Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e dorjan hyseni
    Anėtarėsuar
    18-03-2012
    Vendndodhja
    brooklyn
    Postime
    74

    a esht e veshtir ne kanada ??!!!

    Pershendetje , Un Mund Te Emigroj Ne Kanada Me Ane Te Nje Vize Pune ,, A Kam Mundesi Qe Me Ate Viz Pune Un Te Aplikoj Dhe Te Filloj Dokumentacionin Per Aplikimin E Pasportes Kanadeze ?? Faleminderit

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e dorjan hyseni
    Anėtarėsuar
    18-03-2012
    Vendndodhja
    brooklyn
    Postime
    74
    po si ka mundesi askush nuk ka kthejt pgj,, kaq shum frigoheni per nje shqiptar qe ka deshir te vij ne kanada qe nuk me jepni pgj

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anėtarėsuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    ka mundesi ta ken friken prandaj sduan te ndihmojn. me vjen keq qe spo te nihmojn, pervec njonit. dhe ai ta ka friken me duket edhe pse po te ndihmon

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-10-2009
    Vendndodhja
    larg
    Postime
    1,011
    Citim Postuar mė parė nga dorjan hyseni Lexo Postimin
    Pershendetje , Un Mund Te Emigroj Ne Kanada Me Ane Te Nje Vize Pune ,, A Kam Mundesi Qe Me Ate Viz Pune Un Te Aplikoj Dhe Te Filloj Dokumentacionin Per Aplikimin E Pasportes Kanadeze ?? Faleminderit
    Nuk ne the se cfar te shty qe te ikesh ne Canada,nese ik nga varferia extreme ateher te uroj fat,por nese ik nga ambicja te behesh i pasur te sugjeroj te maos luash vendit,sa i perket passaportes apo shtetesises Canadeze natyrisht pas nje kohe qendrimi (me duket 5 vjet)LEGAL mund te aplikosh por cte duhet shtetesia canadeze ose pasaporta e tyre o i gjore,me passaport shqiptare mund te udhtosh ku te duash !!!

  5. #5
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Thorolld ON
    Postime
    224
    O Dorjan nje fjal goje eshte ajo e shkret pashaport kanadeze por ja qe nuk eshte bere akoma deti kos.
    Kur te vesh ne kanada pjyet atje dhe do maresh info te sakta.

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-01-2010
    Postime
    161
    O dorjan a mund te me tregosh si e ke mar kete vize pune nese e ke mar, apo te ka be dikush prej atje ndonje oferte pune

    per pyetjen tende me sa e di une per te mar dokumenta kanadeze duhet te dalesh nga shteti i kanades dhe te presesh ne shtetin tend

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-07-2012
    Postime
    9
    Ne kanada kur vjen me vize pune dhe gjen pune me duket duhet te qendrosh tek vendi i punes per nje vit me kontrate. Pastaj kompania qe punon per te po ti ket mardheniet e mira me personin ne fjale mund te te ndihmoje te besh letrat dhe te marresh permanent resident . Se sa zjat procesi nuk jam i sigurt. Pashaporten e merr tre vjet pas permanent resident card. Shpresoj se te ndihmova disi.
    Fillimi eshte i veshtire . Gjuha eshte kryesorja.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e dorjan hyseni
    Anėtarėsuar
    18-03-2012
    Vendndodhja
    brooklyn
    Postime
    74
    Ehh Cuna Ju Faleminderit Shum Shum Shum Per Pgj ,, Por Tani Kam Apliku Per Shkoll Ne Usa Jam Detyruar Te Pagua 12.500 $ Shkollen (privat College) Dhe Shpresoj Qe Ambasada Usa Ne Shqiperi Te Me Japi Ok,, Sepse Akoma Nuk Esht Ber Gje Per Te Shkuar ,,

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •