Close
Faqja 5 prej 10 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 193
  1. #81
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Une jam ajo qe Kam mėsuar tė dėgjoj fjalė tallėse tė njerėzve dhe t'i mbyll veshėt, kam mėsuar tė shoh padrejtėsi dhe t'i mbyll sytė, kam mėsuar tė dalloj njė mik qė tė thotė njė "si je" me zemėr. Dhe ajo qė jeta mė mėsoi tė urrej mė tepėr ėshtė "dashuria e shtirur".Jam mė e lumtur kur dikush mė sheh me inat se sa me njė buzėqeshje fallso, jam mė e lumtur kur kuptoj qė kam armiq se sa kur kuptoj qė ata qė njoh jan veē maskat e radhes, jam shumė mė e lumtur kur dikush me godet pėrballė se sa mbas shpine...
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  2. #82
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anėtarėsuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360
    Une jam ti ne pasqyr,

  3. #83
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660

    Mua...

    Shpesh me ndodh te gjindem e vetme duke ecur rrugeve, perplasem me “melankoline”, rrezohem, e pėrzė’ dhe ngrihem perseri, eci perpara, shoh “shpresen” te vijė drejt meje, e marr per dore dhe vazhdoj rrugen time; takoj “lumturine”, por, me shmanget, e ndjek por me largohet, shpejtoj hapat…dhe… shoh per’rreth qe ajo i buzeqesh personave te tjere; uli koken dhe vazhdoj rrugen time, ndjej qe me kapin per krahu, kthehem, ”fati” po ma bėn me sy, ndaloj, kthehem prapa dhe eci me tė, por ai ecėn shpejt, nuk arrij ti qendroj pas, shpejtoj hapat, e tentoj ta kap per dore, nuk arrij pasi duhet te lėshoj “shpresėn” qe kisha takuar mė perpara, “fati” nuk me pret, largohet, por s’ka rendesi, une mbaj te shtrenguar fort “SHPRESEN”.
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  4. #84
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    pėrjashtuar
    Postime
    1,008
    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin

    Kush jam une...?!
    Sigurisht qe nuk e di kush je, ashtu sic nuk e dijme kete shumica prej nesh.

    Une jam krijes njerzore
    Dakord.



    ,qe ne kete bote erdha pa vetdeshire,
    Te gjithe ne jemi te ardhur ketu me vetedeshire. Ceshtje tjeter eshte per se nuk e dijme kete...

    duke mos e ditur se pse erdha...qe me pas te mesoj arsyen e saj...per te vetmin mision TE JETOJ.
    A vetem per te jetuar, a?
    Apo dicka me shume? Dicka tjeter? Mision te caktuar...?




    *

  5. #85
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga Norēa.li Lexo Postimin
    Sigurisht qe nuk e di kush je, ashtu sic nuk e dijme kete shumica prej nesh.



    Dakord.





    Te gjithe ne jemi te ardhur ketu me vetedeshire. Ceshtje tjeter eshte per se nuk e dijme kete...



    A vetem per te jetuar, a?
    Apo dicka me shume? Dicka tjeter? Mision te caktuar...?

    Per te Adhuruar vetem nje Zote...
    dhe

    per te jetuar qe me pas te vdes...


    *
    Une jam ajo qe s'dua ti te dish s ekush jam,por thejsht i flas fletes,ateher kur nuk kam kujt ti flas.
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  6. #86
    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
    Pershendetje forumista,shpresoj te i'a keni kaluar mire.

    Nga nje detyr qe profesori i lelndes se psikologjis i kishte dhene motres time,me pelqeu tema dhe ideja,andaj vendosa qe te hapi nje teme te till ne forumin tone...


    Askush nuk na njeh me mire se ne qe njohim vetveten,askujt ne bote s'mund te i'a thuash se si ne brendesin tende vertet je,c'fare personi je shpirterisht...


    Kete detyre te motres e mora dhe une,andaj.....


    Kush jam une...?!

    Une jam krijes njerzore,qe ne kete bote erdha pa vetdeshire,duke mos e ditur se pse erdha...qe me pas te mesoj arsyen e saj...per te vetmin mision TE JETOJ.

    Jam Bote ne vete,jam heshtje ne nje moment shume te zhurmshem,dhe jam zhurme ne nje heshtje,jam thjeshte mendim i pa thene ne disa raste.

    Ne nje moment tjeter jam drite ne eresir dhe eresire ne drite.
    Shpesh here ne ore te vona te mesnates nen driten e qiriut, e shoqeruar nga vetmia,e zhytur ne boten time,mendoj: Perse jam une???!!!
    person qe s'duroj te shoh se si vuan tjetri,e tjetri po me shkel me kembe,nuk urrej dhe smallkoj edhe sikur te me kishte mbajtur varur ne litar,nga nje here jam si keta gjethet e rena te vjeshtes,qe era i con her andej e her kendej,jam une per me te dashurit e mi si nje palaco ne syte e tyre ,qe te mos u mungoj buzqeshja kurre ne ato fytyra....
    Jam urre,rruge,qe ata te arijne qellimin,cakun e tyre ne kete jete,
    jam mbules kur ata kan ftohte,jam shpirte i gjall,vetem per ato.

    NE caste merzie ...vetem ty oj flet po ta them: une jam varre,nje e vdekur e gjalle,bote tjeter per te takuar ata qe s'kam me prane.

    Sa e sa pyetje i'a beje vetes,pergjigje nuk kam,jam thjeshte nje PSE,PSE dhe vetem PSE...?!

    Jam lote,burim i pashtershem,buzqeshje sa gjithesia,lule ne pranver,por jam edhe diell ne dimer..dhe perseri ne pranver acare.

    Jam krijes njerzore,qe ne kete bote erdha duke qare kure te gjith qeshnin,dhe do te vdes duke qeshur kur te gjith do te qajn..

    ps/ keshtu jam une....ne jeten reale,para [pak kohe i kam thene dhe nje mikut tim qe vertet respektonim njeri tjetrin-se " edhe nje psikolog i mire s'do me kuptonte mua se si jam....


    po ju....?!
    desha vetem te shikosh kete interviste te viteve 80-te:



    me nderime,
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  7. #87
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Mundohem te jem gjithmone e forte,te jem kokeforte,te mos perulem perpara te tjereve.Ndonjehere luaj mire rolin ,buzeqesh, dhe bej sikur jam gjithmone mire.Por kujtimet dhe trishtimi jane ato qe me shume me gerryejne perbrenda .Kur jam vetem ndihem bosh ,e vogel e pambrojtur..mendimet nisin te rikthehen ,kujtimet kthehen ne melankoli dhe qendrojne aty si roje per te pare lotet e mi aty vetem ..ne erresire ne heshtje..
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  8. #88
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anėtarėsuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360
    ....une jam ai qe dikur nuk isha por tani jam, e qe dikur nuk do te jem me.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga prishtina75 : 01-07-2012 mė 19:14

  9. #89
    i/e regjistruar Maska e Tipiku
    Anėtarėsuar
    08-08-2005
    Postime
    3,950
    Une jom ktu ku jom
    jom sepse edhe ti si une ke nje motiv
    nje deshire nje enderr per te realizuar
    nje shpirte njeriu per te trimfuar

    Une jam ktu per vete per familje per shoqeri
    per disa njerez qe me kohen me nuk do ti shoh
    ama jam ktu
    deri sa te kem shpirte edhe zoooo. (Krijimi Castit Euforia e Shpirtit)

    Stjerner er dom som lyser i Mųrke

  10. #90
    i/e regjistruar Maska e Bora`
    Anėtarėsuar
    13-10-2011
    Postime
    74
    Une jam AJO.

    Une jam ajo qe jetoj jeten time

    Une jam ajo qe kam qeshur nga thellesia e shpirtit

    Une jam ajo qe lotet me kan mbytur

    Une jam ajo qe dhimbjen e kam mposhtur

    Une jam ajo qe forcat i kam gjetur

    Une jam ajo qe kam jetuar ferrin

    Une jam ajo qe parajsen e njoha

    Une jam AJO qe te thash me fal

    Une jam ajo qe di dhe te iki

    Une jam ajo qe koken pas se kthej

    Une jam ajo qe tek vetja ime gjithmon nje shprese do e gjej.

  11. #91
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Me thuani ju lutem kush jam une ?

  12. #92
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    L - ule me lule endet

    E - dhe vete eshte lule gjithashtu

    X - ixellonja nga xhelozia cmendet

    U - uu sa mire qe e keni ne forum ju

    E - bene njeriun te buzeqeshet

    S - hume i shoqerueshem zotria ketu

    I - sjellshem gjithashtu

    ps/ ne nuk e dim si jeni e kush jeni,sepse nuk mund ta dime,por keshtu ketu jeni,ky jeni hah
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 02-07-2012 mė 05:17
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  13. #93
    'Unė' jam historia e jetės sime!

    Pėrshėndetje
    "Koka duhet pėrkulur zemrės"

  14. #94
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Pershendetje Liridon..


    Ajo perpelitet ne gremine e jetes, e vetme, e lodhur, e rraskapitur... Fati dhe lumturia e kane harruar tashme, trishtimi dhe dhembja jane mysafiret e saj te paftuar, te cileve duhet t'ju sherbej ajo kunder vullnetit te saj... Konfuzioni dhe vetmia jane miqt e saj, miqesi e cila ju imponua, pa pasur mundesi tjeter te zgjedhjes... Jeta po e perqesh ne menyren me poshtruese... Shpresa per dite me te mira, ka filluar ta braktis, qdo dite e me teper... Shikon ne qiellin e ngrysur, mirpo hena dhe yjet nuk e verejn dhembjen e saj, i ngrite duart dhe lutet, mirpo askush nuk po i pergjigjet lutjes se saj... Tingujt e vetem qe po e shoqerojne jane "frika per te ardhmen"... Mundohet ta bind veten, se do te behet me mire, por vetja e saj nuk po i bindet me... Jeta po luan me durimin e saj... Ajo ende lutet, ende pret se nje dite do te ngroh dielli edhe per te... Por edhe sa do te pres...??? (Shkrim i mare nga dikush Anonim,thjeshte sepse me pelqeu)
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  15. #95

    Ilaqi ėshtė brenda nė ty!

    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
    Pershendetje Liridon..


    Ajo perpelitet ne gremine e jetes, e vetme, e lodhur, e rraskapitur... Fati dhe lumturia e kane harruar tashme, trishtimi dhe dhembja jane mysafiret e saj te paftuar, te cileve duhet t'ju sherbej ajo kunder vullnetit te saj... Konfuzioni dhe vetmia jane miqt e saj, miqesi e cila ju imponua, pa pasur mundesi tjeter te zgjedhjes... Jeta po e perqesh ne menyren me poshtruese... Shpresa per dite me te mira, ka filluar ta braktis, qdo dite e me teper... Shikon ne qiellin e ngrysur, mirpo hena dhe yjet nuk e verejn dhembjen e saj, i ngrite duart dhe lutet, mirpo askush nuk po i pergjigjet lutjes se saj... Tingujt e vetem qe po e shoqerojne jane "frika per te ardhmen"... Mundohet ta bind veten, se do te behet me mire, por vetja e saj nuk po i bindet me... Jeta po luan me durimin e saj... Ajo ende lutet, ende pret se nje dite do te ngroh dielli edhe per te... Por edhe sa do te pres...??? (Shkrim i mare nga dikush Anonim,thjeshte sepse me pelqeu)
    Shpresoj se Fatėmirėsia dhe Lumturia ta shoqėrojnė prap anėtaren anonime, se ajo nuk ėshtė e vetmuar nė kėtė udhėtim! Ja njė shkrim tjetėr to cheer things up!

    Ilaqi ėshtė brenda nė ty, por ti nuk e ndjenė.
    Sėmundja vie nga ti, por ti nuk e percepton.
    Ti mendon se je njė entitet i vogel,
    Por brenda teje shtrihet i tėrė universi.
    Ti nė tė vėrtetė je libėr e evidencės,
    Me tė cilin alfabet e fshehura manifestohet.
    Prandaj nuk ke nevojė tė shikosh pėrtej vetes,
    Ē’farė kėrkon ėshtė brenda nė ty, sikur tė reflektosh.

    Aliu. r.a.

    Pėrshėndetje
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ocean : 27-07-2012 mė 11:28
    "Koka duhet pėrkulur zemrės"

  16. #96
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Ndonjeher s'dua te jeme keshtu si jam...
    S'dua te u besoj njerezve,thjeshte sepse mendoj s enuk ekziston ligesia,une besoj ne c'do njeri dhe mendoj se c'do njeri eshte i/e mire,zemermire..

    Ndonjeher shume her se...dua te ua kthej ne te njejten menyre njerezve te keqen qe me bejne,dhe perseri nuk mundem,ule koken dhe vazhdoj rrugen time duke thene se " Ka Zot"
    Ai do ua kthej ne vend meje,dhe ata perseri vazhdojn,e une pendohem pse atehr ne fillim nuk veprova dicka si ata vepruan dhe lash te me shkelin,Zoti nuk e don ligesin dhe smund te veproje dicka ne ate aspekt...ai smund ti denoje njerezit,e si mundem une..!!Q Perseri mendoj...
    dhe them; ndoshta ne boten tjeter do tua kthej..

    Ndonjeher s'dua te kem kete zemer qe kam,sinqerishte ta them ty flet e bardhe,qe me mer syte,dua ta largoj nga kraharuari ime,dhe ne vend saj te mare e te vendoj nje gurre,sepse vetem ateher nuk do te jem kaq e pafuqishme ne disa raste,vetem ateher do te jem e padrejt per kete bote me njerez te pa drejte.

    Ndonjeher dua te Urrej,po..dua te urrej,te mallkoj,te shaj e te ofendoj,por..perseri nuk mundem...vall mos e kam zemren budallic apo c'ka...

    Po..si mundet une njeriut q eme lendon,nese me shtron doren per ndihme une eprseri jam aty per ti ndihmuar,vall a eshte normale kjo,shume here emendoj..

    Sa dua te ndryshoj dhe te mso je kjo qe jam shpirterishte,ndoshta ateher,dhe vetem ateher une do te isha ndoshta Me mire,me e lumtur dhe me e qete,sepse e vertet eshte ajo : "beje keq e gjej mire"

    Sote bota keshtu eshte bere...
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  17. #97
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anėtarėsuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360
    .....nje lume me ndjenja,

  18. #98
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Tjeret mendojn qe me njohin,kurse une nuk e njoh as veteveten
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  19. #99
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anėtarėsuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360
    ....i biri i filon fistekut, djali i madhe ne rene te marteses (jam kane),

  20. #100
    ti, une dhe melodia Maska e orhideja
    Anėtarėsuar
    02-10-2010
    Postime
    4,817
    Citim Postuar mė parė nga prishtina75 Lexo Postimin
    ....i biri i filon fistekut, djali i madhe ne rene te marteses (jam kane),
    Pse, s'je me a? Apo ta ka zene vendin dikush tjeter?


    Ne te gjithe jemi te vecante, secili ne menyren e vet....
    Carpe diem!!

Faqja 5 prej 10 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •