Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 29
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-05-2011
    Postime
    192

    Librat te cilet jeni penduar qe i keni lexuar?

    Shpesh here na rastise te lexojme edhe libra jo aq te vlefshem, por ja qe duhet ta mbarojme pasi ia kemi filluar.
    Cilat jane ata libra qe nuk do t'i merrnit edhe nje here t'i lexonit?

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Per fat nuk lexoj bullshit,
    Te gjithe bestsellerat duhen konsideruar te keq per t'u lexuar per vete faktin qe i lexojne masat me kenaqesi, kjo duhet te frenoje cdo njeri me dy pare mend dhe te mendohet 100 here nese ia vlen apo jo nje liber i tille.

  3. #3
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Fatmirsisht nuk kam lexuar ndonje liber qe ti bij pishman ndonjehere... Doren nzemer tituj te librave kam lexuar shume dhe mund te them faqet e para mesin edhe mbarimin nese nuk me kan ber pershtypje nuk i kam marr ti lexoj hiē

  4. #4
    Iliro-Thrakas Maska e Sturmgewehr
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Postime
    315
    per momentin:

    Perendia e Mizave - William Golding

    edhe

    The Secret - Rhonda Byrne
    Mia San Mia

  5. #5
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Librat te cilet jeni penduar qe i keni lexuar?
    kam lexuar libra qe nuk me kane pelqyer dhe aq, por nuk do te thote se jam penduar...
    sdq po me shkon nder mend ky liber, i cili nuk me ka pelqyer fare dhe me duket se e kam nderprere andej nga faqet e fundit. per kete do thoja qe jam penduar.
    eshte romaini i vetem qe kam lexuar nga SK.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Vasudhaiva Kutumbakam

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Vidasusi
    Anėtarėsuar
    11-11-2010
    Vendndodhja
    Atje diku...
    Postime
    273
    S'jam penduar deri mė tani qė kam lexuar ndonjė libėr.
    Po e shoh se libri nuk ia vlen, e le nė gjys, qė mos pendohem mė vonė!

    Kohėn e fundit mė kanė rastisur plot libra ti lejnė nė gjys.
    Tani... ose unė jam bėrė dembel, ose kam rritur kriteret si lexues. LOL!

  7. #7
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    kur kam lexuar sharlatanin david icke jam penduar, ky i ka then trurit ik pirdhu, bashke me reptilianet e tij....kohe e humbur kot.
    nejse, ka bere para me ato libra, ka dele sa te duash qe besojne bullshit-e te tilla.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 23-12-2011 mė 07:01

  8. #8
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anėtarėsuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Nė ēdo vend ku ka jetė
    Postime
    5,321
    Kam lexuar mjaft libra e do lexoj serish mjaft te tjere. Asnjehere nuk jam bere pishman e asnjehere nuk do behem pishman per ēdo liber qe do te lexoj. Nuk eshte e thene qe nqs libri nuk eshte i mire duhet te pendohesh pasi e ke lexuar. Ashtu si nuk eshte e thene qe mer dije e njohuri vetem nga librat e mire. Edhe nga nje liber i keq mund te nxjerresh mjaft perfundime, mjafton qe cdo gje qe lexon, ta lexosh me vemendje.
    Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

  9. #9
    life is a flower Maska e maryp
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    i vetmi liber qe mund te them qe nuk me ka pelqyer eshte ''che la festa comminci'' di Nicolņ Ammaniti.. megjithese qellimi ishte per te sjelle ne pah fallsitetin e nje klase shoqerore , nuk me pelqeu menyra ne te cilen e ka bere.. shume absurditet, teper histori filmash amerikane ne mes...
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-05-2011
    Postime
    192
    Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
    Kam lexuar mjaft libra e do lexoj serish mjaft te tjere. Asnjehere nuk jam bere pishman e asnjehere nuk do behem pishman per ēdo liber qe do te lexoj. Nuk eshte e thene qe nqs libri nuk eshte i mire duhet te pendohesh pasi e ke lexuar. Ashtu si nuk eshte e thene qe mer dije e njohuri vetem nga librat e mire. Edhe nga nje liber i keq mund te nxjerresh mjaft perfundime, mjafton qe cdo gje qe lexon, ta lexosh me vemendje.
    Pajtohem me ty plotesisht!

  11. #11
    Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
    Anėtarėsuar
    04-06-2009
    Vendndodhja
    Nė luginėn e dashurisė.
    Postime
    2,622
    Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Fatmirsisht nuk kam lexuar ndonje liber qe ti bij pishman ndonjehere... Doren nzemer tituj te librave kam lexuar shume dhe mund te them faqet e para mesin edhe mbarimin nese nuk me kan ber pershtypje nuk i kam marr ti lexoj hiē
    Si zakonisht i njėjti ke mbetur sikurse nė bankat shkollore. :-D


    Ėshtė e pamundur tė pendohesh pasi ta kesh lexuar. Nėse nuk tė tėrheq, e ndėrpret qė nė fillim.

    Asnjėherė nuk jam penduar mbi atė ēfarė kam lexuar deri tani.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga symphony : 23-12-2011 mė 14:11
    Love has no limits

  12. #12
    Lab 100% Maska e Station
    Anėtarėsuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    6,624
    Nuk jam penduar ndonjėher pėr ndonjė libėr tė lexuar, mundet qė libri tė mos mė ket pėlqyer por kjo nuk ka tė bėjė fare me pendesėn.
    Mė kujtohet dikur ē'do roman i ri qė botohej do tė bėhej patjetėr pjesė e bibliotekės personale dhe pėr pak ditė fillonte dhe mbaronte libri sė lexuari.
    Tashmė nuk na del mė koha tė lexojmė me atė intesitet.

  13. #13
    Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
    Anėtarėsuar
    03-11-2007
    Vendndodhja
    Firenze
    Postime
    1,449
    Edhe une si puna jote Station...s'me ka ndodhur te pendohem ndonjehere..
    Pastaj 3/4 e librave nuk do e merrja ne dore per t'a rilexuar sepse e kam shuar kuriozitetin..
    https://www.behance.net/robberysk1100

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e toni54
    Anėtarėsuar
    25-02-2010
    Postime
    3,776
    nuk me ka ndohur te pendohem ne librin qe kam lexuar edhe pse koheve te fundit nuk jam duke lexuar edhe shume....

  15. #15
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    Per fat nuk lexoj bullshit,
    Te gjithe bestsellerat duhen konsideruar te keq per t'u lexuar per vete faktin qe i lexojne masat me kenaqesi, kjo duhet te frenoje cdo njeri me dy pare mend dhe te mendohet 100 here nese ia vlen apo jo nje liber i tille.
    Se ē'kam njė prirje natyrore tė ta mbėshtes mendimin :-)
    Patricėt me patricėt, dhe plebejtė me plebejtė!
    *
    Personalisht jam penduar pėr disa romane qė kam lexuar nė adoleshencė qė kanė qenė tė tipt best-seller, si p.sh: librin "P.S Tė Dua" Cecilia Ahern, kohė e humbur kot!
    Po ashtu disa romane tė tjera tė kėsaj natyre, nė fakt i kam lexuar sepse m'i kanė dhuruar dhe pėr respekt tė dhuratės sė bėrė i lexoja, por nė fund tė fundit kanė pothuajse tė njėjtin objekt trajtimi : tregime dashuriēkash pėr fantazi adoleshentesh. E vetmja gjė qė mė kanė shėrbyer kėto libra, ėshtė se kam nxjerrė mėsim qė mos tė lexoj asnjė tė tillė mė, sepse janė KOT!
    Mė parė do rilexoja "Djemtė e Rrugės Pal" (sa mė ka marrė malli...), sesa kėta bestsellerat qė i lexojnė njė masė e tėrė njerėzish, dhe nė fund nuk transmetojnė asgjė tė thellė qė mund tė ndikojė pozitivisht tek formimi i lexuesit.
    Po ashtu mė ngjajnė njė kotėsi e madhe edhe librat e politikanėve, apo autobiografitė e tyre, lė pastaj kėta trillerat konspirativ qė janė delirime totalisht.

    E thėnė mė shkurt : Njerėz, mė respekt pėr trurin, mos e ktheni nė kosh plehrash duke pėrtypur ēdo gjė...

  16. #16
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    Te gjithe bestsellerat duhen konsideruar te keq per t'u lexuar per vete faktin qe i lexojne masat me kenaqesi
    e pse keshtu???
    une per vehte nuk lexoj shpesh bestsellers, por psh para nja 3 vjetesh kam lexuar "gjuetari i balonave", ka qene bestseller dhe me ka pelqyer tej mase.
    t'a konsiderojme liber te keq thjeshte sepse e kane lexuar masat?
    Vasudhaiva Kutumbakam

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-05-2011
    Postime
    192
    Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
    Se ē'kam njė prirje natyrore tė ta mbėshtes mendimin :-)
    Patricėt me patricėt, dhe plebejtė me plebejtė!
    *
    Personalisht jam penduar pėr disa romane qė kam lexuar nė adoleshencė qė kanė qenė tė tipt best-seller, si p.sh: librin "P.S Tė Dua" Cecilia Ahern, kohė e humbur kot!
    Po ashtu disa romane tė tjera tė kėsaj natyre, nė fakt i kam lexuar sepse m'i kanė dhuruar dhe pėr respekt tė dhuratės sė bėrė i lexoja, por nė fund tė fundit kanė pothuajse tė njėjtin objekt trajtimi : tregime dashuriēkash pėr fantazi adoleshentesh. E vetmja gjė qė mė kanė shėrbyer kėto libra, ėshtė se kam nxjerrė mėsim qė mos tė lexoj asnjė tė tillė mė, sepse janė KOT!
    Mė parė do rilexoja "Djemtė e Rrugės Pal" (sa mė ka marrė malli...), sesa kėta bestsellerat qė i lexojnė njė masė e tėrė njerėzish, dhe nė fund nuk transmetojnė asgjė tė thellė qė mund tė ndikojė pozitivisht tek formimi i lexuesit.
    Po ashtu mė ngjajnė njė kotėsi e madhe edhe librat e politikanėve, apo autobiografitė e tyre, lė pastaj kėta trillerat konspirativ qė janė delirime totalisht.

    E thėnė mė shkurt : Njerėz, mė respekt pėr trurin, mos e ktheni nė kosh plehrash duke pėrtypur ēdo gjė...
    Shkrim i goditur! Dikur ne adoleshence edhe mua me terhiqnin, por tani ka filluar te me ike interesi per romane dashurickash, pervec ne raste shume ektreme te me pelqeje ndonje. ! Ndaj te njejtin mendim me ju ne menyre absolute! E vetmja gje qe me jepet ndonjehere te lexoje nga keto romane eshe se njeiru t si njeri ndonjehere i jepet te ike nga jeta e tij dhe te hyje ne jeten e ndonje personazhi te imagjinuar, por tani bej perzgjedhjen! Me pelqeu mendimi juaj. Vertet!

  18. #18
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    Per fat nuk lexoj bullshit,
    Kjo eshte gje e mire...

    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    Te gjithe bestsellerat duhen konsideruar te keq per t'u lexuar per vete faktin qe i lexojne masat me kenaqesi,
    Kjo nuk eshte e sakte. E di pse? Cuditerisht mendja kolektive, qe besoj eshte edhe ajo cka ti quan "masat", ka nje gjykim te drejte shumicen derrmuese te kohes, kur behet fjale per art. Pra kur dicka pelqehet masivisht, ka shume mundesi te mira te mos jete e pavlere.

    Shembullin me te forte per sa thashe e gjen ne koncerte pershembull. Jo shfaqje operistike te sofistikuara me elite e dengla te tilla jo. lol.... Ne nje koncert rock psh.
    Po te shikosh tek e tek, shikon ca individe te trashe, pa pike veshi muzike apo edukate mbi te bukuren. E megjithate, kur 10.000 veta fillojne te kendojne njekohesisht me kengetarin, cuiterisht hyjne ne kohen e duhur, jane te intonuar etj etj. Pra kolektivisht deshmojne per nje shije dhe vesh muzikor kur individualisht shumica nuk e kane.

    Tjetra... ti mund te jesh peshkaqen, por mos harro se duhet te jetosh ne det, me peshqit e thjeshte.

  19. #19
    Nuk jam penduar per asnje liber qe kam lexuar, por ka patur nga ato libra "qe te bajasin" e me eshte dashur shume kohe per ti mbaruar pasi s'kisha durim te lexoja faqe te tera me shpjegime e llafe.

    Thjesht bej nje ndarje ne mes librave qe nuk do i lexoj me, e librave qe mund ti rilexoj serish.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  20. #20
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anėtarėsuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Mbasi kam lexuar librin e pare te John Grisham te tjeret jam penduar ne njefare menyre pasi e njejta tematik por me fjale te dnryshme.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •