Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1
    Follow the Light Maska e presHeva-Lee
    Anėtarėsuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    toka e shqiponjave
    Postime
    1,019

    Kam problem me Baterin e Laptopit

    Pershendetje, kam nje laptop dhe kam problem me baterin apo ku di qka, i ndrrova adapterin [sepse i vjetri u djeg] dhe e bleva nje universal. Tash kur e fus adapterin duhem me prit 15 min deri sa te dhezet laptopi dhe kur dhezet me tregon qe bateria esht 100 % remaining, po nese e heki adapterin prej rrymes apo prej laptopit me fiket laptopi ! A keni ndonje ide se cfar problemi kam ?
    Krenohem qi jom Shqyptar e Musliman

  2. #2
    Kolesjan-Kukės-Albania Maska e Selim Korbi
    Anėtarėsuar
    08-12-2009
    Vendndodhja
    Lushnje
    Postime
    17
    Nuk ke adaptor te pershtatshem, i cili me sa duket ka fuqi te vogel. Po ta perdoresh gjate kete adapter(karikues), ka mundesi ta nxjerresh jashte perdorimit baterine e laptopit.
    Gjėja mė e vėshtirė ėshtė tė njohėsh vetveten!

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Beni94
    Anėtarėsuar
    08-12-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    521
    Kam nje laptop marka e saj eshte packardbell laptopi nuk me karikohet kur i fut karikusin se pa karikus sa e hapen ai me mbyllet perseri.... me ndihmoni ju lutem......

  4. #4
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    Neqoftese te dy e keni patur laptopin per kohe te gjate (~2 vjet) atehere bateria e ka kryer punen e saj. Arrin nje kohe qe baterite skane me fuqi le ti karikoni sa te doni. Eshte koha te blini bateri te re ose perndryshe duhet ta lini gjithnje ne prize. Neqoftese jane laptope te rinj atehere nuk e di cmund te kene. Dp sugjeroja te kontaktoni kompanine qe e ka bere laptopin se shanset jane te mira te mos jeni te vetmit me kete problem.
    Sa per dijeni, FS ka nje seksion posacerisht per ata qe kerkojne ndihme me te tilla gjera ketu.
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  5. #5
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga Harakiri Lexo Postimin
    Neqoftese te dy e keni patur laptopin per kohe te gjate (~2 vjet) atehere bateria e ka kryer punen e saj. Arrin nje kohe qe baterite skane me fuqi le ti karikoni sa te doni. Eshte koha te blini bateri te re ose perndryshe duhet ta lini gjithnje ne prize. Neqoftese jane laptope te rinj atehere nuk e di cmund te kene. Dp sugjeroja te kontaktoni kompanine qe e ka bere laptopin se shanset jane te mira te mos jeni te vetmit me kete problem.
    Sa per dijeni, FS ka nje seksion posacerisht per ata qe kerkojne ndihme me te tilla gjera ketu.
    shqip i themi :eshte pjerdh bateria

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •