Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10

Tema: omlek me qep

 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  113 falenderime n 103 postime

  omlek me qep

  Pr 4-5 persona duhen:
  Qep 1 kg, vaj 2 filxhan kafeje, salc 1 luge gjelle, ver nj filxhan kafeje, hudhr nj kokrr, krip, piper, 2 flet dafine.

  Qepujkat (qept sa nj kokrr arre) qrohen dhe t paprera skuqen n tigan me yndyr e hidhen n tenxhere. N tigan hidhet nj kokrr qep e grir holl, kaurdiset pak, shtohet salc dhe pasi kaurdisen s bashku shuhen me ver t kuqe ose t bardh, shtohet krip, piper, uj dhe hudhra.
  Tenxherja mbulohet mir dhe lihet n zjarr te javashm pr 20-30 minuta

 2. #2
  alvi
  i/e ftuar

  Kush di si bohet comleku me qep

  Kush di te gatuaje comlek me qepe, te na thote.
  sa me te detajuar shpjegimet ju lutem, se ne cunat jena me dy dur te majta kur vje puna ke gatimi.

 3. #3
  Sinqeritet.Korektesi.
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Selanik Greqi
  Mosha
  48
  Postime
  367
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  ne mos gaboj behet dhe me plenc apo jo?pres dhe une pergjigje se jam kurioz.
  Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

  Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

  Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Comlek me qepe bente gjyshja ime, o zot te lepijshe duart...

  me i mire behet me mish qengji/vici, ne fillim zihet mishi, mundohuni te gjeni mish me kocke te madhe nga ato qe u rrufitet mishi i kockes dhe pritini thela te medha (me kocke ne mes)

  Qepet (1 lb/1 kg)zgjidhen kokerr medha dhe te bardha mundesisht, me majen e thikes i pret ne forme kryqi pa i shkuar deri ne fund, vetem 1/3 e te gjithes ta kete cekur thika, kjo behet qe qepa te mos shperbehet krejtesisht gjate zierjes. Aty ku e keni prere i futni nga nje thelpi hudhre te qeruar.

  Me kujdes hidhini tek tenxherja e mishit. Ne nje ene tjeter te keni skuqur/zverdhur lehte qepe te prere imet. Aty skuq paksa thelat e mishit per ti bere nje cike kerce (sic i dua une), hedh pak piper, kryp, vere te bardhe, uthull ose limontoz. I hedh te gjitha keto ne nje vend aty ke qepet, i hedh edhe pak uje, jo shume, rreth nje gote oses dy, dhe i vendos te zihen per 15-30 min me zjarr te ngadalte. Sipas deshires i hesh mender, apo gjethe dafine.
  Provojeni qepen qe tek ete shkrire, por mos e lini te shperbehet. Me pak raki, ah si jane...
  buon appetite!!!

 5. #5
  studentja :) Maska e aleksia
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Bukuresht
  Mosha
  36
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Smile

  Citim Postuar m par nga ari32
  ne mos gaboj behet dhe me plenc apo jo?pres dhe une pergjigje se jam kurioz.
  Plec?Preshit i thua keshtu?nqs se po:Nuk behet me presh se ndryshe do quhej comlek me presh jo me qepe
  Ndryshuar pr her t fundit nga aleksia : 01-02-2005 m 09:34
  .......Nu dezvalui chiar totul prietenilor.Ascultandu-te te vor iubi din ce in ce mai mult....pana cand iti vor deveni cei mai mari dusmani.......

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga aleksia
  Plec?Preshit i thua keshtu?nqs se po:Nuk behet me presh se ndryshe do quhej comlek me presh jo me qepe
  alekse bebushe, ari e ka per plencin, po ti je e vogel te kesh te atille apo te dish te hash mire...

  me plenc nuk behet dhe aq e mire, une pervete, plencin e ha ne pace ose me veze.

 7. #7
  studentja :) Maska e aleksia
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Bukuresht
  Mosha
  36
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Larsus
  alekse bebushe, ari e ka per plencin, po ti je e vogel te kesh te atille apo te dish te hash mire...

  me plenc nuk behet dhe aq e mire, une pervete, plencin e ha ne pace ose me veze.
  E mo mire dhe ti si ben me vrap te me kritikosh Nje gabim i vogel nga ana ime sepse nuk e kuptova ca ish.
  .......Nu dezvalui chiar totul prietenilor.Ascultandu-te te vor iubi din ce in ce mai mult....pana cand iti vor deveni cei mai mari dusmani.......

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  Pse o gjeni plenca ju ne Amerike..uu..

  mir e ka larsusja.. plenci o pace behet o fergohet ashtu me veze..

  por ka nji sekret.. plenci nuk lahet ashtu teper e nuk krruhet aq sa me ja nxjerr te gjitha ato cka e bejn ti themi plenc.. se athere duket sikur ha koperton biciklete..

  Pra duhet ti lihet pak ashtu si pore a si quhen ato.. .. qe ti vije pakez era bageti..

  ehh sa ka zanati..

  Ai Comleku i gjyshes se larsusit e do dhe nje lug miell po ta tresesh ama.. e tja hedhesh tenxheres ..

  po kur u bet ju more qe hidhni ver te bardhe neper gjellera..

  uu.. qe ne koh te gjyshes kan perdorur reisling ne gjelle ca..

  hajde burgjezo ministrish e drejtor fermo-kooprativash..


  Mo ke maman e cacit gjyshe ti moj..?

  lol

 9. #9
  E gjifa Maska e Henri
  Antarsuar
  14-04-2002
  Vendndodhja
  Kanada
  Mosha
  41
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  omleku do lepur q t shijohet ashtu si duhet. Kam nje kasap napolitan ktu tek lagjia, lepujt e freskt vijn do t hn, kujt t'ia mbaj xhepi le t vij. Edhe plnci bhet me qep, po jo omlek, thjesht tav me miell te kavrdisur e qep e gjethe dafine. Bra nj (tav) parvjet, po plncin ma lan, se t ish pr mua, aha! Bra, ti ke t drejt pr plncin, poret jo aq shum sa cipn e dhjamit e do ai i shkret plnc q t zer vend. Leje se m'ka marr malli me rrjep nji qingj, sikur t sjell n vete ajo shpretka e gjall ashtu me er pr.

  N.SH. Piperi ka m lezet kur hidhet kokrr n omlek.

  Se pr pak harrova, kush m gjen nj dor glqere do i bj nj tav plnc. Po s'i plqeu, po i jap nj vazo reel bostani.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-02-2005
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Edhe une jam dakort me Henrin, Mishi i lepurit e qan comlekun!
  Adresa e faqeve personale vetem ne profil, jo ne firme. Stafi i Forumit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •