Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681

    Kafeja e dyte

    Kam degjuar ditet e fundit se ne Shqiperi neper lokale ka filluar te kerkohet dhe te pihet kafja e dyte. Prandaj u bera kurioz dhe pyeta pak me shume se si qendronte kjo pune e kafes se dyte, dhe mora vesh se kur dikush pin kafen ekspres, mbajtesi i kafes nuk zbraset por behet nje kafe tjeter qe quhet e dyte, dhe sigurisht kushton me pak se e para. Koh krize duhet me kursy dhe duhet me shfrytzu deri ne fund cdo pije apo ushqim.

    Tani kam qef qe kafen e pare tja jap Albos nese i pelqen kurse te dyten po e pi vet se ka ma pak helme dhe kafein, i fundit o qan i qesh i thon prandaj te treten po ja jap Brarit, dmth long geshtenjash bo mir per majasillin.

    Me shaka e kom.... por puna e kafes se dyte eshte reale dhe nuk eshte sajim.

  2. #2
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anėtarėsuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491
    une se kuptova kete si ishte kjo e dyta ma shqipero pak se u trasha spo e kapish
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  3. #3
    Lab 100% Maska e Station
    Anėtarėsuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    6,624
    Citim Postuar mė parė nga Busy Girl Lexo Postimin
    une se kuptova kete si ishte kjo e dyta ma shqipero pak se u trasha spo e kapish
    Ėshtė e thjeshtė, mbasi bėhet njė kafe expres, "luga" qė vihet tek expresi nuk derdhet nė kosh por pėrdoret pėrsėri pėr tė bėrė njė kafe tjetėr qė gjerėsisht njihet me termin: "e shtrydhur", tė cilėn ka plot persona qė e kėrkojnė kastile ashtu sepse pėrmban mė pak kafeinė.

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
    Ėshtė e thjeshtė, mbasi bėhet njė kafe expres, "luga" qė vihet tek expresi nuk derdhet nė kosh por pėrdoret pėrsėri pėr tė bėrė njė kafe tjetėr qė gjerėsisht njihet me termin: "e shtrydhur", tė cilėn ka plot persona qė e kėrkojnė kastile ashtu sepse pėrmban mė pak kafeinė.
    Njeriu sa rron, meson. Eshte e vertete kjo Station apo ndonje nga shakate tua?
    AUTOCHTHONOUS

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anėtarėsuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516
    Po nese baristi nuk ka bere akoma te paren si i behet hallit.

    Megjithate ate kafen e dyte dhe pa lek ta pish ta shpif.

    Zakonisht baristet quajne kafe ''te dyte'' ate kafe qe ata bejne te dyten ne momentin kur hapin lokalin sepse e para duhet hedhur,per faktin se me kafen e pare shpelahen te gjithe tubat e ''ekspresit''.
    MOS I NDY TEMAT no name

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •