Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 82
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  71 falenderime nė 56 postime
  Ne fakt problematika e futbollit shqiptar e ka fillin me "zarzavatet" qe servir media, ajo vizive apo e shkruar(jo te gjitha, kuptohet) dhe qe i hane ca palo njerez te cilet duke e pat krijuar "bindjen" (prej kohesh) se nje ekip korcar(Skenderbeu) nuk ka se si te jete ne formen aktuale te dy viteve te fundit edhe pse investimet kapin vlera ne disa milion €€, pasi kjo skuader, nisur(sipas logjikes se tyre fshatareske) dhe nga ecuria e dobet ne kampionatet e se kaluares, nuk duhet "kurrsesi" te kape majat e Superliges, perndryshe, pėrgojoret Sinemato-Manushlia nuk do te kishin asnje efekt tek audienca e Procesit Sorogato tek top kanali i kamunistve! Eshte hedhur kaq "balte" aq me teper ne menyre te qellimte dhe pertej cdo lloj forme te paragjykimit mbi kete skuader keto dy vitet e fundit sa konkluzioni eshte i qarte! Kush s'ka sy e veshe, e aq me pak tru, bie pre e ketyre klyshve prej Kakrruket!

  Ndersa me poshte, shembulli i nje paradoksi mediatik si gazeta Sporti Shqiptar e cila ka qene kaq subjektive ndaj Skenderbeut si edicionin e kaluar ashtu edhe sivjet, ja si shkruan tek ndeshja me e fundit, Skenderbeu - Tirana e cila per fundoi 2-0 ne favor te ekipit korcar:

  "Nė ndeshjen mė tė rėndėsishme Skėnderbeu ka treguar petkun e njė skuadre kampione, pasi mori njė fitore tė merituar ndaj njė rivali direkt pėr titull, Tiranės. Takimi u zhvillua nė nėj atmosferė tė bukur me njė stadium plot, por nuk ishte e nevojshme qė bukurinė e njė ndeshje tė tillė ta prishin sadopak ofendimet e tifozėve. Gjithsesi, nė pėrgjithėsi ky takim ka qenė shfaqje e bukur sportive, qė ia vlente tė shikohej. Ky Skėnderbe ka bindur me lojėn e tij duke sfumuar skeptikėt. Takimi i zhvilluar nė Korēė pati dy tablo, pasi nė pjesėn e parė Tirana ėshtė mė dominuese nė lojė dhe ka raste mė tė pastėrta shėnimi, ku mė flagranti ishte ai i minutės sė 14-tė ku topi i gjuajtur fort nga Ahmataj ndalet nga shtylla. 0-0 mbyllet pjesa e parė. Pjesa e dytė nis bukur dhe janė korēarėt ata qė janė mė kėrkues dhe nė minutėn e 50-tė gjejnė golin me Daniel Xhafėn. Plaku manovron bukur duke shmangur disa lojtarė bardheblu, qė nuk arrijnė ta ndalojnė. Sebino Plaku pas kėsaj manovre shėrben bukur pėr Daniel Xhafėn, qė brenda zonės realizon, 1-0. Tirana ėshtė hija e vetvetes nė kėtė pjesė tė dytė, ndėrsa korēarėt me njė Sebino Plaku nė formė dirigjojnė lojėn duke treguar ego titulli. Minuta e 61-tė. Plaku nė tė djathtė ėshtė i papėrmbajtuar dhe me lėvizjen e tij dhe hedh njė top nė zonė. Kapiteni i Tiranės, Sina, nuk kordinohet dhe topi pėrfundon te Allmuēa qė me kokė shėnon duke mposhtur pėr herė tė dytė portierin Ilion Lika, 2-0 pėr Skėnderbeun. Pėrpos zėvendėsimeve tė bėra nga ana e trajnerit Rubio, Tirana nuk ėshtė ajo e pjesės sė parė ndonėse bardheblutė patėn mundėsi shėnimi. Skėnderbeu me kėtė fitore 2-0 ka hedhur njė hap pėr titullin kampion duke pasur 47 pikė dhe ndiekėsi mė i afėrt i korēarėve tani nuk ėshtė Tirana, por Teuta me 46 pikė, ndėrsa kryeqytetasit mbeten nė kuotėn e 43 pikėve."

 2. #22
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga EXODUS Lexo Postimin
  Ne fakt problematika e futbollit shqiptar e ka fillin me "zarzavatet" qe servir media, ajo vizive apo e shkruar(jo te gjitha, kuptohet) dhe qe i hane ca palo njerez te cilet duke e pat krijuar "bindjen" (prej kohesh) se nje ekip korcar(Skenderbeu) nuk ka se si te jete ne formen aktuale te dy viteve te fundit edhe pse investimet kapin vlera ne disa milion €€, pasi kjo skuader, nisur(sipas logjikes se tyre fshatareske) dhe nga ecuria e dobet ne kampionatet e se kaluares, nuk duhet "kurrsesi" te kape majat e Superliges, perndryshe, pėrgojoret Sinemato-Manushlia nuk do te kishin asnje efekt tek audienca e Procesit Sorogato tek top kanali i kamunistve! Eshte hedhur kaq "balte" aq me teper ne menyre te qellimte dhe pertej cdo lloj forme te paragjykimit mbi kete skuader keto dy vitet e fundit sa konkluzioni eshte i qarte! Kush s'ka sy e veshe, e aq me pak tru, bie pre e ketyre klyshve prej Kakrruket!

  Ndersa me poshte, shembulli i nje paradoksi mediatik si gazeta Sporti Shqiptar e cila ka qene kaq subjektive ndaj Skenderbeut si edicionin e kaluar ashtu edhe sivjet, ja si shkruan tek ndeshja me e fundit, Skenderbeu - Tirana e cila per fundoi 2-0 ne favor te ekipit korcar:

  "Nė ndeshjen mė tė rėndėsishme Skėnderbeu ka treguar petkun e njė skuadre kampione, pasi mori njė fitore tė merituar ndaj njė rivali direkt pėr titull, Tiranės. Takimi u zhvillua nė nėj atmosferė tė bukur me njė stadium plot, por nuk ishte e nevojshme qė bukurinė e njė ndeshje tė tillė ta prishin sadopak ofendimet e tifozėve. Gjithsesi, nė pėrgjithėsi ky takim ka qenė shfaqje e bukur sportive, qė ia vlente tė shikohej. Ky Skėnderbe ka bindur me lojėn e tij duke sfumuar skeptikėt. Takimi i zhvilluar nė Korēė pati dy tablo, pasi nė pjesėn e parė Tirana ėshtė mė dominuese nė lojė dhe ka raste mė tė pastėrta shėnimi, ku mė flagranti ishte ai i minutės sė 14-tė ku topi i gjuajtur fort nga Ahmataj ndalet nga shtylla. 0-0 mbyllet pjesa e parė. Pjesa e dytė nis bukur dhe janė korēarėt ata qė janė mė kėrkues dhe nė minutėn e 50-tė gjejnė golin me Daniel Xhafėn. Plaku manovron bukur duke shmangur disa lojtarė bardheblu, qė nuk arrijnė ta ndalojnė. Sebino Plaku pas kėsaj manovre shėrben bukur pėr Daniel Xhafėn, qė brenda zonės realizon, 1-0. Tirana ėshtė hija e vetvetes nė kėtė pjesė tė dytė, ndėrsa korēarėt me njė Sebino Plaku nė formė dirigjojnė lojėn duke treguar ego titulli. Minuta e 61-tė. Plaku nė tė djathtė ėshtė i papėrmbajtuar dhe me lėvizjen e tij dhe hedh njė top nė zonė. Kapiteni i Tiranės, Sina, nuk kordinohet dhe topi pėrfundon te Allmuēa qė me kokė shėnon duke mposhtur pėr herė tė dytė portierin Ilion Lika, 2-0 pėr Skėnderbeun. Pėrpos zėvendėsimeve tė bėra nga ana e trajnerit Rubio, Tirana nuk ėshtė ajo e pjesės sė parė ndonėse bardheblutė patėn mundėsi shėnimi. Skėnderbeu me kėtė fitore 2-0 ka hedhur njė hap pėr titullin kampion duke pasur 47 pikė dhe ndiekėsi mė i afėrt i korēarėve tani nuk ėshtė Tirana, por Teuta me 46 pikė, ndėrsa kryeqytetasit mbeten nė kuotėn e 43 pikėve."  Kush eshte autori i ketij artikulli sportiv ???


  Skenderbeu ka luajtur gjithe e gjithe 5/6 ndeshje kete kampionat. Me skuadrat qe nuk mund te bleje, dmth TIRONEN, Flamurtarin, Teuten dhe Vllaznine.

  Edhe kur nuk mundet te paguaje kundershtaret paguan albitrat. UNIKAL penalltia e padhene ne favor te TIRONES ne ndeshjen e zhvilluar ne Tirane. Edhe kur gjithēka duket se eshte e drejte, eshte fati qe ndihmon korēaret. Rasti fundit fitorja 2-0 kunder TIRONES. Tre raste, dy gola. TIRONASIT bene 70 minuta dominim total, TRE shtylla dhe nje mori rastesh te humbura.

  Do te isha kurioz ku do te arrinte Skenderbeu nqs do te kishte zhvilluar gjysmen e kampionatit ne menyre te drejte. Ashtu siē u pa ne fillim te ketij kampionati ku udhetonin neper barazime e humbje.


  HISTORIA NUK BLIHET !!!
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  71 falenderime nė 56 postime
  Fati e ndihmoi Skenderbeun edhe ne Berat, Durres, Kruje...

  Plako, u bete boze me ket kokfortesine tuaj; sikur me te vertete t'u kerciste korcareve se c'mendoni yve o derbardhe!

  Po...me kujtohet kur fitoi Tironcja ne Vlore dhe pas ndeshjes te dy tifozerite festonin bashkarisht! rast tipik allafrėnga! Si thoshte Rubio?? nuk i pelqejne aleancat! mgjthese trepikshat vinin vetvetiu...

  E keni te rende fanellen...

  lol

 4. #24
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga EXODUS Lexo Postimin
  Fati e ndihmoi Skenderbeun edhe ne Berat, Durres, Kruje...

  Plako, u bete boze me ket kokfortesine tuaj; sikur me te vertete t'u kerciste korcareve se c'mendoni yve o derbardhe!

  Po...me kujtohet kur fitoi Tironcja ne Vlore dhe pas ndeshjes te dy tifozerite festonin bashkarisht! rast tipik allafrėnga! Si thoshte Rubio?? nuk i pelqejne aleancat! mgjthese trepikshat vinin vetvetiu...

  E keni te rende fanellen...

  lol


  Dukesh qe je tifoz i ri. Nga ata te cilet e ndejkin skuadren vetem kur periqet te fitoje diēka. Ndersa Superligen e ndjek vetem per ndeshjet e Skenderbeut.

  Nuk e di sa e ke pare ndeshjen Flamurtari - Tirana. Dy ndeshje ne Vlore, 1 kampionat e 1 kupe, TIRONA i fitoi ne fushen e lojes, 0-1 dhe 0-3. Zakonisht vlonjatet "shprehen" dhe besoj se do t'i kesh degjuar apo lexuar urimet ne adrese te trajnerit te tyre me liber fisi. Flamurtari ishte deri vone pretendent per kampionat dhe pazaret nuk i interesonin. Aq me pak TIRONES.

  Ndersa pazaret e korēareve jane diēka e natyrshme tashme. Rasti bujshem, fusha e eger e Peqinit. Fitore 2-4. Zakonisht nga Peqini dilet me hematoma ne trup. Korēaret as nuk baltosen. Portieri titullar vendas rri ne stol. Tifozet peqinas bojkotojne stadiumin ate ndeshje. Peqinasit marrin rroga apo shperblim pas ndeshjes. Per te gjithe ndeshje e fiksuar.

  Ndeshja ne Berat. Trajneri vlonjat Eqerem Memushi jep doreheqjen pas humbjes me korēaret. Akuzon direkt tre lojtare te tij per neglizhim.

  Ndeshja ne Kamez. Thirrjet e tifozeve vendas "Skenderbe, Skenderbe, nxirri paret ku i ke" shkaktojne ilaret ne shkallet e fushes se Kamzes dhe ne emisionet sportive te diteve ne vazhdim. Futbollistet e te dyja skuadrave duket sikur luajne nje ndeshje supermiqesore. Gjate gjithe ndeshjes albitri fishkellen vetem 10 faulla ne loje. Pra ne 95 minuta ndeshje, kemi mesatarisht nje faull ēdo 9,5 minuta. Ndersa ne ndeshjet e tjera te po asaj jave, mesatarja e faullave eshte 45/47.


  ESHTE E VERTETE. FANELLA E TIRONES ESHTE SHUME E RENDE !!!
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 5. #25
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  32
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  EXODUS, ne realitetin Shqiptar te gjithe e dine mire qe financat me te shendosha i ka klubi i Skenderbeut. Edhe organizimin me te mire e ka po ky klub. Po ashtu eshte qartesisht dhe lehtesisht e kuptuesume qe ka organiken me te mire nga te gjitha ekipet e Kategorise Superiore ne Shqiperi. Keto merita nuk po ja heq askush ekipit te Skenderbeut, madje une shpresoj qe kjo tradite te mos ndalet me kaq, por te vazhdojne e te shtohen investimet edhe me teper, sa me shume investohet, aq me shume fitohet.

  Por, te gjithe e kemi pare ne driten e Diellit se si i ka fituar disa ndeshje Skenderbeu. Gjate ketij sezoni rasti me flagrand eshte ai i ndeshjes me Shkumbinin. Tani nuk ka se si mijera sportedashes te ekipit te Shkumbinit nuk denjojne as te shkojne ne stadium, pasi e dine se cili eshte rezultati perfundimtar. Nuk mund te quhen budallenj ata qe drejtojne kompanite e basteve, te cilet e ulin koeficientin e Skenderbeut nga 2 nje dite para takimit, ne 1.2 ne diten qe do luhej takimi. Keto fakte nuk besoj se kane shume nevoje per komente. Gjithashtu dua te permend edhe ndeshjen me Kamzen, nje ndeshje qe vetem ndeshje nuk mund te quhej. Mund ti thoje stervitje midis 2 ekipeve te Super Liges, por kurresesi jo ndeshje futbolli.

  Le te vazhdojme me sezonin kur Skenderbeu u shpall kampion, askush nuk i harron dot kollaj ndeshjet Skenderbeu - Dinamo e anasjelltas. Po ashtu, edhe ne fundsezonin kur Zeqo mori presidencen e Skenderbeut, askush nuk e harron se si arriti Skenderbeu te mbijetoje ne kategorine Superiore. Keto jane gjera qe tashme te gjithe i dime dhe eshte turp qe te na shisni dengla me vetem 1 ndeshje te fituar nga 21 te luajtura.

  Perpos te gjitha ketyre, nuk e kuptoj se perse ekipi me i mire, me organiken dhe organizimin me te mire ne kampionatin Shqiptar, i duhet te bleje arbitra dhe te perbalte vete emrin e vet. Une jam mese i bindur qe Skenderbeu mund te fitoje ēdo ndeshje me cilindo ekip dhe sikur te kete arbitrat kunder. Prandaj me duket e pahijshme dhe me nxit nje fryme antipatie kur i ka te gjitha ne dore vete, dhe serish perbalt veten. Me kete lloj loje te ndyre nuk mund te pajtohem.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  71 falenderime nė 56 postime
  Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
  Dukesh qe je tifoz i ri. Nga ata te cilet e ndejkin skuadren vetem kur periqet te fitoje diēka. Ndersa Superligen e ndjek vetem per ndeshjet e Skenderbeut.
  Vetem kete pjese po te citoj dhe jo rastesisht rezultoi mendimi jot i I; ti dukesh qe ke tendenca per te paragjykuar, gjithcka!

  Qe kjo "ngjarje" (po i quaj arritjet e SK.,) ka marre permasa te tilla kaq groteske dhe qe shume e shume perkrahes te se njejtes "ideje"(shit-blerje lojtaresh, gardalinash etj,etj) te perhapur qe prej edicionit te kaluar, nuk rreshtin kembnguljet e tyre te kota, ndodh vetem e vetem se nuk mund(as qe t'u shkoje ndermend) se Korca ka potencial per arritje te kesaj natyre, ashtu si dhe shume qytete te tjera qe sot jane ne Superlige por edhe nje kat me poshte, pasi ne te shkuaren e deri 4-5 vite me pare monopolin e drejtonin Dinamo-Partizani-17nentori.

  Madaber,

  me cilesine e lojtareve qe ka akumuluar SK., nuk ka nevoje per tolerime te natyres qe permende. Nese nje lojtar i SK., paguhet 10 here(supozim) me teper se nje i Shkumbinit, pse ca pret ti, t'i beje "nder" presidences peqinase?! Iku koha kur luhej per fanela e per hir te "shpirtit garues"(propagandues) te lojes. Te kujtohet rasti Xhevahir Sukaj e ai tjetri qe s'po me kujtohet?

  --------------------------------------------------------

  E as qe mė duhet te hamendesoj se ndeshja e ardhshme e Skenderbeut ne Vlore, premton te tjera surpriza akoma me "te shemtuara" ashtu si i ka hije "llumit" te Shqiperise!

  Skenderbeu i sotshem u ka "ējerre" masken gjithe prapaskenave qe kane ndodhur ne futbollin shqiptar prej shume kohesh ne kurriz te ekipeve te tjera ne rang 'minoriteti' dhe kete do e paguajne 10fish, zullumqaret!


  p.s Sa lezet i ka Zeqos puroja! e keni vene re?!

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  EXODUS dakord qe keni financat dhe ekipin me te mire dhe ju uroj suksese
  por nje mendim tendin doja ne lidhje me sezonin
  2009-10 FLAS PER SKENDERBEUN
  JO SEKS PARA MARTESE

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  71 falenderime nė 56 postime
  Ate sezon e shume perpara tij nuk i kam ndjekur, per arsye te ndryshme! E mgjth, logjika me thote se s'ka asnje lidhje...totalisht irelevante duke patur parasysh shume fakte te shendosha dhe jo te rreme(sic aludohet) dy edicionet e fundit.

  Mjeshtri...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  Citim Postuar mė parė nga EXODUS Lexo Postimin
  Ate sezon e shume perpara tij nuk i kam ndjekur, per arsye te ndryshme! E mgjth, logjika me thote se s'ka asnje lidhje...totalisht irelevante duke patur parasysh shume fakte te shendosha dhe jo te rreme(sic aludohet) dy edicionet e fundit.

  Mjeshtri...
  suksese mjeshtrit duket se eshte vertet profesionist
  po ai sezon ka lidhje me kete te sotmin e me tjeret qe do vijne
  JO SEKS PARA MARTESE

 10. #30
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Exodus !!!


  Ik se nuk merr ere nga futbolli !!!


  Edhe tifozet e Ballshit kane me shume dinjitet, mgjs shume me pak histori ...
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 11. #31
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  suksese mjeshtrit duket se eshte vertet profesionist
  po ai sezon ka lidhje me kete te sotmin e me tjeret qe do vijne


  Goldo, profesionizmi ishte ironi apo seriozitet ???!!!???
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
  Goldo, profesionizmi ishte ironi apo seriozitet ???!!!???
  seriozitet se diku lexova qe kerkohej nga skuadra te bundesliges e prandaj thash eshte i till
  une tifoz i cmend i bundesliges jam po nuk e di kush e ka kerku
  kolni hertha dhe freiburg kan pas probleme trajnerat po se kam lexu kund emrin e tij
  JO SEKS PARA MARTESE

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  71 falenderime nė 56 postime
  Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
  Exodus !!!


  Ik se nuk merr ere nga futbolli !!!


  Edhe tifozet e Ballshit kane me shume dinjitet, mgjs shume me pak histori ...

  Keto "superlativat" ndaj vetes te kallepit "ik se nuk merr ere" i fut ke... or pordhaco!

  Tirona(3 te famshmet skuadra) i ka vjedhur 3/4 e atyre kupave, kampionateve duke u bere shantazh ktyre ekipeve teper dinjitoze(sipas menyres qe i quan ti) gjithe kohen e monizmit.

  goldian,

  e kam pat ditur qe Skenderbeu 09-10' rrezikonte kategorine, mgjth MREKULLIA ZEQO ndodhi!

 14. #34
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  32
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  EXODUS, nese ti e mendon futbollin e paster te tille.... Nuk e di, kjo eshte pikepamja jote. Por kjo nuk me duket gare e ndershme. Mbase nuk i shikon ndeshjet por lexon vetem gazetat ti EXODUS prandaj flet ne kete menyre.

  Patjeter qe ndodh mrekullia Zeqo. Kur lojtert kundershtar shperblehen me shuma parash te majme pas humbjeve me Skenderbeun, normalisht qe ndodh mrekullia Zeqo. Kete sezon, lojtaret e Shkumbinit te cilet kishin disa kohe pa mare rroga, ēuditerisht u shperblyen me rrogat me nje urdher te posaēem menjehere pas humbjes me Skenderbeun.

  EXODUS, sa per dijeni, dhe une kam shume deshire qe te fitoje Skenderbeu, te perforecohet me teper, dhe te organizohet akoma me mire, pasi mendoj se me kapitalin qe ka, eshte i afte te beje me mire ne kupat e Europes. Por mesa duket, nuk eshte ky pikesynimi dhe nuk e kuptoj se perse me gjithe keta lojtare qe ka, eshte ekipi i vetem i cili perflitet per pazare te ndyra e (s)gare sportive.

  Une deshiroj shume qe kete force dhe potencial kaq te madh Skenderbeu, ta tregoje ne kupat e Europes.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 15. #35
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga EXODUS Lexo Postimin
  Keto "superlativat" ndaj vetes te kallepit "ik se nuk merr ere" i fut ke... or pordhaco!

  Tirona(3 te famshmet skuadra) i ka vjedhur 3/4 e atyre kupave, kampionateve duke u bere shantazh ktyre ekipeve teper dinjitoze(sipas menyres qe i quan ti) gjithe kohen e monizmit.

  goldian,

  e kam pat ditur qe Skenderbeu 09-10' rrezikonte kategorine, mgjth MREKULLIA ZEQO ndodhi!


  TIRONA KA VETEM NJE SKUADER - SK TIRANA !!!


  Partizani eshte skuader e Ministrise se Mbrojtjes. ndersa Dinamo eshte skuader e Ministrise se Brendshme. Po ti nuk e njef historine dhe historia per ty fillon me Zeqon.


  Me thuaj ke skuader ka vjedhur TIRONA ??? Me thuaj vetem nje !!!


  Kshtu or sqap i njome !!!
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  Citim Postuar mė parė nga EXODUS Lexo Postimin
  Keto "superlativat" ndaj vetes te kallepit "ik se nuk merr ere" i fut ke... or pordhaco!

  Tirona(3 te famshmet skuadra) i ka vjedhur 3/4 e atyre kupave, kampionateve duke u bere shantazh ktyre ekipeve teper dinjitoze(sipas menyres qe i quan ti) gjithe kohen e monizmit.

  goldian,

  e kam pat ditur qe Skenderbeu 09-10' rrezikonte kategorine, mgjth MREKULLIA ZEQO ndodhi!
  nuk du te debatoj per gjera kot sepse dhe pse jam tifoz shkodran dhe te gjithe me njohin me kete emer kudo d te them per cil mrekulli e ke fjalen?
  vetem po te kujtoj disa shembuj te viteve te fundit qe per mu(sinqerisht nuk ofendoj asnje ekip apo qytet)jane ekstreme
  bizhdili-besa fitus kupe i para 3 viteve sot?????
  Laze elbasani na dhuroj tre vite mjaft me emocione sidomos ne ndeshjet ndaj tiranes kampion shqiperie sot????
  dinamo me nje ekip te cilin e kam ndjek vet ne slloveni e austri kur bene ndeshje miqesore me palermon .respekte po per tu pas zili ajo cka beri besnik sulaj SOT???

  keto jane shkaterrime jo mrekulli mik i dashur.u prish futbolli.ska me rivalitet
  JO SEKS PARA MARTESE

 17. #37
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  32
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Partizani, po i lau haqet e veta. Te gjitha ordinerlliqet, pislliqet e titujt qe i fitoi me pa te drejte ne kohen e Beqir Ballukut, po i lan sot, ne kategorine amatore fare po luan, kategorine e trete, me ekipet e katundeve, me Luzin e Vogel.

  Dinamo po ashtu i erdhi ora e vet. Po i vjen fundi dhe ketij ekipi qe vodhi sa vodhi ne munizem, dhe qe te gjithe e pame lojen qe beri me Skenderbeun per 3 vite radhazi.

  Po ashtu do i vije nje dite ora e vet te gjithe atyre qe bejne pislliqe, do perbalten e do neperkemben gjithmone. Di shihen si gjynafqare te gjithe ata qe vjedhin. HISTORIA NUK BLIHET, FITOHET!
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 18. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Partizani, po i lau haqet e veta. Te gjitha ordinerlliqet, pislliqet e titujt qe i fitoi me pa te drejte ne kohen e Beqir Ballukut, po i lan sot, ne kategorine amatore fare po luan, kategorine e trete, me ekipet e katundeve, me Luzin e Vogel.

  Dinamo po ashtu i erdhi ora e vet. Po i vjen fundi dhe ketij ekipi qe vodhi sa vodhi ne munizem, dhe qe te gjithe e pame lojen qe beri me Skenderbeun per 3 vite radhazi.

  Po ashtu do i vije nje dite ora e vet te gjithe atyre qe bejne pislliqe, do perbalten e do neperkemben gjithmone. Di shihen si gjynafqare te gjithe ata qe vjedhin. HISTORIA NUK BLIHET, FITOHET!
  dakord me ty .po une personalisht si tifoz po e vuaj kete mjerim te futbollit
  cme duhet mu qe do lahen haqet pas 50 vjetsh
  ska me rivalitet .tirana vllaznia me 1 mije tifoz ne stadium ky eshte kulmi
  une kam qene i vogel dhe u lujt ne atehere te quajturin vojo kushi ndeshja miqesore mes tiranes e vllaznise dhe kishte interes te madh
  sot per kampionat eshte me te marre vaji cpo ndodh
  JO SEKS PARA MARTESE

 19. #39
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  32
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  dakord me ty .po une personalisht si tifoz po e vuaj kete mjerim te futbollit
  cme duhet mu qe do lahen haqet pas 50 vjetsh
  ska me rivalitet .tirana vllaznia me 1 mije tifoz ne stadium ky eshte kulmi
  une kam qene i vogel dhe u lujt ne atehere te quajturin vojo kushi ndeshja miqesore mes tiranes e vllaznise dhe kishte interes te madh
  sot per kampionat eshte me te marre vaji cpo ndodh
  Le ta vuajne dhe kta ato qe ka vujt Vllaznia e Tirana. Rivalitetin nuk duan ta kthejn sepse ata qe benin pislliqet atehere, ata i bejne ende pislliqet edhe sot. Shiko kush drejton arbitrat, kush jane ne postet drejtuese ne federate. Po ata jane goldo, dhe ata nuk jane te interesuar per gare, por vetem per farsa.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  71 falenderime nė 56 postime
  Dy fjale te fundit!

  Problematika "e vertete" e futbollit shqiptar e ka fillesen shume herėt...sot po "shkon haku tek i zoti" Eshte PARADOKS i pa pare te mendosh se Skenderbeu(ekip i kompletuar ne te gjitha drejtimet, te pakten sipas standarteve te deritanishme te futbollit shqiptar) i blen kundershtaret!! Spekullimet e rendomta ne drejtim te Skenderbeut jane te gjitha te TRILLUARA.


  Shqiperia po ndryshon!!

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •