Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 102
  1. #1
    Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
    Anëtarësuar
    03-11-2007
    Vendndodhja
    Firenze
    Postime
    1,449

    A i gëzojnë vërtetë virtytet e një "burri" meshkujt shqiptar ?!

    Desha te dija ç'mendim kane femrat per meshkujt shqiptar dhe cfare mendojne meshkujt per ate qe do te thone femrat...
    Diskutim te kendshem..edhe mos u zini..
    Love, Robbery
    https://www.behance.net/robberysk1100

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Po ti bjeri shkurt, provo disa meshkuj shqiptar nga te gjitha klasat shoqerore dhe intelektuale dhe pastaj hajde na thuaj ndonje mendim.

  3. #3
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Citim Postuar më parë nga Robery Lexo Postimin
    Desha te dija ç'mendim kane femrat per meshkujt shqiptar dhe cfare mendojne meshkujt per ate qe do te thone femrat...
    Diskutim te kendshem..edhe mos u zini..
    Love, Robbery
    Te gjithe nuk i njoh por ata qe kam ne familje jane perfect jane pak kokeforte & dembela kur behet fjale per household chores tipik shqiptar por i falet
    I LOVE GOD

    j&g

  4. #4
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Good question!

    Mashkull dembel eshte ai qe varet ekonomikisht nga gruaja. Nuk shkon ne pune full time, ose shkon paciperisht part time. Mashkull dembel eshte ai qe kur vjen pas pune, shtrihet sa gjate e gjere ne divan dhe pret me ja cu buken tek goja. Mashkull dembel eshte ai, qe s'shkon me bo pazar (ushqimesh) kurre, me ose pa gruan....lol...e vazhdoj listen deri neser ne mengjes po te duash, por s'ia vlen. As hasmit mos i rafte ne dere nje i tille.

    Mashkull punetor eshte ai qe shkon ne pune perdite dhe e merr vete goten e ujit/kosit, nga frigoriferi. (lol)
    Where does a thought go when it's forgotten?

  5. #5
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga **** Lexo Postimin
    I guarantee ju nuk ka djal shqiptar te bej household chores si jane disa te huaj. Nje shoqja ime thonte djemt e saj lajne banjat, karpetat, perdet and all that imagjino nje shqiptar e ben nje gje te tille.

    E ke gabim! Njoh meshkuj shqiptare une , qe bejne cdo lloj pune shtepie.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga Robery Lexo Postimin
    Une po kerkoj mendimet e te tjereve..ndryshe nuk hapja teme, shkruaja roman....
    Supozoj qe nuk paske njohur djem shqiptar meqe dashke mendime.
    Shiko si eshte puna, pa dallim si fillim nese jane shqiptar apo italian apo gjerman apo anglez apo ku di une nuk ka pyll pa derra, keshtu qe pergjithesimet jane te veshtira.
    Por djemt shqiptare jane pa diskutim MESHKUJ ne te gjitha kuptimet.
    Tani ka edhe idiote, ka edhe injorante, ashtu si ka djem te shkelqyer me intelekt etj etj.

    Nje gje eshte e sigurte qe me siguri ka edhe djem qe jane te pershtatshem per ty. Me thuaj si e do burrin se ta gjej une.

  7. #7
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Permenda gje pjata une?

    Jo se eshte turp me la pjata per nje mashkull, por femrat kane qejf dhe njekohesisht merak t'i lajne pjatat dhe rrobat vete. Pra femra i merr persiper keto larjet instiktivisht. (mendimi im ky)
    Where does a thought go when it's forgotten?

  8. #8
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Dhe mua sme pelqejne keto pergjithesime. Se varet me cfare kategorie ke te besh. Ka meshkuj shqiptar sh te mire ne cdo drejtim,ka dhe nga ato derrat pastaj. Lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  9. #9
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Se kisha vec per pjatat. Sa per turp ska turp ne shtepine tende. Nese Kane mundesi pse Jo. Te rrine ne shpi dhe te presin gruan e bejne vec? Lere spo e them . Lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  10. #10
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Duke marre parasysh meshkujt shqiptar ne familje dhe qe njoh; jane te sinqerte, punetor dhe familjare.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    Marre ne pergjithesi jane familjare te mire dhe ky eshte kriteri kryesor per te vleresuar nje mashkull sipas mendimit tim. Me ka rene te kem te beje me shqiptare qe jetojne me te huaja dhe e di qe ato nuk u shqiten dot . Desha te them qe ndoshta ne mund te mos jemi objektive por fakti qe edhe te huajat i vleresojne tregon te kunderten.
    Ndryshuar për herë të fundit nga anita340 : 13-01-2012 më 17:44
    AUTOCHTHONOUS

  12. #12
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Po tashi gjith meshkujt shqiptar si kena njoft , por mund te flas per fisin tim dmth ata meshkuj qe kan qen aty , per baban tim , dhe tim shoq .
    Ska mashkull qe mos ket difekte ne lidhje me dicka por prape jan meshkuj qe si nderroj me meshkujt e rracave te tjera ...
    Te pakten per mua , se duhet pare dhe si kan qen perjetimet e te tjerave ne lidhje me meshkujt shqiptare .

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    aq meshkuj sa gjithe meshkujt e tjere neper bote. te tjerat nuk kane te bejne me gjinine.
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga **** Lexo Postimin
    I guarantee ju nuk ka djal shqiptar te bej household chores si jane disa te huaj. Nje shoqja ime thonte djemt e saj lajne banjat, karpetat, perdet and all that imagjino nje shqiptar e ben nje gje te tille.
    ka dhe meshkuj shqiptare qe bejn punet e shtepis *** flas me ckam pare nga te afermit
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  15. #15
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Nuk janë langaraqër dhe buRa. Një mashkull duhet të ruajë rolin e vet shoqëror dhe gjinor. Kjo mbi të gjitha.
    Elegance is an attitude.

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    Ok korazon i agree with you on most parts lol. Ni burr qe nuk shkon ne pun needs to get shot.

    Vec pjata nuk lajm lol sorry
    Pa merak se dhe ne s'po i lajme me me dore. Meso si te perdoresh dishwasher-in te pakten
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON Lexo Postimin
    E ke gabim! Njoh meshkuj shqiptare une , qe bejne cdo lloj pune shtepie.
    Burri im p.sh. Ben pune shtepie. Ndonjehere i bertas se nuk dua te vere lavatricen se nuk kontrollon kudo per ndonje rrobe te palare, apo ve dishwasher me pak ene. Gatuan, lan, fshin dyshemene, vetem per sistemim, palosje rrobash nuk i vjen ndoresh. Por ajo qe me pelqen te te huajt eshte se i shikojne punet dhe femijet pergjegjesi te te dyve dhe jo vetem te gruas. Edhe kur bejne dicka shqiptaret ta kujtojne sikur po te bejne nder ty dhe jo se e kane per detyre. Sa per temen varet cfare vlereson secila nga ne te nje person qe ka ne krahe. Dikush quan mashkull te vertete nje bad boy e ndonje tjeter ndonje qullavec qe ta urdheroje. Ka femra qe nuk duan qe meshkujt te nderhyjne ne punet e shtepise, e blahblahblah. Shije-shije
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 13-01-2012 më 19:53
    Feelings change - memories don't.

  17. #17
    Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
    Anëtarësuar
    03-11-2007
    Vendndodhja
    Firenze
    Postime
    1,449
    Citim Postuar më parë nga ☆Angie☆ Lexo Postimin
    Nuk janë langaraqër dhe buRa. Një mashkull duhet të ruajë rolin e vet shoqëror dhe gjinor. Kjo mbi të gjitha.
    Dhe cili eshte ky rol shoqeror dhe gjinor...?
    https://www.behance.net/robberysk1100

  18. #18
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Kush eshte punetor, eshte per te gjitha punetor (lol). Kush eshte dembel, eshte per te gjitha dembel. Kjo eshte per te gjithe njerezit, pa dallim gjinie.



    Shyqyr qe hengra nje cike tani, se kisha tere diten pa buke. M'kishte ik loma syut.
    vallaji O Korazon, une vec nje gje kerkoj prej maj llaver- te me gatuaj ndonje gje yammi, e te me bej ate food shopping. Te tjerat i bej vete, psh pjatat i laj vete lol. Kaq kerkoj nga jeta. . (e nuk qahem hic fare, se i got it good, me vret i madherishmi zot qe me shef qe nga lart, po te rrej). Mire do ishte ate gatimin ta shtonte nje cik, jo vetem per weekend, po its ok se me ben dhe breakfast, aty barazohet me gjithe javen. .

    Megjithate varet dhe menyra si jane rritur. Nese kane pare qe meshkujt gjithmone duhet te ndihmojne ashtu behen dhe vete. Nese jane rritur ne han, ku ligji behej nga Maliqi, dhe Maliqit vetem i sherbehet, dhe u know the rest.
    Po me ckam pare nga keto qe njoh une ne USA, te gjithe burrat ndihmojne grate e tyre. Dikush me cooking,dikush me food shopping, e dikush me laundry, e dikush me kids etc.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  19. #19
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Pyetja eshte sa meshkuj jane meshkujt Shqiptar apo sa femra?
    Nga postimet qe shikoj me teper eshte shkruajtur qe mashkulli duhet te punoj , pastroj , laj- shplaj e hekurose se sa ne ndonje fushe tjeter.
    Hapesja e temes na e sqaro per c'fare e ke fjalen kur thua mashkull?

    Gjithsesi , brezi i ri i meshkujve Shqiptare ndryshojne si nata me diten me brezin e vjeter. Jane me xhentile , me te kuptueshem ndaj nevojave te femres ( cilado qofshin ato), e vetmja gje qe i bashkon te gjithe meshkujt Shqiptar pa dallim brezash eshte autoriteti i tyre ne familje.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  20. #20
    Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
    Anëtarësuar
    03-11-2007
    Vendndodhja
    Firenze
    Postime
    1,449
    Ti ke te drejte por desha ta lija interpretim te lire, gjithsesi meqe e hapa une temen, po te them kriteret me te cilat i mas une meshkujt..
    Sa personalitet kane meshkujt shqiptar? Sa te zotet jane per te perballuar jeten? Sa respekt kane per femren?
    https://www.behance.net/robberysk1100

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •