Close
Faqja 4 prej 15 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 287
  1. #61
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga Genti.. Lexo Postimin
    Populli i SHQIPËRISË në përkrahje të shqiptarëve në Maqedoni

    PROTESTE PARA AMBASADES MAQEDONASE KUNDER DHUNES SISTEMATIKE NDAJ SHQIPTARE NE MAQEDONI !

    Diten e marte me date 13 mars ne ora 12 : 00 Kuvendi i Patrioteve Civil, pjese perberese e Kuvendit Civil ne bashkepunim me UNIKOMB do te realizojne reagimin e pare konkret me nje proteste te madhe para ambasades te Maqedonise ne Tirane


    Mos u turperoheni para botes me ata protesta te pa vlere. Shqipetaret duhet te bejne revolucion duke filluaqre ti shfarosin shqipefolesat dhe mandej do ti kthehemi shkijeve .


    Gjithe keto protesta jane te gabuara ,dhe te para koheshme .Behet pytja ? Kunder kujte do te protestoni ???Ne Maqedoni duhet ta keni te qarte se sllavo-maqedonet ishin ,jane dhe do te jene kundershtaret tane , pore ajo me e keqja eshte se ne Maqedoni populli shqipetare per 20 vjete eshte torturuare dhe tradhetuare nga vete shqipefolesit ,duke filluare nga politianet dhe deri te popullata shqipetare,me e thjeshte.

    Shqipetaret frigacak , mendojne qe sllavo-maqedonet do te ju japin te drejta ,kurre dihet se sllavo-maqedonet nuk kane te drejta per veten e tyre.

    Si munde te kerkohet syy nga nje i verber . Sllavo-maqedonet kane problemeyt e tyre ,kurse Ali Ahmeti dhe Menduh Thaci ju kane hy jane m'shehur ne prapanice te shkijeve nga friga.
    Ndryshuar për herë të fundit nga TetovaMas : 10-03-2012 më 14:26

  2. #62
    i/e regjistruar Maska e Mexhi
    Anëtarësuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Aty ku bukës i thonë bukë, e ujit - ujë
    Postime
    838
    Citim Postuar më parë nga Explorer Lexo Postimin
    Kur'an sureja Rad,11 thote:

    "Me të vërtetë, Allahu nuk e ndryshon gjendjen e një populli, derisa ata të

    ndryshojnë ç’kanë në vetvete."
    (Rad, 11)


    Citim Postuar më parë nga seleukeia Lexo Postimin
    Shqiptaret atje ne maqedoni i kan ndryshu te gjitha ,edhe kulturen edhe v eshjen vetem tash ju ka mbet ta nderrojn edhe ngjyren ete behen te zi ,ndoshta i shef allahu ,e thot eh tash qenkan ber musliman te mir



    Aman o njerez! Te pakten mos i flliqni me idiotesira fetare temat ku nuk bisedohet per fe.
    Puuu po virus i flliqt qe ishit, nuk late teme pa e infektu.




    "SHQIPËRIA është GJAKU im që nuk falet!"

  3. #63
    i/e regjistruar Maska e getomental
    Anëtarësuar
    18-04-2008
    Vendndodhja
    Shkup-Dardani-Shqipri.
    Postime
    251
    Citim Postuar më parë nga Genti.. Lexo Postimin
    Populli i SHQIPËRISË në përkrahje të shqiptarëve në Maqedoni

    PROTESTE PARA AMBASADES MAQEDONASE KUNDER DHUNES SISTEMATIKE NDAJ SHQIPTARE NE MAQEDONI !

    Diten e marte me date 13 mars ne ora 12 : 00 Kuvendi i Patrioteve Civil, pjese perberese e Kuvendit Civil ne bashkepunim me UNIKOMB do te realizojne reagimin e pare konkret me nje proteste te madhe para ambasades te Maqedonise ne Tirane

    Ti vini flaken Ambasades se Fyrom-it,ose mos dilni fare te protestoni.
    Adresa jon ne boten e Liris esht: Besa Shqiptare.

  4. #64
    ILLYRIAN Maska e Tonite
    Anëtarësuar
    09-02-2012
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    37
    Jam I Zhgenjyer Nga Disa Anetare Te Cilet Shfrytezojne Cdo Rast Te Shajne Vellezerit E Tyre Shqipetare!!!

  5. #65
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    Update- Aleanca Kuqezi ka dënuar dhunën e ushtruar ndaj 15 nxënësve shqiptarë nga të rinj maqedonas dy ditë më parë, duke e cilësuar atë si provokim etnik.

    Përmes një deklarate për mediat, AK kërkoi arrestimin e “grupeve terroriste maqedonase”, siç i cilësuan ata të rinjtë që ushtruan dhunë, dhe kërkoi që partitë shqiptare të solidarizohen me situatën.



    Aleanca Kuq e Zi e heshtur për incidentin në Maqedoni

    9:00 - Aleanca Kuq e Zi një nga lëvizjet politike në Shqipëri akoma nuk ka reaguar lidhur me incidentin e rrahjes së nxënësve shqiptarë në Shkup.

    Kjo Lëvizje e njohur me reagimet e saj për zhvillimet që kanë të bëjnë me shqiptarët në Maqedoni, deri tani nuk ka dhënë asnjë reagim për të dënuar apo kërkuar përgjegjësi lidhur me incidentin e ndodhur të mërkurën në mbrëmje, me ç`rast u rrahën 15 nxënës shqiptarë nga huliganë maqedonas.

    Reagimi ka munguar edhe nga dega e kësaj Aleance, që është në Tetovë dhe që disa herë kishte reaguar për ngjarjet dhe incidentet e ndryshme politike dhe të sigurisë në Maqedoni.

    Së fundi, AK ka nisur një betejë të ashpër politike me Partinë Demokratike (PD) në Shqipëri, duke u përfshirë në debatin e ashpër politik shqiptar për politikat ditore. (INA)

  6. #66
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    PDSH me konkluzione për incidentet
    Artikujt tjerë

    PDSH me konkluzione për incidentet

    Publikuar: 10.03.2012 - 18:09

    Tetovë, 10 mars - Në mbledhjen e jashtëzakonshme të PDSH-së është analizuar situata e fundit në vend, ku dhe janë miratuar konkluzionet përkatëse.

    “Ngecja e qëllimtë në proceset integruese euro-atlantike nga ana e Qeverisë po kompensohet me një afrim të çuditshëm dhe skajshmërisht të dëmshëm drejt Beogradit dhe Lindjes.

    Marrëveshja për bashkëpunim policor mes Maqedonisë dhe Serbisë, takimet e përditshme të qeveritarëve me homologët e tyre serbë, si dhe shumë aktivitete tjera të përbashkëta, me të cilët me vetëdije cenohet edhe sovraniteti, i japin formë rrugës së gabuar të kësaj Qeverie.

    Projekti i qeverisë, i njohur si ‘Shkupi 2014’, nuk ka për qëllim që t’i shembë urat e miqësisë me Greqinë, por thjeshtë është provokim ndaj shqiptarëve.

    Rishkrimi i historisë është një metodë jo shkencore dhe një politikë absurde që provokon antagonizmat etnik, politik, kulturor dhe historik.

    Duke marrë parasysh se ambasadat e huaja, që sipas detyrës duhet edhe të vëzhgojnë këto procese provokuese, ato ftohen që vërejtjet e tyre t’ia kumtojnë opinionit të gjerë në Maqedoni.

    Me këtë rast, reagimi jo vetëm i ambasadave të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, por edhe i qeverive do të qetësonte raportet e acaruara ndëretnike”, thuhet në konkluzionet e PDSH-së së Thaçit, transmeton portali Zhurnal.

    “Me keqardhje konstatojmë se BDI nuk ka politikë të përgjegjshme, që dobëson politikisht dhe moralisht peshën e votës shqiptare.

    Legjitimiteti është kategori e harxhueshme, prandaj besimin e fituar tetë muaj më parë, BDI e ka harxhuar. Si pasojë e gjithë kësaj kërkojmë që partia shqiptare të marrë përgjegjësinë për situatën e krijuar, të pranojë faktin që nuk janë të aftë t’i mbrojnë shqiptarët dhe të tërhiqen nga Qeveria”, përfundojnë konkluzionet e PDSH-së pas incidenteve të fundit ndëretnike në Maqedoni.

  7. #67

  8. #68
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    getomental;

    Citim Postuar më parë nga getomental Lexo Postimin
    Ti vini flaken Ambasades se Fyrom-it,ose mos dilni fare te protestoni.
    thirrja me konkrete qe kam degjuar der tani ti vihet zjarri ambasades sllavomaqedone por mundesisht edhe asaj serbe

  9. #69
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Incidentet e ndër-etnike vazhdojne
    Shkup
    Lufte mes të miturve me prejardhje të ndryshme etnike nuk ndalen.
    Në qendër të qytetit u sulmuan sllavet nga një grup i nacionalitetit shqiptar. i cili Andrev K.. perfundoi ne Spital .
    Ne gjuhen sllave me shume , video ka : http://www.sitel.com.mk/dnevnik/make...a-prodolzuvaat
    Ndryshuar për herë të fundit nga Genti.. : 10-03-2012 më 17:18

  10. #70
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Explorer

    Citim Postuar më parë nga Explorer Lexo Postimin
    As partive politike, as Ali Ahmetit personalisht, as Albin Kurtit e as Spahiut , e as Berishes me Ramen , askujt aspak nuk i beht vone per shqiptaret ne pergjithesi e ne vecanti. I mjer populli i shkrete qe ha dajak e plumba duke paguar haracin e ketyre qe permenda me larte. Keta te lartepermendurit as nuk u ha palla per popullin dhe djemte e tyre, atyre u intereson vetemse te politizojne dhe demonizojne cdo ngjarje tragjike qe u ndodhin shqiptareve kudo qe jane. Ata jane duke bere poena politike ne lekuren dhe gjakun e popullit fukara. I ha palla Ali Ahmetit e Albin kurtit e Sali Berishes me Edwin Ramen se u rahen femijet e fshatarreve..... O popull mos besoni askend pervec se All-llahut xh.sh.
    o zotri kur sje ne gjendje te mbrosh familjen tuaj dhe pragun akuzon te tjheret si duket ju jeni mllefos pse po eskalon gjendja ne ilirid dhe te prishtet rahatia ty personalisht kurse sa i perket albin kurtit ata qe mebershtetin albin kurtin si gurisht qe jan shqiptar te vertet kurse albin kurti shum her ka then se ne maqedoni shqiptaret jan te rrezikuar nga sllavomaqedoinasit reagimi i albin kurtit ka qen i menjehershem nder te parert ne keto incidente qe po ndodhin

  11. #71
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Citim Postuar më parë nga beni33 Lexo Postimin
    o zotri kur sje ne gjendje te mbrosh familjen tuaj dhe pragun akuzon te tjheret si duket ju jeni mllefos pse po eskalon gjendja ne ilirid dhe te prishtet rahatia ty personalisht kurse sa i perket albin kurtit ata qe mebershtetin albin kurtin si gurisht qe jan shqiptar te vertet kurse albin kurti shum her ka then se ne maqedoni shqiptaret jan te rrezikuar nga sllavomaqedoinasit reagimi i albin kurtit ka qen i menjehershem nder te parert ne keto incidente qe po ndodhin
    E vertet qe i pari ka reaguar http://alsat-m.tv/index.php/lajme/vendi/119629.html
    Por sa po i shofi komentet ka perkrahje te shumice e shqiptareve te Maqedonise .

  12. #72
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga Genti.. Lexo Postimin
    Incidentet e ndër-etnike vazhdojne
    Shkup
    Lufte mes të miturve me prejardhje të ndryshme etnike nuk ndalen.
    Në qendër të qytetit u sulmuan sllavet nga një grup i nacionalitetit shqiptar. i cili Andrev K.. perfundoi ne Spital .
    Ne gjuhen sllave me shume , video ka : http://www.sitel.com.mk/dnevnik/make...a-prodolzuvaat
    Nuk e di nese eshte e drejt qe femija te luftojn e te rriturit te shiqojn (seri) ,kur dihet qe femiu manipulohet me se lehti ??????

  13. #73
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    ju beje thirje vllezerve nga ilirida te organizohen per vetmbrojtje kunder hordhive sllavoqetnike maqedone esht momenti i fundit te ndaheni nga kjo krijes artificiale

  14. #74
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Citim Postuar më parë nga Sharri-Liburna Lexo Postimin
    Nuk e di nese eshte e drejt qe femija te luftojn e te rriturit te shiqojn (seri) ,kur dihet qe femiu manipulohet me se lehti ??????
    Ky raste sa po i percjelli eshte tjeter , qe edhe femijeve u ka hy sherri ,e sidomos kur marrin guximin ti sulmojne sllavet ne vendbanimet e tyre , gje qe duhesh ti kesh 2 zemra se nje nuk mjafton

  15. #75
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    un mendoj se protestat duhet te organizohen ne shkup

  16. #76
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga Genti.. Lexo Postimin
    Ky raste sa po i percjelli eshte tjeter , qe edhe femijeve u ka hy sherri ,e sidomos kur marrin guximin ti sulmojne sllavet ne vendbanimet e tyre , gje qe duhesh ti kesh 2 zemra se nje nuk mjafton
    Genti , nuk besoj qe ke te drejt ,megjithate un vetem dhash mendim ,se nuk morra vendim ,se nuk jam ndonji faktor atje.

  17. #77
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Citim Postuar më parë nga Sharri-Liburna Lexo Postimin
    Genti , nuk besoj qe ke te drejt ,megjithate un vetem dhash mendim ,se nuk morra vendim ,se nuk jam ndonji faktor atje.
    Pa merak Sharri , vetem po i ndrrojme mendimet me njeri tjetrin .

  18. #78
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Nje i moshuar eshte rrahur ne lagjen Sllave nga një grup i shqiptarëve të Maqedonisë në Shkup "Gjorçe Petrov"
    Ace Ordevski ne periferi te Shkupit u rrah nga nje grup te kombësisë shqiptare.
    Ngjarja ka ndodhur ne ora 20 .
    I njejeti eshte derguar ne spitalin ushtarak sipas mediave sllave .

  19. #79
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    20-02-2012
    Vendndodhja
    Drenic
    Postime
    52
    O zoteri protestat nuk te bin asgje, ja ka ba kosova protesta ja sdi kush.
    Populli nuk ka faj po problemi eshte te perfaqesuesit e tyre qe jan kurva si ne kosove edhe ne maqedoni. Problemin e fes duhet me jave permend edhe ta marrin vesh se nuk ka sen pej hoxhallareve,per bin ladena dalin rrehin gjyks neper shkup e kur te rrehen shqiptaret veq sehir bajn.

  20. #80
    i/e regjistruar Maska e getomental
    Anëtarësuar
    18-04-2008
    Vendndodhja
    Shkup-Dardani-Shqipri.
    Postime
    251
    Citim Postuar më parë nga beni33 Lexo Postimin
    un mendoj se protestat duhet te organizohen ne shkup
    Ne Shkup kemi protestuar ne vitet 81-89,tani ka dal prej mode,tani ju qijm nonen shkijeve me KAZMA(kopac).
    Adresa jon ne boten e Liris esht: Besa Shqiptare.

Faqja 4 prej 15 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •