Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-01-2012
    Postime
    2

    teme dipllome informatik

    pershendetje....mund te me ndihmoj njeri me nje tem dipllome...informatik.te ket e nje aplikacion,,,ose ku mund te kerkoj qe te gjej nje te till..flm

  2. #2
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anėtarėsuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    Citim Postuar mė parė nga idelb1 Lexo Postimin
    pershendetje....mund te me ndihmoj njeri me nje tem dipllome...informatik.te ket e nje aplikacion,,,ose ku mund te kerkoj qe te gjej nje te till..flm
    hajde qyq hajde..po kush te ben teme diplome ne forum mor aman..a eshte per ty apo per forumnistet tema e diplomes..dukesh se je nga ata qe e merr shkollen me veze pule..dhe neser do na qash koken qe ke mbaruar shkencat x,y..dhe je shkencetari me i madh qe kan njohur viset shqiptare...vaj medet ku kemi mberri...
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  3. #3
    wWw.WebShqip.Com Maska e vodafone_1
    Anėtarėsuar
    11-05-2004
    Vendndodhja
    Italy Torino
    Postime
    189
    ahhahahhahaha o Malsor po ndihme kerkoi edhe ai aman
    Jeto diten e sotme.. Sikur te jete e fundit..

  4. #4
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anėtarėsuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar mė parė nga _MALSORI_ Lexo Postimin
    hajde qyq hajde..po kush te ben teme diplome ne forum mor aman..a eshte per ty apo per forumnistet tema e diplomes..dukesh se je nga ata qe e merr shkollen me veze pule..dhe neser do na qash koken qe ke mbaruar shkencat x,y..dhe je shkencetari me i madh qe kan njohur viset shqiptare...vaj medet ku kemi mberri...
    Ashtu eshte. Dhe me e forta eshte se kerkon teme diplome (qe eshte krim te kesh teme te kopjuar) ne forum sikur te ishte duker kerkuar nje cigare a cakmak. Ka faqe interneti ku shiten tema diplome (ne anglisht), por ky e dashka dhe falas!

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    he more dhe ju se nje cope teme diplome po kerkon. Me sa kam pare une temat e diplomave si brenda dhe jashte shtetit jane sa per te kaluar rradhen, nuk behet ndonje shkence e madhe se i kam pare personalisht keshtu qe mos pretendoni shume.
    Ti hapesi i temes a nuk ke nje udheheqes qe te te udhezoje se si ta zhgjedhesh temen? Cfare preferencash ke, programim, administrim sistemesh apo ndonje gje teorike nga fusha e gjere e algoritmave?
    Per cfare vazhdoje ti, informatike apo inxhinieri informatike?
    Tema qe do zgjedhesh eshte e lire pra ke liri te plote ne zgjedhjen e saj apo je i kufizuar nga ndonje gje.
    Temen e do te zgjidhur apo thjesht temen qe ta zhvillosh vete.

    Presim pergjigje.

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-01-2012
    Postime
    2
    x files me shum isha i interesuar per nje aplikacion por qe kam gjet nje material interesant dhe aplikacionin gjithashtu ka te bej me rrjetat e me databazen ..gjithsesi nqs ke ndonje info flm
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Uriel : 31-01-2012 mė 14:34

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    une do te keshilloja nje teme qe ka te beje me virtualizimin e serverave, menaxhimin e tyre me nje software te pershtatshem, si dhe instalimin praktik te nje aplikacioni egzistues web me database ne cluster. Trajtimi i load balancing dhe menaxhimi i difekteve per te siguruar vazhdueshmerine e sherbimeve te ofruara. Kuptohet flasim per High Availability.
    Per terminologjine qe kam perdorur kerko ne google se gjen informacion me bollek mbi 'high availability', 'cluster', 'virtualization'.

    Te leverdis kjo lloj teme sepse gjen informacion te zgjeruar ne internet, eshte shume ne mode dhe praktike virtualizimi ne server farm praktikisht ne te gjitha kompanite,keshtu qe do te sherbeje edhe ty si baze praktike profesionale.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e user010
    Anėtarėsuar
    21-05-2010
    Postime
    1,219

    Teme e diplomes NUK eshte per te kaluar radhen

    Nuk jam dakord se tema e diplomes eshte per te kaluar radhen, ca do me thene nuk behet shkence e madhe?!

    Nuk besoj se dikush duhet te bej dicka si zbulimi i penicilines qe te kete vlere puna e tije..

    Un per temen time punova per muaj, krijova dicka te re duke kombinuar gjera qe dikush tjeter kishte krijuar, vertet nuk eshte sikur shpetova boten..

    Por prap besoj se eshte nje gur i vogel te cilin neser dej mund ta perdor dikush tjeter te krijoj nje gje te re.

    Jo vetem ajo por gjat punes shum pjesa kodi i postova ne forume dhe dikush mund ti perdori neser.

    Pastaj dhe vet fakti qe lexova punen e te tjereve per te ndihmuar veten ka vlere se puna e tyre u perdor edhe diku tjeter.

    Nuk e di ca behet ne Shqiperi por aty ku isha nuk ishin gjerat per te kaluar radhen.

    Sa per shokun qe kerkon teme te gatshme... ca te them!

    Per mua te jesh i zgjuar edhe te besh gjerat shpejt eshte nje vlere e madhe ne pergjithesi, por.. per kete gje me vjen shum gjyna.

    Dikush tjeter e ka enderuar aq forte te ishte ne ate pozicion te studjoje.. edhe mbase jete nuk ja lejoje.. eshte shum gjyna nje cun i ri te mendoje ashtu.

    Un e shikoje si nje veprim shum te ceket edhe mosmirnjohes ndaj jetes!

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •