Close
Faqja 4 prej 10 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 192
 1. #61
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,899
  Faleminderit
  324
  183 falenderime nė 101 postime
  Un jam ajo qe aq shume doja boten qe linda para kohe.
  Edhe pse e dobet si tigresh luftova...Jam njesoj si ata para meje qe jetuan,
  njesoj si ata qe mbas meje do jetojn.Jam si jam dua te jetoj.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 2. #62
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  05-03-2012
  Postime
  648
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 2 postime
  Njerezit qe shtrojne kete lloj pyetje, tipikisht luftojne me identitetin e tyre. Ironia eshte, sa me shume kerkon te identifikosh cili je, aq me pak kupton.
  Identiteti eshte nje proces ne vazhdim, jo nje snapshot statik.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Billy Joe : 03-04-2012 mė 08:30

 3. #63
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,672
  Faleminderit
  164
  166 falenderime nė 121 postime
  Citim Postuar mė parė nga Billy Joe Lexo Postimin
  Njerezit qe shtrojne kete lloj pyetje, tipikisht luftojne me identitetin e tyre. Ironia eshte, sa me shume kerkon te identifikosh cili je, aq me pak kupton.
  Identiteti eshte nje proces ne vazhdim, jo nje snapshot statik.
  dhe si i bie kjo qe ju keni thene...
  sepse me duket si gjuhe psikologjioe e kotekollogjie..
  askush se shtroi kete pyetje thjesht e shkruam ate qe mendojm per veten,askush me zort smund te pergjigjet,dhe askujt konkretisht siu drejtuam me nje pyetje te tille..

  po pse: ste ka rene rasti ne jete te sqarosh dicka per veten,te thuash dicka per veten,ta pershkruash veten tende tek dikush tjeter...

  haj haj....


  une jam kjo qe jam,jam ajo qe vertet edhe 100 jetera te tjera perseri do doja te jem
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 4. #64
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,672
  Faleminderit
  164
  166 falenderime nė 121 postime
  SEPSE JAM NJERI: mund t’i dua tė gjith njerėzit,por nuk mundem t’i detyroj ata tė mė duan.Mund tė fal dhe harroj,por nuk mundem t’i detyroj tė tjerėt tė mos gabojnė.Mund tė ėndėrroj ēka tė dua dhe kur tė dua,por nuk mundem t’i realizoj endėrrat e mia pa peripeci dhe kur tė dua.Mund tė ngrihem nė majat e lartėsisė, krenarisė dhe famės,por nuk mundem t’i injoroj tė lehurat e qenėve mbrapa karvanit.Mund ta ndaloj veten nga gėzimi dhe hareja,por nuk mund ta ndaloj nga dėshpėrimi dhe dhimbja.Mund tė sillem me njerėzit,me ēiltėrsi,dashuri e sinqeritet, por nuk garantoj se ata do tė sillen me mua nė tė njejtėn mėnyrė.Mund tė jetoj me zemėr tė bardhė,por nuk mundem t’i obligoj tė tjerėt tė jetojnė nė tė njejtėn metodė.Mund ta ndėrtoj njė botė nė fantazinė time dhe t’i fus ata qė dua,por nuk mundem t’i fshi nga realiteti ata qė nuk i dua,kur tė dua.Ka shumė punė qė mund t’i bėj, por ka edhe shumė tė tjera qė nuk mund t’i bėj.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 5. #65
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,672
  Faleminderit
  164
  166 falenderime nė 121 postime

  une jam ajo qe:

  Kam falur gabime gati te pafalshme, kam provuar te zevendesoj persona te pazevendesueshem dhe kam harruar persona te paharrueshem. Kam vepruar sipas momentit, jam zhgenjyer nga persona qe nuk e mendoja kurre se mund te zhgenjehesha, por dhe une kam zhgenjyer. Kam mbajtur dike mes kraheve te mi per ta mbrojtur, jam bere mik perjete. Kam qeshur kur nuk ka qene e nevojshme,. Me kane dashuruar dhe nuk kam ditur si tua kthej dashurine. Kam bertitur dhe jam hedhur perpjete per kaq shume gezime. Kam qare duke degjuar muzike e duke pare disa fotografi te mbushura me kujtime.... por kam mbijetuar! Dhe jetoj akoma! Dhe jeta, nuk me lodh! JETOJ! Eshte mrekulli te perpiqesh me bindje, te perqafosh jeten dhe ta jetosh me pasion. Te humbesh me klas dhe te fitosh me guxim. Sepse bota i perket atij qe guxon! Jeta eshte shume e bukur per te qene e parendesishme! Ndodh ne jete ta ndiesh veten te dobet ne nje bote te madhe te mbushur me ligesi. Ndodh te qash, e me lotet e tu te mbytesh. Ndodh te ulerasesh, e me ulerimat e tua te shurdhohesh. Ndodh te leshosh fjale te pamenduara, e me fjalet e tua te lendohesh. E perseri ndodh ta kuptosh se je duke menduar gabim, Sepse rreth vetes ke njerez qe TE DUAN dhe per ta je i gatshem te japesh dhe JETEN! Eshte mrekulli te perpiqesh me bindje, ta perqafosh jeten dhe te jetosh me pasion. Te humbesh me klas dhe te fitosh me guxim... Sepse JETA i perket atij qe guxon...
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 6. #66
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime
  Ne kete bote te flliqur shpesh vertet nuk e njohim veteveten....Shpesh duhet te qeshim edhe kur nuk jemi ne disponim,duhet te falim gjera qe nuk duhet fale,duhet t'i pershtatemi edhe djallit,qe mos te lendojm dhe vijm ne perfundim vertet te shtrojm pyetje veteveti: Athua une isha ajo/ai.... Vertet une e njoh veteveten,po tjeret si me njohin....eshte ???
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 7. #67
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,367
  Faleminderit
  150
  152 falenderime nė 132 postime
  Une jame ai i cili mendon se buzqeshja eshte dhuntia me e vleshme per njerzit, ngase ajo na bene te dallohemi nga te gjitha krijesat tjera ne bote, andaj mos hezitoni buzqeshni duke shikuar ne sy jeten.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga prishtina75 : 19-04-2012 mė 19:40

 8. #68
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,899
  Faleminderit
  324
  183 falenderime nė 101 postime
  Une jam ajo qe me pershkruajn te tjeret,
  po ne mbrendsiren e vetvetes nga nje here nuk e di se kush jam !
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 9. #69
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Une jam ajo qe me pershkruajn te tjeret,
  po ne mbrendsiren e vetvetes nga nje here nuk e di se kush jam !


  Kur se di ti, mos prite edhe kete te dyten me dite na

  Ti je e mrekullueshme

  Une se di hiq Kush jam.

 10. #70
  ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
  Anėtarėsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  Made in Lugina!
  Postime
  1,040
  Faleminderit
  28
  46 falenderime nė 36 postime
  Oooooooooooh do prezantoheni njehere, se ka kohe qe vie te lexoj e prit se po ja fillon njeri e tjetra

  isha une ai, qe erdha te shikoj, nese eshte prezantuar ndonjera/ri ketej !
  ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

 11. #71
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Anėtarėsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,270
  Faleminderit
  44
  30 falenderime nė 25 postime
  E pėrse tė thuash se kush je?!
  Askujt nuk i intereson nė kėtė botė kaq tė padrejtė dhe lidhur mafiozisht me interesa.E kush mund tė jesh ti apo unė kur pozicioni tėnd nė shoqėri nuk varet nga aftėsitė e tua por nga dėshira e kryetarėve apo tė atyre qė ju rrinė rreth e rrotull dhe pikėrisht janė ata qė vendosin pėr ty!
  Ėshtė njė temė qė do kohė.
  Pėrse?
  Sepse sot kanė turp tė bėjnė gjėra tė mira!

 12. #72
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Kush jam un?
  Nga nje here jam sikur pranvera, lulezoj me mirsin time
  Nga nje here jam sikur vera, rezoj aty ku kerkohet grohtesia
  Nga nje here jam sikur vjeshta,behem si loti per cdo humbje
  Nga nje here jam sikur dimri, e ndjej vdekjen sikur me vjen.
  Ne te veret jam Xhenet jetoj dhe shpresoj se parajsen do te shijoj.
  (Palidhje)

  Nuk e di kush jam, nga nje here me duket vetje sikur te jam e lindur per kot,nga nje here me pelqen qe egzistoj,me ndodh edhe te jem e lumtur pro cdo her nje pyetje pa pergjigje me ngacmon pse jam kjo qe jam?!
  te lumte Xhenet shumm me pelqeu ne te vertet je engjell
  Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

 13. #73
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  kush jam une ????????????

  une jam ..........
  une jam ajo qe linda edhe nuk e dija pse
  une jam ajo qe kur linda te gjith qeshnin e une qaja
  une jam ajo qe nese i ve qellim vetes dua me cdo kush ta plotesoj
  une jam ajo qe i dua te gjith por sedi kush me don mua
  une jam ajo qe kur e lexova kete pytje fillova te mendohem se KUSH JAM UNE ?
  Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

 14. #74
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,672
  Faleminderit
  164
  166 falenderime nė 121 postime
  Citim Postuar mė parė nga letaa Lexo Postimin
  kush jam une ????????????

  une jam ..........
  une jam ajo qe linda edhe nuk e dija pse
  une jam ajo qe kur linda te gjith qeshnin e une qaja
  une jam ajo qe nese i ve qellim vetes dua me cdo kush ta plotesoj
  une jam ajo qe i dua te gjith por sedi kush me don mua
  une jam ajo qe kur e lexova kete pytje fillova te mendohem se KUSH JAM UNE ?
  sic e ka thene edhe z.Besoja,nisem nga vetja e dashur : Askujt nuk i intereson se KUSH JAM UNE...
  por thjesht e doja kete teme sepse edhe une kete pyetje i'a beja vetes sa e sa here..

  qe qeshja per te humbur nje te qare,
  qe flisja per te thyer nje monotoni,
  qe u beja palaco per te hekur nje merzi
  qe e analizoja fjalen Jete e sgjeja pergjigje dote-po kush jam une te kerkoj nje gje te till...

  u pershendes te gjitheve dhe u falenderohem per pjesmarjen
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 15. #75
  i/e regjistruar Maska e toni54
  Anėtarėsuar
  25-02-2010
  Postime
  3,798
  Faleminderit
  10
  59 falenderime nė 55 postime
  Citim Postuar mė parė nga letaa Lexo Postimin
  kush jam une ????????????

  une jam ..........
  une jam ajo qe linda edhe nuk e dija pse
  une jam ajo qe kur linda te gjith qeshnin e une qaja
  une jam ajo qe nese i ve qellim vetes dua me cdo kush ta plotesoj
  une jam ajo qe i dua te gjith por sedi kush me don mua
  une jam ajo qe kur e lexova kete pytje fillova te mendohem se KUSH JAM UNE ?
  hahahahah leta tahs po e di skam nevoje as me te pyet ..........fill direkt msitin hahahhahahahahah

 16. #76
  i/e regjistruar Maska e Aldi1
  Anėtarėsuar
  30-09-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  39
  Postime
  401
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kush jam une? pfff nje cop m'ut ne kete hale te madhe...
  Aldi Shuli

 17. #77
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga toni54 Lexo Postimin
  hahahahah leta tahs po e di skam nevoje as me te pyet ..........fill direkt msitin hahahhahahahahah

  hahahaha , aq shpejt me zbulove kush jam une
  Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

 18. #78
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Anėtarėsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,766
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 7 postime
  Une jam ai qe linda kuke qare dhe jetoj duke qeshe...............
  Da steh' ich nun, ich armer Tor,
  Und bin so klug als wie zuvor!

 19. #79
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,367
  Faleminderit
  150
  152 falenderime nė 132 postime
  Citim Postuar mė parė nga alem_de Lexo Postimin
  Une jam ai qe linda kuke qare dhe jetoj duke qeshe...............
  Qudi edhe njani ne kojshi ka linde keshtu, hm..

  Une jam ai princi ne biciklet.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga prishtina75 : 22-04-2012 mė 18:31

 20. #80
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,672
  Faleminderit
  164
  166 falenderime nė 121 postime
  Une jam ASKUSHI dhe ASKUSHI nuk eshte sikur une.....
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

Faqja 4 prej 10 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •