Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
  1. #1

    pyetje per e-mail

    pershendetje

    Desha te di nese egziston mundesia te behet nje auto dergim i emaileve psh kam nje email xxx@gmail.com dhe cdo email i rri qe me vjen te me kaloje automatikisht ne emailin tjeter me llogari te hotmail psh. yyy@hotmail.com ???

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    po mundesh por sme kujtohet si behet
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  3. #3
    Shif te opsionet se bohet.

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga Delilah Lexo Postimin
    pershendetje

    Desha te di nese egziston mundesia te behet nje auto dergim i emaileve psh kam nje email xxx@gmail.com dhe cdo email i rri qe me vjen te me kaloje automatikisht ne emailin tjeter me llogari te hotmail psh. yyy@hotmail.com ???
    shumica e platformave per shkembim te e-mail ta ofrojne kete mundesi. Bazuar me cke then besoj se do te besh ato-dergim nga llogaria @gmail per tek llogaria @hotmail. Per te bere ato-derim ne gmail ndiq keto hapa:

    -) Kliko mbi ikonen e 'ingranazhit' (settings) ne krye te faqes edhe nga menuja zgjidh 'Mail settings'.

    -) Kliko tek opsioni 'Forwarding and POP/IMAP'.

    -) Nga menuja qe te shfaqet zgjidh 'Forwarding' dhe pastaj 'Add new email address.'

    -) Shkruaj adresen per tek e cila do te dergosh e-mailet (yyy@hotmail.com)

    -) Hap llogarine yyy@hotmail.com dhe ploteso proceduren e verifikimit te llogarise.

    -) Kthehu serish tek llogaria @gmail, zgjidh opsionin 'Forward a copy of incoming mail to...' dhe pastaj nga menuja qe te shfaqet zgjidh adresen yyy@hotmail.com.

    -) Zgjidh preferencen tende per manaxhimin e e-maileve tek llogari @gmail. mund te zgjedhesh qe te mbash nje kopjo te e-mail akoma ne llogarine @gmail ose mund te zgjedhesh qe ti flakesh tutje e-mail nga llogaria @gmail pasi te jen derguar automatikisht.

    -) Si perfundim kliko 'Save Changes'.

    Ky udhesim vlen per gmail nese do te transferosh e-mail nga ndonje tjeter mail exchanger, ne varesi te exchanger-it ndryshon procedura.

  5. #5
    i regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Diku ne emigrim
    Postime
    709
    Ore meqense eshte kjo teme, une kam nje problem te kundert,
    Ne llogarin time te gmail kam bere lidhjen pa e ditur me hotmail dhe tani te gjitha e-mail ne hotmail me vijne dhe ne gmail, por te gjitha dhe eshte shume e besdisshme, Si mund ta heqe kete opsion, jam munduar nga gmail por pa as nje rezultat, dhe ne fillim kur bera aktivizimin thjesht kam plotesuar disa gjera ne gamil dhe vetem nje klikim verifikimi ne hotmail, pra ndryshimi eshte bere ne gmail me duket dhe jo ne hotmail.

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga driniluka Lexo Postimin
    Ore meqense eshte kjo teme, une kam nje problem te kundert,
    Ne llogarin time te gmail kam bere lidhjen pa e ditur me hotmail dhe tani te gjitha e-mail ne hotmail me vijne dhe ne gmail, por te gjitha dhe eshte shume e besdisshme, Si mund ta heqe kete opsion, jam munduar nga gmail por pa as nje rezultat, dhe ne fillim kur bera aktivizimin thjesht kam plotesuar disa gjera ne gamil dhe vetem nje klikim verifikimi ne hotmail, pra ndryshimi eshte bere ne gmail me duket dhe jo ne hotmail.
    driniluka, ndiq dy hapat e para si me siper, tek hapi i trete kliko mbi 'Disavle Forwarding'


    kjo duhet te te zgjidh pune...

  7. #7
    white_snake flm shume, funksionin shum mire

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga Delilah Lexo Postimin
    white_snake flm shume, funksionin shum mire
    s'ka pse, thjeshte kenaqesi

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •