Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-12-2011
    Postime
    9
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime

    Katrori, rrehti, trekendeshi dhe pesekendeshi

    1 katror + 1 trekendesh + 1 rreth = 2 pesekendesha

    1 katror + 1 pesekendesh = 2 rrathe

    1 trekendesh + 1 rreth + 1 pesekendesh = ?

    Alternativat:

    A) 1 rreth + 1 trekendesh + 1 katror
    B) 1 trekendesh + 3 katrore
    C)2 trekendesha + 2 katrore
    D) 3 katrore + 2 trekendesha
    E) 3 katrore + 2 rrathe

  2. #2
    cherry blossom girl Maska e broken_smile
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    5,686
    Faleminderit
    58
    217 falenderime nė 179 postime
    B) 1 trekendesh + 3 katrore

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •