Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Grupi "Anonymous" sot rrzon tr internetin?

  Grupi "Anonymous" sot rrzon tr internetin?


  Publikuar: 31.03.2012 - 11:34

  Grupi i hakerve "Anonymous" ka ercnuar se sot do t ndrpres internetin n mbar botn, n t ashtuquajturin Operacioni i territ, e cila npr forume t rrjetit ka nxitur diskutime t shumta se a sht e mundshme dhe si sht e mundshme t realizohet kjo.

  Ky grup i hakerve, q nga formimi i tij m 2008 ka paaftsuar ueb faqe t shumtra, kurse tashti pohon se do t bllokoj sistemin e emrave t domenave.

  Njohsit e mir t rrjetit t internetit mendojn se kjo sht e mundshme t bhet n qoft se n nivelin m t lart DNS do t bhej nj sulm i till q serveri t prmbytet me aq shum krkesa sa ai pastaj nuk sht n gjendje t prgjigjet n krkesat legjitime, gj q pastaj do t bartej n tr rrjetin.

  Kjo do t mund t arrihej asisoj q hakert do t hynin n kompjuter t huaj me ndihmn e virusve dhe do ti shndrronin ata kompjuter n robot pr drgimi e krkesave, me rast pronart e kompjuterve as q do t ishin t vetdijshm pr dika t till.

  Aksionet e Anonymous, si theksojn hakert, jan t drejtuara kundr censurs n internet dhe gjithkaje q prfaqson kapitalin e madh.

  http://kohaditore.com/index.php?page=1,7,93711
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 2. #2
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Antarsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime n 31 postime
  Dengla...

 3. #3
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  po shyqyr ore aman te dalin nje here njerezit nga shtepite se mbeten mbyllur brenda,kane harruar te ecin...

 4. #4
  un Kavaljer! Maska e Slimshaddy
  Antarsuar
  13-08-2007
  Vendndodhja
  Albania/Tropoj
  Postime
  315
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Mua me duket sikur kan vec fjal ?? Asigja skan ba
  Mendja sht Dhurat - Shfrytzimi i Saj Mrekulli!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Slimshaddy Lexo Postimin
  Mua me duket sikur kan vec fjal ?? Asigja skan ba
  Afati i kercnimit me duket se ka kalu.
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 6. #6
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  Mohim sherbimi(DOS),Sulm DOS eshte nje taktike shume e vjeteruar
  qe bazohet ne procedura dhe dobesi te njohura nga sistemet e vjetra te
  operimit te serverave linuks dhe duke pas parasysh mbrotjen e enkriptuar
  te serverave te nivelit te larte A,premium, dhe sigurine shume te forte
  me disa shtresa,passworde shume shume te forte,praktikisht te pathyshem
  ai pretendim eshte thjesht nje pallaver.
  Teorikisht eshte e mundshme ta nxjerresh jashte linje serverin
  qendror qe ka databazen e regjistrimeve te komplet adresave DNS per ameriken serverin
  qe ka komplet DNS regjistrimet per Europen etj,por praktikisht nuk arrihet.
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 09-04-2012 m 23:22
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 7. #7
  JUDO Maska e Gogi
  Antarsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,695
  Faleminderit
  2
  20 falenderime n 19 postime
  Nuk po bon dicka interneti
  Kush sht prej jush pa mkat, le ta gjuaj i pari gurin n t!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •