Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 63 prej 63
  1. #61
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
    ...Cdo gje shkoni e provojeni aty ku prodhohet, pra ne origjine!
    dikur femije kam ngrene njehere buke dyzece me djathe nape te njome te bere ne shtepi ne nje fshat malor ne shqiperi. shijen e djathit nuk e mbaj me mend, por mund te them se ate ndjesi nuk e kam provuar me asnje lloj djathi me pas...
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  2. #62
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
    O Pink jo 50 po 500 lloje te maj men ai se nuk vyjn sen. Ma te mir se djathi i deles neper stane nuk ke me gjet kerkun hiqju mozzarellave lol
    ....kuptohet se ti e din me se miri.......kush perpos cobanit.....

    ....une poashtu djath me te mire se djath deleje direkt te fresket ne stane nuk kam ngran ne jeten time.....

    Djathi qe une kam ngran ish shume i "leht", pra, nuk e kish ate shijen tipike te rrende te deles, por ashtu nje nuance te bute deleje.....

    Stani i permendur ndodhet ne malin e thate (karshi sharrit ne pollog, ne bjeshken e gurgurnices), ndoshta mungesa e ujit i ben bimet me robuste dhe ndoshta ata ndikojn qe tamli, me kete djathi, te shijoje ndryshe se ai tipik i deles......sidoqofte, djath me te mire nuk kam ngran....absolut fantastik.....


    tung
    albanish by nature

  3. #63
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Pėr: Llojet e djathrave

    Ti bej nje refresh kesaj temes lol. Vazhdoj akoma me eksplorimin e djatherave. Dje per diner hengra 2 lloje. Njeri me pelqeu quhet: saint Andre . Loved it. Kurse tjetri Danish emrin nuk denjova t'ja lexoj. Si tip blue cheese apo Gorgonzola. Kot. Saint Andre Ishte yammi. Can't wait to go home and eat again. lol. Ua rekomandoj.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •