Close
Faqja 5 prej 11 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 218
 1. #81
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  Eshte teper e ulet dhe deshperuese qe disa "komandant" te llugave,duke keqperdore emrin dhe respektin qe gezon UCK,i fusin hundet kudo duke synuar qe me nepotizem dhe servilizem te sigurojne pozita dhe funksione vetem per te afermit e tyre (sepse per vete jane rehatuar qyshmoti).Kjo eshte irituese dhe te shtyn t'i pshtyjsh ne surrat duke iu thene "te pshurrsha lirine per te cilen kinse kane luftuar keta tipa....." e kete e kane xhoker dhe leternjoftim te vetin kurdo qe ju duhet. Hej,more....per bese jemi ne nivel me magjupet sa i perket shtetndertimit !
  Ne raste se jetoni ne Danimarke , Respektoni Danimarken dhe Zoti e rujate Danimarken nga c'do e keqe ,se po te mbetesh te shijojshe lirine nga Komandatne (shumare ) te ka heneger dreqi juve dhe gjithe popullin shqipetare.

  Gjaku i te pafajshmive dhe femijeve jetima qe kerkojne prinderit e tyre ,do te dalin nje dite ne sheshe , sepse keta tradhetare kane vra edhe shume shqipetare patriote mbas shpine ne lufte dhe mbas lufte .


  Gjaku i deshmoreve te realte e ka mallkuare gjithe popullin shqipetare sepse kriminelet me nofka Komandanta edne jetojen te lire bile bile ne disa raste me poste shume te rendesishme

  Nuk ka liri ,sepse shume njeres te sinqerte jane vra mbas shpine .

  Nuk ka liri , sepse shume femra ) familje shqipetare jane maltretuare nga Komnadante bile bile jane dhunuare ne emer te Uck,se

  Rrofte Mbreteria e Danimarkes

  Zoti e bekofte Danimarken .

 2. #82
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  me kujtohet kur hashim tadiqi deklaronte dhe e akuzonte Wv. duke i then mos keni frik se ne kosve ska serbi lufta ka mbaru fleni dath qe besa more hashim pulagjia shkijet po na vrasin ne gjum

 3. #83
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga beni33 Lexo Postimin
  me kujtohet kur hashim tadiqi deklaronte dhe e akuzonte Wv. duke i then mos keni frik se ne kosve ska serbi lufta ka mbaru fleni dath qe besa more hashim pulagjia shkijet po na vrasin ne gjum


  Mos kujto per historine e kaluare se c'ka ka thene Thaci .

  Kujto se c'ka po thote amerika dhe BE .

  Hashim Thaci , pastert eshte sherbetore i Amerikes , pra Hashimin e zuri sheri i shejtanit amerikes dhe BE , se per ndryshe une nuk mendoje se Hashimi munde te tradhetoje shqipetaret ne favore te serbise .

  Sheri i amerikes dhe BE i ka zene te gjithe shqipeyaret , pore ne shqipetaret mendojme se ishalla jena ne ender .
  Administrata e Amerikes ne Washington e ka be nje liste te zeze me kriminel lufte per shqipetaret . Kjo liste sa te jemi gjalle do te jete si Xhoker politik per ameriken.

  Hashim Thaci edhe po te kundershtoje , ai nuk mundet sepse , amerika dhe BE ja tregon listen e zeze ne kamere . Po ta marre amerika Hashim Thaci dhe ta dergoje ne Hage shqipetaret gezohen pa mase ,sepse jane do hajna te tjere qe duane te behen Kryeministra, dhe behen si Hashim Thaci .

  Albin Kurti te kishte qene ne lufte fizikishte me siguri se sote Albini do te sihte ne listen e zeze per krime lufte edhe pse Albini nuk kishte bere krime ne lufte , dhe do ti bente amin amerikes dhe BE , pore per fate Albinin ata vetem e burgosin dhe e leshojne , bile bile ndonje here e kundershtojne per deklaratat e tije .

  Per ta perqafuare amerikanin duhet me i pase kater sy .

  Ne shqipetaret per ti mbrojtur vlerat e lufte s dhe UCK,se nuk duhet te kandidojme perfaqesuaese te popullin njeres individe qe kane marre pjse ne lufte , sepse amerika dhe BE keta njeres i hane si molla. Shume lehte e ka amerika dhe BE te manipuloje me keta njere ,sepse xjokerin e listets se zeze per krime lufte e mbane ne xhepe ambasadori e Amerikes Dell , ne Prishtine .

 4. #84
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Thumbs up

  VV: T dorhiqet kjo Qeveri, bashkpuntore e Serbis
  .

  http://www.zeri.info/artikulli/1/1/4...ore-e-serbise/
  VV: Qeveria bashkpuntore n incidentet e orkestruara
  .

  http://www.koha.net/?page=1,13,94951
  Ndryshuar pr her t fundit nga Antiproanti : 10-04-2012 m 01:49

 5. #85
  JUDO Maska e Gogi
  Antarsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,695
  Faleminderit
  2
  20 falenderime n 19 postime
  Citim Postuar m par nga beni33 Lexo Postimin
  me kujtohet kur hashim tadiqi deklaronte dhe e akuzonte Wv. duke i then mos keni frik se ne kosve ska serbi lufta ka mbaru fleni dath qe besa more hashim pulagjia shkijet po na vrasin ne gjum
  Ju te v.v per lufte ishi kane linde, vec intervenoj Nato se edhe camerine tuj e shliru ishi kane.

  Garant ty 1999 te ka zene te befasi se deri te molla e kuqe e kishe shliru, po ti kryt e lopes e ki more. Ti pervec qe nuk din me shkru je edhe shume i pa meqem.

  Keshtu qe; Hashim Thaci nuk e len Mitrovicen, jo qe ty ta nin per Mitrovice, mirepo ti krejt keto viktima i sheh si mundesi per vota po kot e ke. Deshprimi i pare per ju ka me qene Ferzaj.
  Kush sht prej jush pa mkat, le ta gjuaj i pari gurin n t!

 6. #86
  he he hee... Maska e halla mine
  Antarsuar
  05-01-2011
  Vendndodhja
  broj
  Postime
  1,485
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 8 postime
  Asnj kompromis, kurr asnjher.. deri n'apokalips!

 7. #87
  he he hee... Maska e halla mine
  Antarsuar
  05-01-2011
  Vendndodhja
  broj
  Postime
  1,485
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 8 postime
  Pak veta e dijn se Bajram Rexhepi e ka njoh personalisht Selver Haradinajn edhe e ka dijt se ky ishte njani prej shqiptarve ma kambngules dhe aktiv pr mos me e lshue vendbanimin e tij, si dhe i ka mbrojt e prkrah shqiptart tjer mos me e lshue vendin.

  Pak veta e dijn se Selveri ka qen n shnjestr gjat tan kohs edhe se pushteti jon ka qen n dijeni pr kt, por s'e ka prkrah asnjiher.

  Bile, pak veta e dijn se Selverit para disa muejsh Qeveria e Kosovs ia ka ndrpre ndihmat sociale, duke e lan pa mjetet baz pr me jetue, pa miell, deri ma as shporeti s'i ka punue.

  (via Fisnik Ismaili)
  Asnj kompromis, kurr asnjher.. deri n'apokalips!

 8. #88
  JUDO Maska e Gogi
  Antarsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,695
  Faleminderit
  2
  20 falenderime n 19 postime
  Citim Postuar m par nga halla mine Lexo Postimin
  Pak veta e dijn se Bajram Rexhepi e ka njoh personalisht Selver Haradinajn edhe e ka dijt se ky ishte njani prej shqiptarve ma kambngules dhe aktiv pr mos me e lshue vendbanimin e tij, si dhe i ka mbrojt e prkrah shqiptart tjer mos me e lshue vendin.

  Pak veta e dijn se Selveri ka qen n shnjestr gjat tan kohs edhe se pushteti jon ka qen n dijeni pr kt, por s'e ka prkrah asnjiher.

  Bile, pak veta e dijn se Selverit para disa muejsh Qeveria e Kosovs ia ka ndrpre ndihmat sociale, duke e lan pa mjetet baz pr me jetue, pa miell, deri ma as shporeti s'i ka punue.

  (via Fisnik Ismaili)
  Pak vet e dine se Baba i Fisnik Ismailit i ka dhene kredi bankare vellezerve Kariq, qe me vone u ben me te pasurit ne serbi ( ne vitet 1970)

  Pak veta e din se Baba i Fisnik Ismailit e mbrojti Slobodan Milloshevic ne hage, duke thene se e kam pasur mik .
  Kush sht prej jush pa mkat, le ta gjuaj i pari gurin n t!

 9. #89
  SHQIPTAR Maska e ARIANI_TB
  Antarsuar
  30-12-2005
  Postime
  4,530
  Faleminderit
  5
  22 falenderime n 21 postime
  E ore Gogi, e kthyet perseri Shkaun ne Kosove. Qeveria e Thacit me punen e saj kunder interesave te Shqiptare, ndersa Ju Gogi, se bashku me Llapin via Pika 1_31 Kufi dhe tjerit me propaganden dhe shpifjet e juaja ndaj atyre qe punojne, sakrifikojne dhe veprojne per interesat kombetare Shqiptare. Ju me propaganden e juaj jeni bere me te zi se ato propaganda ne kohen e milloshit.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 10. #90
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime
  Rexhepi: Policia vazhdon t tentoj t’i bind serbt pr vendosjen e rendit

  ...
  RTK
  Pavaresisht qe eshte vetem propagande e thjeshte e nje anetare te Qeverise antikombetare dhe kuislinge te Kosoves, tentimi per ti bindur serbet per tiu nenshtruar rregullave dhe ligjit te shtetit te Kosoves do te ishte absolutisht i kote.
  Humbje e panevojshme kohe dhe humbje strategjike per Kosove.

  E vetmja gje qe do ti bindte serbet do te ishte forca resp. dhuna e shtetit dhe pamundesia reale per tiu shmangur respektimit te rregullave dhe ligjeve perkatese te shtetit te Kosoves.
  Perderisa ekzistojne rrethana te tilla, te cilat atyre ju mundesojne te jetojne me ligje te veta dhe te Serbise, perfshi edhe institucionet perkatese te shtetit te Serbise qe funksionojne ne ate pjese, nuk kane asnje arsye per te respektuar apo perfillur ndone rregull apo ligj te Republikes se Kosoves. Perkundrazi, pjesa dermuese e tyre do te pesonin edhe humbje financiare, materiale dhe humbje privilegjesh tjera te dyfishta, nese do te pranonin ate qe propagandon njeri nga tradhetaret e kombit ne Qeverine Kuislinge dhe Hajdute te Kosoves...

 11. #91
  SHQIPTAR Maska e ARIANI_TB
  Antarsuar
  30-12-2005
  Postime
  4,530
  Faleminderit
  5
  22 falenderime n 21 postime
  Letra drejtuar Kryeparlamentarit Jakup Krasniqi lidhur me ngjarjet e fundit n Mitrovic, nga Lvizja VETVENDOSJE!
  10 PRILL 2012 - E Mart 07:17
  Z. Jakup Krasniqi  Kryetar i Kuvendit t Republiks s Kosovs  I nderuar z. Kryetar i Kuvendit,  Duke marr parasysh situatn e rnduar n veri t Mitrovics pas sulmeve t fundit me pasoja tragjike, Lvizja VETVENDOSJE! ka marr iniciativn pr mbajtjen e nj seance t jashtzakonshme t Kuvendit t Kosovs, t mrkuren, m 11 prill 2012. Kjo seanc mund t nxjerr vendime konkrete pr institucionet politike t Kosovs t cilat duhet t’iu dalin n ndihm dhe mbrojtje qytetarve ton atje.  Sulmet terroriste dhe kriminale t strukturave ilegale t Serbis n veri t qytetit t Mitrovics jan shtuar. T dieln u vra Selver Haradinaj si dhe u lnduan gruaja e fmijt e tij, kurse nj dit m von u shkatrrua pika statike e policis s Kosovs atje. Qytetart n Mitrovic jetojn n ankth sepse jan t krcnuar e t pambrojtur. sht e domosdoshme q Kuvendi i Republiks s Kosovs t mbaj nj seanc t jashtzakonshme pr gjendjen n Mitrovic. Ne tashm kemi filluar me mbledhjen e nnshkrimeve, porse na nevojiten s paku 40 sosh.  E dim q dje dhe sot institucionet e Kosovs jan n pushim pr shkak t fests s Pashkve dhe dits s Kushtetuts. Dhe, mund t mos jen t rastsishme kto sulme pikrisht n ditt kur nuk punojn institucionet. Le t mos harrojm q shum vrasje e masakra t forcave t Serbis n luftn e fundit n Kosov jan kryer n ditt e fundjavs: Abria, Reaku, Krusha e Vogl, Theranda, Izbica, zhdukja e Ukshin Hotit etj. Njerzit jetojn edhe gjat pushimeve e gjat festave. Institucionet e Kosovs duhet t jen prher pran qytetarve e n shrbim t tyre.  Duke marr parasysh pozitn tuaj si Kryetar i Kuvendit t Kosovs dhe qasjet e qndrimet konstruktive politike tuajat, krkojm mbshtetjen dhe kontributin tuaj n inicimin dhe mbajtjen e ksaj seance.  Sinqerisht,  Albin Kurti  Kryetar i Lvizjes VETVENDOSJE!  Deputet n Kuvendin e Republiks s Kosovs  Prishtin, 10 prill 2012

  http://www.vetevendosje.org/?cid=1,2,4322&author=0
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 12. #92
  SHQIPTAR Maska e ARIANI_TB
  Antarsuar
  30-12-2005
  Postime
  4,530
  Faleminderit
  5
  22 falenderime n 21 postime
  Letrat e Albinit


  Albin Kurti, n emr t Lvizjes VETVENDOSJE! i drgoi sot letr Presidentes s Republiks s Kosovs, Ahtifete Jahjaga, ku sht paraqitur krkesa pr shpalljen e gjendjes s jashtzakonshme n Mitrovic.

  Letr iu drgua dhe Kryetarit t Kuvendit t Kosovs, Jakup Krasniqit n t ciln i krkohet mbshtetja pr mbajtjen e nj seance t jashtzakonshme n lidhje me ngjarjet n Mitrovic si dhe Presidentit t Republiks s Shqipris, Bamir Topi me krkesn pr inicim t diskutimit n NATO dhe OKB t ngjarjeve n Mitrovic.

  M posht gjeni letrat e Kurtit:

  Shkelqsis s saj, Presidentes s Republiks s Kosovs, Znj. Atifete Jahjaga

  Shkelqsia Juaj, Znj.Presidente,

  Shpresoj t’ju gjej mir kjo letr imja. Po ju shkruaj nga shqetsimi i thell pr at q po ndodh n Mitrovic.

  Dhuna dhe terrori ndaj shqiptarve n veri t Mitrovics jan intensifikuar. Pardje, me eksploziv t sofistikuar u vra Selver Haradinaj dhe u plagosn e lnduan antart e familjes s tij: gruaja dhe katr fmijt. Dje, pika statike e policis s Kosovs q u vendos atje nuk qndroi as pes minuta meq u shkatrrua nga strukturat armiqrore e kriminale t Serbis. Nn terrorin e prditshm, duke qen edhe t varfr e t papun, shqiptart n veri t Mitrovics sot jan njerzit m t rrezikuar n Evrop.

  Gjendja n Mitrovic sht e jashtzakonshme. Karshi ksaj gjendjeje nuk mund t sillemi n mnyr t zakonshme. Pikrisht kjo sjellje sht e jashtzakonshme. Sjellja e zakonshme n nj situat q objektivisht sht br e jashtzakonshme, sht e jashtzakonshme. Kjo sjellje mund t tolerohet kur sht e ndonj qytetari, por kurrsesi nse ashtu bjn institucionet e Republiks q kan pr obligim t’iu shrbejn qytetarve e t’i mbrojn ata. Madje, vet qytetart jan t indinjuar e t friksuar, por gjithnj e m shum edhe t dshpruar e t zhgnjyer, nga shprfillja institucionale q po e prjetojn teksa orvaten t mbijetojn n kt gjendje t jashtzakonshme.

  Duke u bazuar n nenin 84, pika 22, t Kushtetuts s Republiks s Kosovs, Ju mund t shpallni gjendjen e jashtzakonshme. Si kryetar i Lvizjes VETVENDOSJE! dhe si deputet i Kuvendit, Ju sugjeroj q ta shpallni gjendjen e jashtzakonshme n Mitrovic. Pra, gjendjes q tashm sht e jashtzakonshme, t’ia jepni t till edhe emrin zyrtar. Vetm asisoj institucionet e shtetit t Kosovs do t aktivizoheshin e mobilizoheshin duke u ngritur n nivelin e detyrs q e krkon situata e rnd aktuale. Reagimet e veanta dhe t kohpaskohshme t policis s Kosovs nuk kan dhn dhe nuk do t japin rezultatet e duhura. Njkohsisht, e gjith Mitrovica, si nj komun e si nj qytet, do t trajtohej njjt dhe e bashkuar. Pas shpalljes s gjendjes s jashtzakonshme n Mitrovic, n baz t nenit 84, pika 23, t Kushtetuts, Ju do t’i kryesonit mbledhjet e Kshillit t Siguris s Kosovs.

  Shteti i Kosovs ka mekanizma dhe potenciale. Ata duhen vn n lvizje pr hir t atyre pr t cilt ekzistojn ata mekanizma dhe potenciale: qytetart e Kosovs. Shteti i Kosovs dhe e ardhmja e tij maten me Mitrovicn. T gjith kemi prgjegjsi, porse ata q kan m shum mundsi, kan edhe m shum prgjegjsi.

  Duke besuar n vullnetin tuaj t mir dhe prgjigje pozitive, pranoni prshndetjet tona.

  Z. Jakup Krasniqi

  Kryetar i Kuvendit t Republiks s Kosovs

  I nderuar z. Kryetar i Kuvendit,

  Duke marr parasysh situatn e rnduar n veri t Mitrovics pas sulmeve t fundit me pasoja tragjike, Lvizja VETVENDOSJE! ka marr iniciativn pr mbajtjen e nj seance t jashtzakonshme t Kuvendit t Kosovs, t mrkuren, m 11 prill 2012. Kjo seanc mund t nxjerr vendime konkrete pr institucionet politike t Kosovs t cilat duhet t’iu dalin n ndihm dhe mbrojtje qytetarve ton atje.

  Sulmet terroriste dhe kriminale t strukturave ilegale t Serbis n veri t qytetit t Mitrovics jan shtuar. T dieln u vra Selver Haradinaj si dhe u lnduan gruaja e fmijt e tij, kurse nj dit m von u shkatrrua pika statike e policis s Kosovs atje. Qytetart n Mitrovic jetojn n ankth sepse jan t krcnuar e t pambrojtur. sht e domosdoshme q Kuvendi i Republiks s Kosovs t mbaj nj seanc t jashtzakonshme pr gjendjen n Mitrovic. Ne tashm kemi filluar me mbledhjen e nnshkrimeve, porse na nevojiten s paku 40 sosh.

  E dim q dje dhe sot institucionet e Kosovs jan n pushim pr shkak t fests s Pashkve dhe dits s Kushtetuts. Dhe, mund t mos jen t rastsishme kto sulme pikrisht n ditt kur nuk punojn institucionet. Le t mos harrojm q shum vrasje e masakra t forcave t Serbis n luftn e fundit n Kosov jan kryer n ditt e fundjavs: Abria, Reaku, Krusha e Vogl, Theranda, Izbica, zhdukja e Ukshin Hotit etj. Njerzit jetojn edhe gjat pushimeve e gjat festave. Institucionet e Kosovs duhet t jen prher pran qytetarve e n shrbim t tyre.

  Duke marr parasysh pozitn tuaj si Kryetar i Kuvendit t Kosovs dhe qasjet e qndrimet konstruktive politike tuajat, krkojm mbshtetjen dhe kontributin tuaj n inicimin dhe mbajtjen e ksaj seance.

  Shkelqsis s tij, Presidentit t Republiks s Shqipris, Z. Bamir Topi

  Shkelqsia Juaj, Z. President

  Tashm sht br e qart situata e terrorit dhe rrezikut pr spastrim t ri etnik n pjesn veriore t Mitrovics. Sulmi i dats 8 prill 2012 ndaj familjes Haradinaj pati pr pasoj vdekjen e Selver Haradinajt dhe plagosjen e fmijve t tij. T nesrmen, n t njjtn lagje, u mor peng polici i Kosovs, u prz patrulla policore dhe u shkatrrua pika e saj statike, kurse gazetart u sulmuan dhe pati dhun ndaj tyre. T gjitha kto jan m se t mjaftueshme pr ta provuar qllimin e strukturave armiqsore e kriminale t Serbis n veri t lumit Ibr.

  Si e dini, Republika e Kosovs nuk mundet q kt shtje ta inicioj pr diskutim n organizata apo struktura ndrkombtare si OKB dhe NATO.

  Ndrsa Ju, si prfaqsuesi i Republiks s Shqipris dhe i shqiptarve n OKB dhe NATO, mundeni q ta inicioni diskutimin mbi rrezikun e afrt t spastrimit etnik t shqiptarve n Mitrovic.

  Nevojitet pra, veprim politik e diplomatik kombtar, para se prmasat e spastrimit m t ri etnik ndaj shqiptarve n pjesn veriore t Mitrovics, t ngjajn me ato t viteve 1998, 1999 dhe 2000.

  Ndihma Juaj n kto momente sht e domosdoshme dhe e pazvendsueshme.

  Me respekt dhe mirnjohje,

  Albin Kurti

  Kryetar i Lvizjes VETVENDOSJE!

  Deputet n Kuvendin e Republiks s Kosovs

  Prishtin, 10 prill 2012  http://gazetaexpress.com/?cid=1,13,78494
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 13. #93
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Gogi

  Citim Postuar m par nga Gogi Lexo Postimin
  Pak vet e dine se Baba i Fisnik Ismailit i ka dhene kredi bankare vellezerve Kariq, qe me vone u ben me te pasurit ne serbi ( ne vitet 1970)

  Pak veta e din se Baba i Fisnik Ismailit e mbrojti Slobodan Milloshevic ne hage, duke thene se e kam pasur mik .
  ku smet njeri pa e njellos ju te PDKKASAHT E FLLIQT ISHI KAN BRE HAJMEDET

 14. #94
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Gogi;

  Citim Postuar m par nga Gogi Lexo Postimin
  Pak vet e dine se Baba i Fisnik Ismailit i ka dhene kredi bankare vellezerve Kariq, qe me vone u ben me te pasurit ne serbi ( ne vitet 1970)

  Pak veta e din se Baba i Fisnik Ismailit e mbrojti Slobodan Milloshevic ne hage, duke thene se e kam pasur mik .
  PO FLITET SE DJE NE MITROVIC POLICIN E REXHEP QEREPIT I KAN SHTI ME HANGER ZALL JA QFAR STRUKTURE POLICORE KENI JU NJERZ QE ME SERB SKENI BOTH .E NDERHY

 15. #95
  i/e regjistruar Maska e dijetari
  Antarsuar
  30-03-2009
  Postime
  1,251
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Po flitete se anetarete vetvendosje,po dojn me shkua ne mitrovice me qlirua dhe mbrojtur banoret atje ......por si duket ende nuk po e dishin saktesishte se kah i bije mitrovica,,a ka dheu i bardhe ,apo ka ......gjumiiii.
  [COLOR="Blue"][/COLO

  Duart e plakes, jan duar te arta.

 16. #96
  JUDO Maska e Gogi
  Antarsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,695
  Faleminderit
  2
  20 falenderime n 19 postime
  Me ju a ndegju llafet ketyre thu ti osht ka i mban ne zingjir dikush, se e kishin kall ballkanin i kishin kthy trojet ilire ....

  ..gjysma derzertor kane qene phiiiii
  Kush sht prej jush pa mkat, le ta gjuaj i pari gurin n t!

 17. #97
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Antarsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  1
  10 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  Eshte teper e ulet dhe deshperuese qe disa "komandant" te llugave,duke keqperdore emrin dhe respektin qe gezon UCK,i fusin hundet kudo duke synuar qe me nepotizem dhe servilizem te sigurojne pozita dhe funksione vetem per te afermit e tyre (sepse per vete jane rehatuar qyshmoti).Kjo eshte irituese dhe te shtyn t'i pshtyjsh ne surrat duke iu thene "te pshurrsha lirine per te cilen kinse kane luftuar keta tipa....." e kete e kane xhoker dhe leternjoftim te vetin kurdo qe ju duhet. Hej,more....per bese jemi ne nivel me magjupet sa i perket shtetndertimit !
  po e teproni me keto fyerje ndaj komandanteve te llugave,kur doni me kuptu qe UCK ka pase rreth 11.000 ushtare prej tyre komandante njesie,brigade,zone mund te jene 1000,e nuk munden me ardhe tana te kqiat nga keta 1.000 komandant e 11.000 ushtare.
  Nepotizem ka edhe te paqesoret ldk,shiqoi komunat dhe ministrit ku jane/ishin ne pushtet do ta shihni nepotizmin e hamiteve,beqirve,hazireve etj,nepotizmi eshte problem i shoqerise sone,shqiptaret kur e kan nje te aferm me pushtet nuk ja leshoin deren dite e nate derisa tua ben naj favor punesim te familjareve,tender etj,mos me ju ba favore nuk votoin per te dhe e shajn nate e dite.

  Familja e Selver Haradinajt nuk ka pase perkrahje nga asnje parti,as nga ldk qe e kishte pushtetin ne dy mandate ne Mitrovice,as nga pdk ne keto dy mandatet e fundit e as nga pushteti qendrore ku kan qeverise ldk,pdk ,aak e akr.

  Nepotizmi ka sjelle njerez injorant e arrogant ne administrat te tillet familjes Haradinaj jo qe nuk i kan ndihmu po ja kan ndal edhe ndihmen sociale,per punesim te nje anetari te familjes as nuk mund te flitet pa pase lidhje dhe libreze te pdk,ldk,aak,akr varesisht nga komuna ku jetoni,ministria apo ndermarrja publike ku kerkoni pune.

 18. #98
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Nikolliq e Vuiq pritet t vizitojn Mitrovicn

  Kryetari i Partis Prparimtare Serbe, Tomisllav Nikolliq dhe zvendsi i tij, Aleksandar Vuiq, pritet t qndrojn t mrkurn n veri t Mitrovics.

  Kt informacion e kan konfirmuar prfaqsues t PPS-s n Mitrovic.

  Ata pritet t marrin pjes n nj tubim parazgjedhor q do t mbahet n Mitrovic t mrkurn n orn 13:00.

  Serbia ka shpallur zgjedhjet lokale, parlamentare dhe presidenciale m 6 maj.

  Tomisllav Nikoliq sht kandidat pr president.

  Ndrsa, pr mbajtjen e zgjedhjeve lokale n Kosov, pas kritikave ndrkombtare, Serbia ka sinjalizuar se do t heq dor; nuk dihet nse nj gj t till do ta bj edhe pr zgjedhjet tjera, pr mbajtjen e t cilave thirret n parimin e dyshtetsis.(a.i.)
  http://www.evropaelire.org/content/a.../24543582.html

 19. #99
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga dijetari Lexo Postimin
  Po flitete se anetarete vetvendosje,po dojn me shkua ne mitrovice me qlirua dhe mbrojtur banoret atje ......por si duket ende nuk po e dishin saktesishte se kah i bije mitrovica,,a ka dheu i bardhe ,apo ka ......gjumiiii.
  Dijetar ,kam nje pyetje per ty ,me ke pas than nje her se ne familjen tande ke edhe hero te shpallur qysh nga lufta e dyt botrore e ne vazhdim, un desh te pyes ,se a kan qen edhe ata si ti ??flm.
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 20. #100
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Mallkimi i atdheut

  Shkruan: Idriz Morina

  Shqiptart do t vazhdojn t numrojn viktimat apo t jen t numruar si viktima edhe pr shum koh. Ky sht dshtimi m i madh q po e njeh politika shqiptare n Kosov. Dhe ajo q sht m e keqja Shqipria tregohet indiferente pr viktimat kombtare. Edhe n rast se vrasja e nj shqiptari do t mund t ishte e dyshimt situata n veri nuk lejon thuaja asnj perceptim tjetr, ve atij se kur vritet nj shqiptar n Veri n shtpin e tij apo n rrugn e tij, sht viktim e dhuns serbe, nisur jo vetm nga fakti se shqiptart atje jan pakic, por se shqiptart nuk kan liri t lvizjes dhe liri t jets atje.

  Mohimi i liris

  Pra, mohimi i t drejt pr lvizur lirshmdhe pr ta gzuar pronn paqsisht, dy konceptet fundamentale t demokracis dhe kulturs evrperndimore, nnkuptojn edhe pamundsin e jets. Rasti m tipik sht vrasja n shtpi me mjete shprthyese e viktims s fundit shqiptare nga dhuna serbe, t Selver Haradinajt.

  Pra, sot n Kosov, n veri t saj jo vetm q mund t vritesh dhe vrassit mbase edhe t mos gjinden kurr sepse mund t’ia ken mbathur me ndihmn e shrbimeve inteligjente n Serbi, por vdekja juaj do t jet e prbuzur nga shteti, pr t cilin ju keni zgjedhur t vetflijoheni pr t siguruar ekzistencn dhe vazhdimin e saj.

  Ather far duhet t bjn shqiptart q t ndjehen jo vetm krenar pr at q kan br pr at, por edhe t jen t vlersuar nga ky shtet, jo vetm pas vdekjes dhe pas vite e vitesh t kaluara, nse ekziston ende kujtimi pr ju apo ka kush ua nxjerr emrin tuaj nga harresa.

  Haradinaj u vra dhe vdiq sepse ai ishte harruar nga shteti. Republika e Kosovs u tregua e dobt, e pafuqishme pr t vepruar edhe kur serbt ia vran n detyr policin, tani hero i Kosovs, Enver Zymberi. Por, pushtetart ‘pr t treguar respekt’ u ngutn ta hyjnizojn e ta shpallin ‘hero’ viktimn, pr t mbuluar turpin dhe marrzin e vet.

  Qeveria n korrikun e shkuar jo vetm q nuk arriti rivendosjen e rendit dhe ligjit, por nuk ia arriti as q t merrte hakun pr vrasjen e npunsit t saj shtetror, mbrojtsit t rendit dhe ligjit, dhe pr m keq, as gati nj vit pas nuk ka as t arrestuar, pasi t dyshuarit kryesor, EULEX-i i liroi ata q vet i arrestoi si t dyshuar.

  Pra, kjo ishte humbja e par bindse e Qeveris s Kosovs pas lufts. Ndrsa, para ksaj humbje t turpshme, jan edhe rreth 20 viktima shqiptar, t vrar nga serbt n trazirat e marsit t 2004-s, q si ather edhe tani, situata po provokohet nga serbt, n mnyr q t’i jepet shans ripozicionimitgjeopolitik dhe akterve politik t prfshir n shtjen e Kosovs.
  Shqiptart dhe para s gjithash institucionet tona duhet t’i kujtojn me bezdi dhe n vazhdimsi humbjet q ua solli ajo pamaturi e prfshirjes n protesta popullore, ajo situat e daljes jasht kontrollit shtetror, por e vnies s gjrave dhe proceseve politike nn kontrollin e t tjerve, (n kt rast pa fajsuar vende apo figura) t politikave antishqiptare.
  Pra, duhet t dallojn qart se nj kriz politike dhe pr m tepr nj trazir popullore, prderisa sht shfrim emocional pr popullin, pr t tjert jan si hapa vallzimi, ku valltart nuk mund t lvizin thuaja asgj jasht koreografis.
  Shqiptart protestonin gjithandej m 2004, prfshir agllavicn, e cila u kthye n mburojn e mitit serb, (fakt q thuaja t gjith po e anashkalojn dhe harrojn), dhe nga ai shesh beteje, ku shqiptart gjuanin me gur nga rruga e asfaltuar, sipr barrikadave me autoblinda t KFOR-it, kryesisht suedez, sot autostrada e Shkupit, ndrsa serbt vrisnin me automatik dhe shiheshin qart teksa ndrronin pozicionet dhe shtinin ndaj nesh, protestuesve, gazetarve dhe po nga aty n mbrmje do t orkestrohej turma pr t djegur ca kishza serbe.

  Tjetrsimi

  Pra, shqiptart jo vetm q nuk morn shpagimin duke arrestuar vrassit e dhjetra shqiptarve, ndrsa sulmuesit pra dihen dhe njihen botrisht, por pr m keq ata vriteshin dhe po vriten pa mshirshm edhe pas 8 viteve nga ngjarjet tragjike. Dhe ne shqiptart po shndrrohemi n viktima t dyfishta, fizike dhe kulturore. Ato vrasje nuk shrbyen pr t forcuar identitetin shqiptar, por prkundrazi q ather ne nuk njihemi m si shqiptar, por si kosovar, dhe po ashtu trashgimia jon historike, kulturore dhe fetare nga krishterimi e kndej iu dorzua n pronsi serbve.

  Barrikadat serbe u toleruan jasht do kufiri politik. Derisa Qeveria e Kosovs u detyrua t trhiqej, faktort ndrkombtar, sidomos KFOR-i me gjith prezencn e shtuar dshtoi t vendos rendin, ndrsa policia e EULEX-it prndiqej si nj grup fmijsh, t paarmatosur si duhet, pa mjete dhe pa nj komand t vrtet qendrore, ia mbathn n do situat tensioni, sikurse bn, kur u dogj pika kufitare n Jarin.
  Ndrkoh, Qeveria e Kosovs dhe institucionet tona vazhdojn q me reagime t mefshta t shpresojn n vendosjen e kushtetutshmris.
  Dhe serbt kishin zgjedhur sulmin vrastar terrorist, pikrisht n ditn e Kushtetuts s vendit, e cila si dokument e njeh unitetin e vendit. Por, deklarimet e tilla, ndrsa q serbt ende nuk lejojn as t vendoset nj pik policore n veri, krkes kjo e br prej shum kohsh nga shqiptart atje, i ngjasojn atyre, q me t vrtet shqiptart i shohin me shqetsim si ‘luftra apo beteja virtuale’, sikurse ngjet edhe sot e ksaj dite, sidomos n mesin e shqiptarve n mrgim, por edhe n Kosov, nga ata q kryesisht e kan par me rezerva angazhimin n luft t Kryeministrit aktual dhe t miqve apo grupit t tij. “Na lodht ... me keto denime nga hotelet sikur deklaratat gjate luftes nga Tirana, shtrengojeni njehere prapanicen, ... dhe shko ku duhet atje ne veri ose mbylle gojen...”, thot njri nga komentuesit e ngjarjeve n Veri n vebsajtin e “Bota sot” duke shprehur paknaqsin ndaj qeveritarve.
  Kjo tregon edhe pikn e mosdurimit t shqiptarve ndaj drejtuesve t shtetit, imazhi i t cilve sht gjithnj e m i rrnuar, dhe n kt rrnim t mbetesh idealist, besnik i atdheut, t duket se mallkimin e ki m pran se asnjher.Bota Sot

  http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater
  Ndryshuar pr her t fundit nga Sharri-Liburna : 10-04-2012 m 15:55
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

Faqja 5 prej 11 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •