijet ishiin jetur duke u vet-ushqur me kanace fasulesh e ushqimesh te konservuara!
    E kam lexuar kete ,ka qene nje cift nga Korea,te dy burre e grua ishin
    te fiksuar pas nje loje virtuale dhe kujdeseshin per nje femi si manekin(kukull plastike
    3 D) ne nje loje ne kompjuter dhe nje nga femijet qe kishte cifti ne shtepi vdiq.
    Keto e kishin harruar fare qe kishin femijen e vet aty,ishin hutuar pas kompjuterit.
    ---
    Ne nje rast tjeter,nje grua qe e kishte fiksim facebookun, kishte mbi 6 ore ne
    facebook,dhe ne shtepi aty afer me kompjuterin kishte femijen e vet e kishte
    lene ne nje vaske te vogel plastike me uje.Femija ishte ne uje me ca lodra notuse rrotull.
    Kjo ishte e hutuar pas facebookut dhe nuk shikonte nga femija e vet fare.
    Femija u mbyt ne vasken me uje.Me vone kur e pyeten kete gruan
    pse e kish lene femijen ashtu pa mbikqyrje fare,ajo tha qe deshi ti mesonte femijes
    si te jetoje i pavarur....
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  14. #14
    B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
    Anëtarësuar
    04-01-2010
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    4,338
    Qyqa bir....perkrah mendimin e Partizani-t, kur e di qe nuk je ne
    gjendje te kujdesesh hiq dore .....eshte babai( kur ka dhe ne gjendje me te mire se mamaja)
    gjysherti dhe fundja kujdestare.......çuditem ...pse bere femijen kur ke mendjen vetem per
    b** tende ????

  15. #15
    Marseli ! Maska e CeLi
    Anëtarësuar
    08-11-2005
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    272
    E ca diskutoni raste te tilla qe jane mijra-qindra ne bote .. Aty po braktis e jema femijen e sapo lindur apo po e vret pse i doli cun e jo goce apo e kunderta .. e ju diskutoni kete ngjarje pfffffff
    Rossoneri !

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar më parë nga benseven11 Lexo Postimin
    E kam lexuar kete ,ka qene nje cift nga Korea,te dy burre e grua ishin
    te fiksuar pas nje loje virtuale dhe kujdeseshin per nje femi si manekin(kukull plastike
    3 D) ne nje loje ne kompjuter dhe nje nga femijet qe kishte cifti ne shtepi vdiq.
    Keto e kishin harruar fare qe kishin femijen e vet aty,ishin hutuar pas kompjuterit.
    ---
    Ne nje rast tjeter,nje grua qe e kishte fiksim facebookun, kishte mbi 6 ore ne
    facebook,dhe ne shtepi aty afer me kompjuterin kishte femijen e vet e kishte
    lene ne nje vaske te vogel plastike me uje.Femija ishte ne uje me ca lodra notuse rrotull.
    Kjo ishte e hutuar pas facebookut dhe nuk shikonte nga femija e vet fare.
    Femija u mbyt ne vasken me uje.Me vone kur e pyeten kete gruan
    pse e kish lene femijen ashtu pa mbikqyrje fare,ajo tha qe deshi ti mesonte femijes
    si te jetoje i pavarur....
    Kete te Koreaneve se paskam degjuar!
    Kjo t*rapja qe kam permendur ishte angleze.

    C'rendesi ka, ushqen lloj lloj kjo toke!

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga [PaRTiZoNi] Lexo Postimin
    mia@, rasti që thashë unë, ajo "nëna" është e divorcuar. Kur e lë fëmijën pasdore pse nuk ja lë mirë babait? Meqë kjo e ka mendjen të bredhi hu m'hu si thuhet knej, çdo që e mer përsipër. Babai sado mos i kujdesur të jetë mund t'ja lë në ngarkim gruas së re, nënës, motrës a ku di unë. Ok se ai tani nuk kupton se është 5 6 vjeç por kur të rritet do ja trregoj mirë asaj "nënës rrugaçe". lol Unë përvete s'do e leja dot 1 fëmijë 5 6 vjeç rrugëve. Nqs sdo ja dilja dot vetë, 1 kujdestare aty dhe ja u krye puna.

    Tha mirë admirali që s'duhet ti jepet nënës kujdestaria fëmijës gjithmonë.
    Te njejten gje kam shkruajt dhe une. Baballaret kur e shikojne qe e ema s'eshte e afte le ti drejtohen gjykates me fakte. Ajo nuk besoj se ishte hera e pare qe e bente. Ai si baba besoj se vinte i takonte femijet. Do kete vene re sa pas dore i linte ajo femijet. Mundet qe babai te jete si ajo.
    Feelings change - memories don't.

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Te njejten gje kam shkruajt dhe une. Baballaret kur e shikojne qe e ema s'eshte e afte le ti drejtohen gjykates me fakte. Ajo nuk besoj se ishte hera e pare qe e bente. Ai si baba besoj se vinte i takonte femijet. Do kete vene re sa pas dore i linte ajo femijet. Mundet qe babai te jete si ajo.

    Jo mundet ,mia, po e sigurte qe eshte njesoj edhe ai. Mire qe beri femijen e pare me te se mbase se njihte ,po do ta kete njohur pas te parit.

    Gjynah qe njerez qe i duan vertete femijet, nuk kane privilegjin ti kene ,ndersa kafshe te tilla po.
    AUTOCHTHONOUS

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e B.C.B
    Anëtarësuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Republika e Prishtines
    Postime
    796
    mjere ju shqiptaret e shqipnise...kam shume deshire tju shoh me se miri ne bote,por ja qe ka disa kafshe te egra ne mesin tuaj...
    te dua shqiperi shume te dua,te dua sa kosoven por nuk t`i dua njerzit qe i ke joshqiptar e johuman(kuptohet,ka edhe te mire ne mesin tuaj,por jane ne numer te vogel,siq jane ne numer te vogel edhe tek ne ne kosove).
    Ndryshuar për herë të fundit nga B.C.B : 15-04-2012 më 16:24

  20. #20
    Enraged Maska e Scion
    Anëtarësuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    B.C.B ,

    A e lexove postimin origjinal apo fare? Jo vetem me emer dhe mbiemer por edhe si pamje nuk ka lidhje me ate c'ke shkruar o derezi.



    Do i lutem ndonje moderatori ti fshij postimin anetarit B.C.B dhe mundesisht ti terheqi vertejten me nje te kuqe sepse eshte jo-relevant, e aq me teper postimi eshte me potencial te shenderrohet ne diskutim ekscesiv.
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •