Close
Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 403
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Irfan CANA. Vjersha pr m t vegjlit.

  GJERDANI I MARGARITARVE:Prmbledhje vjershash pr m t vegjlit(6-10 vje)
  A R A
  Ara qesh
  n fytyr,
  kur resh
  shiu florir.


  Trupin rrit
  kalliri i blert,
  pr simit
  dhe gjevrek!

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  a r a dh a


  Aradha jon
  npr zjarr,
  po lufton
  me gjakatar!


  Kur sht pyetja
  pr liri,
  s'kursehet jeta
  bihet fli!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  B A R K A  Barka n'uj
  n qetsi,
  lidhur n'hunj
  natn rri!  Hna si ar
  malit kur del,
  barkn ngadal
  me rreze prkdhel!  B A N K A  Banka sot
  ka pshprit,
  gjith carrok't
  i ka porosit:  -S'duroj vija
  as vizatime,
  kur bn fmija
  n faqen time!
  Ndryshuar pr her t fundit nga irfancana : 02-01-2012 m 04:16

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  CJAPI
  Cjapi i bardh
  porsi shkum,
  kullot n'mal
  tr fatlum!
  Kalon ditn
  gjith n'hare,
  knaq Meritn
  me:-be,be,be!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  c i c r i m a
  -Ciu,ciu
  zogu cicron,
  dita gdhiu
  qielli kuqlon.  Shih pylli
  si merr frym,
  e zymbili
  faqen fshin!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  U D I


  -udi, udi!
  voct thon,
  bora n'qetsi
  rritn shton.


  Pyetn saora
  gojsheqert:
  -Pse sikur bora
  s'rritemi shpejt?!

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  O K O L A T A

  okolata
  sa e but,
  upza Arta
  n'goj e fut!


  Me z t'leht
  e ma udhzon:
  -Mos e ha krejt
  dhmbi s'duron!

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  DH M B I
  Dhmbi n'goj
  kur lvrit,
  te mjeku t'shkoj
  do n'vizit!


  I urti mjek
  thot prnjher:
  -Dhmbin shpejt
  duhet nxjerr!

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  dh e u
  -Dheu,dheu
  sht flori!
  Gjyshi rrfeu:
  -Punoni n'rini!  -Duke punuar
  dit e nat,
  bheni t'gzuar
  pr jet t'gjat!

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,973
  Faleminderit
  8
  18 falenderime n 16 postime
  Prshndetje Irfan Cana. T prgzoj pr kto poezi. Edhe m plqejn dhe them se u prshtaten moshs q ke cekur.
  A mund t themi se kt libr e ke botuar, apo pret pr ta botuar?
  Nse akoma nuk e ke botuar, bji ca ndreqje, sepse ka gabime drejtshkrimore!

  Sukses
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Falemnderit z. Projekti 21 dk pr lexim dhe plqim t krijimeve t mia.Librin n fjal ende nuk e kam botuar,si sht rasti edhe i librave tjer t pregatitura,pr shkak t mungess s mjeteve financiare.Gjithsesi duhet t kontrollohen nga gjuhtari, me rastin e botimit.Prshndetje.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  DALLNDYSHJA
  N lartsi
  trupin prdredh,
  me mjeshtri
  valle hedh!


  E kur ia msy'n
  posht me zbrit,
  si gjeraqin
  me krah kosit!

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  d o r d o l e c i

  Dordolec bore
  nat e dit,
  po bn roje
  nuk ka frik!


  "Pushka" n'krah
  i rri drejt,
  marshallah
  ''ushtar'' i vrtet!

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  E DH I
  Edhin e but
  gzofzi,
  voci e lut
  te ai t'vij!  I ngrit vesht
  rri menduar,
  dikur si plesht
  i krcen n'duar!

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  e r a

  Era n'vjesht
  shpesh kndon,
  rrushin n'vresht
  e ledhaton.  Sa t'hareshm
  kta vreshtar,
  punojn zellshm
  s'kan t ndal!

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  J, J...
  -j e j!
  Kaubs skaj,
  u dgjua zri
  i lepurit n'vaj.  Mu te zabeli
  duke vrapuar,
  n iriq shkeli
  si lmsh i maskuar!

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  mbltorja  mbltorja
  mbushur plot,
  me akullore
  past e tort!  T'gjitha ngapak
  t'i provojm,
  por n'stomak
  mos t'teprojm!

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  F M I J T
  Fmijt n'plazh
  rend jan shtrir,
  rreziten mbi zall
  e nxihen mir!  Ndrtojn prdit
  me kova,lopata:
  -Kulla t'fildisht
  dhe ura t'gjata!

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  f i q t
  Fiqt e trash
  n'deg q rrin,
  joshin nj vash

  me emr Altin
  -Mami moj
  eja shpejt,
  dua t'shijoj
  fiqt sherbet!

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  G U RR A
  Gurra n'mal
  se gurgullon,
  melodi fal
  bukur kndon!  Sikur lot
  e bardha shkum,
  hyr n tok
  e derdhet n'lum!

Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •