Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 46 prej 46
  1. #41
    Robi i All-llahut
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Në Itali
    Postime
    1,774
    Citim Postuar më parë nga Fisniki_81 Lexo Postimin
    Ti more Ramazan qenke shum i zoti e imenqum,paske talent mefol e me shkrujt, kam 2 pyetje nese ka mundesi mem tregue 1) qka don te thot selamen alejkum, maperkthe ne shqip mundesisht dhe kuptimin e kesaj fjale edhe 2) emnin ramazan si perkthehet ne shqip dhe kuptimi i saj.
    Falemnderit per mirkuptim.
    Fisniki_81, ne të dy jemi dy persona të ndryshëm, me mendime të ndryshme dhe ti nuk mund që të vlerësosh mua se sa shqiptar jam unë!

    Për talent dhe i mençur që kam, falenderimi i takon All-llahut dhe jo Gjergjit apo Fisnikit. Pra, të kuptohemi se këtu jemi tek Komuniteti MUSLIMAN, a e kupton ti këtë fjalë: MUSLIMAN, për këtë mos na ngre pluhur në vend të gabuar me ato idejat e tua që unë personalikisht i rrefuzoj dhe nuk i pranoj, mbasi i kam idejat e mija që më ka mësuar i Madhi All-llah dhe më mjaftojnë ato për ta gjetë të vërtetën. Sa për atë që ju e mbështjellni Fenë me Kombin, këtu nuk është tema që të flasim për këtë dhe do ta lëmë me kaq këtë bisedën me ty, se nuk shohin hajr edhe të tjerët nga kjo dhe ku nuk ka hajr, është e rrugës që mos të vazhdon ajo më tej.

    Sa për ato pyetjet e tua, besoj që ju e keni marrë përgjigjen në postimet e mëparshme dhe nuk ka nevojë që të përsëriten, sepse nji njeri që don me e kuptuar të vërtetën e gjen atë dhe nuk rri aty në nji vend sikurse ju disa që ndërhyni këtu tek Komuniteti musliman me mllef dhe urrejtje ndaj muslimanëve.

    Ti e urren gjuhën arabe si gjuhë e huaj, kurse gjuhën françeze e quhan gjuhë e zonjave!!! Phhh, ajde shqiptaro ajde, në njërën anë fol kundër gjuhëve të huaja dhe në anën tjetër e quan gjuha e zonjave. Apo ke kritikuar gjuhën, se ju nuk dini me u shpreh edhe vetë, nga hipokrizia që keni.

    Po pse nuk i bjer shkurt, se ti mohon Islamin, urren muslimanët dhe je me shejtanin. Kështu do të ishe më i sinqertë.

    Mbaron biseda ime me ty pikërish këtu fisniki_81!
    Kush nuk është robi i All-llahut, ai është robi i shejtanit.

  2. #42
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-02-2012
    Postime
    11
    [QUOTE=ramazan_it;3343269]Fisniki_81, ne të dy jemi dy persona të ndryshëm, me mendime të ndryshme dhe ti nuk mund që të vlerësosh mua se sa shqiptar jam unë!

    Une vetem bana 2 pyetje agja tjeter dhe te vlersova per aq sa kam lexue disa nga komentet tua,dhe une prap them se ti nuk je as Shqiptare e as Musliman potije nje injorant ipa edukat qe i ngaterron gjanat edhe ato qe ilexon ilexon mbrapsht.
    Persaiperket se ajam une apo nukjam musliman, ne nuk njifemi personalisht por nga ato qe po shkrun ti esipo sillesh ti nuk kie as ere mekan nje musliman i mir esapar saje ti shqiptar esht mekat qe ka kombi i yne kesi mbeturina edhe te kombit po edhe si fetar.
    Une nuk jam kunder fes muslimane sepse vet jam musliman por nuk jam as kunder asnje feje tjeterperkunder i rrespektoj, por jam kunder disa mbeturinave te kombit qe urrejn gjithqka e nuk asht musliman edhe i urrej ata si puna jote qe nese emban emnin ramazan menon qe je ma musliman, ndersa une qe ekam emnin FISNIK jam mapak apo sjam fare musliman.
    Edhe si musliman i devotshem qe eman veten nuk duhesh meu bo nervoz keshtu e me urrejt tjeret por nga nje mbeturin e kombit e te fese nuk pritet tjetr.
    Persaiperket gjuheve Per mua gjuha SHQIPE gjuha me bukur esht gjuhe HYJNOR, ndersa gjuha ma me vler ne bot sot esht gjuha Angleze, ndersa une i vlersoj keshtu gjuhet
    1) gjuha SHQIPE per mua edhe per qdo shqiptare keshtu duhet me kan esht gjuh Hyjnore.
    2)Gjuha angleze esht gjuhe Diplomatike.
    3)Gjuha gjermane esht gjuhe Luftarake.
    4)Gjuha Franceze esht gjuhe e Zonjave, po sdi ti aekupton fjalen zonja.
    Rammazan zbute zemren pak se keshtu munte rrezikohesh nga infrakti.

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e letaa
    Anëtarësuar
    25-04-2010
    Vendndodhja
    ketu afer, atje larg
    Postime
    1,268
    te lumte shum teme e mir lexova disa postime dhe mesova disa gjera qe nuk i disha
    a mund te postonii emra dhe kuptimin ne shqip..
    Dita e harxhuar më kot është ajo e kaluar pa qeshur.

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-07-2011
    Postime
    30
    te lumte shum teme e mir lexova disa postime dhe mesova disa gjera qe nuk i disha a mund te postonii emra dhe kuptimin ne shqip..

    http://www.omerbajrami.com/index.php...tema&Itemid=62

  5. #45
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anëtarësuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Për: Emërto fëmiun tënd me emër të bukur

    Per here te pare po shoh kete teme dua tju bej nje pyetje a ka problem nese i ve femijes emrin e nje luleje??
    Ndoshta mund te jete bere si pyetje por nuk kam kohe ti lexoj.
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  6. #46
    Proud 2 b Albanian Maska e Linda-uk
    Anëtarësuar
    10-08-2009
    Vendndodhja
    Angli
    Postime
    298

    Për: Emërto fëmiun tënd me emër të bukur

    Krojza, Sibora, Drita, Arber, Ilir, Erlisa kemi kaq shume emra te bukura per femijet e ardhshem pa qene nevoja per emrat e huaj, qofte arab apo perendimore.
    U cant judge a book by its cover but you can tell its price

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •