Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 63
 1. #21
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  djathin e bardhe nuk e ben askush si ballkani.


  noten 10 prej meje
  paj zot dhe ti me gjith berlinin tat, vetem wurstel dhe patate din me honger gjermont, dhe te fryjn briret me 3 litra birr, i futin dhe nga nje grappina taljone kur pijn birr, se ajo grappa tedesca fa schifo

 2. #22
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga brandon* Lexo Postimin
  paj zot dhe ti me gjith berlinin tat, vetem wurstel dhe patate din me honger gjermont, dhe te fryjn briret me 3 litra birr, i futin dhe nga nje grappina taljone kur pijn birr, se ajo grappa tedesca fa schifo
  schifo fa ajo mozzarella e tymosme.


  me gjej nji pecorino me te mire se ai greku dhe bullgari(te njome

 3. #23
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Si te gjithe ushqimeve , edhe djathit s'i bej naze.

  Sot, meqenese eshte fund 15 ditshi, jam icik hollshem e kam ne frigorifer, vetem: Farmer cheese, Chevrine ( fresh goat cheese me garlic & herbs), Feta cheese, Parmesan cheese , Tuscan goat cheese dhe Pepper jack cheese.
  Kur te marr rrogen do blej edhe Brie, si ma fav. cheese.

  Po gjiznat hyjne ketu?
  Where does a thought go when it's forgotten?

 4. #24
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  schifo fa ajo mozzarella e tymosme.


  me gjej nji pecorino me te mire se ai greku dhe bullgari(te njome
  e mir ja lem pinkut ta tymosi mozzarellen dhe ta lem arbiter, ca do thot! me kusht qe te mos jet pregnant lol...grat pregnant i kan shijet kot fare.

 5. #25
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Si te gjithe ushqimeve , edhe djathit s'i bej naze.

  Sot, meqenese eshte fund 15 ditshi, jam icik hollshem e kam ne frigorifer, vetem: Farmer cheese, Chevrine ( fresh goat cheese me garlic & herbs), Feta cheese, Parmesan cheese , Tuscan goat cheese dhe Pepper jack cheese.
  Kur te marr rrogen do blej edhe Brie, si ma fav. cheese.

  Po gjiznat hyjne ketu?
  brie eshte djath bebe?

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Hyjne, une vdes per gjize
  Si tha maloku pasi hengri omelsinen: Edhe gjize te jete nuk du mo me honger, lol
  Me pelqejne sipas radhes fresh mozarella, djathe i bardhe, pecorino romano, provolone, goat cheese. Nga djathi i bebes kam heq dore se e haja cdo ditene mengjes edhe e kam mbush kuoten.

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Brendon ska si gjathi i bardh ndash tymose ndash frej meth mozzarelles ti lol
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine Lexo Postimin
  Hyjne, une vdes per gjize
  Si tha maloku pasi hengri omelsinen: Edhe gjize te jete nuk du me honger, lol
  Me pelqejne sipas radhes fresh mozarella, djathe i bardhe, pecorino romano, provolone, goat cheese. Nga djathi i bebes kam heq dore se e haja cdo ditene mengjes edhe e kam mbush kuoten.
  Sa rre kjo

  Un thash ene xhiz me qon se skam ku e shtaj ma lol
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Paska qen malok tjeter

 10. #30
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  brie eshte djath bebe?
  Nje nga perberesit e "brijes" , mendoj qe eshte edhe "djathi bebe",me sa e shoh nga struktura, por ka edhe perberes te tjere , qe e bejne unik kete lloj djathi. Nuk di ta shpjegoj me detaje, se s'punoj ne industrine e prodhimit te djathit, por vetem marr pjese ne ngrenien e tij, drague.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 11. #31
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  Brendon ska si gjathi i bardh ndash tymose ndash frej meth mozzarelles ti lol
  jam dakord, gjathi i bardh ai qe bejn katunaret per merak ne shtepi, per konsum vetjak, jo ai qe shitet ne treg, ai ta shpif lol

 12. #32
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Nje nga perberesit e "brijes" , mendoj qe eshte edhe "djathi bebe",me sa e shoh nga struktura, por ka edhe perberes te tjere , qe e bejne unik kete lloj djathi. Nuk di ta shpjegoj me detaje, se s'punoj ne industrine e prodhimit te djathit, por vetem marr pjese ne ngrenien e tij, drague.
  kur ishim te vegjel kishte djath bebe 7,8 dhe 9 lek

  jemi shume te varfer ne prodhimet e djathit

 13. #33
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  O Pink, c'na kujton djathin tashi?

  Ate gorgonzolen se ha se nuk me pelqen. Djathi i dhise qe ke permendur eshte shume i shijshem, ne shqiperi e perdor pasi na e sjell nje e njohur jona qe e ben vete. Ketu ne itali marr feta greka, qe eshte e vetmja qe i ngjan djathit te bardhe tone.

  Per kackavall pastaj s'kam naze...

  La vita non si spiega, si VIVE!

 14. #34
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  kur ishim te vegjel kishte djath bebe 7,8 dhe 9 lek

  jemi shume te varfer ne prodhimet e djathit
  Drague, une 7 lekshin mbaj mend. Sa gjynah kemi qene...

  Une me llavin tim, ndonjehere hanim edhe kercej trendafilash, ke Lana....
  Where does a thought go when it's forgotten?

 15. #35
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
  O Pink, c'na kujton djathin tashi?

  Ate gorgonzolen se ha se nuk me pelqen. Djathi i dhise qe ke permendur eshte shume i shijshem, ne shqiperi e perdor pasi na e sjell nje e njohur jona qe e ben vete. Ketu ne itali marr feta greka, qe eshte e vetmja qe i ngjan djathit te bardhe tone.

  Per kackavall pastaj s'kam naze...
  E forta eshte se ketu prodhohet feta edhe na i shesin me shtrenjte
  edhe jashte greqise e shesin me lire
  si mos ket krize ky vend
  Ai djathi i dhise qe bie here bagti me domate te shijon jashte mase
  po puna eshte se me zor gjen djathe te tille se edhe fshataret jane bere te djallezuar na i bejne me hile

 16. #36
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga brandon* Lexo Postimin
  e mir ja lem pinkut ta tymosi mozzarellen dhe ta lem arbiter, ca do thot! me kusht qe te mos jet pregnant lol...grat pregnant i kan shijet kot fare.
  Me jep emrin, se ka aq shume sa hutohem atje. . Last week provova nje smoked po ishte I verdhe. Ne fillim kur e pashe shtremberova turickat lol, po e melt- a pak edhe ishte yammi.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 17. #37
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime
  buke misri, djath stracchino (eshte djath i bute ky), vaj ulliri dhe ca thela limoni. provojeni dhe mbase ju pelqen

 18. #38
  -
  Anėtarėsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,095
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Aq shumė e haj djathin, sa edhe djathin e ha me djathė.
  -

 19. #39
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  35
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  "cheese is fat man's cake"

  goat cheese my favorite edhe feta po nga inati i grekve e ble bullgar
  I LOVE GOD

  j&g

 20. #40
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Hej shoke, po ullinjte? Ca mendoni per ullinjte? . Une vdes. Atje te section I olives me gjeni.Lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •