Close
Faqja 6 prej 11 FillimFillim ... 45678 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 218
  1. #101
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Kastrati: Mbroni familjet tuaja në Veri
    Nga Express 10 Prill 2012 21:32


    Të zhgënjyer me situatën e sigurisë në veriun e Mitrovicës, shqiptarët kërkojnë ndihmën e shtetit për t’u mbrojtur. Gjatë ditës së martë ata zbritën në jug dhe i kërkuan mbrojtje kryetarit të Komunës së Mitrovicës.

    Pas takimit me banorët kryetari i komunës së Mitrovicës zhvilloi një takim me banorët e lagjes së Boshnjakëve dhe gjatë kësaj vizite ai porositi banorët që tani e tutje secili me forcat vetjake të mbrojnë familjet e tyre.

    “Secili shqiptar ta mbrojë familjen e vet. Kjo nuk do të thotë që policia nuk do të ofrojë siguri mirëpo them që secili shqiptar i veriut, që sheh ndonjë rrezik të mbrohet në formë vetjake”, deklaroi Avni Kastrati, Kryetar i Komunës së Mitrovicës.


    Teksa kryetari thotë që shqiptarët tani e tutje duhet të vetëmbrohen nga serbët e veriut, banorët shqiptarë ankohen se Policia e Kosovës po iu konfiskon edhe ato pak armë me të cilat ndihen më të sigurtë.

    Të hënën serbët e veriut shkatërruan pikën statike të Policisë së Kosovës. Pas tentativave të dështuara të Policisë së Kosovës për t’u vendosur në veri, shumë banorë janë parë me valixhe duke u larguar nga shtëpitë e tyre për të gjetur një strehë më të sigurt.

    No coment.......
    Ndryshuar për herë të fundit nga Sharri-Liburna : 10-04-2012 më 16:04
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  2. #102
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Mitrovicasit kërkojnë siguri, EULEX-i “mbron” urën


    Publikuar: 10.04.2012 - 16:16

    Mitrovicë, 10 prill - Rreth 100 qytetarë shqiptarë janë duke protestuar në jug të urës së Ibrit në Mitrovicë, në shenjë revolte për ngjarjet e fundit që ndodhën në pjesën veriore të këtij qyteti, raporton KTV-ja. Në vendngjarje ka edhe forca të shumta të EULEX-it dhe pjesëtarë të Policisë së Kosovës, vazhdon njoftimi, i cili vazhdon se në vendin e ngjarjes ka dalë edhe drejtori i policisë për rajonin e Mitrovicës, Nehat Thaçi.

    KTV-ja po ashtu thekson se Thaçi ka komunikuar me zyrtarët e EULEX-it dhe ka kërkuar që t’i largojnë makineritë e shumta nga ura. Ai u ka thënë zyrtarëve të EULEX-it se për çdo veprim duhet të konsultohen me Policinë e Kosovës

    Zyrtarët e EULEX-it kanë thënë se paraprakisht kanë marrë një informatë për mbajtjen e një proteste dhe se kanë dalë në terren për të mbajtur situatën nën kontroll.

    Lajmi për mbajtjen e protestës ka qarkulluar gjatë ditës së djeshme nëpër rrjetet sociale.

    Në protestën e sotme është parë edhe anëtari i Kryesisë së Vetëvendosjes, Fisnik Ismaili, njofton KTV-ja. Koha Ditore


    E mbron uren eulex-i se ndoshta, pritet ndonji masaker ne jug te Mitrovices ?????? ku ta dim qfar po planofikojn thaci me tadicin..
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  3. #103
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Po behen te papranueshme ngjarjet ne veri.
    Cfare thuhet per terroristat qe vune bomben?!! Apo asnje arrestim deri tani

  4. #104
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    “Mbrojtja civile” dyshohet se kreu shpërthimin terrorist
    Nga Express 10 Prill 2012 09:17


    Organizata e ashtuquajtur “Mbrojtja civile”, që udhëhiqet nga serbët Jovica Lazareviq dhe Desimir Janiçijeviq, në veri të Kosovës, dyshohet se qëndron prapa sulmit me bombë në banesën e familjes Haradinaj, në Mitrovicë.

    Burime të afërta me procesin e hetimeve kanë thënë se kjo organizatë, pjesë e së cilës janë udhëheqës të strukturave të sigurisë dhe të komunave veriore, mund të jetë autore e këtij sulmi që ka ndodhur të dielën e për pasojë u vra kryefamiljari Selver Haradinaj dhe u plagosën familjarët e tij.

    Ani se nuk ka ndonjë rezultat konkret, hetimet e para, sipas organeve të rendit, tregojnë për një organizim të mirë terrorist ndaj kësaj familjeje. Për këtë arsye, nëse zbulohen kryerësit dhe organizata pritet të gjykohen për sulme terroriste.

    Të dielën pas mesnatës si pasojë e një shpërthimi është vrarë tridhjetetetëvjeçari Selver Haradinaj. Ai besohet se kishte mbetur i vdekur nga shpërthimi i një eksplozivi, që dyshohet se ia kishin vendosur në dritaren e banesës, në lagjen “Tre rrokaqiejt”, në pjesën veriore të Mitrovicës. Nga shpërthimi të plagosur kanë mbetur edhe bashkëshortja dhe katër fëmijët e tij./koha/

    Po e din mir kush e vendosi eksplozivin, por kush ti arrestoj....
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  5. #105
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anëtarësuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    Citim Postuar më parë nga seleukeia Lexo Postimin
    Dijetar ,kam nje pyetje per ty ,me ke pas than nje her se ne familjen tande ke edhe hero te shpallur qysh nga lufta e dyt botrore e ne vazhdim, un desh te pyes ,se a kan qen edhe ata si ti ??flm.
    seleukeia,Allahun e kame deshmitare,ne kurre asnjeher nuk jemi patriota ne internet ne kafe me llafe,siqe jan disa nga anetaret ne forume eneper kafellafe,un nuk kam kujt mej ngja ,sepse gjdoher mbi kry mkan nejt bacat e pushkes tfamiljes,edhe ata ta kalemit......e kta, leht e kan me dale te dheu i bardhe ,e mebrohurit Mitrovica...ne asnje postim timin un nuk jam ber patrijot ,e me shkru se kam me qliru naj vene jo...
    kure tme thrasin......un e mati perseri prapanicen ,se a me shku a me luuu.flm .
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

  6. #106
    Citim Postuar më parë nga seleukeia Lexo Postimin
    Kastrati: Mbroni familjet tuaja në Veri
    Nga Express 10 Prill 2012 21:32


    Të zhgënjyer me situatën e sigurisë në veriun e Mitrovicës, shqiptarët kërkojnë ndihmën e shtetit për t’u mbrojtur. Gjatë ditës së martë ata zbritën në jug dhe i kërkuan mbrojtje kryetarit të Komunës së Mitrovicës.

    Pas takimit me banorët kryetari i komunës së Mitrovicës zhvilloi një takim me banorët e lagjes së Boshnjakëve dhe gjatë kësaj vizite ai porositi banorët që tani e tutje secili me forcat vetjake të mbrojnë familjet e tyre.

    Secili shqiptar ta mbrojë familjen e vet. Kjo nuk do të thotë që policia nuk do të ofrojë siguri mirëpo them që secili shqiptar i veriut, që sheh ndonjë rrezik të mbrohet në formë vetjake”, deklaroi Avni Kastrati, Kryetar i Komunës së Mitrovicës.


    Teksa kryetari thotë që shqiptarët tani e tutje duhet të vetëmbrohen nga serbët e veriut, banorët shqiptarë ankohen se Policia e Kosovës po iu konfiskon edhe ato pak armë me të cilat ndihen më të sigurtë.

    Të hënën serbët e veriut shkatërruan pikën statike të Policisë së Kosovës. Pas tentativave të dështuara të Policisë së Kosovës për t’u vendosur në veri, shumë banorë janë parë me valixhe duke u larguar nga shtëpitë e tyre për të gjetur një strehë më të sigurt.

    No coment.......
    A guxojmë të mendojmë se kryetari tha: Zoti ju ndihmoftë e ju shpëtoftë!! ( gjinduni si të mundeni e si të dini vetë)
    Ndryshuar për herë të fundit nga projekti21_dk : 10-04-2012 më 17:13
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  7. #107
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Shqiptarët po protestojnë te Ura e Mitrovicës: Na premtuat Bashkim, na sollet helmim

    Mitrovicë, 10 prill - Rreth 100 qytetarë shqiptarë janë duke protestuar në jug të urës së Ibrit në Mitrovicë, në shenjë revolte për ngjarjet e fundit që ndodhën në pjesën veriore të këtij qyteti, raporton KTV-ja. Në vendngjarje ka edhe forca të shumta të EULEX-it dhe pjesëtarë të Policisë së Kosovës, vazhdon njoftimi, i cili vazhdon se në vendin e ngjarjes ka dalë edhe drejtori i policisë për rajonin e Mitrovicës, Nehat Thaçi.

    KTV-ja po ashtu thekson se Thaçi ka komunikuar me zyrtarët e EULEX-it dhe ka kërkuar që t’i largojnë makineritë e shumta nga ura. Ai u ka thënë zyrtarëve të EULEX-it se për çdo veprim duhet të konsultohen me Policinë e Kosovës

    Zyrtarët e EULEX-it kanë thënë se paraprakisht kanë marrë një informatë për mbajtjen e një proteste dhe se kanë dalë në terren për të mbajtur situatën nën kontroll.

    Lajmi për mbajtjen e protestës ka qarkulluar gjatë ditës së djeshme nëpër rrjetet sociale.

    Në protestën e sotme është parë edhe anëtari i Kryesisë së Vetëvendosjes, Fisnik Ismaili, njofton KTV-ja.

  8. #108
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga projekti21_dk Lexo Postimin
    A guxojmë të mendojmë se kryetari tha: Zoti ju ndihmoftë e ju shpëtoftë!! ( gjinduni si të mundeni e si të dini vetë)
    Kryetari ju tha keshtu, ne mundemi te mendojm qysh te dojm ,por ket e ka than pushteti ,ku populli i ka shpresat ,tash kah me u mbrojt ????
    Ndryshuar për herë të fundit nga Sharri-Liburna : 10-04-2012 më 17:24
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  9. #109
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga dijetari Lexo Postimin
    seleukeia,Allahun e kame deshmitare,ne kurre asnjeher nuk jemi patriota ne internet ne kafe me llafe,siqe jan disa nga anetaret ne forume eneper kafellafe,un nuk kam kujt mej ngja ,sepse gjdoher mbi kry mkan nejt bacat e pushkes tfamiljes,edhe ata ta kalemit......e kta, leht e kan me dale te dheu i bardhe ,e mebrohurit Mitrovica...ne asnje postim timin un nuk jam ber patrijot ,e me shkru se kam me qliru naj vene jo...
    kure tme thrasin......un e mati perseri prapanicen ,se a me shku a me luuu.flm .
    Falemineres per pergjigjjen .
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  10. #110
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Kryeministri Thaçi u prit nga Ban Ki Mun
    Kryeministri Hashim Thaçi u prit në Nju Jork nga Sekretari i Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Mun

    Qeveria nuk qenka fare ne kosovë ,kjo eshte shum interesant ,shteti po rrezikohet ,qeveria ,qenka ne nju jork ,kjo eshte e pa pranueshme , ket nuk guxon ta bej asnji qeveritar ne bot ,por ne kosovë edhe kjo ndodh.
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  11. #111
    BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

  12. #112
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Per mu shum thenje reale "Mbrone pragun e shtepise VET" mos pritni nga shteti i Thaqit ndihme se kot pritni , tamam sikur ktynehere neper Oda te pleqve po ma qon mallin .
    Bile , s'paku po e pranon vet kryetari i Komunes .

  13. #113
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Qka te thuhet me teper,shteti i thot popullit bani qka te doni, po pse keta rrin edhe ne ket moment ne pushtet ,apo vetem per te vjedhur, pse more nuk qohet krejt kosova e me i kall te gjall keta pushtetar , se krejt kjo e ligë eshte nga pushtetaret ne kosov , te cilet i kan zaptu zyret dhe thirren ne emer te popullit ,kurse populli nuk ka kurfar dobie prej ketyre krimineleve qe mbajn pushtetin ne kosov dhe dhunojn popullin.
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  14. #114
    he he hee... Maska e halla mine
    Anëtarësuar
    05-01-2011
    Vendndodhja
    brojë
    Postime
    1,466
    Krenohu me Kosoven

    Asnjë kompromis, kurr asnjëher.. deri n'apokalips!

  15. #115
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Pacolli: Jo 2, por 100...200 policë

    Zv.kryeministri i Qeverisë, Behgjet Pacolli ka drejtuar kritika në adresë të partnerit të koalicionit për qasjen në veri të vendit. Gjatë një vizite në Mitrovicë, larg vëmendjes së medias, Pacolli ka thënë se 'nuk po lejohet një qasje më konstruktive në veri për shkak të interesave të njerëzve brenda'.
    Siç raporton KTV, Pacolli i sfiduar nga banorët lokalë ka thënë se 'nuk është në rregull që në veri të dërgohen dy policë por 100..200 sepse me 2 policë mund të vijnë 3 nxënës e ti largojnë nga vendi". Kësisoj ai ka kritikuar qasjen e ministrit të Brendshëm që vendosi të hënën të vendos një pikë statike tek 'Tre Rrokaqiejt' që po ruhej nga dy policë. (io)
    bota sot
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  16. #116
    i/e regjistruar Maska e drenicaku81
    Anëtarësuar
    02-02-2006
    Postime
    2

    per veriun e kosoves

    e mban pergjegjesine eulexi me kfor. nuk e kuptoj, pse e harroni shpejt pavarsine e mbikqyrur nga peter feith e marnac. keta te dyt pyten si te veprohet ne kosove. pa i pytur keta te dyté, nuk kan te drejt as policine kosovare te dergojn ne ato tre komuna e mos pytni per intervenca ushatarke. kush deshiron me pa rezultate, duhet te sulmon eulexin e kforin. ky esht fakt! kush i sulmon serbet e veriut, do te ndeshkohet nga eulexi e kfori. qart?!

  17. #117
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Kryetari i Mitrovicës paska ba thirrje zyrtare qe te zbrazet pjesa e veriut te Mitrovicës nga shqiptarët ,un keshtu po e kuptoj ket apel te ketij.

  18. #118
    i/e regjistruar Maska e drenicaku81
    Anëtarësuar
    02-02-2006
    Postime
    2
    Citim Postuar më parë nga seleukeia Lexo Postimin
    Pacolli: Jo 2, por 100...200 policë

    Zv.kryeministri i Qeverisë, Behgjet Pacolli ka drejtuar kritika në adresë të partnerit të koalicionit për qasjen në veri të vendit. Gjatë një vizite në Mitrovicë, larg vëmendjes së medias, Pacolli ka thënë se 'nuk po lejohet një qasje më konstruktive në veri për shkak të interesave të njerëzve brenda'.
    Siç raporton KTV, Pacolli i sfiduar nga banorët lokalë ka thënë se 'nuk është në rregull që në veri të dërgohen dy policë por 100..200 sepse me 2 policë mund të vijnë 3 nxënës e ti largojnë nga vendi". Kësisoj ai ka kritikuar qasjen e ministrit të Brendshëm që vendosi të hënën të vendos një pikë statike tek 'Tre Rrokaqiejt' që po ruhej nga dy policë. (io)
    bota sot
    let shkon aj me ndertue termocentrala ne nigeri, ne nje shtet i cili nuk na ka pranue zyrtarisht. qa ka ba aj personalisht me forcu fsk´n?
    nje helikopter nuk e kan...
    1000 serb jan ne gjendje krejt veriun e kosoves me qu pesh, me u ba 10,000 hyn edhe shqiperin e gjujn ne deti e ne greqi.

    serbia nuk po diné, se vetem me na falur neve shqiptarve arme, ne do te vrahem me shum se ata endrrojn njani me tjetrin.

  19. #119
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga drenicaku81 Lexo Postimin
    e mban pergjegjesine eulexi me kfor. nuk e kuptoj, pse e harroni shpejt pavarsine e mbikqyrur nga peter feith e marnac. keta te dyt pyten si te veprohet ne kosove. pa i pytur keta te dyté, nuk kan te drejt as policine kosovare te dergojn ne ato tre komuna e mos pytni per intervenca ushatarke. kush deshiron me pa rezultate, duhet te sulmon eulexin e kforin. ky esht fakt! kush i sulmon serbet e veriut, do te ndeshkohet nga eulexi e kfori. qart?!
    Ua hoqe barren pushtetareve te Kosovës , pra keta te rrin ne shtepi ,nuk kan nevoj me i ba gjith keto hargjime qe i bajn.

  20. #120
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga drenicaku81 Lexo Postimin
    let shkon aj me ndertue termocentrala ne nigeri, ne nje shtet i cili nuk na ka pranue zyrtarisht. qa ka ba aj personalisht me forcu fsk´n?
    nje helikopter nuk e kan...
    1000 serb jan ne gjendje krejt veriun e kosoves me qu pesh, me u ba 10,000 hyn edhe shqiperin e gjujn ne deti e ne greqi.

    serbia nuk po diné, se vetem me na falur neve shqiptarve arme, ne do te vrahem me shum se ata endrrojn njani me tjetrin.
    Boll u ka falur arm disa azilantav ne zvicerr ,para luftes dhe pas saj ,ku na e vran trurin e kosove ,e kan mbet vetem do psikopat dhe (azilanta te zvicrres) ne qeveri.
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

Faqja 6 prej 11 FillimFillim ... 45678 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •