Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17

Tema: Jeremy Lin

 1. #1
  Mirė se vini nė Harlan Maska e FreeByrd
  Anėtarėsuar
  05-02-2011
  Vendndodhja
  Tennessee
  Postime
  1,030
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Jeremy Lin

  A week ago I didn't know this NBA player existed. Jeremy LIn? An Asian basketball player? From out of nowhere the unlikely story of Jeremy Lin is dominating the sport media. Because two superstars of the New York Knicks, Amar'e Stoudemire and Carmelo Anthony, are out of action coach Mike D'Antoni in desperation decided to make Lin a starter at point guard. He was a second year player from Harvard sitting at the end of the bench averaging only two points a game. Despite being unknown and almost invisible Jefferey Lin had shown promise in college. http://www.nba.com/2010/news/feature...ews/index.html

  Now the underdog had been given the keys to the Kingdom. Jeremy Lin now had the chance to show the world what kind of basketball player he was. He had endured years of long practice at the gym, indifference from experts and hostility from fans that believed Chinese players had no place in basketball. This was his opportunity. It was sink or swim.

  Move over Tim Tebow, there's a new mania in the sports world. It's Lin-sanity. Jeremy Lin has astounded the NBA fans, players and coaches his first five games in the NBA. He has scored more points as a starter in his first five games than any player in history. He can drive the lane for layups or dunks, hit outside shots including 3 pointers and drop off passes to his teammates for easy scores. Not only can he do it all but he's got high intelligence that let him graduate from Harvard with an outstanding GPA.

  Time will tell if Jeremy Lin is the real deal or a Cinderella who finds the clock has hit 12:00 midnight and his carriage has turned back into a pumpkin.

  He's not white. He's not black. He's Taiwanese of Chinese descent. They deserve their sports heroes too. Good luck.

  http://www.usatoday.com/sports/baske...ers/53045018/1

  __________________________________________


  Njė javė mė parė unė nuk e di ky lojtar NBA ekzistuar. Jeremy Lin? Njė lojtar aziatike basketboll? Prej nga askund histori gjasa tė Jeremy Lin ėshtė i dominuar mediat sportive. Shkak se dy superstars e Kniksat New York, Amar'e Stoudemire dhe Carmelo Anthony, janė nga trajneri veprimit Antonit Mike D'nė dėshpėrim vendosur tė bėjė Lin njė iniciativė nė roje pikė. Ai ishte njė lojtar i vitit tė dytė nga Harvard ulur nė fund tė stol mesatarisht vetėm dy pikė nė lojė. Pavarėsisht tė qenit i panjohur dhe pothuajse tė padukshme Jefferey Lin kishte treguar premtim nė kolegj. http://www.nba.com/2010/news/feature...ews/index.html

  Tani humbės kishte dhėnė ēelėsat e Mbretėrisė. Jeremy Lin tani kishte mundėsinė pėr tė treguar botės se ēfarė lloj i lojtarit tė basketbollit ishte ai. Ai kishte duruar vite praktikė tė gjatė nė palestėr, indiferenca nga ekspertė dhe armiqėsi nga tifozėt qė besonin se lojtarėt kinezė nuk kishin vend nė basketboll. Kjo ishte mundėsi e tij. Ajo ishte lavaman ose duke notuar.

  Leviz mbi Tim Tebow, ka njė mani e re nė botėn sportive. Ėshtė Lin-mendje e shėndoshė. Jeffrey Lin ka habitur tifozėt e NBA, lojtarėt dhe trajnerėt e tij tė parė pesė lojėra nė NBA. Ai ka shėnuar mė shumė pikė si njė iniciativė e tij tė parė nė pesė ndeshje se ēdo lojtar nė histori. Ai mund tė pėrzėnė nė korsi pėr layups ose dunks, goditi jashtė shtėna, pėrfshirė 3 pointers dhe ndalem kalon tek shokėt e tij pėr rezultatet e lehtė. Jo vetėm ai mund ta bėjė kėtė tė gjithė por ai ka inteligjencė tė lartė se le atė diplomuar nga Harvardi me njė GPA tė pazgjidhura.

  Koha do tė tregojė nėse Jeremy Lin ėshtė marrėveshje e vėrtetė apo Hirushja cili gjen ora 12:00 ka goditur mesnatė dhe topi i tij ka kthyer nė njė kungull.

  Ai nuk ėshtė i bardhė. Ai nuk ėshtė i zi. Ai ėshtė Taiwanese me origjinė kineze. Ata meritojnė heronjtė e tyre sportive shumė. Fat i Mirė.

  http://www.usatoday.com/sports/baske...ers/53045018/1
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga FreeByrd : 13-02-2012 mė 16:46
  We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Anėtarėsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,031
  Faleminderit
  30
  20 falenderime nė 13 postime
  ai ishte fenomenal........the vertete i beri LA Lakers te mesonin se kush ishte, ose ta themi shqip i beri zborr emrave te medhenj e ne cekun me shum zero.
  Me ne fund do te kemi mundesi te brohorasim edhe ne ne NY per Knicks....
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 3. #3
  Mirė se vini nė Harlan Maska e FreeByrd
  Anėtarėsuar
  05-02-2011
  Vendndodhja
  Tennessee
  Postime
  1,030
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga cool_shqype Lexo Postimin
  ai ishte fenomenal........the vertete i beri LA Lakers te mesonin se kush ishte, ose ta themi shqip i beri zborr emrave te medhenj e ne cekun me shum zero.
  Me ne fund do te kemi mundesi te brohorasim edhe ne ne NY per Knicks....
  LOL

  The Lakers learned Lin scored 38 points and they lost the game.
  _______________________________________

  Lakers mėsoi Lin shėnoi 38 pikė dhe ata e humbėn ndeshjen.
  We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Anėtarėsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,031
  Faleminderit
  30
  20 falenderime nė 13 postime
  ndoshta heren tjeter Kobe Bryant do te dije se si ti bejne me meire detyrat e shtepise....
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 5. #5
  *Viking* Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Vendndodhja
  Valhalla (from Old Norse Valhöll "hall of the slain"[1]) is a majestic, enormous hall located in Asgard, ruled over by the god Odin.
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Ky tipi qe ka shkruajtur ktu as Shqip nuk di ka folur anglisht ne ralle te pare pastaj e ka bo shkrimin copy tranlate to google.
  O medet per ne ca po rritet i am from albania po me fol shqip sdi perkthej ke google.
  Liebe ist wie der Wind, kann man nicht berühren, fühlt sich aber
  Stjerner er det,Der lyser i Mųrke

 6. #6
  Mirė se vini nė Harlan Maska e FreeByrd
  Anėtarėsuar
  05-02-2011
  Vendndodhja
  Tennessee
  Postime
  1,030
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tipiku Lexo Postimin
  Ky tipi qe ka shkruajtur ktu as Shqip nuk di ka folur anglisht ne ralle te pare pastaj e ka bo shkrimin copy tranlate to google.
  O medet per ne ca po rritet i am from albania po me fol shqip sdi perkthej ke google.
  Yep, I Google Translate. it's like hitting a 3 point shot.
  ________________________________

  Po, unė Google Translate. kjo ėshtė si tė goditur njė e shtėnė 3 pikė.
  We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  titulli pse eshte Jeffrey Lin ?

 8. #8
  Mirė se vini nė Harlan Maska e FreeByrd
  Anėtarėsuar
  05-02-2011
  Vendndodhja
  Tennessee
  Postime
  1,030
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
  titulli pse eshte Jeffrey Lin ?
  Shiko. Kjo ėshtė se si ai ishte i panjohur. I kam emrin e tij tė parė gabim.
  We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  e fitoi dhe ndeshjen dje me 3 piksh ne sekonden e fundit

 10. #10
  Mirė se vini nė Harlan Maska e FreeByrd
  Anėtarėsuar
  05-02-2011
  Vendndodhja
  Tennessee
  Postime
  1,030
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
  e fitoi dhe ndeshjen dje me 3 piksh ne sekonden e fundit
  Njė 3 pikė qėlluar nė fund tė lojės!
  Wow!
  Shtėnė mirė, Jeffrey ... Unė do tė thotė Jeremy

  Kush ėshtė ky dude?
  We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

 11. #11
  Mirė se vini nė Harlan Maska e FreeByrd
  Anėtarėsuar
  05-02-2011
  Vendndodhja
  Tennessee
  Postime
  1,030
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Did you see Lin this afternoon leading the New York Knicks to a victory over the world champion Dallas Mavericks?

  28 points
  14 assists
  4 steals

  DAMN!!!!!!!!

  Not bad for a player with the lowest salary in the NBA. I think somebody is on the verge of becoming a new millionaire.

  __________________________________________________


  A e shihni ju Lin kėtė pasdite qė ēon nė New York Knicks me njė fitore mbi Mavericks Dallas kampion botėror?

  28 pikė
  14 ndihmon
  4 vjedh

  DAMN!!

  Jo keq pėr njė lojtar me pagė tė ulėt nė NBA. Unė mendoj se dikush ėshtė nė prag pėr t'u bėrė njė milioner i ri.
  We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  ne pjesen e pare

  Shaq: Heat are playing excellent, Knicks are playing ok

  hahaha, une dehem ky flet brockulla sa qesha

  nejse, heat fituan

 13. #13
  Mirė se vini nė Harlan Maska e FreeByrd
  Anėtarėsuar
  05-02-2011
  Vendndodhja
  Tennessee
  Postime
  1,030
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  ne pjesen e pare

  Shaq: Heat are playing excellent, Knicks are playing ok

  hahaha, une dehem ky flet brockulla sa qesha

  nejse, heat fituan
  Jeremy Lin dukej pak pėrshkuar nga tė gjithė zhurmė e luajtur Heat Miami nė shtėpi dhe loja e tij ishte e kuptueshme nėn-par, Nėse doni njė e qeshur mendoni pėr LeBron James kursyer lojėrat e tij mė tė kėqija pėr playoffs fundvitit tė kaluar. Mos harroni se si James zhdukur nė tremujorin e katėrt nė finalet e kampionatit NBA Dirk Nowitzki kundėr dhe Dallas Mavericks.

  Duket se Lin ėshtė gati pėr tė blerė njė biletė nė tren para tė mėdha. Nike ėshtė rinegocion kontratėn e vjetėr qė ata kanė me fenomenin e ri nė NBA njė kontratė fitimprurėse shumėfishtė milionė dollarėsh para se ai ėshtė ofruar njė kontratė shumė tė pasur me njė numėr tė firmave kineze konkurrojnė pėr miratim e tij.

  _________________________________________________


  Jeremy Lin looked a little overwhelmed by all the hoopla of playing the Miami Heat at home and his play was understandably under-par, If you want a good laugh think about LeBron James saving his worst games for last season's playoffs. Remember how James disappeared in the fourth quarter in the NBA Championship finals against the Dirk Nowitzki and the Dallas Mavericks.

  It appears that Lin is about to purchase a ticket on the big money train. Nike is renegotiating the old contract they have with the new NBA phenomenon into a lucrative multiple million dollar contract before he is offered a very rich contract with a number of Chinese firms competing for his endorsement.
  We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Anėtarėsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,031
  Faleminderit
  30
  20 falenderime nė 13 postime
  mbreme ishte pak sa i lodhur dhe nuk donte te bente buje ne stadium.........
  ne Chinatown nuk sheh tjeter vec se te rinj me fanela qe kane emrin e tij.....po kerkoj edhe un nje po nuk ka XL jane te gjitha S....
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 15. #15
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Lush eshte ky Jeffrey Lin?
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 16. #16
  Mirė se vini nė Harlan Maska e FreeByrd
  Anėtarėsuar
  05-02-2011
  Vendndodhja
  Tennessee
  Postime
  1,030
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga bayern Lexo Postimin
  Lush eshte ky Jeffrey Lin?
  Po, ēdo gjė ka ndodhur me "Jeffrey" Lin?
  We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  71 falenderime nė 56 postime
  Per 'nderim' te shokut Lin:

  --------------------------------

  Just for Lin, our beloved comrade:


  http://www.nba.com/video/games/bulls...unk_play1.nba/

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •