Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-11-2011
    Postime
    1

    Question vize per te studjuar ne Kanada?

    Po pregatitem te aplicoj per vize studente ne Kanada. Beharin qe kaloj bera nje aplikim per vizitor(vllai im ka stetesine kanadeze dhe to vija atje) po nuk ma dhane.

    Banoj ne Greqi me prindrit dhe aplikimin e bera nga Greqia. Ku besoni eshte me mir ta bej? Nga Shqiperia apo prap nga Greqia?

    Kam frik se ma kthejn sepse me shkrojten qe nuk besojne qe do kthehem mbrapa ne venti im. Si mund ta zgjeth kete problem?

    Kush ka ekspirience si student ne Kanada ta lutem te me ndimoje ose derguar mesazh personal ose duke pergjigjur ketu.

    Faleminderit shume per cdo ndihme!

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    P.S:dikush mund te studion dhe kete,me ze ta lart qe ka,per vendet e 200=Airoporteve!!

    Carolyn Hopkins - ju nuk do e dini emrin e saj, por ju ndoshta do e dini zėrin e saj.

    63-vjeēare nga veriu i Maine ėshtė zėri i mė shumė se 200 aeroporte nė mbarė botėn. Ajo ėshtė gjithashtu zėdhėnėse zyrtare tė metrosė qytetin e Nju Jorkut. Dhe ajo punon nga shtėpia.

    Hopkins dhėnat e qartė tė saj, miqėsore qetėsues zė-overs nga komoditetin e zyrės modeste e saj nė shtėpi, duke njoftuar vonesa e fluturimit, duke i dhėnė kėshilla tė sigurisė, dhe mikpritės udhėtarėt qė vijnė.

    "Udhėtim mund tė jetė njė zhgėnjim kėto ditė qė njerėzit kanė nevojė pėr njė zė miqėsor," tha Hopkins CBS.

    Herėn tjetėr qė ju jeni nė aeroport, dėgjoni pėr Hopkins
    http://ca.news.yahoo.com/blogs/good-...173648153.html

    marr nga- CBC=NEWS

    me falni nese kam dalur jashte teme,por me te vertet po kerkohet nje gje e tille, zerit siku i z.Hopkins!

    mcs,sme lejohej te hap ne nje Tem te re,e solla mu ketu,te pakten nderlidhet me s`tudjuesit!

    Falemnderit
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga hajla : 23-11-2011 mė 00:07
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga user2011 Lexo Postimin
    Po pregatitem te aplicoj per vize studente ne Kanada. Beharin qe kaloj bera nje aplikim per vizitor(vllai im ka stetesine kanadeze dhe to vija atje) po nuk ma dhane.

    Banoj ne Greqi me prindrit dhe aplikimin e bera nga Greqia. Ku besoni eshte me mir ta bej? Nga Shqiperia apo prap nga Greqia?

    Kam frik se ma kthejn sepse me shkrojten qe nuk besojne qe do kthehem mbrapa ne venti im. Si mund ta zgjeth kete problem?

    Kush ka ekspirience si student ne Kanada ta lutem te me ndimoje ose derguar mesazh personal ose duke pergjigjur ketu.

    Faleminderit shume per cdo ndihme!
    Pershendetje ié nderuar,mcs,askush nuk paska marr mundesin te pakten per ni informim sa do te thjeshte,apo te duhur,ku besoi qe duhet t`ket te rinje antar nen kete forum,si studenta qe jen ne Canada.ndaj e pash te arsyeshme qe sa do pak te afroi nje ndihm lidhur me pyetjen e parashtruar larte nga ju,edhe se nuk kam njohuri eksperience per te dhena definitive lidhur me studentet ne Canada.por me sa kam ndegjua per vizitoret nga vene tjera,mund te aplikoin mu permes Ambasades se Canadas,njekohesisht dhe kam pas raste m`i takua disa nga student te vendeve tjera qe kan ardhur me vize,madje dhe permes aplikimi ne Ambasaden Canadeze..besohet qe per stundetet ka pranime dhe mirseardhje...ku nder te tjera thuhet-Welkome to Canada

    Jufalemnderit

    Hajla.
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •