Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 193
  1. #21
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Modest,tolerant,i ndjeshem.

  2. #22
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    une jam deshtim,fatkeqesi,lot dhimbje -haress,agje-jam ndoshta nje PAFATE........
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  3. #23
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anėtarėsuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763
    Une jam e mire me ata qe me sillen mire dhe e poshter me ata qe me sillen keq .
    Jam e dashur me shoqerine dhe me pelqen te ndihmoj njerzit nqs me kane nevoje.
    Jam e cilter dhe e sinqerte .

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anėtarėsuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    Une jam sic jam , nuk e them te fundit te paren.
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  5. #25
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga Ksanthi Lexo Postimin
    Une jam e mire me ata qe me sillen mire dhe e poshter me ata qe me sillen keq .
    Jam e dashur me shoqerine dhe me pelqen te ndihmoj njerzit nqs me kane nevoje.
    Jam e cilter dhe e sinqerte .
    flm per pjesmarjen tende ne kete tem Ksanthi...


    pershkrim i drejt per veten,ne fakte une jam e kunderta e yte,
    jam e mire me ata qe sillen mire me mua por edhe me ata qe sillen keq,
    sado qe te me lendoj nje njeri une smundi t'a lendoj,
    sado qe te me ofendoj un e smundi t'a ofendoj,
    sado qe te mbyte une s'mundi t'a mallkoj...
    jam e dhimbshme ,e meshirshme..me dhimbsen njerzit,ka pasu r raste qe me kan thene s'kemi shume para dhe me kan kerkuar hua,u kam dhene,kam pare se si e jetojn jeten luks,kur vinin prej supermarketi qeset plot me gjera per te ngrene,perderisa une skisha para qe ti jap vellait per ne shkooll,por prap su kam thene...
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  6. #26
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anėtarėsuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763
    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
    flm per pjesmarjen tende ne kete tem Ksanthi...


    pershkrim i drejt per veten,ne fakte une jam e kunderta e yte,
    jam e mire me ata qe sillen mire me mua por edhe me ata qe sillen keq,
    sado qe te me lendoj nje njeri une smundi t'a lendoj,
    sado qe te me ofendoj un e smundi t'a ofendoj,
    sado qe te mbyte une s'mundi t'a mallkoj...
    jam e dhimbshme ,e meshirshme..me dhimbsen njerzit,ka pasu r raste qe me kan thene s'kemi shume para dhe me kan kerkuar hua,u kam dhene,kam pare se si e jetojn jeten luks,kur vinin prej supermarketi qeset plot me gjera per te ngrene,perderisa une skisha para qe ti jap vellait per ne shkooll,por prap su kam thene...
    Harrova te shtoj qe eshte teme shume e bukur .
    Jeta me ka mesuar qe kur je e mire me te tjeret shfrytezojne rastin dhe ta fusin pas kraheve .
    Une kam nje te mire apo te keqe ..si te duash thuaje .Njerzit qe me largojne buzeqeshjen i largoj nga jeta ime pergjithmone , i hedh ne kosh te plehrave.

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-03-2011
    Postime
    1
    Allahu thot ne kur`an un nuk i krijova xhinet dhe njerzit per asgje tjeter pos te me adhurojn mua nuk dua nga ata ndonje furnizim apo ndonje ushqim po vetem kerkova adhurim MET PYT SE KUSH JE TI allahu e din mas mirti edin te dukshmen dhe te pa dukshmen Allahu thot ne hadith kudsi meshira ime tejkalon hidhrimin tim allahu edon robin etij ma shum se aj qe edon vetveten etij kush edon dikan dikush dikan ma shum se vetveten etij askush pos allahut

  8. #28
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga Argumenti Lexo Postimin
    Allahu thot ne kur`an un nuk i krijova xhinet dhe njerzit per asgje tjeter pos te me adhurojn mua nuk dua nga ata ndonje furnizim apo ndonje ushqim po vetem kerkova adhurim MET PYT SE KUSH JE TI allahu e din mas mirti edin te dukshmen dhe te pa dukshmen Allahu thot ne hadith kudsi meshira ime tejkalon hidhrimin tim allahu edon robin etij ma shum se aj qe edon vetveten etij kush edon dikan dikush dikan ma shum se vetveten etij askush pos allahut
    Argumenti flm per kete postim tuajin,ne shumica e kemi lexuar kete dhe e dim kete tekst qe ju keni sjellur,por sido qe te jete te flm qe keni sjellur,edhe pse s'ka te beje me temen...




    une jam shtyll,urre ku sote te afermit e mi kalojn mbi te,shkelin mbi te,dhe lus zotin qe te me jep fuqi e Ndihme qe gjithmon t jem e tille...
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  9. #29
    life is a flower Maska e maryp
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    nuk e di kush jam, di qe kam nje emer e nje mbiemer qe me kane vene por me teper nuk di..
    kerkoj gjithmone dicka por as vete se di se cfare...
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anėtarėsuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    Une jam ai qe nuk gabon
    dhe endrat i perjeton
    Pa pushi punon
    dhe kot nuk harxhon.
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  11. #31
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Une jam ajo qe gaboj,
    dhe enderat vec thjeshte i enderoj,
    asnje ender te me behet realitet se mendoj,
    pa pushim punoj,
    dhe ne fund te muajit para hua perseri kerkoj - s'na mjafton rroga
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anėtarėsuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    Jam ai qe bej gabime

    sidomos ne rinine time

    Zoti te me fal

    s'besoj t'kem bere skandal.
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  13. #33
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Une jam per boten asgje,por sa krejt bota jam per dikė....
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Tolerante,e drejteperdrejt,e ndieshme ndaj njrezve qe ankohen,dhe qe pranoj gabimet shume shpejt!

  15. #35
    "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anėtarėsuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    4,534

    Kush jam une....?!

    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
    po ju....?!

    Kush jam unė...?!
    Pyetje shumė interesante!

    Jam njėri njeri, krijesa e Zotit, me njė pėrbėrje lėndore dhe shpirtėror, askush realisht nuk me pyeti nėse dua apo nuk dua tė vij ne ketė botė, kohė te gjatė as nuk dita se pse erdhe. Pas njė kohe, fillova ta dua jetėn sepse e ndjeva ne shpirtin time se duhet te jetoj. Ma vonė fillova ta kuptoj se misioni im nuk duhet te jetė vetėm ta jetoj jetėn kėtu, por mu zbulua se jam njė shtegtar ne ketė botė dhe fillova tė mėsoj se kjo botė nuk ėshtė e pėrjetshme, e kuptova mirė misionin tim – qe ta drejtoj shpirtin dhe qenien time njerzore ne rrugėn e jetės sė pėrjetshme. Ky ėshtė qėllimi kryesor i jetės time ne ketė botė.

    Kush jam unė...?!
    Shumė njeri i mirė – shumė njeri i keq, varet se me ēfarė syri dhe zemre me shikon tjetri.

    Kush jam uni...?!
    Besnik deri ne piken e fundit, i vendosur dhe kok forte ne vendimet e mia. Pakėz i shpejt ne hidhėrim – shume i shpejt ne kthim. Aspak tolerant ndaj hipokritit, aspak i heshtur ndaj atij qe ja varė naltė. Jo mendje madh. Komunikativ dhe shumė lehtė ta kuptosh qėllimin nga unė. Mik me secilin, armik jo - por distancė po me tė keqin. Asnjė minutė nuk e mbaj hidhėrimin ne zemėr pa ta shpreh nėse ndodhė. Nėse dėgjon diēka kinse kam thėne por nuk ta kam thėne ne sy, ėshtė gėnjeshtėr - ta them ne sy atė e jo pas shpine, i sinqertė me njeriun, por edhe i rreptė pėr idiotin. Kurrė ne jete nuk tė mashtroj. Nuk jam hakmarrės, pėrpiqna shume qe ta zbuti hidhėrimin, por pėr momentin e keq dhe nėse me mbėshtetė pėr muri, pėr besė edhe te vras.

    Kush jam uni...?!
    Burrė i martuar dhe babė fėmijėsh, i dashur dhe besnik pėr familjen, respekton te drejtat e familjes, por edhe disa kushtėzime dhe kėrkesa me qėllime te mirė. Njeri qe respekton prindėrit dhe jeton me ta, human dhe dorėdhėnė ndaj atij qe nuk ka, shumė rrallė ne jetė e ka kthye dikėnd duar thatė nėse ka kėrkua ndihmė, nėse e vėrej se po keqpėrdoret mirėsia - aspak human ndaj atij personi. Njeri qe ndien keqardhje kur i ndodhė dikujt e keqja. Ndanė gėzimin me tė tjerėt, edhe dhimbjen gjithashtu.

    Kush jam unė...?!
    Kombėtar dhe fetar. Edhe fistar dhe tradicional. I shkolluar dhe i qytetėruar, gjithsesi me pėlqen jeta tradicionale shqiptare. Njeri qe diti ti dal zot vendit te vet nė ditėt e vėshtira. Politika nuk me ka shkua mirė sepse nuk mora asnjėherė pushtet deri sot. Besa edhe biznesin deri diku po. I ndergjegjshem dhe qe ndiej pėrgjegjėsi ndaj punės, ndaj premtimit qe jap dhe ndaj besimit qe me ėshtė dhėnė. Krijues dhe lexues i pa lodhur.

    Kush jam unė...?!
    Shumė punėtorė dhe njeri qe drejton fitimin ne vend te duhur. Nuk shpenzon lidhje pa lidhje. Investon edhe pėr vetveten, nėse kėrkohet dhe i pėlqen diēka nuk kursehet fare. Nuk kursehet pėr familjen aspak.

    Kush jam unė...?!
    Ushqimin e dua te mirė dhe me dėshirė asnjėherė pa mish hahaha. Njėherė mua me jep ushqim por mirė, mjafton. Gjumin nuk e preferoj, shume pak flejė. Hobi im ėshtė muzika.

    Kush jam unė...?!
    Njeri qe ka pėrjetuar shumė vuajtje, aq sa gjithnjė them se vetėm edhe pak te ishte shtuar vuajtja, unė nuk isha sot. Njeri qe ka pėrjetuar shumė gėzime dhe epėrsi, dhunti dhe zbulesa te bukura. Ka nga ato qe edhe nuk shpjegohen. Jam ai qe pau ferrin dhe parajsėn.

    Kush jam unė...?!
    Jam ai qe te respektoj, te dua, te nderoj, qėndroj besnik ndaj teje, tė jap pėrgjigje, te ndihmoj, nuk te ngacmoj, e ndaj me ty atė qe kam, nuk lejoj te lozesh me mua.

    Kush jam unė...?!
    Jam “toni77” qe realisht nga respekti qe kam pėr anėtarin qe ke hapė ketė temė, e dhashė ketė pėrgjigje ne pika te shkurta por si duket doli shumė e gjatė.

    Klm
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga toni77_toni : 18-11-2011 mė 23:09
    Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

  16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar toni77_toni pėr postimin:

    tetovarja87 (10-10-2013)

  17. #36
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga toni77_toni Lexo Postimin
    Kush jam unė...?!
    Pyetje shumė interesante!

    Jam njėri njeri, krijesa e Zotit, me njė pėrbėrje lėndore dhe shpirtėror, askush realisht nuk me pyeti nėse dua apo nuk dua tė vij ne ketė botė, kohė te gjatė as nuk dita se pse erdhe. Pas njė kohe, fillova ta dua jetėn sepse e ndjeva ne shpirtin time se duhet te jetoj. Ma vonė fillova ta kuptoj se misioni im nuk duhet te jetė vetėm ta jetoj jetėn kėtu, por mu zbulua se jam njė shtegtar ne ketė botė dhe fillova tė mėsoj se kjo botė nuk ėshtė e pėrjetshme, e kuptova mirė misionin tim – qe ta drejtoj shpirtin dhe qenien time njerzore ne rrugėn e jetės sė pėrjetshme. Ky ėshtė qėllimi kryesor i jetės time ne ketė botė.

    Kush jam unė...?!
    Shumė njeri i mirė – shumė njeri i keq, varet se me ēfarė syri dhe zemre me shikon tjetri.

    Kush jam uni...?!
    Besnik deri ne piken e fundit, i vendosur dhe kok forte ne vendimet e mia. Pakėz i shpejt ne hidhėrim – shume i shpejt ne kthim. Aspak tolerant ndaj hipokritit, aspak i heshtur ndaj atij qe ja varė naltė. Jo mendje madh. Komunikativ dhe shumė lehtė ta kuptosh qėllimin nga unė. Mik me secilin, armik jo - por distancė po me tė keqin. Asnjė minutė nuk e mbaj hidhėrimin ne zemėr pa ta shpreh nėse ndodhė. Nėse dėgjon diēka kinse kam thėne por nuk ta kam thėne ne sy, ėshtė gėnjeshtėr - ta them ne sy atė e jo pas shpine, i sinqertė me njeriun, por edhe i rreptė pėr idiotin. Kurrė ne jete nuk tė mashtroj. Nuk jam hakmarrės, pėrpiqna shume qe ta zbuti hidhėrimin, por pėr momentin e keq dhe nėse me mbėshtetė pėr muri, pėr besė edhe te vras.

    Kush jam uni...?!
    Burrė i martuar dhe babė fėmijėsh, i dashur dhe besnik pėr familjen, respekton te drejtat e familjes, por edhe disa kushtėzime dhe kėrkesa me qėllime te mirė. Njeri qe respekton prindėrit dhe jeton me ta, human dhe dorėdhėnė ndaj atij qe nuk ka, shumė rrallė ne jetė e ka kthye dikėnd duar thatė nėse ka kėrkua ndihmė, nėse e vėrej se po keqpėrdoret mirėsia - aspak human ndaj atij personi. Njeri qe ndien keqardhje kur i ndodhė dikujt e keqja. Ndanė gėzimin me tė tjerėt, edhe dhimbjen gjithashtu.

    Kush jam unė...?!
    Kombėtar dhe fetar. Edhe fistar dhe tradicional. I shkolluar dhe i qytetėruar, gjithsesi me pėlqen jeta tradicionale shqiptare. Njeri qe diti ti dal zot vendit te vet nė ditėt e vėshtira. Politika nuk me ka shkua mirė sepse nuk mora asnjėherė pushtet deri sot. Besa edhe biznesin deri diku po. I ndergjegjshem dhe qe ndiej pėrgjegjėsi ndaj punės, ndaj premtimit qe jap dhe ndaj besimit qe me ėshtė dhėnė. Krijues dhe lexues i pa lodhur.

    Kush jam unė...?!
    Shumė punėtorė dhe njeri qe drejton fitimin ne vend te duhur. Nuk shpenzon lidhje pa lidhje. Investon edhe pėr vetveten, nėse kėrkohet dhe i pėlqen diēka nuk kursehet fare. Nuk kursehet pėr familjen aspak.

    Kush jam unė...?!
    Ushqimin e dua te mirė dhe me dėshirė asnjėherė pa mish hahaha. Njėherė mua me jep ushqim por mirė, mjafton. Gjumin nuk e preferoj, shume pak flejė. Hobi im ėshtė muzika.

    Kush jam unė...?!
    Njeri qe ka pėrjetuar shumė vuajtje, aq sa gjithnjė them se vetėm edhe pak te ishte shtuar vuajtja, unė nuk isha sot. Njeri qe ka pėrjetuar shumė gėzime dhe epėrsi, dhunti dhe zbulesa te bukura. Ka nga ato qe edhe nuk shpjegohen. Jam ai qe pau ferrin dhe parajsėn.

    Kush jam unė...?!
    Jam ai qe te respektoj, te dua, te nderoj, qėndroj besnik ndaj teje, tė jap pėrgjigje, te ndihmoj, nuk te ngacmoj, e ndaj me ty atė qe kam, nuk lejoj te lozesh me mua.

    Kush jam unė...?!
    Jam “toni77” qe realisht nga respekti qe kam pėr anėtarin qe ke hapė ketė temė, e dhashė ketė pėrgjigje ne pika te shkurta por si duket doli shumė e gjatė.

    Klm

    pershendetje z.Toni parapkrakishte te falemnderit shume per pjesmarjen tuaj ne kete teme,qe jashte mase me pelqeu pershkrimi i juaj per veten....

    urroj qe gjithmon te jeni i tille se si shperblim patshi gjitha te mirat e kesaj bote...


    me respekte te vecant...

    c'do te mire
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  18. #37
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anėtarėsuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667
    pasthirrma e radhes...

  19. #38
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    une jam thjeshte nje loder qe fati dhe jeta me te luan...
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  20. #39
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anėtarėsuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    Une jam ai qe te them se fati dhe jeta juaj akoma nuk ka filluar dhe se jeta juaj ka plot te mira e begati.
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  21. #40
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    ndersa une jam ajo qe te them se une kam pasur dhe do kem vetem fat ne fatkeqesi...
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •