Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 35

Tema: Olsi Jazexhi

 1. #1
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,965
  Faleminderit
  141
  234 falenderime nė 190 postime

  Olsi Jazexhi

  Kete njeri e kan ftuar shpesh ne Kosove. Antaret eketij forumi e kan ngritur larte si musliman dhe si shqiptar. Ja fytyra e vertete e tij. Si ky ka edeh tjere qe manipulojne me ndjenjat fetare. Ndiqni videon dhe vlersoni vet.

  INTERVISTE ME OLSI JAZEXHI  Interviste interesante
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 18-12-2011 mė 18:05
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 2. #2
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,965
  Faleminderit
  141
  234 falenderime nė 190 postime
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 3. #3
  Iliro-Thrakas Maska e Sturmgewehr
  Anėtarėsuar
  12-03-2008
  Postime
  317
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Jan si Artileri per te shkatruar Bataljone njerezish hahahahahahaha Cfar Oksimoroni.

  Ky duket nuk e ka iden se cka do te thot fjala INDOKTRINIM
  Mia San Mia

 4. #4
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,965
  Faleminderit
  141
  234 falenderime nė 190 postime
  Kjo ishte video e postmit te pare , por nuk doli!
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e safinator
  Anėtarėsuar
  29-06-2011
  Postime
  726
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Nje Idiot...

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  38
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  ky eshte si puna e atiij muhabetit ;

  mire qe na ngordhi kali po nuk na len as mizat ;

  e trasheguam feme muslimane deshem e sdeshem po keta qe hidhen si gjuhe helmatisura pse na e lendojne plagen , pasi 500 vjet roberi dhe fe e nenshtruar eshte nje plage e madhe per popullin tone .

  e more jashteqitje , more firaun , qafir , injorant , percares kombetar , ti duhet te pushkatohesh pa gjyq more legen , more qurash ,, more krimb i ndyre percares ,

  ptu su fare e keqe.

 7. #7
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga iliria e para Lexo Postimin
  Kjo ishte video e postmit te pare , por nuk doli!
  http://www.youtube.com/watch?v=X6Egl...eature=related

  Olsi Jazexhi eshte kopil turk qe flet shqip. Nuk e dinit ju kete gje?
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afėr kojshisė
  Postime
  228
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 6 postime
  Dr. Olsi Jazexhi e ka marre kete titull(Doktor) me ate studimin qe ka ne mend a n' dore qe nuk e ka botue akoma? Une kam emen katolik,- thote Jazexhi, por mbiemen mysliman. Sipas FGJSSH, 1980,fq. 741, kemi: . Jaz= vi uji a hendek qe shpie uje ne mulli. -xhi=prapashtese turke. Nuk e percakton kuptimin leksikor e origjinen e fjales prapashtesa-xhi, po rraja Jaz=hendek uji, d.m.th nji vend ku hidhen mbeturina. Po ngaterron edhe origjinen shqiptare, se jetoka ne Kanada. U paska mesue nxansave"historine" bukur. Enver Hysa asht historian i thekun e jo si puna e nji pionieri te historise si asht Jozi efendi Jazexhiu. Ai mundohet te mohoje origjinen e Skenderbeut, te fallsifikoje historine e Shqiperise, ta filloje ate (Historine e Shqipnise) fill mbas pushtimit te vendit nga turqit. Jazi flet ne Maqedoni e Kosove ashtu tuj mendue se ka te baje me injorante qe s'marrin vesh nga historia, po i ka ba hesapet pa hanxhine. Olsi asht nji historian i deje per haxhiqamilet qe duen Baben etj. etj. "Histori te Skenderbeut" nuk kane shkrue vetem M. Barleti e F. Noli , po ka shkrue edhe N. Frasheri, megjithse nuk asht "histori" po krijim romantik qe ngre lart figuren e Skenderbeut; " U ngrit fat i Shqiperise,/Si i vdekuri nga varri/ Mori rrugen e Azise/ duke ikur si i marri/" Asht hija e Gjon Kastriotit qe shkon me nxite te birin qe te kthehet ne Shqipni. Ka shkrue Marin Biēikemi, anglezi Longfelleu e shume studiues te tjere qe e quejten "Atlet i Krishtit". Ne perkrenaren e tij qe ruhet ne muzeun e Vjenes gjendet perprenarja e rrethueme me shkrojla arit ku shkruhen inicialet: IN.PE.RA.TO.RE.BT QE DUEN ME THANEEZUS NAZAREN,PRINCIN E MATIT,MBRETIN E SHQIPNIS,TMERRIN E OSMANEVE, MBRETIN E SHQIPTAREV, BEKON.E, historikisht ai erdhi ne Shqipni me 1443 dhe bani Kuvendin e Lezhes me 1444. Jane me dhjetra libra qe flasin per Skenderbeun tuj fillue me Fran Bardhin me 1636 qe botoi "Apologjia e Skenderbeut" per t'iu kundervue nji fare Gjon Tomk Marnaviqi qe e binte ne shkrimet e tij Skenderbeun me origjine nga fisi i tij, serbo-kroat. Jozexhiu nuk ban gja tjeter me "shpjegimet" e tij vetem u ndihmon serbve. Skanderbeu ka ekzistue historikisht, ka ditelindje, martese, djale e vdes me 1468. Ka kange popullore qe kndoheshin neper gosti qe ishin frymzim per shqiptaret, kushtue Skenderbeut. Ata, per autonamazi e quejne "Kuēedra e Arbenit", d.m.th "dragoi i Epirit". Laramanit Olsi (katolik) jaz(shqip)- xhi (turk) i ka ra n'mend teper vone me diftue nji-nji Historin e Shqipnise. Sami Repishti, historian shqiptar, me banim ne SHBA, me rastin e vdekjes se Nane Terezes ne kishen e Shen Palit ne Nju-Jork tha se duhet t'ua dime per nder prifterinjve dhe katolikve shqiptare qe ruejten origjinen e kombit shqiptar dhe gjuhen shqipe, se neper kisha u predikue shqip... etj. etj. Studimi i Olsit per Historine e Shqipnise a te Skenderbeut, nuk ka me kene gja tjeter veē nji shtupe letre qe e ka gjete diku n'rruge, ka me e hedh prap aty per me e gjet ndonji zhgarravites tjeter e me na "mbush menden" me dokrra hinit. Nuk asht as i pari as i fundit Jazua qe llomotit tuj ia ule vlerat e doktoratures qe mban ne kete fushe, histori.

 9. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime nė 20 postime
  Dy gjera i mesova nga Olsi.Njera, me ose pa dashje ky zotriuberi krahasimoren se si humb identitetin nji komb,c ky sikure nuk e vren ose i iken te vertetes.Mire e tha ne te dyten se te identifikohesh me emra Negj ,hashim e Behgjet mund te jesh kosovar,edhe me emra sllobodan a Bojan apo si ,pore me emra katolik sikur nuk identifikohesh si kosovar po si i krishter.Pra llogjika ma thot se te ky person eshte brenga te identifikohesh si kosovar me emra hashim e jonus e dergut..hajde shqipe hajde.Po c rol luajkan emrat ne islam .E kishte shoku Enver emer te gjat e te mir po u be Vel.
  Me habisin keqas kto mendje akademike, se njeriu ben emrin e jo emri njeriun...si nuk e vrejka ky Olsi,per qudi ,apo e fsheh qellimisht per tu dukur me shqiptar me emra te huaj.
  Po permend ca emra te huaj qe po te ishin ne shqip do tingllonin me bukur.
  Emri: Demir______________Qelik
  ::::::Ruke________________Dora

  etj.  Do ishte mire te i ktheheshim identitetit te natyrshem ne shqiptaret,sepse me vetdije apo pa vetdije jemi ber moll sherri e kulturave qe narrethojn.
  Duhet vendosmerisht tu kthehemi emrave shqip..,ndersa historia e kaluar te na sherbej neve si popull ,sidomos ne to pika ku ruhet identiteti yne kombetar,sidomos ne perjudha te cilat historia i ka mbuluar me pluhrin e harreses.
  Kujt i hy ne pune nji histori se gjeja ne oborrine Kastriotit paska pas ushtar te Spanjes e te Singaporit.
  Kujt i hyka ne pune Millosh Obiliqi dhe kush qenka aq i ofenduar se po lendohkan turqit me kujtimin e kryheroit kombetar.
  Mose te zgjatem me teper veq mallkimi raft mbi kokat e atyre qe fyjn historin e Kastriotve.

 10. #10
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,965
  Faleminderit
  141
  234 falenderime nė 190 postime
  Pse e hapa kete teme?
  Kam verejtur se ky njeri , por edhe disa tjee paraqiten si intelektual dhe mbrojtes te fese.
  Nje pjesenaive e popullates blegron mbas tyre. Kur ja arrijne qellimit te popullata naive, ateheer keta njerez fillojne punen qe u ka percaktuar punedhenesi.
  E dine qe me se lehti eshte me njerez qe veshen ne rroba te fese.
  Armiku e din se ku jemi te brishet dhe aty don te na theje.
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e saura
  Anėtarėsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Turk idiot sharlatan ....
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-10-2011
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ky burr ua ka qite ne pah flliqesirat e anti kombtarve shkijeve sekularve t'krishterve, katolikve etj per kete edhe e urrejne si qifti i ketij qe e ka postuar kete tem Rrroft olsi edhe ju na rrofshi ama voet

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e safinator
  Anėtarėsuar
  29-06-2011
  Postime
  726
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Andalusi Lexo Postimin
  ky burr ua ka qite ne pah flliqesirat e anti kombtarve shkijeve sekularve t'krishterve, katolikve etj per kete edhe e urrejne si qifti i ketij qe e ka postuar kete tem Rrroft olsi edhe ju na rrofshi ama voet
  Po ti nga erdhe?
  Nga ky post besoj Afganistani.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  38
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Andalusi Lexo Postimin
  ky burr ua ka qite ne pah flliqesirat e anti kombtarve shkijeve sekularve t'krishterve, katolikve etj per kete edhe e urrejne si qifti i ketij qe e ka postuar kete tem Rrroft olsi edhe ju na rrofshi ama voet
  o ti njeri

  je gabim o njeri , nuk mund te jesh dakord me kete fare olsi jazexhiu , ky po shtremberon historine more , po na percan , po na helmon , ore do na tallin brezat e ardhshem more , ore jemi nje popull nje komb nje gjak

  po si more mua qe jam i kriushtere do me vrisni ju si fare e ktij olsi , mua me quani jo shqiptar ?

  sipas jush ne jemi turq muslim dhe jo shqiptar muslim

  sipas jush ne nuk kemi origjininen nga iliret dhe pellazget pasi sipas jush keto jane perralla


  sipas jush ne nuk e njihnim Skenderbeun dhe ne talleshim me ate


  ah bir none , te heqsha kryet .

  mos more , mos , se juve ju ka gjet mallkimi ma i madh

  tu ndrofte emri o gjak prishur

 15. #15
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime nė 55 postime
  mos u merzisni per te..keshtu i kan thene me vepruar e keshtu po vepron..nje gje me merziti me shume..si ka mundesi qe nexhmedin spahiu te pranoje fundrrina te tilla ne emisionin e tij..te pakten nexhmedini e ka krijuar integritetin e vet intelektual ne trojet shqiptare e nuk eshte i ciftit te olsit..sinqerisht eshte dicka e dhimbshme qe ky intelektual ti lere hapesire nje sharlatani te beje ham ham nje nje ekran televiziv..

  me vjen keq qe edhe autoriteti drejtues i radio-difuzionit nuk nderhyn ne gjera te tilla..televizioni i mitrovices mund te jete televizion pavarur dhe privat por nuk mund te transmetooje cka ti vije per ndoresh..nuk mund te lejohen perqares te tille te bejne propogande publike..per kete eshte dikush rregullator siper tyre..

  gjithsesi varjani olsit dhe olsave..ne trojet shqiptare pak vend do bejne..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga _MALSORI_ : 18-12-2011 mė 19:16
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 16. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-12-2011
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Andalus ,si duket e hengre pse i kundershtove ,po ti bre burre a nuk e pe se tema eshte hapur nga krishteret vetem pse olsi ua nxjer te zezat ketyre,asnjehere te krishtereve muslimanet nuk do ju duken te mire perderi sa te behen si ata,qe nga titulli dhe hapesi i temes e kuptova se per cfar behet ,kete e vertetova kur e lexova,

  Se di Olsi a do e lexoje kete,besoj qe jo sepse ai nuk ka kohe per propaganda forumi ,ai meret me realitet ne tv gazeta dhe se paku shkruan me emer e mbiemer e jo me NICK NAME sic veprojne disa ne forum,kjo dtth se nuk kane guximin te dalin hapatas e pesderi sa nuk dalin haptas e shkruajne fshehurazi keto jane dyftrsha dhe manipulatore , qe therasin ne emer te kombit dhe shqiptarise e pasurojne xhepin e vete

 17. #17
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,932
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime
  Shikoj qe anetari Andalusi eshte perjashtuar dhe shpresoj qe mos jete si shkak postimi qe ka bere ne kete teme .

  Olsi Jazexhi nuk eshte as me shume e pas me pas se shume analiste qe shikojme e lexojme here pas here neper Media ku per x apo y ceshtje nuk njohin diplomacine apo nje vije te mesme por i meshojne fort ekstremizmit ne lidhje me tezen qe ato perkrahin.

  Une kam miq e shoke muslimane te cilet kur behet fjale per nacionalizmin pergjithsisht ndahen ne 3 kategori.

  1. Ata te cilet Shqiptarizmin e vene ne nje vije me fene Islame.
  2. Ata te cilet fene Islame e kane primare dhe Shqiptarizmin pas.
  3. Ata te cilet e shohin Islamin pertej cdo lloj gjeje tjeter , per ta pak rendesi ka nese je Shqiptar ,Grek , Serb , Arab apo Amerikane, te qenurit musliman pamvaresisht nga origjina jote je shume here me i respektuar dhe i priviligjuar se sa te qenurit Shqiptar. (Sigurisht qe kesaj kategorie i perket dhe Olsi Jazexhi)

  Personalisht nuk jam per ushtrimin e ekstremizmit Islam kur vjen ceshtja per tematika te tilla mbi identitetin tone si Shqiptar per shume arsye. Ajo me kryesorja eshte se ne rrethohemi nga shtete te cilat kane nacionalizem ekstrem dhe gjate gjithe kohes jane munduar te na asimilojne dhe fatmirsisht ka qene Shqiptarizmi pa dallim feje ai qe na ka mbajtur gjalle si komb.

  Gjithsesi une nuk e gjykoj aspak Olsi Jazexhin per te vetmen arsye se arma e duhur per te luftuar nje ekstremizem eshte me ekstremizem. Kohet e fundit ne trevat Shqiptare eshte verejtur nje ekstremizem i papare ndaj Islamit dhe detyrimisht do lindin Olsa Jazexhi qe ti japin pergjigje po me ekstremizem.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 18. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime nė 20 postime
  Turku ne kohen e pushtimeve te trojeve shqiptare hyri me forcen e ushtris se madhe e te armatosur rend.Kuptohet se ishte nji superfuqi e kohes.
  Pse dikush ngatrron luften turke si perhapes i Islamizmit kure ne fakt ajo u soll aq eger ndaj atyre qe guxuan ta kundershtonin pushtimin nga ajo.
  Elementi shqiptar pa dyshim ishte me nė numer dhe i vetmi qe guxoi ti bej ball nji force te madhe qe egersisht u soll gjat pushtimit te popullates arberore.
  Me iriton sjellja e atyre qe ne emer te Islamizmit duan te tregohen shqiptar.
  Ne fakt ata qe nuk arrijn ta ruajn trungun kombetar ,skan per te ruajtur as gje prej gjeje.
  E verteta e treguar se ngacmimi i plages se moqme sjell nji dhembje ose plag te re.Ne kte rast do duhej te ishim te rezervuar nga gjera qe me shum bejn dėm se dobi.
  Kujt i sherbe nji turcizim apo romanizim apo greqizim kultures dhe tradites shqiptare...druaj se shkatrrrimin e vendit tane e duan te huajt ,ndersa shkatrrimin e bejn tanet nga brenda pa u lodhur shum te huajt.
  Skender beu gjithkujt i kryeka pune veq ne shqiptarve ,,sa turp dhe verbri e atyre qe edhe pak histori te krenaris kombtare qe u dogjen ne arhivat e armiqve tan sikur edhe me shum duam vet ne shqiptaretr ta zhbejm, e ne fakt tua falim atyre qe japin edhe florinj per ket pjes historie kombetare dhe shum historive tjera.
  Fajin per shkatrrim te historis mos ti fajsoim popujt tjer ,pasi ne me sjelljen ton sikur po i kontribojm ati shkatrrimi.

  Per, deri sa. luften e bejm ne oborr,pak do na ngelet forc ta bejm luften te porta.
  kujdes se si siellimi me token ton te shenjet,dhe me historin,sepse ajo seshjt pron as e njerit apo tjetrit.. pore e perbashket.

 19. #19
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
  Shikoj qe anetari Andalusi eshte perjashtuar dhe shpresoj qe mos jete si shkak postimi qe ka bere ne kete teme .

  Olsi Jazexhi nuk eshte as me shume e pas me pas se shume analiste qe shikojme e lexojme here pas here neper Media ku per x apo y ceshtje nuk njohin diplomacine apo nje vije te mesme por i meshojne fort ekstremizmit ne lidhje me tezen qe ato perkrahin.

  Une kam miq e shoke muslimane te cilet kur behet fjale per nacionalizmin pergjithsisht ndahen ne 3 kategori.

  1. Ata te cilet Shqiptarizmin e vene ne nje vije me fene Islame.
  2. Ata te cilet fene Islame e kane primare dhe Shqiptarizmin pas.
  3. Ata te cilet e shohin Islamin pertej cdo lloj gjeje tjeter , per ta pak rendesi ka nese je Shqiptar ,Grek , Serb , Arab apo Amerikane, te qenurit musliman pamvaresisht nga origjina jote je shume here me i respektuar dhe i priviligjuar se sa te qenurit Shqiptar. (Sigurisht qe kesaj kategorie i perket dhe Olsi Jazexhi)

  Personalisht nuk jam per ushtrimin e ekstremizmit Islam kur vjen ceshtja per tematika te tilla mbi identitetin tone si Shqiptar per shume arsye. Ajo me kryesorja eshte se ne rrethohemi nga shtete te cilat kane nacionalizem ekstrem dhe gjate gjithe kohes jane munduar te na asimilojne dhe fatmirsisht ka qene Shqiptarizmi pa dallim feje ai qe na ka mbajtur gjalle si komb.

  Gjithsesi une nuk e gjykoj aspak Olsi Jazexhin per te vetmen arsye se arma e duhur per te luftuar nje ekstremizem eshte me ekstremizem. Kohet e fundit ne trevat Shqiptare eshte verejtur nje ekstremizem i papare ndaj Islamit dhe detyrimisht do lindin Olsa Jazexhi qe ti japin pergjigje po me ekstremizem.
  Ore e kupton ti qe Olsi Jazexhi eshte turk qe flet shqip?. Dhe qe Shqiperia ndodhet ne Evropen e krishtere dhe jo ne Lindjen e Mesme muslimane?
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 20. #20
  Hierark i lartė Maska e Uriel
  Anėtarėsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime nė 33 postime
  Citim Postuar mė parė nga platina Lexo Postimin
  Andalus ,si duket e hengre pse i kundershtove ,po ti bre burre a nuk e pe se tema eshte hapur nga krishteret vetem pse olsi ua nxjer te zezat ketyre,asnjehere te krishtereve muslimanet nuk do ju duken te mire perderi sa te behen si ata,qe nga titulli dhe hapesi i temes e kuptova se per cfar behet ,kete e vertetova kur e lexova,

  Se di Olsi a do e lexoje kete,besoj qe jo sepse ai nuk ka kohe per propaganda forumi ,ai meret me realitet ne tv gazeta dhe se paku shkruan me emer e mbiemer e jo me NICK NAME sic veprojne disa ne forum,kjo dtth se nuk kane guximin te dalin hapatas e pesderi sa nuk dalin haptas e shkruajne fshehurazi keto jane dyftrsha dhe manipulatore , qe therasin ne emer te kombit dhe shqiptarise e pasurojne xhepin e vete
  Sa shpejt u njohe me anataret dhe situaten ne forum vec per kater dite.

  Eshte e habitshme sesi disa individe shume here te perjashtuar, qe funksionojne si butaket me sistem nervor vegjetativ, kane energji dhe nerva te paezaurueshme per te riperterire nofka.
  relata refero

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •