Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 134 prej 134
  1. #121
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419
    Sa per shqiptaret,me duken te shkurter.Per kosovaret s'di cte them.Skam njohur kend nga afer,por edhe sikur nuk mjafton per te krijuar nje ide ,ndersa serbet(meshkuj a femra )mendoj qe jane te gjate.kam qene 2 here ne Beograd dhe kjo gje me ka rene ne sy.

  2. #122
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anėtarėsuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Dikush ta transferojė kėtė temė te 'Grupmoshat' ju lutem
    Elegance is an attitude.

  3. #123
    Manitu Maska e kiniku
    Anėtarėsuar
    08-07-2005
    Vendndodhja
    Mos tė na vijė cudi se cdo frymor nga vete natyra priret tė kerkoj ushqim; Lukreci
    Postime
    869
    Pergjithsisht Kosovaret jane te shkurter (sidomos ata te drenices) mirepo me te gjate se ata ne Shqiperi. Nga familja ime, e ngushte dhe e gjere, une jam me i shkurtri, 179, ndersa me i gjati eshte 2.08.
    Serbet jane dhe cdo here kane qene me te gjate ngase shume e praktikonin basketbollin, ne cdo kend ku kishte serbe mund te shihje ndonje kosh, gje qe ka ndikuar t'ju rritet mesatarja.
    Me te gjatet jane malazezet.
    Where have all the good men gone
    & where are all the gods?

  4. #124
    Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
    Anėtarėsuar
    04-04-2009
    Postime
    1,730
    Citim Postuar mė parė nga kiniku Lexo Postimin
    Serbet jane dhe cdo here kane qene me te gjate ngase shume e praktikonin basketbollin, ne cdo kend ku kishte serbe mund te shihje ndonje kosh, gje qe ka ndikuar t'ju rritet mesatarja.
    Kjo ishte perla e radhes.
    No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

  5. #125
    Manitu Maska e kiniku
    Anėtarėsuar
    08-07-2005
    Vendndodhja
    Mos tė na vijė cudi se cdo frymor nga vete natyra priret tė kerkoj ushqim; Lukreci
    Postime
    869
    Citim Postuar mė parė nga Meriamun Lexo Postimin
    Kjo ishte perla e radhes.
    ???

    Pse, a nuk ndikon basketi ne rritje te gjatesise?

    ...Bones and chondrocytes have an actin cytoskeleton much like muscles do. If you stimulate this fluid flow you can cause stem cells to differentiate into chondrocytes(even with no existing growth plate) and chondrocytes in the hypertrophic zone to well hypertrophy. The jumping involved in basketball can generate this fluid flow resulting in possible height growth...


    Fluid flow can also be generated in basketball by passing and dribbling the ball; by getting pushed onto the ground by other players; and by running across the court. So you see your play style factors heavily in how much height or bone size you will gain...

    So you can grow taller by basketball if you play it in such a way to generate sufficient fluid flow to induce.....
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kiniku : 08-02-2012 mė 14:20
    Where have all the good men gone
    & where are all the gods?

  6. #126
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Per meshkujt cdo gjatesi posht 1,85 eshte thjesht mesatare.
    Per femrat besoj se 1,70 (pa taka) e lart eshte e gjat.

    Shqiptaret mesa kam par meshkujt shumica jan aty tek 1,75. Shume rrall shikon meshkuj shqiptar te gjat. Albanezet jan te shkurter ne pergjithesi. Kosovaret jan me te gjat se shqiptaret. Meshkujt Kosovar dhe femrat kan qene gjithmon me simpatik ne syt e mi se shqiptaret e tjer.

    Konkluzioni domethen eshte se meshkut jan aty tek 1,75 mesatarja
    femrat besoj 1,60

  7. #127
    Manitu Maska e kiniku
    Anėtarėsuar
    08-07-2005
    Vendndodhja
    Mos tė na vijė cudi se cdo frymor nga vete natyra priret tė kerkoj ushqim; Lukreci
    Postime
    869
    Citim Postuar mė parė nga FierAkja143 Lexo Postimin
    Kosovaret jan me te gjat se shqiptaret.

    Meshkujt Kosovar dhe femrat kan qene gjithmon me simpatik ne syt e mi se shqiptaret e tjer.

    Konkluzioni domethen eshte se meshkut jan aty tek 1,75 mesatarja
    femrat besoj 1,60
    Pajtohem me te tri konkludimet e cekura....
    Where have all the good men gone
    & where are all the gods?

  8. #128
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    jam dakort me dike qe tha dicka ketu, nga vendet e tjera te botes nuk jemi me te shkurtrit dhe as me te gjatet, jemi mesatar...ama me kete gjenerat te re meduket se gjatesia eshte rritur per shqiptaret
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  9. #129
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
    Wal e kuptoj Admiralin, edhe mua mu afrua njera, ishte diku 1.90. filluan te me dridhen kembet.
    hahaha lol, ne fakt te jem e sinqert po te isha mashkull nuk do me pelqente te isha me i shkurter sesa partneria, i dont know sikur nuk me duken bukur cifte te tilla, ama dashuria eshte dashuri, who cares what others think
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  10. #130
    Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
    Anėtarėsuar
    11-01-2012
    Postime
    512
    Citim Postuar mė parė nga Prudence Lexo Postimin
    Sa per shqiptaret,me duken te shkurter.Per kosovaret s'di cte them.Skam njohur kend nga afer,por edhe sikur nuk mjafton per te krijuar nje ide ,ndersa serbet(meshkuj a femra )mendoj qe jane te gjate.kam qene 2 here ne Beograd dhe kjo gje me ka rene ne sy.

    Per kosovaret s'di cte them.Skam njohur kend nga afer,por edhe sikur nuk mjafton per te krijuar nje ide
    .kam qene 2 here ne Beograd
    Shum i sinqert aaa??? Rrofte rruga e Kombit

  11. #131
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-08-2013
    Postime
    2

    Pėr: Gjatesia mesatare e Shqiptareve?

    M 172cm F 162 Kjo esht mesatarja shqiptare...ne shqiperi ka shum te shkurter dhe shum te gjat...ne itali mesatarja e meshkujve esht 174cm nuk mendoi se shqiptaret qekan te gjat sa hollandest qe jan nder racat me te gjata ne bote...

  12. #132
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-05-2013
    Postime
    215

    Pėr: Gjatesia mesatare e Shqiptareve?

    Shqiptaret jane ndoshta populli me i shurter ne Evrope. Shume meshkuj Shqiptare qe njoh jane nen 1.70 kurse femrat ne shum raste jane nen 1.60. Nuk e di a ka lidhje me DNA ushqimin stervitjen etj.

  13. #133
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francė
    Postime
    5,631

    Pėr: Gjatesia mesatare e Shqiptareve?

    Citim Postuar mė parė nga MaqoKorca Lexo Postimin
    Shqiptaret jane ndoshta populli me i shurter ne Evrope. Shume meshkuj Shqiptare qe njoh jane nen 1.70 kurse femrat ne shum raste jane nen 1.60. Nuk e di a ka lidhje me DNA ushqimin stervitjen etj.
    Sipas Aristotit, larėsija e qiellit luan rol per gjatėsine e njeriut, por edhe ashtu mendoj edhe unė, nuk do thote se te gjitha malesoret duhen te ishin te gjate, ndoshta ata qe shtrihen ne lugina jane me te gjate se ata ne maje te maleve...por edhe fjetja luan rolin e saj, plafonet e ulta hapsire e vogel edhe njerezit rriten me shtat te vogel, perpara normt e lartesise ketu ne france e belgjike e holande ishin 3 metra por tani jane standarde 2, 5 metra...deh nje gje tjeter, shtrati duhet te vendoset gjithemone me kokė kah Poli i Veriut, pra mos e harroni busollen....
    Askush nuk te pyt: ē'ka bere atedheu per ty por ē'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

  14. #134
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Pėr: Gjatesia mesatare e Shqiptareve?

    Une jam 1.79 a jam i mesem a i shkurt

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •