Close
Faqja 33 prej 98 FillimFillim ... 2331323334354383 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 641 deri 660 prej 1960
  1. #641
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    Vajtem te bejme fotografi per pashaporte tek aparatet automate, po pse rrinte vendit goca?nc, nc, nc
    Ne nje foto i doli vetem gjysma e kokes, ne nje tjeter me doli edhe mua hunda dhe ne te fundit doli vetem vajza po me buzet vesh me vesh duke qeshur.
    Vete te fus aktet nuk mi pranuan fotot, i duken dhembet me thone, nuk ben.
    Cfare te bej qe te dale serioze
    Vajtem si perfundim ne nje profesionel, luft deri sa u be nje foto konform standarteve.

  2. #642
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    Vajtem te bejme fotografi per pashaporte tek aparatet automate, po pse rrinte vendit goca?nc, nc, nc
    Ne nje foto i doli vetem gjysma e kokes, ne nje tjeter me doli edhe mua hunda dhe ne te fundit doli vetem vajza po me buzet vesh me vesh duke qeshur.
    Vete te fus aktet nuk mi pranuan fotot, i duken dhembet me thone, nuk ben.
    Cfare te bej qe te dale serioze
    Vajtem si perfundim ne nje profesionel, luft deri sa u be nje foto konform standarteve.
    mire ben... mire qe e detyrojne te beje foto, po e dashkan edhe foto serioze pale. oj keta

  3. #643
    i/e regjistruar Maska e lisa12
    Anėtarėsuar
    30-11-2008
    Postime
    2,624
    sot me kenaqi piciruku i vogel erdhi ora te iknim na parku ne shtepi dhe sa i thash hajde levizi koken nein nein nein oh cfare pisi esht bere qe ta gri fare
    Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

  4. #644
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Pink, urime djalit edhe suksese!

    Bema e fundit e Henrit theu dicka se eshte special per thyerje lol edhe fillova ta qortoj edhe gjithe seriozitet ma ktheu mua "mos u merzit do te blej nje tjeter" i thashe une ke leke ti punon si do e blesh?? ai: "mos u merzit do ta bej suprize" ahahah sa kam qeshur sepse kur i bejme ne supriza me lodra ai kujton se i marrim falas lol se nuk shikon aktin e blerjes.
    I LOVE GOD

    j&g

  5. #645
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Kush paska fshire ketu? Jeez, whatever. lol. Ca desha me thene une? Hmm, si eshte puna e kalamajve. Nuk mund ti shtysh per gjera qe sjane gati vete. 2 jave ra goja, zhytu ne uje Aidan- noo nuk dua. Provova ta zhys dhe vete ( lol) po prape, noo! Papritur e pakujtuar Jo qe zhytet po dhe jump qe lart- fiuuuu me koke ne uje. Se mbaj me dot siper ujit. Me shkriu. <3

  6. #646
    Cfare emri eshte ky Aidan moj? o.O
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  7. #647
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  8. #648
    Shpirti im eshte ba kete muaj 2 vjece, kto 2 dite ia kam heq shishen (biberonin) nuk po i shtyhet dita pa te Sot i diktoi prinderit e mi qe do dilnin ajo me vrap te dera filloi puca pucaa (tu kerku kupucet), i mori ne dore edhe bllokoi deren qe mos te dal kush jashte pa e marr edhe ate, me rendesi kepucet i mori e per qe ishte e zhveshur vetem me pamper kjo ska rendsi per te i mjaftojne pucet asaj kur del
    Paqė

  9. #649
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
    Cfare emri eshte ky Aidan moj? o.O
    ------>>>> o.O

    http://www.google.com/

  10. #650
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419
    Po u jepja ne drek sup peshku cunave.PO perdridhnin turinjte.Sme pelen njeri,sme pelqen tjetri.HIdhet e me pyet me mistreci si ekspert:- " me ca peshku eshte?" -salmon,i them,...u shtremberua ne fytyre.IA kthej duke fol me shume me veten time :- " shih si ben ky sikur i njeh gjithe llojet e peshqve"(s,prisja pergjigje),por ky ma kthen : " po i njoj". Pa he mi thuaj e pyes,....edhe filloi :- "peshke me vija, peshk peshkaqen,peshk me hunde te gjate "

    U shkriva,sidomos kur e filloi pergjigjen me "peshk me vija"

  11. #651
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419
    Citim Postuar mė parė nga Enii Lexo Postimin
    uff un kam 3 dit qe mundohem te heq 1 kile e spo ja dal dot .. kto celebrties genjejn .. kta bejn operacione , pijne pills qe te heqin oreksin ,take drugs etc .. kshu humbin pesh keta .. kurse ne njerezit normale duhet me vujt
    Eni eshte thjesht ceshtje vullneti.


    Ha mengjes drek dark rregullisht.pak sasi.pak gjell pak sallat dhe jo rregullisht buke.nga nje frut mes vakteve dhe ke per te pare qe do ikin kilet vet duke ngrene biles dhe jo me ato lloj dietash drastike.rrashe vet 4 kg per nje muaj.Kufizim ne pije dhe ne embelsira.EDhe nese sduron dot mos e ha te gjithe copen,dy gaca sa per te heq nepsin.

  12. #652
    Sensual
    Anėtarėsuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    dhe 5 kg me duhet te humb dhe kthehem ne peshen normale per mua ... dhe kam bere kete qe the ti Prudence , kam henger cdo ushqim pa mbajt diete fare . easy lol

  13. #653
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    Qe thoni ju gra , qe nuk thate gje kam kohe qe e coj vajzen ne park si bejne te gjithe prinderit, mirepo aty habitem paksa me reaksionin e prinderve franceze, ata flasin me femijet e tyre sikur te jene ne ushtri, hajde ketu, hyp ne rreshqitese vetem 2 here dhe jo sa here do ti, e keshtu me rradhe.
    Afrohen femijet me njeri tjetrin dhe jane te vegjel dhe nuk dine dhe e shprehin pelqimin duke ja futur gishtat ne sy njeri tjetrit , po gishtat femijesh qe nuk bejne dem , po ata bertasin dhe me shikojne me inat pse nuk i flas vajzes.
    Une kete te timen e le te bej cte doje , vetem e ndjek qe te mos vritet, me duket e vogel ti bertas qe tani, pastaj sme ben zemra dhe kam frike se mos jam shume laksiste.
    Keto edhe kur femija hypen ne ngjitese e mesojne sa shkalle ka ngjitesja, cfare , ngjyre, cfare lartesie, pasi e ndihmojne te ngjiten ja kujtojne femijes se si duhet te pergjigjet *** harrojne ti falenderojne dhe te gjitha keto me nje ton ushtrie.
    Temen
    Une ne mendjen time ishte ideja qe femija ka nevoje per dashuri , ti flasesh me ngrohtesi dhe me kohen do i mesoje te gjitha,
    Kur shikoj keta spo di ta perkufizoj veten,
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  14. #654
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419
    cte te thom moj Marie....une ne pergjithesi u kam fol femijeve,here me te bute, e here me te ashper..por keta te mite nuk kane qene kurre kurre ngacke ndaj femijeve te tjere as te vegjel e as tani.ndoshta ngaqe kane qene dy s,kane pas kuriozitet per bebe te tjera e as per lodrat e tyre,pasi edhe ne shtepi gjithmone u vihej ne dukje qe kjo eshte e vellait mos ia merr,mos ia prish...dhe keshtu ndaj them qe jane ok me sjelljen me kalamojt e tjere.sa per nj-tj qe aty duhen aty zihen,aty shahen e rivalizohen u flas si te jete situata here me bute e here me eger.sa per vendosjen e rregullave psh se sa duhet te luajne ka te miren e vet dhe kjo pune.une ua kam bere te qarte te mive qe ipod do luajne vec mbasdite dhe jo shume.fakti qe ua kam bere te qarte me ndihmon qe ata mos te kembngulin shume kur u them MJAFT per sot.
    Por nje mikja ime qe si ka fol kurre cunit...i shtrihet sheshit kur ajo nuk ia blen ate qe do.Mua me te mite s,me ka bere vaki. :-)
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Prudence : 25-06-2012 mė 09:37

  15. #655
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Marya, duhet ti flasesh goces. Fillo edukoje qe tani. Se cben ne shtepine tende ska rendesi. Permbys le ta ktheje. Kur del jashte ne ambjente te tjera duhet te sillet mire. Une gjithmone I kam folur cunit. Dhe me degjon jashte. Nuk do me pelqente qe te behej kapricoz dhe I perkedhelur/qaraman ne mes njerezish. Keshtu qe foli/mesoje. Nje rast te tregoj: na erdhen ne shtepi nje cift shqiposh. Hera e pare, dhe sollen dhe gocen. E kishin 3 vjec e gjysem gati 4 vjece. Nje bufe llapazane dhe te llastuar. Cuni im, ndonjehere e kap frymezimi dhe imagjinata/fantasia dhe ka nja 5-6 kostume super heroes dhe fillon I vesh/ nderron. Vinte dhe maskat. Kjo sa e shifte fillonte bertise, qante. Kush e di si I dukej, iron man, transformer ( optimus prime). Sado I thoja- po mos u tremb se eshte Aidan, ja shife ( e hiqte ai ti tregonte qe everything is ok) mazallah merrte vesht. Po kishte nje big mouth qe na terboi. E prinderit se mos I flisnin! Qante , bertiste pa arsye. Ja hoqi trurin tim biri. Sa me erdhi me tha- kur do ikin keto se po me jep headache ajo!! E thanx god iken se na hoqi trurin familjarisht! lol

  16. #656
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Speaking of kids, lol.... Kam marre nje ngjyre te bukur chocolate qe c'tju them. Kam 3 dite qe lahem ne pishine si patat. Me ka zene ' frika' te futem se sme lene te dal. Futem gjoja per 30 mins e dal pas 2 oresh. Sme le cuni! Not yet. Nuk eshte bere 30 mins akoma- pavarsisht Jane bere 2 ore gati. Nuk rri dot me shume se 30 mins! C' na ka gjet. lol

  17. #657
    i/e regjistruar Maska e letaa
    Anėtarėsuar
    25-04-2010
    Vendndodhja
    ketu afer, atje larg
    Postime
    1,268
    http://www.youtube.com/watch?v=HgUyL0QasiY

    pershendetje per te gjith mamat e forumit
    Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

  18. #658
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    mbaroi dhe shkolla, morem dhe report cards. So proud. Merita imja sigurisht! lol

    Po rregjistroja cunin ne nje soccer academy per te filluar ne fund te gushtit, dhe po i tregoja, se qysh, cfare do bejne, etc .. edhe e pyeta- cfare do te luash ne fushe, sulmues, apo portier ? Hmm tha- how about referee?


    premisat i kemi per portier!!

  19. #659
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
    Pink, urime djalit edhe suksese!

    Bema e fundit e Henrit theu dicka se eshte special per thyerje lol edhe fillova ta qortoj edhe gjithe seriozitet ma ktheu mua "mos u merzit do te blej nje tjeter" i thashe une ke leke ti punon si do e blesh?? ai: "mos u merzit do ta bej suprize" ahahah sa kam qeshur sepse kur i bejme ne supriza me lodra ai kujton se i marrim falas lol se nuk shikon aktin e blerjes.
    hahah lol he is so cute
    kjo puna e suprise'it...vajza (2 vjece e gjysem) na shkrin me fjalet qe degjon...dhe tani di cfare domethene suprise...dhe kur ngrihet nga gjumi vin direkt dhe me duart lart bertet "PUPLAJJZ"..un ngrihem qe ne 5:30 te mengjesit...dhe kjo ka filluar te zgjohet gjitheashtu, dhe imagjino sa friksohesh kur dicka eshte e qete ne shtepi dhe te del vajza neper kemb duke bertitur "puplajjz"
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  20. #660

Faqja 33 prej 98 FillimFillim ... 2331323334354383 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •