Close
Faqja 7 prej 11 FillimFillim ... 56789 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 218
  1. #121
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-12-2011
    Vendndodhja
    N'sprova
    Postime
    17
    Ngushllime familjes Allahu jau shtoft sabrin!
    Baca Bajram, n'a ke zhgenjy me intervenime qe i ke bere deri me sot, te gjitha pa sukses!
    Nuk di ku ja ke qit rrethin burre, a kur don me ndrru taktiken?

  2. #122
    Citim Postuar më parë nga projekti21_dk Lexo Postimin
    A guxojmë të mendojmë se kryetari tha: Zoti ju ndihmoftë e ju shpëtoftë!! ( gjinduni si të mundeni e si të dini vetë)
    se pej neve qeveris s ka kurrgja.

  3. #123
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga Slfi Lexo Postimin
    Ngushllime familjes Allahu jau shtoft sabrin!
    Baca Bajram, n'a ke zhgenjy me intervenime qe i ke bere deri me sot, te gjitha pa sukses!
    Nuk di ku ja ke qit rrethin burre, a kur don me ndrru taktiken?
    kur te dahet mitovica.......
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  4. #124
    Citim Postuar më parë nga seleukeia Lexo Postimin
    Kryeministri Thaçi u prit nga Ban Ki Mun
    Kryeministri Hashim Thaçi u prit në Nju Jork nga Sekretari i Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Mun

    Qeveria nuk qenka fare ne kosovë ,kjo eshte shum interesant ,shteti po rrezikohet ,qeveria ,qenka ne nju jork ,kjo eshte e pa pranueshme , ket nuk guxon ta bej asnji qeveritar ne bot ,por ne kosovë edhe kjo ndodh.
    te na n drenic thojn
    Dynjaja digjet e kurva krehet.
    Krehu hashim krehu. me pas kan naj tjeter i nej shteti moti ish kthye.

    o PLAK a je kund gjall o burr. Pom doket t paska nxanun taksirati anej ures se nuk po nihesh gjall hiq.

  5. #125
    Citim Postuar më parë nga Slfi Lexo Postimin
    Ngushllime familjes Allahu jau shtoft sabrin!
    Baca Bajram, n'a ke zhgenjy me intervenime qe i ke bere deri me sot, te gjitha pa sukses!
    Nuk di ku ja ke qit rrethin burre, a kur don me ndrru taktiken?
    kadal se gati e ka mi da mitrovicen. edhe pak e nrron taktiken. sa t vrahet edhe naja se hala nuk jan bo boll.

  6. #126
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    dijetari

    Citim Postuar më parë nga dijetari Lexo Postimin
    Po flitete se anetarete vetvendosje,po dojn me shkua ne mitrovice me qlirua dhe mbrojtur banoret atje ......por si duket ende nuk po e dishin saktesishte se kah i bije mitrovica,,a ka dheu i bardhe ,apo ka ......gjumiiii.
    qe besa na e dim shum m ir nga i bie mitrovica qe besa ne edhe dote shkojm nese kjo qeveri ende ben sehir me gjendjen neveri ne nuk dota kemi problem te organizohemi se per ket pun ju hiq mos u merzitni por ju nuk po i dini nga e keni kufirin dhe pojav shtin policin me hanger dudhk qe besa edhe pojav qarmatosin hej a e dini ju qe me kta polic ne kufi para nje jave ju e n keni turpru shqiptarizmin por ju se keni dert per turp se pse ju jeni vet si te lindur per turp ju si endini vehten kur qytetaret ne kosove shperngulen nga vatrat e tyre 13 vjet pas lufte o te pa ftyr kju duhet tju vret ndergjegjen nese edhe pak ju ka mbet

  7. #127
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Genti

    Citim Postuar më parë nga Genti.. Lexo Postimin
    Shqiptarët po protestojnë te Ura e Mitrovicës: Na premtuat Bashkim, na sollet helmim

    Mitrovicë, 10 prill - Rreth 100 qytetarë shqiptarë janë duke protestuar në jug të urës së Ibrit në Mitrovicë, në shenjë revolte për ngjarjet e fundit që ndodhën në pjesën veriore të këtij qyteti, raporton KTV-ja. Në vendngjarje ka edhe forca të shumta të EULEX-it dhe pjesëtarë të Policisë së Kosovës, vazhdon njoftimi, i cili vazhdon se në vendin e ngjarjes ka dalë edhe drejtori i policisë për rajonin e Mitrovicës, Nehat Thaçi.

    KTV-ja po ashtu thekson se Thaçi ka komunikuar me zyrtarët e EULEX-it dhe ka kërkuar që t’i largojnë makineritë e shumta nga ura. Ai u ka thënë zyrtarëve të EULEX-it se për çdo veprim duhet të konsultohen me Policinë e Kosovës

    Zyrtarët e EULEX-it kanë thënë se paraprakisht kanë marrë një informatë për mbajtjen e një proteste dhe se kanë dalë në terren për të mbajtur situatën nën kontroll.

    Lajmi për mbajtjen e protestës ka qarkulluar gjatë ditës së djeshme nëpër rrjetet sociale.

    Në protestën e sotme është parë edhe anëtari i Kryesisë së Vetëvendosjes, Fisnik Ismaili, njofton KTV-ja.
    o geti edhe nese esht par fisnik ismaijili ne protest sesht qudi dote ishte qudi te ishte par kamishi apo aj mirena apo edhe ky llapoqi buzhala

  8. #128
    BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

  9. #129
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga ARIANI_TB Lexo Postimin
    Albini sa ishte vetem serbia ,kishte vetem nje kundershtare ,kurse sote Albini eshte ndermjet tre fronteve .

  10. #130
    BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

  11. #131
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    KFOR-i mohon se janë mbyllur rrugët alternative në veri

    Publikuar: 11.04.2012 - 13:23

    Prishtinë, 11 prill - KFOR-i ka hedhur poshtë informacionet e publikuara, sipas të cilave ai sot ka mbyllur të gjitha rrugët alternative në pikën kufitare Jarinje. Zëdhënësi i KFOR-it, Uve Novicki, i tha Radio Kosovës se informacionet e tilla nuk janë të vërteta: “ Ky informacion nuk është i saktë dhe nuk konfirmohet nga KFOR-i. Është një informacion i gabuar”, sqaron Novicki.


    KFOR-i ka mbyllur rrugët alternative në veri

    Leposaviq, Jarinje 11 prill - 10:45 - KFOR-i ka vënë në zbatim urdhrin e lëshuar nga krahu jugor i NATO-së me seli në Napoli të Italisë, duke mbyllur të gjitha rrugët alternative në pikëkalimin kufitar në Jarinje. Operacioni i KFOR-it është zhvilluar të martën në orët e vonshme duke bërë mbylljen e të gjitha rrugëve alternative kanë njoftuar burime të gazetës Koha Ditore. Sipas këtyre burimeve, situata në këtë pikë kufitare është e qetë ndërsa që në anën serbe të kufirit janë mbledhur disa serbë dhe janë duke qëndruar të qetë. Rrugë ilegale nga Kosova në Serbi janë hapur gjatë verës së shkuar nga grupe kriminale dhe terroriste serb. Në këtë pjesë të Kosovës gjinden rreth 12 rrugë alternative-ilegale në të cilat grupet kriminale serb bëjnë kontrabandimin e mallrave nga Serbia ën Kosovë. Koha Ditore
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  12. #132
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anëtarësuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033

    Post

    Pse e “pushtoi” EULEX-i urën?

    Publikuar: 11.04.2012 - 08:50

    Mitrovicë, 11 prill – “Kush ju ka thirrë juve EULEX-in me ardhë këtu”, kanë qenë fjalët që drejtori Rajonal i Policisë së Kosovës për Mitrovicë, Nehat Thaçi, ia ka thënë komandantit të forcave speciale të EULEX-it që ishin vendosur në urën mbi lumin Ibër.

    “Pse keni ardhur këtu, a po e shihni se jeni duke e tensionuar situatën me gjithë këto alarmime. Për shkak tuajin janë mbledhur këtu këta njerëz kureshtarë”, ka shtuar Thaçi derisa komandanti i njësisë speciale të EULEX-it tentonte të largonte mediet nga diskutimi.

    Jemi ardhur sepse ka protestë”, ka qenë përgjigjja e komandantit të EULEX-it. Ndërsa, Thaçi kërkonte nga ai të dinte se çfarë informacioni ka apo kush i ka thënë se këtu do të ketë protestë.

    Nuk ka protesta dhe ju lutemi shkoni, nëse ne kemi nevojë do t’ju thërrasim”, i ka thënë Thaçi atij.


    Vendosja e forcave policore të EULEX-it me autoblinda ka zgjuar kureshtjen e njerëzve të rëndomtë që kishin dalë për të pirë kafe apo për të kryer punët e përditshme. Pas kësaj, në afërsi të urës mbi lumin Ibër janë mbledhur rreth 100 veta, të cilët kanë diskutuar me Policinë e Kosovës.

    Kryetari i KMLDNJ-së, Halit Barani, pas stacionimit të forcave të EULEX-it mbi urë, ka theksuar “kjo çka po bën EULEX-i ka vetëm një qëllim që të nxisë trazira dhe të provokojë qytetarët, nuk ka kurrfarë nevoje që të vijnë këtu”.

    Duke cituar edhe fjalët e drejtorit Rajonal të Policisë në Mitrovicë, Nehat Thaçi, Barani ka kritikuar misionin evropian për mosgatishmëri që të intervenojë kur duhet.

    Në ditën kritike kur ka ndodhur sulmi terrorist në banesën e Selver Haradinajt dhe të hënën kur grupet kriminale serb thyen kontejnerin e policisë e kemi thirrur në ndihmë Policinë e EULEX-it, por nuk ka ardhur. Atëherë, çka kërkojnë sot këta, këtu në urë”, ka thënë Barani. “Nuk ka kurrfarë proteste në Mitrovicë dhe askush nga organizata në Mitrovicë nuk ka thirrur protestë”.

    http://www.kohaditore.com/?page=1,13,95106

  13. #133
    Mitrovicë, shqiptarët dalin në protestë





    Një numër i vogël shqiptarësh kanë dalë të protestojnë në shenjë revolte ndaj ngjarjeve të fundit në pjesën veriore të Mitrovicës.

    Mediat e Kosovës, raportojnë se rreth 100 qytetarë shqiptarë janë duke protestuar në jug të urës së Ibrit në Mitrovicë.

    Forca të shumta të EULEX-it dhe pjesëtarë të Policisë së Kosovës, po shoqërojnë protestën. Zyrtarët e EULEX-it kanë thënë se paraprakisht kanë marrë një informatë për mbajtjen e një proteste dhe se kanë dalë në terren për të mbajtur situatën nën kontroll.

    Lajmi për mbajtjen e protestës ka qarkulluar gjatë ditës së djeshme nëpër rrjetet sociale


    shekulli
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  14. #134
    Perjashtuar Maska e NIAGARA2
    Anëtarësuar
    06-02-2012
    Vendndodhja
    Kosoven Heroike!
    Postime
    110
    e panjohura
    Ja edhe nje njeri qe i gezohet tragjedis,vetem per te ,,gjuajt gur''ne pushtetaret....
    Pse Ti forte qenke merzitur'a,hiqe s'te shkuka Muzika....

    Do doja qe sepaku ketu te jemi te bashkuar,pa ndasi partijake......
    per qudi dhe kete kerkes qe paske boe!,,,athua rastesisht je habitur?

    ....si shum kerkesa/dhe sygjerime po kishe ti moj e panjohura....athua perse gjithe kete mundim,i ke si pasion..apo vetvetiu?!

    E sa per ngushllime,une s'do le kesaj radhe vetem per inatin e juve disa Anitishqiptar te ketij nen Forumi...(Se ju jeni ata qe po gjuni gurin e po mshefni doren)..per keso vrasje,duhet denohet Qeveria e Kosoves veqmas!..qe po i len hapsire ARMIKUT per veprime te ketilla KRIMI!

    Z.
    Ndryshuar për herë të fundit nga NIAGARA2 : 11-04-2012 më 14:53

  15. #135
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Qeveria i ngrohu krahrorin ne prononcimet rreth veriut popullit fukara.. se megjithate situata ne Kosove esht me e mir se sa duket ne shikim te par.gjendja ne pjesen jugore esht e knaqshme,edhe pse me shum se zkonisht bien në sy patrulla me te shpeshta te policis.Fatkeqsisht edhe vrasjet e me hershme ne ate pjes akoma sjon zbardhur thot qeveria e brengosur, me keqardhjen me te@ madhe@,Euleks premtoj se do ndihmoj ne mos ndryshe nese i ngushtohen rruget .. shprehen gadishmerin se do ndihmohen me telefona dhe telefonata.Zedhensi i policis Baki Kelani siq lajmron pres qendra,ku ngushlloj popullin fukara.. se gjendja stabile eshte ne Gjytet,Sume,dy kqiqet,Pantin ,Oshlan e Akrashtic dhe Novolan.
    Avni Kastrati i pari i shehrit kurajoj popullin fukara se duhet te organizohet vet dhe te mbrohet.Ai tha mbrohuni si te dini e si te mundeni..neri nga te pranishmit e falenderoi te parin e paris dhe te partis se keshilla e ti ishte e sinqert dhe shpresoi tha qytetari se do shes pronen dhe do ja mesyj Anadollit te Frances.
    Me gjith ate u zgjata pak per inat dhe i mllefosur ndaj serbve..se sa per shqiptar vemendjen do e kisha si per nji ngjarje ne Eritre te Afrikes.
    Pa e ndryshu gjendjen e vet nji popull sja ndrysho as Zoti thenje profetike.Thenje qe perkon me gjendjen aktuale te mberthyer nga kodoshet tan te pa dinjitet.

  16. #136
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914

  17. #137
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar më parë nga NIAGARA2 Lexo Postimin
    e panjohura

    Pse Ti forte qenke merzitur'a,hiqe s'te shkuka Muzika....



    per qudi dhe kete kerkes qe paske boe!,,,athua rastesisht je habitur?

    ....si shum kerkesa/dhe sygjerime po kishe ti moj e panjohura....athua perse gjithe kete mundim,i ke si pasion..apo vetvetiu?!

    E sa per ngushllime,une s'do le kesaj radhe vetem per inatin e juve disa Anitishqiptar te ketij nen Forumi...(Se ju jeni ata qe po gjuni gurin e po mshefni doren)..per keso vrasje,duhet denohet Qeveria e Kosoves veqmas!..qe po i len hapsire ARMIKUT per veprime te ketilla KRIMI!

    Z.
    Jeni ne faze te till,qe vertet duhet te t'tolerojm...Hajla...
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  18. #138
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Nikolic në Mitrovicë

    Kryetari i Partisë Përparimtare Serbe, Tomisllav Nikolic ka mbajtur një tubim parazgjedhor në Mitrovicë, ku ka deklaruar se “Kosova do të mbetet gjithnjë Serbi”.
    “Kosova është pjesë përbërëse e Serbisë. Ajo nuk është e imja, nuk e kam trashëgim nga babai, nuk e kam blerë dhe nuk mund ta shes apo t’ia dhuroj dikujt. Ajo ju takon juve dhe gjithë Serbisë, secilit qytetar të saj, veç e veç. Ashtu si dëshirojnë qytetarët, ashtu edhe do të jetë. Në Kushtetutë shkruan se dëshirojnë që kjo të jetë Serbi. Do të jetë Serbi derisa edhe serbi i fundit të ecë mbi tokë”, ka thënë Nikolic.
    Në anën tjetër, zyrtarët e Policisë së Kosovës kanë thënë se Nikolic dhe krerët e tjerë të Partisë Përparimtare Serbe, nuk kanë bërë kërkesë për ta vizituar Kosovën.
    Zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Besim Hoti, nuk e ka përjashtuar mundësinë që ata kanë hyrë përmes rrugëve dytësore në Kosovë.

  19. #139
    he he hee... Maska e halla mine
    Anëtarësuar
    05-01-2011
    Vendndodhja
    brojë
    Postime
    1,466
    Asnjë kompromis, kurr asnjëher.. deri n'apokalips!

  20. #140
    Kjo pamje me fakte të filmuara ( në mos qoftë montazh ) po më frikëson pak.

    1. Kjo e përshpejton procesin, kështu së shpejti do të themi: Lamtumirë Mitrovicë!
    2. Kjo i jep shkas minstrit t'i japë urdhër policisë për t'i kontrolluar për armë njerëzit që jetojnë atje, të cilët edhe ashtu nuk janë pa probleme
    3. kjo i jep shkas ndonjë prokurori që të ngreh padi kundër kryetarit të komunës për nxitje...
    etj etj

    P.S. sepse shkjeve këta s'mund t'u bëjnë asgjë, ama për shqiptarë janë xhahila!
    Ndryshuar për herë të fundit nga projekti21_dk : 11-04-2012 më 17:31 Arsyeja: thikë me dy tehe kjo e top chanelit!
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

Faqja 7 prej 11 FillimFillim ... 56789 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •