Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 145
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    gjej nje njeri qe punon te vodafoni,,apo kompanit telefonike

    jepi ndonje leke dhe te jep nr e njerezve me mbiemrin dushi

    ne tirane

    tel dhe flit me ta
    do hargjosh me pake se keshtu
    duke e kerkur ne forume apo polici,,

    pastaj e done per ta vrare
    apo puthur ajo eshte biznesi jot


    mund te jene 300 veta me mbiemer dushi

    dhe po ti tel dikush do e njohe
    Ndryshuar për herë të fundit nga landi45 : 04-02-2012 më 10:50

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e ilirjana jana
    Anëtarësuar
    06-01-2012
    Postime
    140
    Zonja 70 vjece qe po kerkoj eshte gjyshja ime biologjike : nena e vertete e babait tim. Kjo eshte edhe arsyeja pse un nuk e bej publik emrin e saj. Se pari ajo mund te kete krijuar nje familje e nuk dua ti prish pune. Por ne duam ta njohim ate , te dime kush eshte e si eshte. Mendoj se eshte e drejta jone qe te dime origjinen e vertete. Tashme qe ju tregova arsyen e vertete pse un po e kerkoj. Ju lutem me ndihmoni : kuptojeni hallin tim...

  3. #23
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Ilirjana, as arsyen pse e kerkon personin nuk ke pse ta tregosh. S'ke pse te merzitesh me njerezit qe te bejne biografine tende personale pa te njohur.

    Landi45 te ka dhene menyren me efektive. Une keshtu e kam gjetur familjen e personit qe kerkonim, duke marre ne telefon shume njerez qe kishin te njejten mbiemer, dhe duke i treguar historine, derisa e gjetem. Nuk ishte e lehte por s'eshte e pa mundur.

    Kerkimi tek njerezit e humbur eshte e kote. Te njejten gje ben dhe familjaret e mi ne shqiperi, dhe i jipnin informacine te rremta sikur personi ishte ne azile pleqsh. Dicka e pa vertete. Personi kishte vdekur dhe nuk kishte qene asnjehere ne azile pleqsh. Pra tek emisioni njerezit e humbur mos mbaj shprese. Fillo dhe telefono familjet me mbiemer Dushi. Ne forum nuk mund te ndihmoj njeri, e vetmja gje qe mund te bejne eshte te japin ide sesi ti vete mund ta gjesh gjyshen.

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e ilirjana jana
    Anëtarësuar
    06-01-2012
    Postime
    140
    soni te falenderoj perzemersisht per pergjigjen tende. Ishe i vetmi qe pate besim. Shpresoj qe se shpejti ta gjej ate.

  5. #25
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    S'ka perse. Te tjeret nuk mund te kuptojne kur nuk e kane patur pervoje personale.
    Bravo per prinderit qe te kane rritur, njekohesisht dhe ti vete, per moshen qe ke je vajze teper e pjekur.

    Gjithe te mirat.

  6. #26
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anëtarësuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahçen time
    Postime
    3,882
    Citim Postuar më parë nga ilirjana jana Lexo Postimin
    une kam prinder,motra dhe vellezer.personi 70 vjec eshte femer.un vertet jam18 vjece po se di ca keni ju : kaq e pabesueshme ju duket????????????
    Ne po e kerkojme familjarisht dhe gjitha kerkimet i kam bere me babin. Kush nuk beson dhe ka frike te jap info te caktoje vendin,daten ku te takohemi se vi un bashke me babin te pajisur me mjete inditifikimi bashke edhe me nje certifikate familjare dhe nese doni edhe me deshmitare.se di ca tju them tjeter. Po ca kujtoni ju se jam?????????
    Edhe nje her un dua dike qe te me orientoje nga kjo familje : nqs nuk besoni i kryej vertet gjitha me siper.
    Je vertet gallate: Dhe a e di pse! Sepse ju vete thoni qe keni lokalizuar njesine bashkiake ku jeton familja qe kerkon, atehere sa kohe do te duhet te pyesesh duke ecur ne kembe neper ate njesi dhe te gjesh personin apo familjen?!!! Nuk e di ose je teper naive ose teper e pa afte per te zgjidhur problemet e tua qe ne dukje ashtu sic thoni ju jane teper te thjeshta per tu zgjidhur.



    2Njёsia Bashkiake Nr.2, e cila pёrfshin qendrёn aktuale si edhe atё historike, shtrihet nga “Sheshi Skёnderbej” e Rruga “Qemal Stafa” deri nё Sauk, nga Bulevardi “Dёshmorёt e Kombit” deri tek Rruga “Arkitekt Kasemi”. Ajo ёshtё Njёsia Bashkiake me sipёrfaqen mё tё madhe me rreth 14 km2 qё ёshtё mbi 1/5 e qytetit tё Tiranёs.

    Kjo Njёsi pёrfshin qendrёn ku sipas traditёs, u hodhёn themelet e Tiranёs si qytet. Nё kёtё njёsi gjithashtu, ndodhen monumentet kulturorёe – historike si Kalaja e Tiranёs, Ura e Tabakёve, Kulla e Sahatit dhe Xhamia e famshme e Et’hem Beut, qё janё monumentet mё tё njohura tё qytetit. Akoma dhe sot nё territorin e kёsaj njёsie ekzistojnё njё numёr i numёr i madh i shtёpive tё vjetra karakteristike tё Tiranёs si nё rrugёt “Hoxha Tahsin”, “Qemal Stafa”, dёshmi tё gjalla tё njё tradite kulturore tё lёtij qyteti.

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e ilirjana jana
    Anëtarësuar
    06-01-2012
    Postime
    140
    Dito sic i thone edhe nje shprehjeje : ska me te verber se ai qe sdo te shohe. Sedi a je i qarte me fjalet e mia se me nje logjik te thjesht kapet muhabeti. Po me krijohet pershtypja se kerkimi im po te bezdis. Sa per njesine 2 jam studente e jo zysh gjeografie, mgjt e njoh shume mire.
    Gjithsesi ma bej hallall per kohen qe ta desht me me kthy pergjigje.

  8. #28
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Thorolld ON
    Postime
    224
    ilirjana sikur ta dija qe do thoshe ndonje histori te tille heheheheh.
    Me keto peralla ti mund te mashtrosh ndonje si puna e s0ni por jo mua. Mua, zhe ma pel labiiiii.
    18 vjece dhe kaq oratore dhe e gojes, si e veshtir per ta besuar. Mbas kaq vitesh tani u kujtuat ta kerkonit dhe pikerish per forum ngeli puna!!
    Ika se spo merem me me ty.

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e ilirjana jana
    Anëtarësuar
    06-01-2012
    Postime
    140
    postuar me pare nga Labiiiii;ilirjana sikur ta dija qe do thoshe ndonje histori te tille heheheheh.
    Me keto peralla ti mund te mashtrosh ndonje si puna e s0ni por jo mua. Mua, zhe ma pel labiiiii.
    18 vjece dhe kaq oratore dhe e gojes, si e veshtir per ta besuar. Mbas kaq vitesh tani u kujtuat ta kerkonit dhe pikerish per forum ngeli puna!!
    Ika se spo merem me me ty.
    Labiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii apo duhet te therras maradona
    Meqe nuk mundesh , nuk do apo ke frike, mund te ikesh fare lehte. Se kam ndermend te ta sqaroj punen , dhe per sa i perket asaj se pse poe kerkojme tani e pse ne forum, me mire mos u perziej se jane pune familjare.(te ishe nje cik me vegjilent mund te kishe kuptuar dicka). Ti mundohesh te fantazosh ne gjera te medha ,por humbiske ne ato te voglat. Me mire merrem me dicka me te vlefshme sesa tju mashtroj juve (kur spo thua se do te te vras edhe ty ........hahahahahahahaha) te uroj gjithe te mirat

  10. #30
    Ilirjana kot lodhesh qe merresh me ato persona qe nuk te vijne ne ndihme. Evitoji fare shkrimet e tyre. Ka plot njerez ne kete bote qe e kane te pllakosur ne tru dyshimin, çdo gje i duket e dyshimte. Ne fund te fundit, jemi thjesht ne nje forum e jo ne zyrat e policise apo detektiveve. Kush ka mundesi per te ndihmuar fare mire mund te te kerkoj takim ty dhe babait tend me perpara, e jo te te japi info direkt. Po me sa duket eshte e pamundur te konceptohet nga truri i shqiptareve vertetesia e nje lajmi te tille.

    Uroj te dali ndonje qe mund te te ndihmoj!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e ilirjana jana
    Anëtarësuar
    06-01-2012
    Postime
    140
    Faleminderit Kleadon, fjalet e tua jane mese te verteta. Por cti besh se keshtu eshte jeta e ne brendesi te saj perfshin larmishmeri njerezish e mendimesh.
    Te uroj suksese ne jete!!!

  12. #32
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga landi45 Lexo Postimin
    gjej nje njeri qe punon te vodafoni,,apo kompanit telefonike

    jepi ndonje leke dhe te jep nr e njerezve me mbiemrin dushine tirane

    tel dhe flit me ta
    do hargjosh me pake se keshtu
    duke e kerkur ne forume apo polici,,

    pastaj e done per ta vrare
    apo puthur ajo eshte biznesi jot

    mund te jene 300 veta me mbiemer dushi

    dhe po ti tel dikush do e njohe

    Qeke i rrezikshem ti! Nuk e di ti, qe cfare te besh , do te te bejne?
    Where does a thought go when it's forgotten?

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Nuk te ndihmon njeri npm forumit oj ilirjana. Ik zeri pallatet e lagjes me radhe. Pyet gra e burra. Sikur vetem shiteset, parukieret e lagjes te pyesje do merrje ndonje informacion. Ato i njohin te gjithe banoret e lagjes. Ka plot qe ven e qajne hallet tek to.
    Feelings change - memories don't.

  14. #34
    Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
    Anëtarësuar
    04-04-2009
    Postime
    1,730
    Une jam ajo plaka qe ti kerkon

    per info te metejshme me kontakto ne privat.

    Nqs ti nuk e beson kete qe po te shkruaj une, atehere pse ne duhet te besojme se ti ke qellime te mira ne kete kerkim qe po ben?
    No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

  15. #35
    not exist Maska e skender76
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784
    Citim Postuar më parë nga ilirjana jana Lexo Postimin
    Zonja 70 vjece qe po kerkoj eshte gjyshja ime biologjike : nena e vertete e babait tim. Kjo eshte edhe arsyeja pse un nuk e bej publik emrin e saj. Se pari ajo mund te kete krijuar nje familje e nuk dua ti prish pune. Por ne duam ta njohim ate , te dime kush eshte e si eshte. Mendoj se eshte e drejta jone qe te dime origjinen e vertete. Tashme qe ju tregova arsyen e vertete pse un po e kerkoj. Ju lutem me ndihmoni : kuptojeni hallin tim...
    ilirjana jana, pershnetje!

    Me vjen mir, dhe t'bej komplimentet e mija, qe ke gjet forcen dhe kurajon per nje veprim t'atill...
    Imagjinoj deri diku pozicionin ne t'cilin ndodhesh, dhe mendoj se s'esht e lehte.....


    Por, por, nese do nje keshille nga une, do t'thoja qe tu drejtoheshe institucioneve publike, mendoj se vetem ajo do ishte rruga e duhur.
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Qeke i rrezikshem ti! Nuk e di ti, qe cfare te besh , do te te bejne?


    une i rrezikeshem jam

    qa me bo

    deri tani se kam rrujt

    po meqe me keshillove dhe ti
    sdo e rruaj dhe nja 1 muaj

    thashe ta beje me kaqurrella

    si thu ti
    do me rritet rezikeshmeria ne syte e ty

  17. #37
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Po! Do te te rritet zerrikshmeria dhe morrat.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Po! Do te te rritet zerrikshmeria dhe morrat.
    o shoku ste kuptoj se qa halli ke

    po deshe me pastru morrat

    me qo mesazh privat dhe takohemi

    ajo kerkon ndihme une i dhashe nje ide

    ti vazhdo tu na bo si i forte ne internet

  19. #39
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Corazon, pse Ben si e forte ti e? . Cora me duket Sikur kam fjet me Ty dje, lol. Ne lidhje me temen mjaft me konspiracira. Kush se ndihmon dot, se ndihmon. Dmth ska info. Se besoj se e la me e gjet ne forum e me e vra pastaj. Loool
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  20. #40
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Pink, une s'e kam nxjerre gjuhen , kur te kane ofenduar.
    Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •