Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 63
 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  me pelqen bulgarian feta cheese
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 2. #42
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,707
  Faleminderit
  186
  237 falenderime nė 190 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Ok, meqe ra muhabeti, se kam dashur te hap dhe teme kastile, per llojshmerite e djathrave. Ke preferoni me shume? Me emra mbase

  PINK, per neser n'drek kena nje pjate te vetme, me djathin qe s'pashe ta kishin permend ktu fare, me BURRATA
  Pra:
  Burrata, domate te fresket dhe pak salmon. Vere kemi zgjedh nje te bardhe, te leht fare.

  Nese se ke provu, duhet ta provosh patjeter. Por edhe duhet te dish ku ta blesh, nuk mjafton ta ket emrin burrata....

  Nese keni koh neser, hajdeni se ju presim...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 3. #43
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,707
  Faleminderit
  186
  237 falenderime nė 190 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin  pak vere te bardhe me provolone

  Buonooo!!!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 4. #44
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Anėtarėsuar
  30-08-2005
  Mosha
  42
  Postime
  1,496
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  PINK, per neser n'drek kena nje pjate te vetme, me djathin qe s'pashe ta kishin permend ktu fare, me BURRATA
  Pra:
  Burrata, domate te fresket dhe pak salmon. Vere kemi zgjedh nje te bardhe, te leht fare.

  Nese se ke provu, duhet ta provosh patjeter. Por edhe duhet te dish ku ta blesh, nuk mjafton ta ket emrin burrata....

  Nese keni koh neser, hajdeni se ju presim...
  Ca po thua re! djath me salmon, se do me toksikohesh...lol

  Din ata ca eshte burrata o Skender!!! eshte shume Italiano ky lloj.
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 5. #45
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
  me pelqen bulgarian feta cheese
  djath i bardhe bullgar mi shoqe.

 6. #46
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,899
  Faleminderit
  324
  183 falenderime nė 101 postime
  Ne Franc thuhet qe ka 365 lloje djathi,aq sa dite ka viti.
  Me te preferuarat e mia jan...Boursin,Camembert fermier,Emmental,Vache qui rit,Raclette,Roquefort.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 7. #47
  -
  Anėtarėsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,095
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Domthėnė vetėm 320 lloje djathrash i ke mė tė preferuarit.
  -

 8. #48
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,899
  Faleminderit
  324
  183 falenderime nė 101 postime
  Jo 6 i preferoj te tjerat, edhe pa te mundem
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 9. #49
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  113 falenderime nė 103 postime
  Citim Postuar mė parė nga donna76 Lexo Postimin
  Ca po thua re! djath me salmon, se do me toksikohesh...lol

  Din ata ca eshte burrata o Skender!!! eshte shume Italiano ky lloj.
  E medet c'na bene fare, une thuaj ne U.S. gjendet dhe qumesh dallendyshe keta prape vazhdojne haha

  Burrata gjendet ne dyqane te vogla qe shesin bulmetra dhe djathin kryesisht ketu ku jetoj. Gjithashtu ja dhe nje dyqan ne internet ku zakonisht blejne disa qe njoh ketu --> Bli burrata
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  na hapet oreksin na hapet
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 11. #51
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga Fiori Lexo Postimin
  E medet c'na bene fare, une thuaj ne U.S. gjendet dhe qumesh dallendyshe keta prape vazhdojne haha

  Burrata gjendet ne dyqane te vogla qe shesin bulmetra dhe djathin kryesisht ketu ku jetoj. Gjithashtu ja dhe nje dyqan ne internet ku zakonisht blejne disa qe njoh ketu --> Bli burrata
  Fior qumshi e dallendysheve ka ardhe nga Europa.

 12. #52
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Ne Franc thuhet qe ka 365 lloje djathi,aq sa dite ka viti.
  Me te preferuarat e mia jan...Boursin,Camembert fermier,Emmental,Vache qui rit,Raclette,Roquefort.
  Emmentaler sikur ėshtė zvierian... Nejse Roquefort sado krenaria e Francės as mė pėlqen fare. Kurse Raclette ėshtė e shijshme kur e bėn ''raclette'', se kur e ha normalisht ta shpif, vje dhe erė, tė ngjit dhe durėt.

  Unė deeees pėr Delice de Bourgogne, Perigoyx, Brie de Meaux dhe Vignotte. Mė pėlqejnė shumė dhe Chevre D'Argental dhe Soignon. Kurse nga djathrat e fortė Comte.

  Nga zvicerianėt i preferuari im ėshtė Greyer dhe Le Marechal.

  E njeh ndokush Don Bernardon? I thonė edhe Manchego, sipas deles spanjolle. Queso Manchego ėshtė i ngjashėm me Fiore Sardon italian.

  Njė tjetėr djath qė ngordh ėshtė Queso de Muricia al vino.Ėshtė djath dhie spanjoll nga qumėsht jo i pasterizuar qė stazhonohet i zhytur nė verė tė kuq tė krahinės sė Muriciės.

  Ka edhe njė djath dhie tė butė hollandez nga firma Bettine, nė formė cilindri (njė tė ngjashėm edhe belg po nuk shijon si ky) me mjaltė. Yummi yummi ėshtė.

  Unė nuk mbaj djathra nė shpi. S'du ti shof me sy lol
  Elegance is an attitude.

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Di dhia c'eshte tagjia?

  Me permendni ca djathra qe as qenit nuk do ja jepja, ju madje i lavdroni!

  Gjithsesi nje keshille, mos u mundoni te blini djathrat e vendeve te tjera se do hani vetem pislliqe. Cdo gje shkoni e provojeni aty ku prodhohet, pra ne origjine!

  p.s franca vetem djath te bute ka, dmth gjalp!

 14. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
  me pelqen bulgarian feta cheese
  feta cheese eshte turk, grek, shqiptar, rumun
  eshte djathi me i shpifur
  danimarka mbahet per djathin me te mire
  pas vijne italianet dhe francezet

 15. #55
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,707
  Faleminderit
  186
  237 falenderime nė 190 postime
  Citim Postuar mė parė nga donna76 Lexo Postimin
  Ca po thua re! djath me salmon, se do me toksikohesh...lol

  Din ata ca eshte burrata o Skender!!! eshte shume Italiano ky lloj.
  Nooo, mos mt'thuj qe se ke provu burraten te shoqeruar me salmon!!! Salmonin ne e bejm ne furrr, ne kubeta t'vegjel (2cmx2cmx2cm) me huder te pa-coptuar, vaj ulliri dhe pak rosmarino, i ben shoqeri burrates qe esht nje mrekulli.
  Puna e toksikimit eshte genjeshter shqiptare, per mos me ngren dy gjera t'mira njeheresh...

  Megjithmen qe kto amerikant nga ushqimet s'jan kushedi se ēfare, po qe per armatime po......
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 16. #56
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  kam ngrene nje djath para 1 jave, dhe akoma kam ca, po emrin sja mbaj mend si e kishte. French i bardhe i bute brenda, dhe me ereza ne siperfaqe. Ka nje arome te jashtezakonshme dhe hahet, shoqerohet me shampanje. Shitej me copa, dhe very expensive.
  Vetem plloqja mund tja gjej emrin ketij djathit. Djath i shijshem me nje arome amazing. i loved it
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 17. #57
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  kam ngrene nje djath para 1 jave, dhe akoma kam ca, po emrin sja mbaj mend si e kishte. French i bardhe i bute brenda, dhe me ereza ne siperfaqe. Ka nje arome te jashtezakonshme dhe hahet, shoqerohet me shampanje. Shitej me copa, dhe very expensive.
  Vetem plloqja mund tja gjej emrin ketij djathit. Djath i shijshem me nje arome amazing. i loved it
  djath francez, i bardhe, i bute dhe me ere te jashtezakonshme eshte camembert psh. a thua per kete e ke fjalen?
  nuk e kujtoj sa kushton dhe me cfare shoqerohet, por eshte djathi francez me i famshem ne bote...
  mua nuk me ka pelqyer.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 18. #58
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  jo nuk eshte ai. E gjeta e gjeta.
  mua ky lloj me pelqeu shume !!


  ua rekomandoj, ka nje arome qe ctu them. Nuk ben ta hani me buke. lol
  Brin d'Amour quhet.

  per me shume:
  What you need to know...
  "Spot of love"... This aptly named and exceptional cheese carries with it the mildness of the Corsican climate where its origins lie, the flavours of the Corsican scrub and an authentic character. This is a farm cheese and a real marvel for the palate with its velvety, not to say voluptuous, consistency that just melts in the mouth according to its maturity. Brin d’ amour has a tang of its soil, which together with a subtle blend of spicy herbs sprinkled into its crust and the flavour of ewes’ milk, whispers a story of savoury tastes. Delicacy is writ large in this cheese...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 19. #59
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  7
  23 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
  me pelqen bulgarian feta cheese
  rexhi provo french feta ose djath dele nga turqia shum me i mire se bullgarian feta!

 20. #60
  Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
  Anėtarėsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  Nė luginėn e dashurisė.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime nė 44 postime
  E preferoja Ementaler derisa njoha Gouda. Tani jam me kėtė tė dytėn. (lol) ((:
  Love has no limits

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •