Close
Faqja 88 prej 98 FillimFillim ... 38788687888990 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,741 deri 1,760 prej 1960
  1. #1741
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Me thote cuni: o ma, kafshet jane me keq, e di?
    -He, i them. Pse?
    -gjithmone e kane leshin me vete.dhe kur eshte vere, kane vap.
    "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

  2. 2 antarėt mė poshtė falenderuan Prudence pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

    alnosa (28-04-2014),Marya (27-04-2014)

  3. #1742
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Ej grupi amerikon


    Me jepni nje pergjigje te shkurter dhe te sjellshme ne english, qe duhet tia kthej dikujt qe ka bere nje ftese kolektive per te kontribuar ne nje dhurat te perbashket.

    Pak shpejt se s'pret puna.

    Flm
    "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

  4. #1743
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Sa te gjendur qe jeni mor aman.
    "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

  5. #1744
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Sorry Prude. Po ca do ti shkruash? Cfare e ke kete personin? Zakonisht une shkruaj qe do kotriuboje me kaq leke. Kaq. Asgje me teper. Kaq do dhe ti?
    Feelings change - memories don't.

  6. #1745
    not exist Maska e skender76
    Anėtarėsuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Citim Postuar mė parė nga Prudence Lexo Postimin
    Ej grupi amerikon


    Me jepni nje pergjigje te shkurter dhe te sjellshme ne english, qe duhet tia kthej dikujt qe ka bere nje ftese kolektive per te kontribuar ne nje dhurat te perbashket.

    Pak shpejt se s'pret puna.

    Flm
    Prude,

    Ne kesi situatash mendoj se gjeja me e duhur do ishte nje falenderim ne shqip dhe nje "" ne fund.

    Por sidoqoft ti sido qe te besh, do dalesh mire...
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  7. #1746
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Citim Postuar mė parė nga Prudence Lexo Postimin
    Ej grupi amerikon


    Me jepni nje pergjigje te shkurter dhe te sjellshme ne english, qe duhet tia kthej dikujt qe ka bere nje ftese kolektive per te kontribuar ne nje dhurat te perbashket.


    Pak shpejt se s'pret puna.

    Flm
    I believe it would be a great idea, if all contributated for a nice present for ….birthday


    this is as nice as i can do prude ;p
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar *~Rexhina~* pėr postimin:

    Prudence (07-05-2014)

  9. #1747
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    o Rexh, rrofsh. Do ta ruaj per noi rast tjeter tani, se e zgjidha si e zgjidha me forcat e mia.

    Grupi, kisha me teper nevoje per te thene cka ka shkruar Rexhi, por doja nje menyre te shprehuri me afer gjuhes se perditeshme, sesa te perdorja njohurite e mia per aq sa di. se di a me kuptuat...

    flm sidoqofte
    "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

  10. #1748
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Je pak me e qarte o prude next time. Mua me eshte dashur te pergjigjem shume emaileve te tilla, sidomos kolegeve apo ne lidhje me organizimeve ne klasat e femijeve, por na eshte kerkuar vetem nje pergjigje. Po, jo, cfare do sjellim apo sa do veme. Varet mga afersia qe ke me personin sa te lidh puna dhe varet cfare pergjigje pret nga ju.
    Psh nese ajo pyet mendoj qe ti blejme nje dhurate filanes. Do veme nga $20 secila sa kemi vene gjithmone. Jeni dakort? Pergjigja ime do ishte . Shume dakort. Me llogarit dhe mua. Nese shkruan kam menduar ti bejme nje dhurate filanes me rastin e ...Si mendoni? Pergjigja do perqendrohet te ideja. Me pelqen e blabla. Leket diskutohen me vone.
    Ka raste qe e lexoj emailin e pergjigjen ua jap me goje ne pune.
    Next time do jemi me te shpejt.
    Feelings change - memories don't.

  11. #1749
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Nuk besoj qe ka prind qe nuk eshte dakort me kete.
    Ne Shqiperi akoma me keq xhanem i bien shkurt, e kane me te lehte te abortojne me deshire.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Feelings change - memories don't.

  12. #1750
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    jam dakort mia

    vajza 4 vjece pardje kishte vajtur nga ora 9 ne dhomen e gjumit, ishte mbuluar dhe po flinte…zakonisht merr dicka si ipad ne krevat para se te fle, keshtuqe un dhe burri te dy ishim te befasuar…po ate nate vura re qe dikush kishte derdhur qumshin ne karpet…ama skisha fuqi te dija kush e berri keshtuqe nuk investigova…dje naten burri pyet vajzen 4 vjece "zemra flete vet ti naten, pa problem?"…"yeah" ja kthen kjo…"mos e derdhe gje ti qumshin ne karpet"…vajza ule syte, merr nje fryme te thelle (githemone duket sikur po aktron) dhe i thot "e derdha ne sheshe, dhe vendosa te shkoja te flija se e dije qe ju do me bertisje dhe do me thoje te bej nani" lolll…god she scares me sometimes eshte aq e poshter
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *~Rexhina~* : 07-05-2014 mė 17:14
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  13. 2 antarėt mė poshtė falenderuan *~Rexhina~* pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

    alnosa (08-05-2014),Prudence (08-05-2014)

  14. #1751
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Eh Rexhina keta kalamajte e sotem jane shume te djallezuar. Ashtu ben dhe kjo imja.
    E di cfare me tha sot? Me leshoi nje bombe. Po ju kujtoj qe eshte vetem 5 vjec. lol Me tha pa ju dridhur qerpiku," Kam nje te dashur. Emri i tij eshte...,"Lol nuk dija si te reagoja ne ato momente. Me erdhi per te qesh por e mbajta. I thashe. "Po per cfare e do, per cfare te duhet i dashuri te keqen mami?" Ma ktheu tere seriozitet, " Te luaj dhe sidomos me te dashurin shkon ne piknik. " Pata nje diskutim te gjate me te. ( s'besoj se me ka kuptuar, por nejse, haha) Shume heret mi gra. Kot se kane thene , "C'te ben femija, s 'ta ben as perendia". hehe
    Feelings change - memories don't.

  15. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar mia@ pėr postimin:

    alnosa (13-05-2014)

  16. #1752
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Citim Postuar mė parė nga anita340 Lexo Postimin
    Kisha nje pyetje per juve grate nga Shqiperia. Kur kam qene e vogel daja im na pati dhuru disa libra. Dtth para se te hyja ne shkolle.Kam harru si quhej njena d h e as nena ime se mban mend. Ajo mendon se ka pase per autore Adelina Mamaqin . Behej fjale per nhe kec dembel qe nuk ka bere detyrat ndaj nuk do te shkoj ne shkolle. Mbaj mend disa vargje:
    Doli dielli hyri hena
    qou kecush I thote nena

    Ora per ne shkolle afrohet
    keci nise e ankohet
    olele me dhemb gishti
    me dhemb veshi me dhemb bishti

    O viqok te kam shok
    a I bejme detyrat tok......


    Tjetra ishte Goni trazovaqi. Dua ti gjej te dyja per femijet nese gjenden ende ne treg...
    Si duket askush se paska lexu "kecin..." Mbase duhej te zgjeroja horizontit e hulumtimit. Ju nga Kosova keni ide si quhet ky libri ose kush eshte autori?
    Do te bej kerkesen tek tema e enigmave. Ata te tmerrshmit e dijne me siguri....

  17. #1753
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    kur nganjehere tim shoqi i ngrihen nervat dhe fillon e flet e flet pak i nxehur ( nuk bertet) , une e le te flasi , te flasi pa iu pergjigjur se e di qe sja vlen se vetem do e nxehet me teper dhe vajza ( tre vjece ) e kupton qe e tepron dhe i a ben
    shshshshsht , e therret me emrin e tij ( nuk i thote babi ne ato momente) dhe vene gishtin mbi buzet , shsht , ( dmth mbylle gojen )


    keshtu bie tensioni dhe ja plasim te qeshures

    te keqen mami qe tani me mbeshtet
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  18. #1754
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Eh Rexhina keta kalamajte e sotem jane shume te djallezuar. Ashtu ben dhe kjo imja. :
    E di cfare me tha sot? Me leshoi nje bombe. Po ju kujtoj qe eshte vetem 5 vjec. lol Me tha pa ju dridhur qerpiku," Kam nje te dashur. Emri i tij eshte...,"Lol nuk dija si te reagoja ne ato momente. Me erdhi per te qesh por e mbajta. I thashe. "Po per cfare e do, per cfare te duhet i dashuri te keqen mami?" Ma ktheu tere seriozitet, " Te luaj dhe sidomos me te dashurin shkon ne piknik. " Pata nje diskutim te gjate me te. ( s'besoj se me ka kuptuar, por nejse, haha) Shume heret mi gra. Kot se kane thene , "C'te ben femija, s 'ta ben as perendia". hehe :
    hahah sa e lezecme, shume e vertet
    vajza kur shikon dike duke puthur thot "yuck that is nasty" dhe shikon nga ne te shikojm nese aprovojm reagimin e saj


    anita me vjen keq qe smund te ndihmoj :/
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  19. #1755
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    kur nganjehere tim shoqi i ngrihen nervat dhe fillon e flet e flet pak i nxehur ( nuk bertet) , une e le te flasi , te flasi pa iu pergjigjur se e di qe sja vlen se vetem do e nxehet me teper dhe vajza ( tre vjece ) e kupton qe e tepron dhe i a ben
    shshshshsht , e therret me emrin e tij ( nuk i thote babi ne ato momente) dhe vene gishtin mbi buzet , shsht , ( dmth mbylle gojen )


    keshtu bie tensioni dhe ja plasim te qeshures

    te keqen mami qe tani me mbeshtet
    haha sa e lezecme

    vajza e vogel me shkrin sepse e ka zerin e holle po e trash nganjehere kur bertet…kur degjon babain e saj qe i qorton vajzat kur bejn gabim dhe i thot ne anglisht "don't do this again, you UNDERSTAND ME?"….vajza e vogel merr nje dite nje kukull, dhe duke e tundur i bertet "JU ANESEN MI….juuu ANESENN MIII" (me kupton ti mua) duke trashur zerin lol..
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar *~Rexhina~* pėr postimin:

    citizen (14-05-2014)

  21. #1756
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-04-2014
    Postime
    19

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Citim Postuar mė parė nga anita340 Lexo Postimin
    Kisha nje pyetje per juve grate nga Shqiperia. Kur kam qene e vogel daja im na pati dhuru disa libra. Dtth para se te hyja ne shkolle.Kam harru si quhej njena d h e as nena ime se mban mend. Ajo mendon se ka pase per autore Adelina Mamaqin . Behej fjale per nhe kec dembel qe nuk ka bere detyrat ndaj nuk do te shkoj ne shkolle. Mbaj mend disa vargje:
    Doli dielli hyri hena
    qou kecush I thote nena

    Ora per ne shkolle afrohet
    keci nise e ankohet
    olele me dhemb gishti
    me dhemb veshi me dhemb bishti

    O viqok te kam shok
    a I bejme detyrat tok......

    Tjetra ishte Goni trazovaqi. Dua ti gjej te dyja per femijet nese gjenden ende ne treg...
    Kjo jepej ne fillore
    Si vjershe
    Se di nese ne klas te 2, 4, apo 4

  22. #1757
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-04-2014
    Postime
    19

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Eh Rexhina keta kalamajte e sotem jane shume te djallezuar. Ashtu ben dhe kjo imja.
    E di cfare me tha sot? Me leshoi nje bombe. Po ju kujtoj qe eshte vetem 5 vjec. lol Me tha pa ju dridhur qerpiku," Kam nje te dashur. Emri i tij eshte...,"Lol nuk dija si te reagoja ne ato momente. Me erdhi per te qesh por e mbajta. I thashe. "Po per cfare e do, per cfare te duhet i dashuri te keqen mami?" Ma ktheu tere seriozitet, " Te luaj dhe sidomos me te dashurin shkon ne piknik. " Pata nje diskutim te gjate me te. ( s'besoj se me ka kuptuar, por nejse, haha) Shume heret mi gra. Kot se kane thene , "C'te ben femija, s 'ta ben as perendia". hehe
    Ill come show her :@

  23. #1758
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Moj gra nje pyetje kam une keshtu kot. Mora shkak nga nje shoqe qe srri sikur dite pa dale per qejf. Paradite, pasdite. Me tre femije, dy te vegjel e fort eshte, mendoj une. Sa here ne jave dilni ju jashte me familjen? Mua me duket sikur vetem une s'dal, pertoj te dal gjate javes. Vij e lodhur nga puna dhe as me vete mendja per te vajt gjekundi. Edhe ne palester spo vete dot me. Femijet te lodhin. Nje ore te behen gati. Plus qe i ve ne gjume shpejt para ores 9. Po ju si ja beni? Gjeni kohe , forca per te dale? Sa isha cupe se imagjonoja dot te rrija nje dite pa dale.ehhh!
    P.S Kjo pyetje vetem per ato qe kane femije.
    Feelings change - memories don't.

  24. #1759
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Po a punon kjo shoqja se sikur sdalin mire hesapet me dal aq shume. Po ma merr mendja qe nuk punon, perderisa dilka paradite dhe pasdite. Po mire nga shkon qe del aq shpesh? Se neper parqe apo malls perrci e verrci une skam nerva me dal aq shpesh. E kuptoj kur ka aktivete per te shku femijet, por prape dhe ato sjane perdite, te pakten 2-3 here ne jave. Ne fakt ka njerez qe marrin rroca pocat me vete dhe ashtu turturohen dhe vete, nje ne dore, nje perdore dhe nje qe e shikon.


    Nejse, po shifja nje dite ne nje loje qe kishte cuni. Eshte njera aty, e jema e nje cuni, ka 5 kalamaj (ashtu rroca-poca). Sa lind nje, fap e shef prape me barkun e fryre.Po e shifja me vemendje nje dite, po i numeroja kalamajte qe kishte. 5 me doli numri, dhe kur shoh prape barkun e fryre. U shokova. WTF. Po vrisja mendjen ca sekti apo religioni i perket, mbase ndonje mormone a ku e di une,qe ben aq shume kalamaj. Se marr vesht, se kuptoj. Nuk dua ta kuptoj. lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  25. #1760
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262

    Pėr: Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Moj gra nje pyetje kam une keshtu kot. Mora shkak nga nje shoqe qe srri sikur dite pa dale per qejf. Paradite, pasdite. Me tre femije, dy te vegjel e fort eshte, mendoj une. Sa here ne jave dilni ju jashte me familjen? Mua me duket sikur vetem une s'dal, pertoj te dal gjate javes. Vij e lodhur nga puna dhe as me vete mendja per te vajt gjekundi. Edhe ne palester spo vete dot me. Femijet te lodhin. Nje ore te behen gati. Plus qe i ve ne gjume shpejt para ores 9. Po ju si ja beni? Gjeni kohe , forca per te dale? Sa isha cupe se imagjonoja dot te rrija nje dite pa dale.ehhh!
    P.S Kjo pyetje vetem per ato qe kane femije.

    mia un spara dal, arsyja me shume se pothuajse kam studimet…me shoqet e mia mund te dal njehre ne 3-4 muaj…me femijet kur dal dal vetem per ti cuar ne park per nja 1-2 ore…dhe un si ty sdal shume
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

Faqja 88 prej 98 FillimFillim ... 38788687888990 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •