Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 14 prej 14
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e ela11
  Anėtarėsuar
  11-06-2010
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pesha & gjatėsia e bebeve

  Sa duhet te jete gjatesia dhe pesha e bebes muaj per muaj,,une e kam lindur 53 cm tani eshte 4 muaj dhe eshte 65 cm kurse peshen e ka 6.700kg,po hy ne internet dhe vetem per gjatesine 50 cm kam gjetur peshen dhe gjatesine
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ela11 : 12-10-2011 mė 15:29

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,630
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  urime per temen dhe per bebin.............dhe cuni im ka lindur 53cm i gjate... dhe 2 muajsh ka qene 56 cm,kater muajsh 62cm, dhe 7 muajsh 72 cm ma merr mendja qe eshte sh normale te libri i djalit normale e ka shkruar dr(eshte shume bukur te shkruash te temat per femijet)ishalla rritje te mbare dhe shendet bebit ,djale apo vajze??
  Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e jesy
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Postime
  643
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga ela11 Lexo Postimin
  Sa duhet te jete gjatesia dhe pesha e bebes muaj per muaj,,une e kam lindur 53 cm tani eshte 4 muaj dhe eshte 65 cm,po hy ne internet dhe vetem per gjatesine 50 cm kam gjetur peshen dhe gjatesine
  urime per bebin edhe une femijet e mije 67cm, ikam pasur kur kan qene 4 muajsh .them se shum normale eshte ashtu sic thojne dhe mjeket ketu ku jam une
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga jesy : 12-10-2011 mė 15:28
  HESHTJA ESHTE FLORI

  FJALA ESHTE ARGJEND

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e ela11
  Anėtarėsuar
  11-06-2010
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  une e kam vajze,shume faleminderit

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,630
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  te rroje me jete te gjate vajza
  Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Sovrani
  Anėtarėsuar
  17-05-2008
  Vendndodhja
  V
  Postime
  196
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime
  femija ne moshen dy vjec arrin gjysmen e gjatesise qe do kene ne moshe adult

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  mua vajza me lindi 51.8 cm, dhe isthe 3.27 kg kur lindi, pas asaj smbaj mend cdo muaj sa ishte rritur ose sa peshonte deri sa shkoja te doktori dhe me thoshte sa ishte me krahsim me moshataret e saj, zakonisht dilte 90% me e gjate dhe 75% me e shendoshe lol
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *~Rexhina~* : 13-10-2011 mė 08:54
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 9. #9
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  113 falenderime nė 103 postime
  Unė zakonisht pėrdor kėtė http://www.babycenter.com/baby-child...ile-calculator pėr tė patur njė ide. Megjithse edhe pediatri eshte shume i rregullt ne matjen e ketyre statistikave dhe ne shpjegimin e permasave qe eshte djali ne momentin e vizites.

  Ne fund te dites duhet te kini parasysh se njerzit jane te ndryshem, ashtu dhe femijet lindin e zhvillohen ndryshe. Ndaj statistikat s'jane prere me gershere. Per aq kohe sa femija vazhdon zhvillohet dhe eshte i shendetshem (pra nuk ka ndonje semundje) atehere edhe sikur te hyje ne % me te vogel sipas statistikave perseri eshte ne rregull.

  ---
  Gjithashtu si faqe babycenter.com ne pergjithsi ndihmon shume si prinderit qe presin femije ashtu dhe ata qe kane femije te vegjel.

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Fiori pėr postimin:

  MijnWonder (21-01-2014)

 11. #10
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,630
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  kur kisha une vajzen e vogel u benja merak se nuk u shendoshte dhe te gjatesia sikur nuk u rriste ......une pyesja dr dhe ajo thoshte eshte shume normale dhe prinderit nuk jan shume te medhenj keshtu mos u bej merak se do rritet...
  Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

 12. #11
  Walk a little slower... Maska e ♥ Ela ♥
  Anėtarėsuar
  11-07-2009
  Postime
  374
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kam lexuar qe deri ne moshen 6 muajsh edhe mund te krahasohen femijet, te pakten ata qe kane lindur brenda peshes normale dhe 40 javesh. Pasi ata mbushin 6 muajsh, asnje femije nuk ka te njejtin zhvillim me nje tjeter, prandaj dhe nuk eshte normale te krahasohen pas 6 muajsh.

  Me cunin per gjatesi kemi qene gjithmon lart normave te grafit qe na tregon doktori (ska faj, ka mamin dhe babin te gjate lol), kjo gjithashtu, sipas doktorit, justifikon dhe peshen e djalit qe me ne fund tani u ul tek 85%...

 13. #12
  Medical Student Maska e Edmond.S
  Anėtarėsuar
  10-09-2008
  Vendndodhja
  nightingale's Dorf
  Mosha
  26
  Postime
  736
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  femija ne moshen dy vjec arrin gjysmen e gjatesise qe do kene ne moshe adult
  Nuk kisha then se eshte reale kjo.


 14. #13
  i/e regjistruar Maska e bebi im
  Anėtarėsuar
  03-07-2012
  Postime
  121
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  une mendoj qe femijet ti ruajme nga obeziteti...
  shoh prinder qe i japin femijeve te vegjel fare te hane me zor, i pelqejne ti shohin topce, po kur behen 3-4 vjec eshte problem se ata dine vetem te hane edhe nuk ia heq dot nga dora pastaj..
  hane edhe fshehurazi se nuk e kuptojne...

 15. #14
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga bebi im Lexo Postimin
  une mendoj qe femijet ti ruajme nga obeziteti...
  shoh prinder qe i japin femijeve te vegjel fare te hane me zor, i pelqejne ti shohin topce, po kur behen 3-4 vjec eshte problem se ata dine vetem te hane edhe nuk ia heq dot nga dora pastaj..
  hane edhe fshehurazi se nuk e kuptojne...
  Shume e vertet, edhe e fitojne peshen qe ndodhe edhe te rriten me te!Ta marrin si nje keshille shume te rendesishme,prinderit lakmitar kete

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •