Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 140
 1. #41
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Gogi Lexo Postimin
  G-2

  Kjo qeveri rriti rrogat per mesuesit ( e mbajti premtimin).

  Kjo qeveri po e merr udherrefyesin per vizat.

  Kjo qeveri nderhyri ne veri dhe e ndryshoj situaten e ndjer per sa kohe.

  - ndersa shiku do te jet pjese e suksesit se historise se Kosoves. Do te shenohet ne analet e historise si sherbimi inteligjent i pare ne kosove dhe i susksesshem.
  gogi kjo qeveri i genjeu mesuesit dhe nuk ua dha ate qe premtoi!

  kjo qeveri nuk do ta marr udhrrefyesin per vizat!

  euleksi dhe kfori e shpallen shikun organizate kriminale !

  kur euleksi e ben kete kjo dmth se edhe brukseli e washingtini e mbeshtesin euleksin dhe pajtohen me gjykimin e euleksit!

  shiku eshte nje organizate e trafiqeve e droges e zhvatjes se bugjetit te kosoves pergjegjse per vrasjen e oponentve politik-ushtarak etj!

  shikut kosova veq sherrin dhe faqen e zeze ia ka pa ka deshmi sa te duash!
  dhe sot deshmit po flasin vet!

  shiku eshte pjese e historise me te zeze te kosoves dhe si i till po gjykohet dhe si i till do te mbetet!

  te gjith njerzit e shikut ose po vriten ose po 'vetvriten' ose vjerren ose po burgosen ose po vjedhin dosjet ne polici ose jane bije te udebashve!

  keto jane faktet e me retoriken e qejfit ti futja kah te dush se gjuha eshte elastike !

  gjithe ai ingranazh udebashesh e bij udebashesh ne shik vertetohet se kjo ojqe kriminale dhe antishqiptare eshte e keqja me madhe e kosoves!

  'eh fatmir he car' bertiste banush berbatovci -bashkpuntori i fatmir limes e njeriu numer nje i millosheviqt ne kosove!
  Ndryshuar pr her t fundit nga G-2 : 29-09-2011 m 11:23

 2. #42
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Antiproanti Lexo Postimin
  Nese nuk i besohet as drejtesise gjermane, nese nuk ka mundesi as drejtesia gjermane ta zbuloje te verteten, e cila sipas teje edhe disave ketu eshte vrasje dhe jo vetvrasje, atehere kush eshte ajo instance kombetare apo nderkombetare qe do ti besonit ti dhe ata qe mendojne si ti ?
  A eshte me i besueshem pohimi dhe shpekulmi i dikujt ne forum qe ska fare informata per rastin apo i nje shteti me drejtesi dhe ligj shume te zhvilluar, si Gjermania?
  Fjala eshte, nese vertetohet perfundimisht se ishte vetvrasje, sepse hetimet ende nuk kane perfunduar!
  Nese ka metoda te vrasjes se njeriut permes varjes se dhunshme etj., e cila nuk mund te zbulohet si e tille as nga profesionistet me te specializuar te botes, atehere nuk mbetet gje tjeter vetem se te pranohet gjykimi. Ne te kunderten nuk do te funsiononte asnje sistem ligjor, nese secili mendim, pohim apo shpekulim do te kishte te njejten vlere si gjykimi profesional i organeve kompetente.

  Eshte dicka tjeter, nese dikush ka argumente dhe fakte te bazuara per ta kundershtuar nje gjykim apo vendim. Por, ne rastin konkret deri tani te vetmit qe kane argumente dhe fakte jane organet gjermane te drejtesise.

  Perndryshe, ne asnje menyre nuk dua askujt tia mohoje te drejten dhe vullnetin per te shfrytezuar rastin per propagande te rendomte politike. Tek e fundit edhe rasti ka lidhje me politike.

  Pershendetje

  drejtesia gjermane nuk e ka dhene verzionin e vet ne lidhje me vrasjen ose vetvrasjen e argatit te shikut dhe sherbetorit te fatmir limajt!

  te shohim cka do te thone autoritetet gjermane per kete rast!
  nese ata thone qe eshte vetrar athere marrin fund konspiracionet!

  dhe zoti e lasht shnosh pdk se u ka shku nje mashkull per lesh arabi!

 3. #43
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Zogaj nuk ndodhej n ndonj program mbrojtje dshmitarsh

  Nj dshmitar i rndsishm n procesin n rastin "Kleka" sht gjetur i vdekur n Gjermani. Agim Zogaj, i njohur si dshmitari X sht gjetur i vdekur n nj park n qytetin e Duisburgut.

  Zdhnsi i policis s qytetit t Dusiburgut, Ramon van der Maat, konfirmoi pr Deutsche Wellen se trupi pa jet i Zogajt sht gjetur n nj park dhe pas hetimeve t para nuk ka shenja q vdekja e tij t jet shkaktuar nga ndrhyrje nga jasht.
  "Policia e Dusiburgut sht vn ditn e mart n krkim t nj personi t shpallur si i zhdukur, pasi ka qen larguar nga shtpia me paralajmrimin se do t'i bj dika t keqe vetes, dhe nuk sht kthyer pr or t tra. Dhe krkimeve policia ka arritur t gjej trupin pa jet t burrit. Nga vzhgimet e bra sot, pas shqyrtimit t rrethanave t prgjithshme, nuk kemi pasur asnj lloj shenje se dikush tjetr mund t ket qen fajtor pr vdekjen e tij", sqaroi van der Maat.

  Sipas t dhnave t mediave vendore Agim Zogaj, emri i t cilit deri tani mbahej fsheht ka dashur t dshmoj ndr t tjera edhe kundr ish ministrit t Transportit dhe Telekomunikacionit, Fatmir Limaj. Ai ka qen pjes e nj programi t misionit evropian EULEX, pr mbrojtjen e dshmitarve dhe sht sjell nga Kosova n Gjermani. Nj gjykats i EULEX-it ka ngritur ndrkoh nj aktakuz kundr Limajt dhe nnt personave t tjer t dyshuar pr krime lufte. Procesi gjyqsor do t duhej t fillonte muajin e ardhshm.

  EULEX nuk bn komente pr rastin n fjal duke kujtuar se hetimet po zhvillohen nga autoritetet gjermane.

  Zyra Federale e kriminalistiks, BKA bri t ditur se Zogaj nuk ndodhej n ndonj program mbrojtje dshmitarsh t ksaj zyre.

  Kurse ministria e jashtme gjermane pranon se qeveria gjermane ndodhej n kontakt me dshmitarin q ndodhej nn mbrojtjen e EULEX-it dhe gjendej n Gjermani.

  bota sot

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  me duket se bota sot para ca kohe botoj disa deshmi te zogajt.

  ai tregonte se me cfar ishte marre gjat kohes qe kishte qene nen vartesine e limajt.
  kush mundet te na i sjelle ato deshmi se me duket jan ne forum po un sdi ti gjej.

  a jan larg klecka me llapushnikun?

  ku jan vra ma shum shqiptare.. a ne klecke a ne llapushnik?

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Antarsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  1
  10 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga G-2 Lexo Postimin
  drejtesia gjermane nuk e ka dhene verzionin e vet ne lidhje me vrasjen ose vetvrasjen e argatit te shikut dhe sherbetorit te fatmir limajt!

  te shohim cka do te thone autoritetet gjermane per kete rast!
  nese ata thone qe eshte vetrar athere marrin fund konspiracionet!

  dhe zoti e lasht shnosh pdk se u ka shku nje mashkull per lesh arabi!
  policia gjermane e ka sqaru rastin,X ka ik nga banesa e u shku u var ne X pemen,gjermanet e kan krye punen e vet kush don me ju besu ju beson kush nuk don e pret ekspertizen e serbise

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  kush na kallxon.. se cfar ka ndodh me te ndjerin..
  ky paska qen polic i limes ne drejtorin e policise se ushtrise qlirimtare te kosoves..

  aty ka ba detyre gardiani .. e ka zbatu urdhnat e generall celik limes..

  pastaj cka ka ndodh qe ky mbas lufte.. dul deshmitar per limen..

  ?

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Antarsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  1
  10 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga G-2 Lexo Postimin
  zonja drenica

  keta qe po vriten e varen jane te juajt keta kopila nuk i marrim na !
  keta tash po tregojn se cka keni bere ju !

  ne kopilat e till nuk i konsiderojme per njerz e le me shqiptar prandaj edhe te ne nuk ka skenare te tilla!

  tash keta te juajt po 'vetvriten' disa po i vrisni vet (xheladin batallin)
  feriz llovcen ,morinen hamzen ,aliun etj etj njehere i shfrytzonit tani ose i hedhni ne kurtha ose i vrisni pas shpine metoda te forta keni ju per te luftuar lloin e juaj!

  e tash ua pafshi hajrin edhe sherrin si do qe te jete keto jane prodhime alla shikut te pdykes!

  sikur te kisha komandant ndonje qoban ose sikur te isha puntor i shikut ka pas mundsi por kjo sipas fakteve qe po shohim ju veti po ia nglni dhe te juveve!

  po 'thone' se kriminal polizeit e allamanit po dyshonin ne ty edhe llapin !
  runu ju te shikut se sipas kadri veselit nja 200 udebash puntor te tij paskan qene !

  e ti si shikas po te mos ishe udebash nuk do ishe shikas kjo ishte rregulla e shikut sipas kadri veselit!

  zoti u lash shnosh more per keta mashkuj te pdk!
  dhe zoti u lasht shnosh per pdk ne te njejten kohe !
  keta qe po vriten jan mashtrues si ti te infiltruar ne UCK dhe ne te gjitha partit politike.

  policia gjermane nuk dyshon ne askend ata i njohin keta mashtrues dhe e kan vertetu se X-2 eshte vetvarur.

  kadri veseli kurre nuk ka thene se 200 udbash kan punu per SHIKun,ai ka then se i kemi trajtu 200 agjnet te udbes prej te cileve kemi marre infrmacione te cmuara.

  kosova pdk e te gjitha partit politike jan shume me mire pa keta rrencat e llojit te X i ftoi edhe X tjer qe te veproin si rrahman morina e ky X.

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  ja cpo thot bot soti e komentuesit nga populli.

  le te jen ketu si arkiv..
  -

  Zyrtarisht: Dshmitari “X” Agim Zogaj u vetvra


  (I plotsuar) - Autoritetet gjermane kan konfirmuar se Agim Zogaj ka br vetvrasje. Kjo sht br e ditur pas autopsis q i sht br viktims. Mirpo, zyrtart e POlicis s DIsburgut nuk kan dhn informata nse Agim Zogaj ka qen i siguruar nga policia atje, pasi ka ai ka qen dshmitar i mbrojtur, i njohur si dshmitari “X” n rastin “Kleka”, ndrsa aktakuza e EULEX-it ndaj 10 personave, prfshir edhe deputetin Fatmir Limaj sht ngritur kryesisht mbi dshmin e tij. Babai i Agim Zogajt ka rrfyer pr RTV21 se nuk ka pasur asnj informacion pr vendodhjen e t birit t tij dhe pr ’arsye po mbahet atje.
  Autoritetet policore n rajonin e Disburgut t Gjermanis, ku u gjet i vdekur Agim Zogaj i njohur si dshmitari “X” konfirmuan pr RTV 21 se pas autopsis u vrtetua se viktima ka br vetvrasje.
  “Policia e Disburgut t martn mbrma ka gjetur nj njeri t vdekur dhe sipas hetimeve t para q ka br policia n vendngjarje, ka konstutuar se bhet fjal pr vetvrasje. Kt edhe sot hert n mngjes e ka vrtetuar autopsia se viktima n fjal ka br vetvrasje”, Ramon Van De Maat, zdhns i Policis s Disburgut n Gjermani.
  Mirpo, autoritetet policore t Gjermanis nuk dhan informacione nse Agim Zogaj ka qen nn masa t siguris, pasi ka qen dshmitar i mbrojtur.
  ” Sa i prket tems s EULEX-it Policia e Disburgut nuk mund t jap informata”, tha Ramon Van De Maat, zdhns i Policis s Disburgut n Gjermani.
  EULEX-i gjat dits nuk dha detaje pr masat e siguris pr dshmitarin X.
  “Rrethanat e vdekjes s tij jan duke u hetuar nga autoritetet gjermane. Si jeni n dijeni gjithashtu, individi ishte dshmitar n nj rast n Kosov. Duke pasur parasysh kto dy fakte, n kt faz nuk mund t bjm komente t mtejshme “, thuhet n komunikatn e lshuar nga EULEX-i.
  Familja Zogaj po pret pr ngushllime familjar dhe miq t saj, pas vdekjes s Agim Zogajt, trupi i t cilit u gjet n nj park n qytetin Duisburg t Gjermanis.
  Babai i Agimit, Idriz Zogaj rrfen pr RTV 21 se nuk ka pasur kurrfar informatash se ku gjendet djali i tij. Ai thot se beson n autoritetet gjermane.
  “Un nuk e kam dit as ku sht as ku ka qen, as ka i ka ndodh. Un nuk flas pa e dit ose pa e pa as pa e pas informatn e sakt. Informata e sakt na vjen prej atje ku ka ndodh edhe ku kan marr shnime inspektort a kush kan qen ata. Ata e dijn vendin se un n Kosov e ai atje ku ka qen nuk e di. Un i besoi organeve t Gjermanis n dokument. Un nuk i di arsyet, e ata e kan marr, ata e dijn. EULEX-i e ka marr e kan qu pr Prishtin, ku e kan ku e kan qu un nuk kasp pas lidhje”, tha Idriz Zogaj, babai i Agim Zogajt.
  Njohs t s Drejts Penale pohojn se vdekja e dshmitarit “X” nuk do ta pengoj procesin gjyqsor kundr Fatmir Limajt dhe nnt bashklufttarve t tij, t akuzuar pr krime lufte n Klek.
  Sipas ktyre njohsve, dshmia e Agim Zogajt konsiderohet valide. Dshmitari “X” sht kryesori n “rastin Kleka”, ndrsa aktakuza e EULEX-it sht ndrtuar mbi dshmin e tij. At e kishte EULEX-i n mbrojtje prej kur u ishte dorzuar autoriteteve dy vjet m par, kur kishte filluar t dshmonte pr krime q pretendonte t’i ket kryer Fatmir Limaj dhe nnt bashklufttart e tij.
  Agim Zogaj ka ln dshmi t shkruara dhe t filmuara, t cilat pritet t prdoren n rastin Kleka q pritet t nis nga fundi i tetorit.

  Kshtu foli Agim Zogaj – dshmitari X (Video)

  Kto n vazhdim jan sekuenca fjalsh q ka transmetuar mbrm Klan Kosova t dshmis s Agim Zogajt (Dshmitari X), dhn pr EULEX-in.
  Raportohet se dshmia zgjat rreth 7 or, dhe sht pikrisht kjo q ka br q misioni evropian i sundimit t ligjit t ngris aktakuz ndaj deputetit t PDK-s, Fatmir Limaj dhe 9 ish-lufttarve t UK-s.
  Klan Kosova ka lshuar vetm pjes t shkputura t dshmis pr shkak t konfidencialitetit t saj.
  Zogaj n t 50-at, u gjet i vdekur n nj park n Duisburg. Policia gjermane tha se dyshon q e ka varur veten.  Gjendet i vdekur dshmitari “X”

  Misioni i EULEX-it ka konfirmuar vdekjen dshmitarit “X” n rastin Kleka. Sipas ktij misioni, dshmitari n fjal sht gjetur i vdekur n nj park n Gjermani dhe autoritetet ktij vendi jan duke kryer hetimet e nevojshme pr t prcaktuar rrethanat e vdekjes s tij.

  Lajmin pr vdekjen e dshmitarit “X” e ka konfirmuar edhe zdhnsi i EULEX-it, Blerim Krasniqi, i cili nuk ka dhn shum detaje lidhur me rastin, derisa t kryhen hetimet.

  “EULEX mund t konfirmoj se Agim Zogaj, i njohur si dshmitari “X” n rastin Kleka, sht gjetur i vdekur n nj park n Gjermani. Autoritetet gjermane po kryejn hetimet e nevojshme pr t prcaktuar rrethanat e vdekjes s tij”, ka thn ai.

  Kurse zyrtart nga Policia e Kosovs nuk kan njohuri lidhur me vdekjen e personit n fjal. Sipas zdhnsit t policis, Arber Beka informatat pr rastit q ndodhin jasht shtetit t Kosovs fillimisht njoftohet Ministria e Punve t Jashtme dhe mandej ajo e Brendshme dhe pas tyre autoritetet policore.

  Ndryshe gjat dits mediat kan raportuar se dshmitari “X” ka br vetvrasje n mbrmjes e s marts n Gjermani. Personi n fjal ishte dshmitari kryesor n Rastin Kleka, ku deputeti Fatmir Limaj, s bashku me tet bashklufttar t tij, akuzohen pr krime lufte.

  Dihet se deputeti Fatmir Limaj ishte shpallur i pafajshm nga Gjykata e Hags, pr krimet e supozuara me t cilat e ngarkon edhe tash prokuroria e EULEX-it.


  Shprndaje


  Komente (160) Kthehu | 28.09.2011


  po bre mas ja ki pas mait ti evidencen sa shiptar i ka vra ik mer morran mer se mas tishkan fatmiri me shok te uqk ishe hala tu ik her meni mir her ne tjetren po tuju falemenderu ktyne fatmirav sod po jep ktu komente te pa matuno hei mos kuni me zjar se ju djeg

  mergimi 29.09


  kot e kajn eulex e shum te tjer me njollos luften e paq te uqk e me njollos fatmir limen ata qe po mundohen me njollos ket luft te uqk -es e fatmir limen jan pjell serbe .lufta e uqk ka qen nje nder luftrat me te paster ne ne bot e keshtu qe keta qe jan tuj ba keto probaganda let shkojn let jetojn ne serbi e mos jetojn kosov . ky deshmitari X ky eka mbyt veten se e ka dit e eka kuptuhar se deshmija e ti esht me plot shpifje e per ket ka ber vet vrasje

  coni .com 29.09


  Nje korigjim i vogel ,komenti im ,pjesa e eprme nuk ka te bej me arber-prishtinaline po me te ashtuquajturin Afrimi,kerkoj ndjese prej arber-prishtinalise

  Lisi dhe Era 29.09


  @arber-prishtinalise,mekat se e mban nje emer kaq te respektuem,si duket edhe ti spaske ndoj nivel me te larte te shkollimit se sa ai per te cilin po kritikon.Redaksise nje lutje shte turp qe ne faqen e komenteve te botoni aso lloj komentesh qe ne 80% te rasteve nuk i perngjajne shqipes se shkruar se sa per te folun nuk po bezdisem se gjuha prej tuli eshte -thone te vjetrit,me te vertet turp.

  Lisi dhe Era 29.09


  ach kti far malisheves te vogel me pseudonim po ju tham edhe niher mos luni me zjarm se dixhi ju vetjam mergim kleqka ish ushtar i uqk

  mergimi 29.09


  fatmiri me shoket e ti mercinar qe vran shqiptar ne emer te uqk .kjo u dit mire i kishin pas marre armet me luftu kunder shqiptarve me trima qe kishte kosova me komandantin tahire zemaj me shok qe u vran tinzisht po nga keta te ashtuquajtur komandant te uqk.

  flamuri 29.09


  ka zahira etheko nperendim skamah shpihun ajo rrnoft ideja ezahir pajazitit qinakalan amanetqikutxhaj shka shpihuna shqipfols duhet mej zhduk nga faqja etheut

  llapijani 29.09


  PO SHUM TE MENCUR PO DILNI TASH BRE BURRAME SHKRU MUNDET SECILIPOR REALITETIN SE TREGON ASKUSH PO DIHET SE NJERIU MASI TE VDESE JA CMOJN PUNT ETIJ POR QE SHKRUANI JU LUTEM MOS SHKRUNI PA LIDHJE SE KY THAQI E LIMA E TE GJITH QE LUFTUAN KAN LUFTUAR PER LIRI TE SOTSHME QE E GZOJM.

  RESEL 29.09


  kon e qon zoti pesh per me fol per vand te vetin kjaja e gjan tan ata qa jon kunraj kosove kan me lujt e e ba vet vrasje se gjaku ideshmorve i vret e imallkon lavdi uqk rrnoft shqiptarija e madhe dhe te jemi sa me te bashkuar se dikush o ka mundoht tja hup vlern lufts te lavdishme zoti e bekoft kosovn mallkim tradhtarve e shpijunave

  arber-prishtinali 29.09


  Ju faleminderit te gjithve per perkrahje morale ,Krejt qka kom shkru jan faktet e verteta se vet kam qen prezent pjesmares i luftes por jo ne krahun e ketyre pdk,[tupani rreh per kon ka vesh thot fjala popullore]A per ty meti po shifet qe je me te meta nuk meriton mo me qajt drasa me ty ,Sipas shkrimit tand te kisha pyt sa klas fillore ki te kryme,Hajt me bacin kulloti lopte.

  Afrimi 29.09


  Pr kt ka prgjegjsi shteti gjerman,duhet t i japi llogari familjes s paku,se shteti na mungon nuk ka kujt ti jep llogari ne Kosov,Por tani qe gjithqka eshte mbrapsht,te miren nuk e dojm te keqen e ledhatojm,dhunuesi fol per moralin,hajni behet minister lypsi profesor univerziteti rrenci fetar ,i paftyri nderton pallate,krimineli vozit xhip etj.etj ja keshtu i kemi punet .Qka mendoni per te Madhin AT gjergj fishta kur ka than e ta din bota e mbar se Gjergj Fishta me nuk eshte Shqiptar,kt nuk e ka thanen pr dshiren e tij,por nga shpirti e zemra e plasur,q nuk ka par asgj mir ne shqiptari sikur qetash e 13 vite qe vetem zi zi e zi,asgj te bardh,se me u vra njeriu qe dshmon te verteten,nuk sht gj tjeter veq tradhti deri ne fyt,edhe kjo tradhti ndrkombtare se kt e ka sigurue nderkombtaret,po si duket aq lart ka shkue mafia e tradhtis anti shqiptare sa qe edhe ne CIA i ka rrasen hundet,se ky deshmitar nuk vrite leht pos kur te don cia ta vret at qe dshiron...Zoti

  Malisheva e Vogel 29.09


  Po shihet si mbas komenteve se shum pak adhurus te shkive kan vdek, ju qe folni kunder UK\\\'s rrini ton diten tu hanger e tu pi mallra te serbis i shalla qato ju mbesin ne fyt dhe pastrohet pak raca shqiptare

  beni 29.09


  Po qka nese Eulexi ka gisht ktu?? Nuk jan engjuj kta te avropes more ju t mjere disa komentues.Kta e kan detyru, kta ekan largu kta ekan likudue... ashiqaree po shihet prej Jupiteritt....

  Preshevari 29.09


  II. E vran Bardhyl Ajetin, gazetar i Bota sot. Ato duar kriminale vran edhe shum e shum tjer. A po i shihni popull udhheqsit e Kosovs, t cilt uln n fron, si pashallart e kuq, dhe nuk iu ban syni vrrrr. Ata nuk mrziten pr m se 1500 trupa t bijve dhe bijave tona q serbia i mban ende peng, dhe nuk ua kthen eshtrat prindrve dhe familjarve t tyre. Ata nuk mrzitn q m se 80 prqind e popullit shqiptar jeton n asistenc sociale. Ata nuk mrziten fare pr rinin e Kosovs e cila del rrugve t bots nga varfria. Prveq krimeve q i kan br n Kosov tani u hap edhe nj krim jasht Kosove, me alibi t reja - vetvrasje. Lshohet nj mori njerzish komentues t t gjitha llojeve, duke e prkrahur t keqn, ligsin, perversitet pa fije vetprmbajtje, pa fije logjike e kulture. Cila sht ajo edukat joshqiptare t pshtyni n trupin ende pa hyr n dhe? Ju, pa dyshim, keni kryer ndonj kurs mbrmje n shkollat e sponsoruara nga qeveria dhe qeveritart kriminel

  avdyl g. 29.09


  disa spo dijn se qka asht e verteta dhe shka asht atdhe dashuria apo lirija te gjith deshmitaret qe jan kunder uqk-se dhe te gjith ata qe ende edhe sot jan bashkpuntor te serbis duhet pushkatuar.une mendoj qe serbija ende ka shum simpatizanta te vet ne kosov por do tju vjen dita te gjithve.me nji fjal si ky deshmitari _X-apo siq po e quajn zogejani dhe si aj tjetri me emrin KABASHI DHE SHUM TE TJER DUHET EKZEKUTUAR.menji fjal qlirimi i atdheut asht shum i shtrejt ne i kemi shum deshmor qe jan rae per ket liri.vdekje per deshmitaret dhe bashkpuntoret e shkaut.EULEXI_lete merret me serbet ne veri ejo bashkpunim te ngusht me serbet e beogradit duke e shkatrruar vlerat e UQK-se

  luftetari 29.09


  kurgje spo merret vesh as kush ke shpiun as kush ke per popull ne fund te fundit krejt po get qe paskan ken shpiuna he mozomakeq zoti hajr e baft nuk u met as me komentu se me fol drejt po munohen me na hanger permes komenteve tani trima na po far trimash allahile dojna me pjek njani tjetrin kqyrne ket shaban arushen edhe njifar mbretnesha e dardanis 24 or pa nderpre rrijn n paltalk tuj kqyr mos po i kcejn najkujna a mos po ju kcen najkush spo din njeri shka thot valla bila

  mustafa 29.09


  drenicaku....per bes more drenicak je ka rren sa je i rend...se bash gja nuk keni lan pa br...veq me shkije kurr pune nuk keni pase...keni ndejt diten e keni vjedhur naten...rroft NATO se sa per hajna te drenices kurr shkijet nga KOSOVA NUK ISHIN LARGUAR...

  QEMAJLI 29.09


  VRASJA E AGIM ZOGAJT ESHTE MJAFT ENIGMATIKE,DHE DIKUSH DUHET T PERGJIGJET,SI MUNDET TE VRITET DSHMITARI I MBROJTUR KUR AI VEQ KISHTE DHN DSHMIN E TIJ.NJI DREQ I MADH PO SILLET N KOSOV. 12 VJET PAS LUFTES,ENDE VRASJE PR SHKAK T LUFTES ! NGUSHLLIME FAMILJES ZOGAJ DHE I NDJERI PUSHOFT N PAQ.

  IKRASNIQI 29.09


  Nji vetvrasje?apo vrasje misterijoze?apo ...........edhe ksaj radhe vriten deshmitaret te cilet mbyllen gojen nga frika per vetveten dhe familjet e tyre-se sot te thuhet e verteta ne shtetin e Kosoves -JE I DENUAR ME VDEKJE.SE NE jetojm ne nji shtet ku dor kan kriminelet e jo drejtsija

  Zoja_Frankfurt 29.09


  Pak m t rinj keni qen, por nuk keni harruar me siguri. E vran Enver Malokun, pr t flakur QIK-un, E vran Ahmet Krasniqin, Ministrin e Par t Ushtris s Kosovs; e plagosen, ata n realitet deshtn ta vrajn Sabri Hamitin, ai edhe sot ulet me dorasit e vet; e vran Xhemajl Mustafn, kshilltarin e Dr. Ibrahim Rugova; e vran Shaban Manaj, se ishte LDK; e vran Idriz Rracin, se ishte LDK; e vran Komandant Drinin, se i njihte 7 gjuh; e vran Uk Bytyqin, se ishte LDK; e vran Ismail Hajdaraj, ish komandant i UK-s dhe deputet i Kuvendit; e vran Tahir Zemn - Komandant i UK-s, kuadri m i shkolluar n Kosov; vran Enver Makollin - ushtar i UK-s; bn disa atentate kundr Dr. Ibrahim Rugova, Presidentit t Par t Kosovs;Dajakun, truproje e Presidentit Rugova; plagosen Gani Gecin, komandant UK; plagosen Adem Salihaj, LDK . Hijenat e zeza, kriminelt e paslufts vran edhe prtej 1300 shqiptar tjer an e mban Kosovs, vetm pr t gjunjzuar popullin,

  avdyl g. 29.09


  Ne viset e Shqiptarise skish gje perveq miresis skamja dhe varferija e te tjera te kqija,kurr ne Shqiptarinuk ishin,mbase edhe emer nuk kishin,nuk kish as kurva as kurvar e mos te flasim per tradhtar,e as te lig e as kusar,gjithkush vet punonte e askush nuk pritonte,secili fort mire shkonte haje pinte e jetonte,keto me djers i fitonte,me shume nuk kerkonte.Por tani qe gjithqka eshte mbrapsht,te miren nuk e dojm te keqen e ledhatojm,dhunuesi fol per moralin,hajni behet minister lypsi profesor univerziteti rrenci fetar ,i paftyri nderton pallate,krimineli vozit xhip etj.etj ja keshtu i kemi punet .Qka mendoni per te Madhin AT gjergj fishta kur ka than e ta din bota e mbar se Gjergj Fishta me nuk eshte Shqiptar

  lavdimi 29.09


  ..Afrim...Te lumte Pushka se te gjitha jane te verteta qe i ke pershkru ketu..bile ky jakup stalini edhe pasaportat i ka pase te Malisheves dhe e paten Shpalle si shtete te pavarun vetem Malisheven..Kuku per Popullin e Shkrete me keta pisa hashima jakupa fatmira azema e dreqen te mallkuar qofshin per jete...

  binak z.... 29.09


  Ken se vran lufta e vran paqja kane then te moqmit. Keshtu ka ndodhur edhe kesaj radhe.Ata qe luftuan pa hile dhe per atdhe u vran ne luft,kurse ata qe shpetuan i vrau paqja.Disa pse ishin orjentuar politikisht ne krahun e kundert,disa pse ishin expert te vertet e disa pse deshen ta thon te verteten. Se kishgte trima te till qfare ne dime te ju shtrojm keng ende pa u varrosur vertet kishte por te tilleve nuk ju dihet varri. Kush i doli shkaut para dhe luftoj e shuajti edhe familjen per kete Kosove nuk jane te paket por shumica e hajnave dhe rrencave edhe sot e quajn veten qlirimtar.Qlirimtar qfare? kunder kujt? Kete e dim te gjith, Komandanta te gjith kishn qen! Gjenerala pa nje dit shkolletj. Po a ju vjen marre more ketyre rrencave me pozitat qe kane . Ku e kemi Integjencen o Kosove! Me Abin zhurmagjin e Isa e Fatmir Rrecat nuk ecet para,as me te pa diturit por me diploma falco si Hashimat,Jakupat e ramusht nuk mund te flasesh per ardhmeri ne BE. Pra o popull keqyre kend po VOTON!

  Ndriqim 29.09


  Tradhtarin e pret mallkimi,ky deshmitar ka qen viktim e sherbimeve secrete te cilin e kan bind me deshmu per ata qi as jeten se kan kersyje per to e per fmit e ti e tan kosoves.aj njeri qi i nencmon clirimtaret e mallkon zoti ka then filozofi ushtarak kinez konfuchi.

  i madhi dervish shaqa 29.09


  @Destan Begu, e kuptoj o mik gjendjen tuaj dhe e di mire shume se se paku perkrahje morale duhet te keni nga ne. Shaban Arusha e ka tapruar pak, se i ka plase zemra, por @Shaban Arusha edhe une po te kritikoj pak, ti qellimin se ke pase te keq ama fjala ka dale pak keq, se e din ndonjehere kur gjendesh ne nje situate si shqiptaret ne veri te Mitrovices edhe miremengjes me te thane, te duket se po ta shane ndokush. Ti perkrahim keta vellezer ne veri se paku moralisht, se fizikisht ve me e leshue Austrine krejt e me e psh...n\\\'to e ma ardh, por prapeseprape po me duket se institucionet vendore e nderkombetare nuk do te na kishin lene, dhe nuk e di sa eshte mire populli me nderrmarre ndonje veprim. Nuk e kane pasur te shkretit fajin qe nuk armatosen, sepse po bijne ne konflikt me Policine e Kosoves dhe Ligjin, prandaj s\\\'kane faj. Shkijet kollaj, po bajne fare po bajne edhe hajt ne Serbi ku bile po i shperblejne, e shqiptari i ngrate kah ma ia mbajte? Pershendetje pra Destan dhe Shaban.

  Fati (Vjene) 29.09


  une jam e habitne per tej mase nuke po di kushe eshte fajtore veqe ishalla bahet mire se spo dihet ka sa po shkon pasuli

  Sania nga Gjermania 29.09


  Une e di nje te vertete...kjo UQKA e hashimit fatmirit jakupit xhavitit,dhe disa te tjerve i ken pas mbrojte Popullin forte mire..I keni pa skenat ne TV...1 milion Popull shqiptare te shperngulun te arratisur nga friga e shkaut,,,edhe burrat pleqe qajshin si Fmija nga friga e shkaut..e tashe rrahin gjoksin keta pisa se e paskan mbrojte Popullin..More zhugana disa si ky .Meti.I shkreti,mshile llullen mose shite murriza ketu se Populli e di mire kushe e ka shpetu nga shfarosja fizike,e ata jane Amerika Gjermania,qe edhe sot po na ruajne si pulat ne Koqake,se sa per kete \\"uqken\\" tonde na kishin bo Suxhuke shkiet..OK

  Arian.H 29.09


  Shpellart jan t pabes kjo gj sht vrtetuar gjat gjith historis.

  Atdheu 29.09


  Une besoj qe e ken vra,sepse ky fatmiri dhe hashimi perkrahen forte edhe nga UDB.ja e shkive.

  Zmija i brojes 29.09


  SHQIPTAR TE NDERUAR .ketu ku shkruhen komentet ka edhe SERB SHQIP FOLESS , pra mos ja vuni veshin mos eh merni aferzemres MAJENI PATRIOTIZMIN DHE NE GJENEM TE GJITH ATAA QE SHAIJN SHQIPTARET, JU LUMT ATYRE QE KAN VRA SHKIJE ,OFICER DHE , USHTAR. DHE ,SHPIJUNAAAAA....

  luij pz 29.09


  U vra edhe ni ushtar i UCK,,,e vran vetem e vetem si e tregoj te verteten, e vran si shume deshmitaret tjere te UCK, po kjo esht shume thjesht tash e din edhe bota. Ne ket menyr kan dasht te vrasin edhe kryeterin tone legjendar Ibrahim Rugoven! lavdi i qofte.

  Arta 29.09


  DRENICAKU ti qe po i drejtohesh Afrimit une ja dhash nji pergjegjje po nuk bon gjerat me i pergjithsu se edh ti qe po shkrun jan qashtu edhe ma teper po edhe Afrimi qe po shkruen jan gjera qe kan ndodhur qe une e shkrujta nji shembull po nese ka rrejt Bota Sot pasna rrejt edhe une pra te mirremi vesh se gjat qetyre debateve shum gjera skjarohen po e kom fjalen pa ofendime se si ti drenicak si afrimi e une nji jem nji qellim e kem po kur ndodhin gjera shum te tmerrshme jan shum te randa nga shkau po kur ti bon nji i qmendur i joti se ne baz te psikologjis njeri ndron me aftsit e tij kur e ka automatin ndryshe rezonon e kur e esht dur that dhe ktu ne dor te kut ka ra AUTOMATIKU dhe jo stabil ne RREXONIM (ose ma mir ti qujm te deqkujlibruar) ose gjys te rregullt dhe nga ta qe se pritet ne momente e raste te caktura,me psikologji trimat gjat liris jan ma frigacag gjat lufte dhe frigacaket gjat liris jan ma trima gjat lufte ,ne literatur ashtu shkrun ,me pershendetje ty drenic dhe ty Afrim

  msusi nga gjilani 29.09


  O AFRIM po te pergjigjem une ne vend te ati qe ju kishe drejtu se e lexova pergjegjejen tonde dhe shum bukur ja kishe numru bra te qoft se te gjitha qashtu jan po thojn qe kan bo faqe te zez se une s,kom qillu ne kosov dhe bol marak me ka mbet qe s,kom marr pjes ne luft po kom ndihmu luften me vendlindja thrret ,po kur po i lexoj qeto qe ti ja ke numru qeti \\" trimi\\" po me hiqet maraku qe s,kom marr pjes se e kisha marr naj plum ne lul te ballit se kta te gjithENVERISTA e marksista a te kujtohet KUR ERDH HOLLBRUKU NE DEQAN dhe ju tha AMERIKA PO BOMBARDON PER JU E JU KUPA ME SORTEN E TIJ PERSHENDETSHIN ME GRUSHT ???e mos ti numroj maskarallaqe te tjera se boll JA KISHE NUMRU MIR se kta te rrojes se Enverit jan gjys te qmendur !!!

  msusi i gjilanit 29.09


  o sa te kundermojne fatmirat, hashimat, rexhepat, kaqepat, shikistat kurre ne kosove gjerat skane per te ecur mire, keta ishin dhe jane vrases perhere!

  anti P.D.K 29.09


  KADAL BEG SE KA KJAMET KY FAR -X- PASKA MENDU SE ME XXXX MUNDET ME RUEJT VETEN KA MENDU SE JA HUP UCK MERITAT E LUFETN SE KA LUFTU PER POPULL E PER LIRI TE KOSOVES UCK ZOTI E BEKOFET UCK ZOTI E BEKOFET KOSOVEN E ZOTI JA SHPERBLEF GJDO NJE TRADHTARI SIQ JA KA SHPERBLY XXXXXX I XIT ME BAH VET VRASJE RRNOFET UCK E RRNOFET KOMANDANT QELIKU ME SHOKE

  TOM DUHANI 29.09


  per destan begu une nuke kam dhen shifra i nderuar por kam then vitet e 80 dhe pase lufte ne kosove shume shqiptari ka genyer edhe kunder popullit vete vetem per te mare letrat gjermane por ja si i kane mare edhe po i gzojn po ju vjen puna dhe po ju del rena i spjau shohin hajrin. dhe kure mos jau pafshin kushe i kane mare kete menyre

  eleganti montreal 29.09


  QAUSHIT TU PASKA DHIMBT SHKOVSH EDHE TI ME TA E ISHALL SJAV NIJM ZANIN KURR JUVE SHPIUNAVE JU MARROFT ZOTI AS NE DHE SVJEN KUSH ME JU SHTI JUVE SHOIUNAVE:

  ANTI LDK PER JET 29.09


  si po doket kta qe kan kry krime kan bo shum pare. poplli i ka fajet qe i ndihmon kta.me vra shkije nuk na thimen. po kan vra ene shqiptar te pa pik faj. ja kqyrni kta avokatat si ngasin mas Fatmir Limes, si zagaret mbas leprit. pare te mdhaja jan ne pytje ktu. kta kan mundsi me ble edhe euleksin. ni hajn te sigurimit prej shqipnie a prej Kosove me pague 5 mi euro kam met percjell e met gjet e met vra.

  Gostivar Gostivari 29.09


  te lumt o fatmir ti je zemra e kombit

  remi 29.09


  Shum euforik jeni bre ne komente.Mos u ngutni jeta vazhdon.tja lem drejtesis ta zbardh rastin sepse gjermania nuk esht kosove me e mshtjell punen si menoim na.Habitem gjith kea komente me dezinformata pritni he burra mos u zini mes vete.kemi disa njeres qe manipulohen aq leht qe vaj halli.per at jemi ku jemi se me qen njerez te vendosur ndrishe do i kishim punt.

  arber 29.09


  Se pata mendimin me komentue se i lexova shumicen nga komentet vertet ka si ja vlejn tash vetem Shaban Arusha um shtini me komentue edhe shum um pelqej se vertet ka tregue tverteten dhe paska mbet qaj shabani si ka qen se e njof shum mir dhe koleg kemi qen dhe shok jemi herdo kur te takohemi oo Shaban Arusha rrnofsh o burr se xhith je kan i drejt e trim e paske mbet po qaj se qashtu asht siq ke than ti sesen ma mir dhe kollaj se me fol drejt nuk ka,ndersa kta tjert poja fusin nkodrum koder pse burra edhe do gra po ja fusni kot pa enjoft dhe pa edit njerin mos folni me hi nxhynah se aji tash ka vdek une per veti se kam njoft por i besoj Shabanit shum se qashtu paska qen aji njeri /Agim Zogaj / i ngrati ka luftue me shlirue kosoven e shkau ska mujt me e vra qe tash shiptari e vrajti po marre asht ju thoni qa te doni se xhuha nga tuli asht ama marre se nese ka vdek Agimi familja e tinaj ende jeton kaq pata vetem edhe ni pershendetje shoqnore z,SHABAN ARUSHES rrnofsh o burr tpershendes

  SHPENDI 29.09


  Afrim ti koke kopil 100%. Po UCKS JA MARRIN LAKMI krejt bota kan respekt per te, edhe WASHINGTONI se le ma evropa qe ne histori te njrezimit ne skemi pas ksi ushtrie. AE DIN TI MORE NDYRSIRE E SHKAUT. TI KE PAS QEF ME VDEK TE GJITH ATA DJEM,VAJZA QE E RROKEN ARMEN PER KOSOVE. ATHERE MYTE VETEN SE PLOT KOSOVA ASHT UCK. TURP TE KESH TA SHAJ NJE USHTRI QE NEN EMRIN E SAJ KA ME MIJA DESHMOR. UNE SHOH QE SIKUR TI KA PAK NE KOSOVE. TI NUK JETON NE KSOVE HIQ PO NASHTA JE TE DAJT REFUGJAT. TI KOKE TUJ COFE SHKELMAT E MRAM TE PASKAN MET.

  Meti 29.09


  Pershendetje edhe per ju mik i nderur FATI Vjene.Po e shof se mjegulla e Bunes,po perhapet gjithandej ne trojet Shqiptare,tani eshte leshuar edhe ne perendim.Nuk po e shofim ma njeri tjetrin,nuk po e dallojme dot vllaun e shkaun.Sa i perket Shaban Arushes,une kame shpreh deshire me ja \\"qpu\\" ate lekur arushe me pushke gjuetije,sepse me erdhe rende qe ju kish ba zemra male qe i kane sulmuar shkijet bashkqytetaret e mi.Mik i nderuar,kur ne jemi duke bere roje per qdo nate,preje se eshte trazuar situata ne veri,po te vika shume rende me te thone vllau \\"MIRE PO JAU BAJNE\\".Sa i perket temes, e permenda mjegullen,sepse vrasja apo vetvrasja e deshmitarit X,e ka mjegulluar rastin deri ne maksimum, dhe i ka hape te gjitha dilemat qe i keni permende ju ne komentit tuaj.Qfardo vendimi te bjene gjykata,rasti mbetet ne supozime.Portali lajmashqip.com e ka publikuar edhe fotografine e deshmitarit,premton se do ta publikoj edhe inqizimin e deshmise, dhene para prokurorit te Hages.KLM miq te nderuar.

  Destan Begu 29.09


  Pershendetje edhe per ju mik i nderur FATI Vjene.Po e shof se mjegulla e Bunes,po perhapet gjithandej ne trojet Shqiptare,tani eshte leshuar edhe ne perendim.Nuk po e shofim ma njeri tjetrin,nuk po e dallojme dot vllaun e shkaun.Sa i perket Shaban Arushes,une kame shpreh deshire me ja \\"qpu\\" ate lekur arushe me pushke gjuetije,sepse me erdhe rende qe ju kish ba zemra male qe i kane sulmuar shkijet bashkqytetaret e mi.Mik i nderuar,kur ne jemi duke bere roje per qdo nate,preje se eshte trazuar situata ne veri,po te vika shume rende me te thone vllau \\"MIRE PO JAU BAJNE\\".Sa i perket temes, e permenda mjegullen,sepse vrasja apo vetvrasja e deshmitarit X,e ka mjegulluar rastin deri ne maksimum, dhe i ka hape te gjitha dilemat qe i keni permende ju ne komentit tuaj.Qfardo vendimi te bjene gjykata,rasti mbetet ne supozime.Portali lajmashqip.com e ka publikuar edhe fotografine e deshmitarit,premton se do ta publikoj edhe inqizimin e deshmise, dhene para prokurorit te Hages.KLM miq te nderuar.

  Destan Begu 29.09


  Komentimet kercnimet kundertheniet fyerjet ..... Ardhmeri e shqiptarve se jo mahi ishalla bahet mir pas nja 100 vitev ne kosov

  intelegjenca zvicerr 29.09


  AU TE LUMT QAUSH KOSOVA SE PIKA E BURRIT JE EDHE ATA QE NUK TA PRANOJN VEQ TRADHTAR JAN OSE NUK DIJN ;MERRNE KET TE FUNDIT ne uqk hini nano,thaqi ,lima,xhavitoviqi,natovski por te perbashkt nuk kan kurgju me AGIM RAMADANIN,,AGIM QELEN me vargje te FISHTES,,SALIH QEKUN kta jan UQK-JA E KOSOVES si kta kan vdek gati krejt veq njo e kena gjall aj asht GANI GECI

  zhitia llap 29.09


  IT WASN't ME

  F.LIMAJ 29.09


  Mos u gezoni me fatkeqesin e tjetrit!Te jem ma vigjilent dhe realitetin ta shofim ne sy.Besoj qe asgja nuk ka per te mbetur per at \\"dynja\\"prandaj shpresoj qe koha dhe historia do ti deshmon te gjitha prandaj mos nxitoni qe te akuzoni.Ju pershendes juve lexues te nderuar,zoti i bekoft shqiptart zoti e bekoft kosoven

  kujtimi 29.09


  deshmitarit AGIM ZOGAJT eshte ni luftetar i drejt por ma merr menja si ekan vra shpijunat e limes edhe ne gjermani se eka dit lima qa egjan por bile mos meja than drejt per drejt ne goj perqata ekan hjek se edin limaj qaka ba para lufte ne luft edhe mas lufte.

  xeli 29.09


  O nuk ju ka faje euleksi o talibane 100 fytyrash po fajet i kane qeveritaret kriminel,hajna,vrase te qindra shqiptareve te kosoves vetem se ishin perkrahse te simbolit te pavarsise te Ibrahim Rugoves.

  everteta 28.0
  ---


  gjyqi i hags ia refuzoj krkesn Shfqet KABASHIT pr me lirue nga burgu, nga friga se mos po bon VETVRASJE

  muha 28.09


  TRIMAT QI LUFTUN BALLPERBALL ME SHKA KAN VDEK, ATA QI E DESHTEN KOMBIN SHQIPTAR. AHMET KRASNIQIN AGIM RAMADANIN PO EDHE SHUM LUFTAR I VRAN

  llapjani 28.09


  Pra saper mendim timin .Sikur mos ti kishin vra shpiunat para lufte dhe pas lufte kurr kosova nuk ish shlirue Sepse shum shpiuna ka pas ne kosov :Pra kesj rdhe Drenica e luajti nji rol shumte madh duke i bytur shpiunat dhe duke i dhen grusht serbis Pra respekt per drenic edhe pse nukjam drenicak

  naski 28.09


  Pershendetje Destan Begu, si po kalon o burre, a po sheh gjindja qysh po ia nxjerrin vellau vellaut syte ne vend se me qene te bashkuar si 7 thuprat e Skenderbeut. Ju Destan Begu me Shaban Arushen gjithashtu Meti me Afrimin, valla bre burra e di qe e doni shqiptarin dhe prej zemres plasur ju rreshqasin ngajhere fjalet, po me shkoi mendja (edhe pse jemi shume larg, po prej deshires se madhe edhe mendja po lujke) valla me ju thirre e ma e pi kaj kafe e kjo sojnikja jeme na kishte qite fli e nji byrjan e ja kishim krise muhabetit e ishim kenaq, e kisha pre ni dash e e kishim ky, ne fund ni bostan te madh brenda kuq e zi, na kish rrjedh langu gishtave hajt he burre. Po hajt qe Kosova po kallet e zemra po na vlon!!! Po nuk na lane keta shkije rahat e Zoti jau hupt faren! Por bashkimi ban fuqine. Vellezer jemi edhe te mbetemi te tille. Befshi naten e mire se ika.

  Fati (Vjene) 28.09


  Meti u kone populli nje her se ju ka besu por ju e tradhtut 98-99 sot mos gaboni me ju drejtu popullit se ju shkyjne si qent e qartun.UCK kan qen qata ushtar qe kan luftu e vdek per Kosove qe ti e drenicaku i keni tradhtu.A qka i perket krcnimev kam pas pun me qasi persona gjate lufte veti si kan kalu,Percilli vetem komentet e popullit e sheh sa perkrahje kini.Tash.Populli kur qohet nje here ka me ju mshu juve e masandej srbit perqato ma pak krcnime me bacen se dajaku i ka dy ane.

  Afrimi 28.09


  ju lutem komentues ne keto momente asnje shqiptar nuk duhet te flas kundur fatmire limajt sepse ai po akuzohet per diqka qka eshte i pafajshem sepse ai ne luft doli per qlirimin e kosoves dhe ne duhet te jemi perkrahes te gjithe atyre qe luftuan per qliirmin e kombit ton.NDERSA kur nje dit do te akuzohet per vjedhjen qe ja beri popullit tone per mos zhvillimin ekonomis te kosoves eeeeeeeeee ateher ne duhet te jemi te gjithe kundur tij dhe te gjithe atyre qe elan popullin ton ne varferi te skajshme .

  kristina 28.09


  Fati (vjen) edeh une jam i atij mendimit tan,se ai asht shtrydh mir niher ,edhe tash sban me kallxue ,por sa me dit e din krejt,edhe eulexi ta pin gjakin e tani te ter si hashaf,e ne perendim me dash tpolicia e gjajn meniehr se do qosh ka kamera ,qdo telefon mun mu pergjue ,keshtu qe me dasht edin se kush ne qoft se u vra,ne perendim ka edhe ilaqe qe ja hupin edhe emnin e mbiemnin edhe ai vet s edin qe kush asht edhe ka asht tani,bile prej zavalit te ilaqeve edhe ftyra i prishet qe se njeh asnji i veti,bile edhe ai veten jo.e keshtu qe Fati (vjen ) mir e ki.

  osi. 28.09


  Qenkan nxe gjakrat si po shihet , s\\\'po di jem aq te pakuptueshem , apo bhemi se s\\\'kuptojm ?! Disa komentues i ngatrrojn gjrat , apo ndegjojn deklaratae e Fatimr Limes ,e atyre qe akuzohn pr krime t bra . Nuk besoj qe ka shqiptar qe deshmon pr lutetart nse kan vra serb , por nse kan vra shqiptar gjithsesi duht deshmu , dhe denu ata qe kan b krime . Apo paskan mendu lufetart kur kan rrok armn n duar ,duhet vra kush ju del prpara . Kjart po shihen shum prej Atyre qe kinse kan luftu ku jan tash ,e shitn Kosovn u pasuruan , dhe nuk don me ju thn syri i zi . Sa shqiptar u vran para , gjat lufts dhe pas , kush i vrau Ata , apo duhet hesht ? Shtei nuk bhet me kriminel me hajna , do keqebers duhet lajmru ,denu ,nse duam shetet .

  Sefaja 28.09


  Zoti lasht shnosh shkjet

  Drenicaku Polac 28.09


  Afrim ruju se naj kush, se UCK asht kan krejt kosova.

  Meti 28.09


  Ju pershendes. Do ta jap nje mendim edhepse nuk e kam njofte kete Agimin. Ne RTK pat thene gruaja e tij qe e kane marre EULEX-i edhe ajo nuk e ditke se ku eshte. Ajo nuk besonte aspak se Agimi te kete deshmuar me vetedeshire. Shperndaheshin thash e themet se ia kane premtuar nje qendrim ne boten e jashtme, e jo e kane mbajte premtimin, jo se kane mbajte premtimin. Kjo parahistoria qe e kam degjuar vet. Tash ka 5 mundesi: 1. E ka vra Hashim Thai pasi e shtrydhi si limonin per eliminimin politike te Fatmir Limajt, per ti humbur gjurmet. 2. E ka vra EULEXI, sepse e ka manipuluar si deshmitar dhe keshtu i humb gjurmet. 3. E ka vra Fatmir Limaj si deshmitar kunder tij. 4. Eshte vetvrare sepse jeta e tij do te ishte e vetmuar dhe me zemer te dridhur dhe 5. NUK ESHTE VRARE HI. Kjo e fundit me duket me e logjikshme. Pse? Nuk jepen te dhena ku, kush, si. Besoj qe marreveshje ka pasur me Eulexin per nderrimin e identitetit. Nese \\"vdes\\" se ndjekin. Pa e pare kufomen nuk besoj se eshte i vdekur.

  Fati (Vjene) 28.09


  Drenicak trimi po trim i madhe tekoke lume drenica ce te ka .Po kallxome morre trim mbi trima Pse iket para popullit kur shkau hyri ne Malishev ne korik 98 pse spo tregon si ju zun populli tuj vjell neper banesa e shpija te malisheves.Pse morre trim e kthyt popullin e Dragobilit prej mali duke ju thane Kthenu se juve nuk ju bajne kurxha se neve po na kerkojne mercinart srb e masandej populli u pushkatu para syve te juaj Ju i kqyrshi prej mali ,Pse more trim e shitshit ushqimin [perimet ]qe Ana Drinit e bike falas me ja nda popullit e ju ju shitshit popullit nga 1,5 marka per kg,Pse morre trim mbi trima nuk shkove me mbrojt Adem Jasharin me familje qe e keni pas komandat suprem,Pse morre trim mbi trima e trdhtut Rahovecin me rrethin,[Po thojshit Darsmja pa quran nuk bahet]Pse morre trim mbi trima nuk e qlirut asnje fshat por e ndat Kosoven ne dy pjes.Muk kon me pas vetem pak ndergjegjje kishe kerku falje prej populli po ato nuk ki perqato edhe e perdor fjalorin e ndyte,SH,SH,rrugaq

  Afrimi 28.09


  Per Eleganti Montreal- Ae dine ti sa je larg prej shifres se deshmitarve qe kane dhene deshmi per Hagen,UNMIK-un,EULEX-in? .Sa eshte Montreali larg prej Kosove.Jo 80, por 4.000 deshmi te deponuara o dashamire, 4.000.Ne Kosove, gjate gjithe pasluftes,duke i llogaritur te githa vrasjet dhe vetvrasjet, mesatarja eshte 90 persona, gjithsejt afer 1000 vrasje.

  Destan Begu 28.09


  Shaban arusha mos tu ka perzi dushanova me nashecin e prizrenit,se agimi ka jetu ne nashec.Ndersa eulexi e ka strehu ne duisburg afer 80 km ku une jetoj.E kane gjetur te varur,qka do te thote se nuk ka fakte per vrasje.

  prizrenasi bonn gjermani 28.09


  Oj Arush, ne e kemi ditur se kush ka mar pjes n luft kundr shkaut, ne e dim se kush asht flijuar pr lirin e Kosovs, ne e dim se si u dogjen shumica e fshatrave t Kosovs, Por ne nuk e pasmi dit se kush i vrau shqiptart m t zot dhe atdhedashs. Ne nuk e paskemi ditur se kend e pakemi pasur armik t mbrendshum. Gjykata e Hags e edhe tash s fundi edhe gjykatat e Kosovs po shpalosin t vrtatat e shumta se ju t Drenics dhe t Dukagjinit pasni qen edhe kundshtar t shqiptarve. Ja, e ndgjuat personi ma i votuar n Kosov, Fatmir Lima asht burgosur pr shkak se ka vra edhe shqiptar e edhe serb. Tash e vran edhe dshmitarin kryesor. Un jam i bindur se fjala e Fadil Hoxhes nuk do t vdesin kurr e qajo bira e minit ka me u zvoglu m pak se 300 grosh.

  Kosovari nga Zvicra 28.09


  Po mire bre Shaban Arusha, tu paska ber qefi prej zemres se plast.Qka po thua ti me ba, a te dalim edhe na pak Shqiptare m\\\'atan lumit Iber, ti leshojme shkijet sallamadi, e te mos e permendim ma veriun e Kosoves,se beli jemi ba boze.A e dine qe lagjja e boshnjake ka qene e banuar kryesisht me Shqiptare,dhe pak Boshnjak e Serb? A e dine qe USAIDI i merre per te punuar puntoret nga, kryesishte nga vendbanimet me popullesi te perzier? A e dine qe ne lagjen e Boshnjakve, e gjithe veprimtarija ekonomike e Shqiptarve jane nja dhjet,pesembdhjet shitore, kurse pjesa tjeter e popullates Shqiptare kane nevoje per pune si peshku per uje?Shaban Arusha,i ngiti t\\\'untit kurre sja ka besu.Deri sa ju fleni te qete, ne per qdo nate bejme roje o dai.Shkijet kete pune e dine ma mire se ju anej lumit, per ate arsye as qe guxojne me ndermmarre diqka naten, por ata i zgjedhin,edhe kohen edhe vendin ku me ja msy.E ti zotni Shaban Arusha,pse spo thu prej zemres se plast,jau q...sha nonen shkavellave t\\\'flliqet?

  Destan Begu 28.09


  AGIM ZOGAJ ESHT I DIVJAKES KUMUNA E LIPJANIT

  ARUSHA 28.09


  oh AFRIM une jam kan i uck edhe uck nuk ka ban vepra si thu ti na jem dal per ta rujt pragun e shtepis e nuk kem pat vesh dimi e as fistana po jem kan te rreshtuar ne brigadat e ushtris shlirtare te qoft marre more bir shkin afrim qe shenon keshty se ti e ki gjakun e shkav ti nuk je shqiptar ti je nje stervin qe taka ndegju krejt bota eren e terbun ore shka me shajt nuk pote shaj po kish pat deshir me dit nga vjen edhe kush je ose shenoma numri e telit e ta boj veni te oficiret e vran me merit jon vra e kan marr denimin e meritun sa e sa nana kan qajt per bite e vet saesa motar per vllazni sa e sa femija esht dje e maskru prej atyne 2 oficirve qe takan shkerdhy manin ty mor afrim uck nuk esht e pa ligjshme esht ushtrie kosoves edhe dite jet me ty jemi fatmir limaj

  drenicaku 28.09


  une edi ne vitet e 80 shume shqiptare qelbsira kan fole edhe kunder kosoves per vetem te marin letrat gjermane kurse ne kohen e luftes kan fole edhe kunder ushtarve te liris dhe uck-s. ndoshta edhe ky ka qen njeri nder ta. dhe si ka mete tjeter tashe vetem te bej vetvrasje.e shume shqiptari ka mare veten qafe duke menduare se akuzat dhe genjeshtrat nuke dalin kure. por ja si ju vjen fundi ketyre qelbesirav dhe atyre qe flasin kunder vendit dhe popullit vete,ka shume kesi qelbesira ne gjermani

  eleganti montreal 28.09


  Jemi nje popull i vogel dhe i shperndar me dhun,ta duajm dhe ta respektojm njeri tjetrin,dhe te jemi te bashkuar keshtu do te jemi edhe me te fort,E ta ndertojm Kosoven ton te dashur.ZOTI E BEKOFT KOSOVEN DHE TE GJITH SHQIPETARET.

  faruk 28.09


  DESTAN BEGU pershnetje ate qe e kame thane se mir jau kan ber shkiet prap po ta tham se mir dhe shum mir jau kan ba qe i kan rreh si lopt.Nuk po e tham qe po me vjen mir dhe po gezohem por po e tham prej zemres se plast.Po ti more Destan Begu a e din se nuk i shkohet Ujkit ne Goj.Tu e dit se shkit jan te gjith te armatosun kta taksiratgji shkojn e punojn ne at pjes ku komandohet nga shkiet pa asnji brisk ne gjep po aka ma poshtersi. ma mir me i pas vra apo te ishin vra ne dy luftim e jo te rrihen si gjaja.Prap Destan po te them se fort mir jau kan ba...

  SHABAN ARUSHA 28.09


  vjollca,ai nuk ka deshmu kunder kosoves,e as kunder shqiptarve,ai ka deshmu kunder shqipfolsave te uritur,te cilet vran e pren per hater te karriges,ai nuk deshmoi per vrasjen e stojanoviqave,por keta te arrestuarit ju kan rrejt kinse kat jan tradhtar pom akuzojn per militanta te arkanit,a deshmija esht per vrasje tjera z,vjollca,APO GATUNI APO BLENI,

  QAUSHI 28.09


  nuk ka ber vetvrasje por e kan vra paret qe i kan vjedh tegjith ata qe jan vetthirr oficer te uqkes jan vrases te popullit te pa fajshem,keta jan klyshet e Enver Hogjes e te Rankoviqit.Keta shum shqiptar kan vra,e kan vra koken e shqiptarve te kosoves,skan lan shqiptar te arsimuar, tegjith i kan vra.

  fatmiri 28.09


  thash,po thom,kom than e gjithmon dot thom se mos me than um jet marak qe skam tha,besa ekam per detyr me than,se pa than nuk din kush se qka hamamin po mendon,kshtu qe deshta prap me than siq kam than,keta njerz GJITHA PUSHTETET IKA MARR ME VRASJE,DHE Keta njerz DOT BiEN PREJ PUSHTETIT ME VRASJE,!!!per mitrovicen jam kan shum i bindur se aty dot kemi humbje ne njerz deri te shlirohet,ashtu edhe nese luftojm drejtsin do kemi humbe,KOSOVA ENDE NUK ESHT E LIR,LIRIN NA E SOLLEN POR NUK DITEM TA MBROJM,li qoft dheu i leht,

  qaushi 28.09


  I Madhi Ismail Qemali ka thone Qe shqiptari nuk ka zakon te tradhetoj Shqiptarin ! Po Jane edhe do klysha e shpijuna Te serbis Qe e tradhetojn Shoket e vet Te luftes Pa pare , vetem per me ja siguru vendin ne perendim . Po Ismail Qemali siq Po shoh ketu nuk e ka pas drejt , se ketu sipas komentueseve ka shumica Qe tradhetojn Shqiptarin. Per keqardheje!

  Arben O. 28.09


  shum keq por nj dit te gjitha do dalin n shesh po kt ????????????????? jan flligjtanat ma te mdhenj q ka kosova fal zotit se kan me e gjet nj nga nj vec durim se u vjen fundij

  fukaraja 28.09


  O mos folni kurr si tju merr mendeja ,se kjo dukuri me fol si tju merr mendeja eshte gabim.meret vesh se si ka vdek aj ish luftetar i Kosoves.leni keto budallakina ,Ti shpiun,Aj shpiun,ata shpiuna ,sot duhet menduar se po na shkon vriu i Republikes se Kosoves aty eshte 30 perqind e teritorit plus Gjganti i Arit TREPCA nese e dini ku eshte!!!!!!!!

  faruk 28.09


  Per te vetvrarin si thuhet Agim zogaj ende i pavertetuar nga policia gjermane eshte nje tjeter humbje per drejtesin dhe nje argument tjeter per kundershtart tane.Si mund te quhet nje njeri shpijun qe deri dje ka qene bashkluftetar i Fatmir limajt dhe nese me vone ka menduar te flase per dika qe ai ka menduar se nuk eshte ne rregull.Nese japin njerezit mendime te lira nuk mund ti ngrehim aktakuzen menjihere per tradhtare kjo logjike komuniste nje here e mire ka mbaruar.Tash ne kete kohe dinamike eshte e pamundun qe popullit tia mshelesh syte dhe tia mshelesh vesht.Gjithashtu fyrjet e pergjithsuara ne baza krahinore edhe njehere tregon prapambeturine dhe feudalizmin e mehershem shqiptar.Dhashte zoti qe popullit te kosoves i krijohen kushte me te mira ne menyre mos te marre rrugen e mergimit

  hasani 28.09


  Shaban Arusha- a je ti me magare, a qaj qe po thu \\"mire jau kane ba shkijet Shqiptarve te Qeshme Lluga ne veri te Mitrovices,nuk po muje e di.Po te besoj se dine shume per Deshmitarin X. A e ke lexu bre burre deshmin e keti deshmitari ne rastin \\"Kleqka\\".Nder shkijet qe i ka vra ky\\"trim\\", ne deshmine e tij ka thone edhe per dy oficer serbe te zanun rob,dhe kane qene ne burgun e Kleqkes, se me uredherin e Fatmir Limajt i ka likuidu me dore te vete.Qka paskan pase dallim kete dy oficer serbe qe deshmitari X i permende me emer e mbiemer, e i paska lkuidu, nga shkijet tjere, qe po thua ti se ka vra shume shkije?Aq fort ju paskan dhimte a.Mos kane ardhe me na ndihmu, me ike,e me na shpetu prej shkijeve?Nuk do te komentoj se a ka bere vetevrasje, a e ka vrare dikush,por po e them nje rregulle te pergjitheshme:\\"Shpiuni kurr nuk vdes me koke ne jastek.Ai gjethqyshe eshte i vrare, ose nga shfrytezuesi, ose nga ata qe i ka spiunu.Edhe me hy ne bire te minit,do ta vrase ndergjegja\\".

  Destan Begu 28.09


  kushtrim e paske ndyt emrin nese e ki keshtu por spo besoj se eki keshtu se ju me nofka jeni te lindur ti met vertet qenke nji pjell shum e poshter nji analfabet shum i madh si deshte me hy ne luft ne vitet 93,94 po ti more pjell e poshter jam i bindur se as kur ka qen luifta ske luftu se leje atehere ti more igjor te paskan qorru syt apo je ilindur tradhtar po cili msus te ka msu he marri i qoft po ti nuk din as qa asht pacifizni bre idijot po del ket i fyn figurat ma eminente qa ka poplli shqiptar metvertet ti koke i qorodirur turp ty familjes tande dhe rrethi qe te ka uqyar.

  ilmi 28.09


  DHEU I QOFTE I LEHTE keti trrimi e luftatari te UQK. Mazamakeq po populle apo fare e flliqete jemi. Mendoni pak PERSE per QKA e shtyri te deshmoje ky luftetar i lirise kunder Fatmirit dhe grupit te Limajt.MILIONERA.

  QUNI-Ushtare i Farkut. 28.09


  valla kur po nij qesi kom bash keq po vjne se pa kan kaq trima ishit dasht me kan en mitrovic po shukatnu bile mos flliqni me goj

  lulja 28.09


  me ty jam llapijan se krejt kta qka jane pushtet jane kriminel hajna shpiuna katastrof per kosoven kush e ka n,dor trima kan qen agim ramadani sali qeku tahir zema se kta sot qka pi thojne vetit komandantat kta kan myt ma shum shqiptar trima kta nuk kan myt shp0iuna se kta vet jan shpiuna kta i kan myt mas shpine agima e salia si tahir zemen sidomos kta pdk krejt jan kriminel

  kosovari 28.09


  Pershendetje,un jetoj larg Kosoves dhe me mer malli shum per Atdhheun tim Kosoven,!Por kur i lexoj keto komente me vjen te vejlli,Pse,sepse e shoh qe fatkeqsisht dhe eshte sa befasuse te shoh se sa te perqar jemi nder veti,po si mund te flisni per njje shqiptar te vdekur si ju mer mendja juve,!!! ju te gjith qenkeni sa te menqur qe menjeher e dini shkakun e vdekjes se ti,VETDIHSONU nje her,Po mus u shtini kaq trima duke i sha te vdekurit,qka Farku ose UCK ne te gjith shqiptaret kemi qen ne luft me armikun,Ka deshmor qe kan luftu dhe jen ra deshmor qe nuk i kan taku as UCK e as FARKUT ,Por kan dhan jeten per atdhe,.

  faruk 28.09


  Suzana dhi ti lum zezusi apo kurkushi une Shaban Arusha qka di ne gjum ju nuk dini kur jeni te zgjum.Shaban Arusha e ka njoft Agim Zogajn qysh ne kohen e luftes dhe pas luftes.Ky ka qen nji luftar dhe nji trim shum i rrall ne trojet tona ket ethem me plot te drejt.Ky ka luftu dhe ka vra shki e besa edhe shpiuna po ne fund e ka dhi bigen.Vetem nja e din Shaban se ky Agimi nuk ka vra disa njerz te cilet i ka pas ne list per likuidim,e shumica e tyre kan qen antar te LDK.Agim zogaj e ka pas nofken MURRIZI.Pas lufte ne Agim Zogajn jan ber disa tentim vrasje.Numer nj ne Kuks te shypnis, ne Komoran te Drenices, ne Carralev,ne Lipjan,ne shpin e vet ne Dushanov te Prizrenit,e pse dhe kush ka tentu me likuidu nashta edi nashta sedi po besoj se e di.Ti Suzan Pejanka mener me than edhe ti Zezus apo jezus mener me than mja rrofshi topat magarit tem..

  SHABAN ARUSHA 28.09


  Skemi qka te keomentoj ma shume te njetin sistem sikure qe kane veprue serbet ne rastin gervalla dikure .turp

  dina 28.09


  E di qfar trima jeni e keni tregu 98-99 si e mbrojtet popullin Po more trim i kaqakve te pulave ku ke kur u Masakrun u vrane e u dhunun Prindit Nanat Femijte e Motrat tane ,Mos kujto Populli ju nje shum mire ,Nuk ashte qudi qe qeverin e formut me Armiqt e popullit me shkije ,Asnje parti shqiptare nuk asht me ju ne qeveri perveq atyre antipopullore, A qka i perket me prit shfrytesoje qetash se mo ju pdk[uck]mo nuk ju bjen zoti me pas pushtet Mos je njani prej atyre qe para popullit e krenojke kam vendos me vdek per Kosove e kur kersiti e drove uniformen e i veshe kulet e grave.Hajt me bacen po ta jape nje keshille shko kulloti lopte se nuk ka kurxha prej teje,Keq per ata prind qe te kan.

  Afrimi 28.09


  E KA LYP DHE E KA XHET ISHALLA EDHE SHPIUNAT TJER MBAS TI DE TE HAN DHE TASH SHKAVELLI:

  BALLISTI I DRENICES: 28.09


  Oh keta pisa e kan vra shokt e fatmirit ku nuk po jav q,,, nana eh pi faron zoti keta m,,,, nuk muj me keptu qe ende ka njerz qe besojn ne keta kriminal

  Nehat 28.09


  Afrim edi edi si je farkist se juve ju dhem. se juve deka prej zoti sju vjen. Veq edhe naj dite se pshtim nuk kini. E ty more Afrim qyre qka po te thot ni ish ushtar i UCK veq ne bir te minit ne hefshi ju shpijunat se vend nuk kini. Vetem sa ti merr policija e kosoves edhe do sene ne dore juve kan me ardh meju marr neper shpija. Jo te gjith farkun mos e shkruj Zot se aty ka pas trim mbi trima veq naj nja si ti, qesi si ju djeg per shpijuna se i kan pas koleg.

  Meti 28.09


  nuk e di a osht edhe ndonje shaban arusha me nofk tjeter vetem qeky shaban arusha qe pe tregon veten si patriot hini ne facebbok krejt shkit i ka adres edhe ata shki te pejes se shaban arusha i pejes osht

  susana 28.09


  Qeky ..ZEUSI I PELLAZGEVE...po ta shurdhojka majen e Ka.....po pise qenka..sigurishte edhe ky eshte noj dreqe selak si ky hashimi dhe fatmiri...Ju ken ofru ditat juve te pydyky.se...bre majken ju Q....shkjau..

  El Komandante 28.09


  As nje gjyse shkavi se kane vra hashimi xhaviti dhe fatmiri..keshtu jane deklaru vete para medijave te Kosoves dhe te Botes keta flliqana te uqk.es..kurse Shqiptare edhe ne keto dita po vrasin..Qka i thuhet ketyne shkretinave primitive,perveq Tradhtare...Asker te shkive jane keta

  komandant Zmija 28.09


  o krejt kta shpijuna si jon qu knraj kosovs e shiptarhe kan me ba vet vrasje se jon qu pesh e ju bjen nerman as nat dynja skan van se mu qu e me dhan deshmi shka osht e sosht veq shejtani e shtin

  arber-prishtinali 28.09


  qitne kariken te dera ju Farkistat se vin me ju pa se ju jeni krejt qesi pakurizor he bite e shkines

  besi 28.09


  pse more komentues te nderuar po ndaheni kaq shum ne mes veti per nje njeri te cilin shumica nuk e kini njohur mos u beni nervoz me sha e ofendue ai njeri ka vdek heret a von do dali ne shesh ju lutem mos u shani ne mes veti se fundi i fundit te gjith kemi kontribuar nga pak pa marr parasysh kush me uqk e kush me farkun ju lutem.

  miki 28.09


  Meti a dush mu njoft .Po te dregoj jam njani prej FARK.s Qen bir qeni

  Afrimi 28.09


  Si ndodh t prononcohem ne n kt mas, pa qen fare t informuar pr kt Djal, i cili qenka vetvrar. Dhe flitet pr t sikur pr nj pal kpuc, t cilat i kemi bler para 6 vjetve, dhe tani nuk kemi m nevoj pr to. Si nuk prmbahem aspak, por ndrhym pa mend duke llomotitur pr dika q nuk e dim. Po vall, n rast se ky Djal sht vrar padrejtsisht nga nj person i tret, far do t thom nes, ne q sot pshtyejm kufomen e tij t pavarrosur. Ndoshta dshmia e tij do t ishte qelsi i lirimit t shum ish-ushtarve q sot ndiqen nga nj drejtsi e... Apo ndoshta ky ishte qelsi pr t siguruar mbrojtjen e krimit. Ju lutm, megjithat sht vrar nj ish-ushtar q ka luftuar pr lirin e Kosovs. Prse na e merr mendjen nj deklarat, apo nj anti-deklarat, e cila e fajson at pr nj dekonspirim t vrasjes s dy shkijeve. Po q se shtabi i Kleks i ka vrar ata dy shkije, mir ua ka bo, dora ju lumt, edhe un jam i gatshm t ndaj burgun me kta djem.

  avdyl g. 28.09


  me than prej zotit i ka ardh un nuk jam besimtar por te gjith pacifistat e bashkpuntoret e serbis ose kan me ba vetvrasje ose kanceri i sulmon qka i kan ba ata kosoves ne kohen e millosheviqit dhe ne kohen e unmikut kto dy rrug i kan vetvrasje dhe kancer ky esht ilaqi per ta per ato dame qe ja kan sjell kosoves qe ne vitin 1993 nuk e kan lan popullin e kosoves me hy ne luft mu nda nga serbija e millosheviqit po na moren ne qaf vetem vuajtjen e atyre 10 mij grave dhe vajzave shqiptare te dhunuara nga qetniket e serbis mjafton qe pacifistet ti paguajn me kto dhimbje qe ju vjen nga kanceri dhe nga vetvrasjet e nga pak edhe te ndimuara nga ndonje dor atdhetaresh te cilet nuk pritojn meju ba ka pak hyzmet qe mos tju zgjat shum

  kushtrimi 28.09


  kejo uqk ma shum kishin pase vera kosovar se sa shkije zoti ih verafete ata kosovar qe qune dore kunder vedhezereve te vete zoti mose ih gezofete kurre se te gjithe trimate mase lufetese ih veran te gjithe kosovaret eh din te vertetetn

  isniq deqan 28.09


  --

 9. #49
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Drenica 97 Lexo Postimin
  keta qe po vriten jan mashtrues si ti te infiltruar ne UCK dhe ne te gjitha partit politike.

  policia gjermane nuk dyshon ne askend ata i njohin keta mashtrues dhe e kan vertetu se X-2 eshte vetvarur.

  kadri veseli kurre nuk ka thene se 200 udbash kan punu per SHIKun,ai ka then se i kemi trajtu 200 agjnt te udbes prej te cileve kemi marre infrmacione te cmuara.

  kosova pdk e te gjitha partit politike jan shume me mire pa keta rrencat e llojit te X i ftoi edhe X tjer qe te veproin si rrahman morina e ky X.


  a veq qe po tregoi se lufta brenda lloit eshte duke u avancuar a ky nuk eshte mashtrim kete e ka then vet limaj edhe jakup krasniqi!

  lufta brenda lloit po i sakrifikon njerzit e vet!
  ky zogaj nuk ka qen i ldk po i pdk dhe shikut!

  as bllaca nuk ka qene i ldk po i pdk dhe shikut!

  as xheladin batalli nuk ka qene i ldk!
  as feriz llovca nuk ka qene i ldk-se!

  as florin krasniqi nuk ka qene i ldk po i juvi!
  as morina e hamza nuk kane qene te ldk!

  as aliu nuk ka qene i ldk !
  as agroni nuk ka qene i ldk!

  bile edhe fahredin gashi ishte nje ish udebash ka qene nje shikas qe ua ka ngul juve komandantave me tribunalin e hages!

  edhe shume tjere qe nuk po i permendi se po me dhimsen shkronjat!
  te gjithe keta jane te klanit te juaj disa u vrane disa i hodhet ne kurthe !

  disa ben vetvrasje disa jane gjalle e i tradhtuan ustallaret e vet etj!
  ketu nuk ka mashtrime keto jane fakte!

  e ti zonja drenica mos genjeh se te mashtrova se me ba met mashtrue une ti do zhgenjehesh nga dashnori yt per jet e mot

  ty zoti te lasht shnosh per kete kriminel te pdk-se(uck) se qysh e ka lyp edhe e ka gjete, dhe eshte rregull se 99,9 kriminelet kane nje fund te tmerrshem!
  Ndryshuar pr her t fundit nga G-2 : 29-09-2011 m 14:10

 10. #50
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime n 55 postime
  Citim Postuar m par nga Antiproanti Lexo Postimin
  Nese nuk i besohet as drejtesise gjermane, nese nuk ka mundesi as drejtesia gjermane ta zbuloje te verteten, e cila sipas teje edhe disave ketu eshte vrasje dhe jo vetvrasje, atehere kush eshte ajo instance kombetare apo nderkombetare qe do ti besonit ti dhe ata qe mendojne si ti ?
  A eshte me i besueshem pohimi dhe shpekulmi i dikujt ne forum qe ska fare informata per rastin apo i nje shteti me drejtesi dhe ligj shume te zhvilluar, si Gjermania?
  Fjala eshte, nese vertetohet perfundimisht se ishte vetvrasje, sepse hetimet ende nuk kane perfunduar!
  Nese ka metoda te vrasjes se njeriut permes varjes se dhunshme etj., e cila nuk mund te zbulohet si e tille as nga profesionistet me te specializuar te botes, atehere nuk mbetet gje tjeter vetem se te pranohet gjykimi. Ne te kunderten nuk do te funsiononte asnje sistem ligjor, nese secili mendim, pohim apo shpekulim do te kishte te njejten vlere si gjykimi profesional i organeve kompetente.

  Eshte dicka tjeter, nese dikush ka argumente dhe fakte te bazuara per ta kundershtuar nje gjykim apo vendim. Por, ne rastin konkret deri tani te vetmit qe kane argumente dhe fakte jane organet gjermane te drejtesise.

  Perndryshe, ne asnje menyre nuk dua askujt tia mohoje te drejten dhe vullnetin per te shfrytezuar rastin per propagande te rendomte politike. Tek e fundit edhe rasti ka lidhje me politike.

  Pershendetje

  ti kujton se do dale e verteta e..sa doli e verteta e vrasjes se princeshes dajana ..sa doli e verteta e vrasjes se xhon kenedy..sa doli e verteta e dhjetra vrasjeve te ndjeshme boterore..as kjo ska per tu vertetuar e sakte..ndryshe si do mbrohet eulexi si pergjegjes per mbrojtjen e tij..per tu futur ne organizaten e hajduteve e pyeten hajdutin a din te vjedhesh..tha po ..a din te fshehesh...jo tha..ik atehere pasi nuk je hajdut..ti kujton se kete krim e bene amatoret..aspak..ajo eshte bere nga profesioniste ne menyre te tille qe te duket si vetvarje..siq u paraqit vetvrasja e mehmet shehut...

  ti e din cka ka ndodhe pas te ashtuquajturen lufte ne kosove..ti e din fare mire se si strukturat kriminale te drejtuara nga kriminelet uzurpues te kreut te uck eleminuan nje ngja nje te gjithe personat qe mund te ishin problematik ne te ardhmen e tyre..tashme nuk ka mbete kush pa u eleminuar..ja ky i shkrete si i fundit qe ishte iku ..si shoket e tjere..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 11. #51
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  brari , ketu mund te lexosh pakes per luften brenda lloit!


  Dshmitari X: Limaj donte ta ekzekutonte Kuin


  Urdhri ishte i prer: Kushdo q do t guxonte ta lironte Blerim Kuin e priste plumbi. Kui q konsiderohej dezertor nuk mund t lirohej. Aq m pak kur arrestimin e tij e kishte kryer personalisht ish-komandant eliku.

  Ish-mbikqyrsi i t ashtuquajturit burgu i Kleks i themeluar dhe kontrolluar nga UK-ja gjat vitit 1998-1999 ka thn se kt urdhr e kishte marr nga komandant eliku q t mos guxonte ta lironte, ndryshe do t vritej. Ky ish-pjestar i UK-s q tashm identifikohet si dshmitari X i ka rrfyer prokurorit special Maorizio Salustro prej dits s par kur i sht bashkuar UK-s e deri ditn q u sht dorzuar autoriteteve, shkruan sot Koha Ditore.

  Dshmitari bashkpunues q nuk do t ndiqet penalisht as pr vrasjen e dy serbve t cilat thot se i ka kryer vet me urdhr t Fatmir Limajt ka rrfyer gjer e gjat n disa intervista t zhvilluara gjat vitit t kaluar. Ai ka folur pr arrestimin e Blerim Kuit, kryetarit aktual t Suhareks dhe lirimin e tij diplomatik nga ish-kryetari i Gjykats Ushtarake t UK-s.

  Kur u lirua Blerim Kui sipas urdhrit t Sokol Dobruns, Fatmir Limaj filloi ta mallkonte at. Blerim Kui ishte nj komandant n zonn e Suhareks. Sipas thashethemeve q i kam dgjuar ai gjoja u kishte thn ushtarve t tij ti linin armt e tyre dhe t iknin pr n Shqipri. Pr kt arsye vet Fatmiri e kishte arrestuar at dhe personalisht e kishte drguar n burgun e Kleks, i ka thn dshmitari prokurorit, dshmit e t cilit i ka siguruar gazeta Koha Ditore.

  Gazeta ka siguruar dshmin e tij rreth 200 faqe n t ciln ka br skica e sqaruar ato q kishte shkruar n ditarin e tij. Kur ai ia shkruante para emrin t ndonj t burgosuri plus kjo nnkuptonte q ai ishte ekzekutuar. Dshmitari X q sht emr i njohur pr redaksin ka thn se ka kryer vrasje me urdhr t Limajt. Pr kt vrasje t dyfisht atij i ishin rrahur kraht nga Limaj. Nj pjes t madhe t dshmis ky dshmitar ia ka kushtuar Blerim Kuit i cili refuzoi t dshmon pr prokurorin dhe u ndshkua me nj muaj burgim. Sipas ktij dshmitari, Limaj kishte thn pr Kuin se duhej t ekzekutohej.

  Kui ishte burgosur pr ca koh dhe ishte mbajtur n shtpin kryesore. Kur e solln n kamp, Limaj m tha nse e liron kt do t t vras. Ky duhet t ekzekutohet. Pas disa ditsh Dobruna e lshoi urdhrin me shkrim ku thuhej se ai dshironte q Kui t ohej pran tij. Un e mora letrn por m vinte keq q nuk munda ta ekzekutoj urdhrin e Dobruns, ka thn dshmitari X.

  Pastaj un shkova q t bisedoja me Sokol Dobrunn. Ai m tha se Blerim Kui nuk mund t ekzekutohej kshtu. Un i thash se kisha nj urdhr nga Fatmir Limaj pr t mos e liruar t burgosurin. I thash se nuk doja t merrja plumb nga Kui q do t thot nga Fatmir Limaj do t m vriste sikur ta liroja Kuin. Dshmitari ka thn se i kishte propozuar Sokol Dobruns q t gjente nj mnyr tjetr pr ta zgjedhur problemin. I kishte thn q t shkruante nj urdhr ku do t thuhej se Kui ishte i smur dhe se nuk mund t shkonte n burg prandaj duhej t sillej para tij dhe t merrej n pyetje. Pas ksaj Sokol Dobruna i kishte drguar katr oficer t Policis Ushtarake q ta merrnin Kuin.

  Ksaj radhe nuk kishte shans t refuzoja. Deri ather Kui kishte qndruar rreth 20 dit n burg. Pasi q Kuin e mori Dobruna kam dgjuar se e liroi nga akuza dhe iu kishte dhn prap uniforma dhe kishte shkruar n Shtabin Qendror. Kur Limaj e kuptoi se Kui ishte liruar ai u mrzit shum. Ai filloi t m krkonte mua dhe un kisha frik se do t m vriste, ka thn ai. Kur m gjeti un ia tregova letrn e Sokol Dobruns dhe i thash se nuk e kam ditur q Sokoli do ta lironte Kuin sepse urdhri thoshte se ai thjesht donte ta merrte n pyetje. Kadri Veseli dhe Adem Grabovci ishin t pranishm dhe u munduan ta qetsojn Fatmirin se nuk ishte faji im dhe se nuk ishte e drejt t m vriste. Pastaj Fatmiri u trbua me Sokol Dobrunn, ndrsa mua m la t qet.

  Dshmitari ka treguar se UK-s iu kishte bashkuar m 16 prill 1998. Kur kishte shkuar n Klek e kishte takuar Fatmir Limajn, Isak Musliun dhe Shukri Bujn. Kjo ishte hera e par q i kishte takuar ata. Aso kohe ata paraqiteshin vetm me nofka nofka e Isak Musliut ishte erizi, e Shukri Bujs Gazetari dhe e Fatmir Limajt eliku. Fatmir Limaj po ashtu thirrej edhe Daja.

  Nj ndr urdhrat e par q kishte marr nga Limaj kishte qen nj detyr q t shkonte dhe ta mbikqyrte Sabit Shaln i njohur si Cungu dhe Lul Shurdhn. Atje kishte qndruar rreth dy muaj si komandant i Policis Ushtarake t UK-s. Ai ka thn se aty kishte msuar se Sabit Shala dhe Lul Shurdha prdornin nj shtpi si shtpi publike pr, si ka thn, grupin e Fatmirit dhe shokt e tij t ngusht.

  Gjersa ishte ende n Shal, dshmitari X ka thn se kishte marr nj urdhr dhe list me disa emra njerzish nga Sabit Shala q duhej t ekzekutoheshin. Ai ka thn se nuk i kujtohen t gjith emrat por sht shprehur se sht i bindur se disa prej tyre ishin Jet Karpuzi nga Shala, Ali Hoxha, Skender Hoxha nga Shala, Naim Shamolli, Vesel Sinani nga fshati Risinovc dhe Mursel dhe Naim Sinani vllezr po nga fshati Rusinovc.

  Sabit Shala dhe Fatmir Limaj m kishin thn q kta njerz patjetr duhej t ekzekutoheshin por kurr nuk m kishin thn arsyen. Fatmir Limaj m kishte thn m hert se kurdo q t shihja spiun e kisha mandatin q ti vrisja, ka thn dshmitari pr t shtuar se kishte shkuar personalisht n shtpit e t gjith njerzve q kishte n list pr ti paralajmruar pr rrezikun dhe pr ti kshilluar q t mos dilnin.

  M kujtohet se Sabit Shala m dha nj letr q vinte nga Daja, q do t thot Fatmir Limaj me emrat e njerzve q i prmenda dhe q duhej t ekzekutoheshin.

  Un nuk mund t vendosja nse kta njerz ishin spiun apo jo. Pr kt duhej t vendoste Gjykata Ushtarake q do t thot nga persona me pozita m t larta, ka thn dshmitari. Ai sht shprehur se nuk donte ti ekzekutonte njerzit duke u bazuar vetm n dyshime. Gjat kohs sa kishte qndruar n fshatin Shal t Lypjanit, X-i ka thn se ishin arrestuar dhe sjell dy gazetar serb. Ata ishin ndaluar n nj pik kontrolli t UK-s teksa po ktheheshin nga Peja me nj Yugo Florida. Gazetart i ishin drguar dshmitarit.

  Pr ndalimin e tyre dikush e kishte informuar Hashim Thain. Thai tash kryeministr i Kosovs dshironte q ti shihte personalisht dhe t bisedonte me ta. Ai kishte shkuar n Shal por nuk ishte ln nga dshmitari t ti takonte pasi q nuk e njihte autoritetin e tij prve Limajt. Pas disa minutash Thai e kishte marr Limajn dhe kishin shkuar tek dshmitari. Mirpo Thai dhe Limaj kishin nj problem: nuk dinin serbisht. Si prkthyes kishin marr dshmitarin X. Kjo kishte ndodhur n fund t vitit 1998 apo n fillim t vitit 1999. Gazetart ishin mbajtur pr dy muaj n shtpin e X-it.

  Hashimi m tha q ti trajtoja shum mir gazetart ashtu si duhej t trajtoheshin t burgosurit. Nuk kishim t drejt q ti torturonim apo rrihnim. Pr diku nj muaj gazetart u mbajtn aty pastaj i drgova n Shtabin Qendror t UK-s n Divjak. Ata qndruan aty pr diku mbase nj dit dhe mund t shihja se ata ishin rrahur pak prandaj edhe i mora n shtpin time n Divjak pasi q ndjehesha i prgjegjshm, pr ta. Pas diku dy muaj nga arrestimi gazetart u ishin dorzuar prfaqsuesve t OSBE-s.

  Sokol Dobruna aso kohe ishte kryetar i Gjykats Ushtarake tub UK-s. N nj rast Dobruna i kishte thn dshmitarit se ishte i ngarkuar me t burgosurit dhe se askush nuk duhej ti rrihte ata.

  Dshmitari e ka prshkruar Sokol Dobrunn si njri t mir. Sokol Dobruna i kishte thn dshmitarit q t mos e merrja asnj t burgosur pa nnshkrimin e tij.

  N ditarin e tij dshmitari ka shkruar emrat e t burgosurve, Ruzhdi Sefullahu, Gazmnend Imeri, Ilaz Zenuni, Shefki Kastrati, Afrim Koqollari. N kt ditar ai kishte shkruar se Bali Krasniqi nga fshati Carralluk ishte liruar m 21. 03. 1999 nga Fatmir Limaj, mirpo sipas tij lirimi i tij ishte br me qllim q m pas ai t vritej. N ditarin e tij ndodhet edhe emri i Imer Gjafiqi nga fshati Piran i cili kishte punuar n MUP n Prizren. Ai ishte sjell n Klek m 16 shkurt 1999, teksa nga burgu ishte nxjerr nga Arben Krasniqi, Naser Krasniqi dhe Nexhmi Krasniqi dhe gjysm ore m von ishte vrar. Ai ishte marr bashk me Sherafedin Ajeti.

  Dua t qartsoj se jo vetm q i kam dgjuar t shtnat por Naser Krasniqi, i njohur si Bashkim Fino, Naser Shala, dhe Nexhmi Krasniqi po ashtu m kan thn se e kan vrar Imer Gjafiqin dhe Sherafedin Ajetin n Livadhin e Canit. Po ashtu dua t theksoj se i kam par disa her tek rriheshin Imer Gjafiqi dhe Sherafedin Ajeti nga Naser Shala, Nexhmi Krasniqi, Hajdar Hoxha, Sabit Shala dhe Fatmir Limaj. M kujtohet se ata m s shumti i shqelmonte Fatmir Limaj.

  Edhe emri i Arben Avdyli nga fshati Dobrashevc ka zn vend n ditarin sekret t dshmitarit. Ai ishte sjell aty me 21 mars 1999, ishte liruar nga burgu por nj dit m von sht arrestuar srish dhe ishte vrar. Dshmitari ka thn se e kishte par n fush afr burgut gjersa sillej n drejtim t burgut, Nexhmi Krasniqi, Naser Krasniqi, Naser Shala, dhe Refki Mazreku (Vand Damme v.j.) ishin m t. Jo larg burgut ai sht vrar. Diku 20 dit pas vrasjes se Arben Avdylit sipas dshmitarit ishin ekzekutuar katr serb.

 12. #52
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-06-2009
  Postime
  352
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Eshte nje rastesi e cuditshme, edhe nje deshmitar tjeter kunder Limajt vdiq ne Austri. Ai e pati denoncuar Limajn per korrupcion gjate kohes sa i ishte Minister i Transportit. Edhe ky deshmitari tjeter vdes para gjykimit, disi e cuditshme te jete rastesi. Nuk po aludoj asgje, mirepo fakti qe te vdesin deshmitaret para gjykimit te ketij personi eshte nje fakti paksa i cuditshem!

 13. #53
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Historia e tradhetise gjithemone na perseritet. Ne raste se behet fjale per ndonje tradheti te popullit ,atehere tradhetaret e merritojne plumbin ne balle .

  Fatmir Limaj, nuk ka bere keqe ne raste se, ne te vertete ka vra shqipetare qe ne kohen e luftes kane bashkepunuare me shkije .

  Rasadi i tradhetareve shtohet si rrace e mijut,per kete arsye duhet ta dine te gjithe shqipetaret se nuk bashkepunohet me shkije dhe me okupatorin.

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  Ndryshuar pr her t fundit nga Brari : 30-09-2011 m 01:09

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  Fatmir Limaj, nuk ka bere keqe ne raste se, ne te vertete ka vra shqipetare qe ne kohen e luftes kane bashkepunuare me shkije .

  ...

  keshtu shkruan enveristi i skandinavise.. tetovmasha..

  mir e ke o trejm.. por.. kush e vulos se ata shqiptar te vrare nga lima kan qen tradhtare?
  na trego o ti i skandinavise qe ne mendje i ngjan talibanve te edvin qose ruc rusise..

  ne se ata qe ka vra lima ne kleck e llapushnik jan tradhtara athere burrnia e shqiptaria e kerkon nji komunikate.. me kte permbajtje qe eshte dasht dje ne lufte por dhe sot..

  se un lima bashk me x e y duke verifikuar veprimtarine tradhetare te filanit e fistekut emer mbiemer vendosa me i pushkatue ..

  mirpo nuk e kan ba kte or shoki enveruc skandinavije..

  perkundrazi mashtrojn jo skemi vra jo skam qen atje etjetj..
  e kjo asht pa burrni.. e kjo len me dyshue shum..

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime
  Citim Postuar m par nga _MALSORI_ Lexo Postimin
  ti kujton se do dale e verteta e..sa doli e verteta e vrasjes se princeshes dajana ..sa doli e verteta e vrasjes se xhon kenedy..

  ...
  Ky diskusion ska te beje me temen.

  Cfare do te sillte ty personalisht, nje shoqeria, nje shteti apo gjithe botes, nese diskutojme per ato gjera qe permend ti dhe ne ate forme apo kontekst cfare pretendon ti?

  Mosbesueshmeria absolute apo edhe relativisht e madhe ndaj njeri tjeterit, ligjit organeve kompetente, institucioneve, shtetit etj. e ben te pamundur funksionimin normal te cfardo bashkesie, shoqerie apo shteti, perveq ndoshta (teoretikisht) ndonje diktature absolute apo nese kthehemi perseri ne shoqeri fisnore. Praktikisht nuk mund te mbijetosh as si individ, pa nje doze te caktuar te besimit ne gjerat dhe njerzit qe te rrethojne, natyren etj.
  Individualisht ka mundei secili nga ne te zgjedhe edhe rruge radikale. Por ne momentin kur shume individe apo shumica e individeve bejen, secili sipas deshire se vete, gjithashtu zgjedhje radikale, atehere nuk funksionon asnje bashkejetese normale.
  Pra, diskusioni yt faktikisht nuk ka asnje kuptim, nuk sjelle asgje, por eshte harxhim i kohes dhe shfrytezim i paarsyetushem i resurseve njerzore dhe natyrore.

  Perseri, te drejten per te shfrytezuar keso rastesh per propaganda ideologjike, partiake, nacionale apo edhe per shprehjen e lire cfardo mendimi apo besimi personal e ka secili. Kjo eshte dicka tjeter.

  Pershendetje

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime
  Citim Postuar m par nga Prometeu2 Lexo Postimin
  Eshte nje rastesi e cuditshme, edhe nje deshmitar tjeter kunder Limajt vdiq ne Austri. ...
  Si quhet, kur dhe ku vdiq saktesisht dhe ne cfare rrethanash?

  Pershendetje

 18. #58
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-06-2009
  Postime
  352
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga Antiproanti Lexo Postimin
  Si quhet, kur dhe ku vdiq saktesisht dhe ne cfare rrethanash?

  Pershendetje
  Nuk e dija emrin e tij, se ka nje kohe qe ka qene ky lajm, mirepo e gjeta:

  http://www.gazeta-shqip.com/rajon/140999462a25cb0f69e09fc5c107aae9.html

  http://www.knninfo.com/index.php?page=1,29,476
  Ky i fundit eshte personi qe ka vdekur, pra Mehmet Shkodra.

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime
  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  Fatmir Limaj, nuk ka bere keqe ne raste se, ne te vertete ka vra shqipetare qe ne kohen e luftes kane bashkepunuare me shkije .

  ...

  keshtu shkruan enveristi i skandinavise.. tetovmasha..

  mir e ke o trejm.. por.. kush e vulos se ata shqiptar te vrare nga lima kan qen tradhtare?
  na trego o ti i skandinavise qe ne mendje i ngjan talibanve te edvin qose ruc rusise..

  ne se ata qe ka vra lima ne kleck e llapushnik jan tradhtara athere burrnia e shqiptaria e kerkon nji komunikate.. me kte permbajtje qe eshte dasht dje ne lufte por dhe sot..

  se un lima bashk me x e y duke verifikuar veprimtarine tradhetare te filanit e fistekut emer mbiemer vendosa me i pushkatue ..

  mirpo nuk e kan ba kte or shoki enveruc skandinavije..

  perkundrazi mashtrojn jo skemi vra jo skam qen atje etjetj..
  e kjo asht pa burrni.. e kjo len me dyshue shum..
  Gjykates se Haages nuk njeh burrni!

  Per Gjykata moderne nuk eshte i arsyetueshem asnje vrasje e qellimshme ose me paramendim e civilisteve apo e pengjeve te luftes.

  Per drejtesine moderne edhe tradhetari me i madhe i nje kombi nuk ka drejte te vritet per veprat e tiij antikombetare, pavaresisht provave dhe fakteve, nese nuk eshte gjykuar sipas standardeve te duhura. Ne kohe lufte ketyre standardeve nuk kane mundesi tiu permbahent as shtett me i zhvilluar demokratike dhe ligjore, si p.sh. SHBA, Gjermania, Franca etj. Prandaj, eshte absolutisht joreale dhe e pakuptimte te kerkohet qe nje grup partizanesh te paorganizuar dhe nen pushtimin e armikut gjate aktiviteteve te tyre luftarake ti permbushin ato standarde.
  Cdo vrasje, e cilitdo nga tradhetaret, pjesetaret apo bashkepunetoret e armikut, do te denohej nga Gjykata e Haages, pavaresisht asaj se a eshte mbajtur paprakisht ndonj ad hoc degjim, a jane deshmuar plotesisht aktivitetet armiqesore, a eshte protokoluar rasti etj.
  Prandaj, kerksat tua nuk kane asnje kuptim, vetem ate te propagandes se rendomte ideologjike.
  Per te mos u keqekuptuar, une ne asnje menyre nuk i justiifikoj vrasjet e tilla. Jo pse nuk do ta meritonte ndonjeri nga tradhetaret apo bashkpunetoret e armikut, por sepse mundesia e keqperdorimit per arsye politike dhe personale eshte e pakontrollueshme.

  Pershendetje

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  antiproant..

  mir se ke ardh ne forum..

  dje ti vuna re disa shkrime tua.. e tash e kam te qarte profilin tuaj dhe qellimin tuaj dhe kendveshtrimin tuaj per ndodhite ne kosove..


  ti dukesh qe po praktikohesh me boten e ligjeve te akteve juridike e te marifeteve avokatore..

  mirpo.. i ke hi me beth ksaj pune e jo me zemer njeriu..

  mos u tall me njerzit.. mos baj hajgare me zemrat e nanave shqiptare.. se keq ka me te dal..

  pak jurisprudence o mjeshter i mbrojtjes se krimineleve..

  ngo mir..

  fshatari hasan..
  den babaden fshatar ne trojet e katragjyshve..
  nji dit prej ditesh asht ne nji hall te tmerrshem..

  lexo ne se nuk i din pershkrimet qe ka sjell fegi per ato dit tragjike..

  ne prag te vatres shekullore po i vjen te mjerit hasan.. arkani me tigrat e tij.. me artileri e tenka..me bajoneta e flakhedhsa..
  e po ja masakron gru e fmi nan e bab..

  asnji avokat ska aty me e mbrojt..

  vec asaj hasanit te mjer i del pun dhe me disa tjer..
  e kan arrestue do kodoshe.. do lahpere qe sjan kerkushi..
  e mbajn te lidhur ne kleck a llapushnik.. e shekelmojn e fyejn e rrahin e masakrojn..
  as ketu i mjeri fshatar shqiptar nuk e ka nji avokat..

  pra atje ne katund po i digjet fmija..
  e ne kleck e llapushnik i mjeri asht para kallashit te celikte te "bashkim finove" te limes..

  pra dy her pa avokat..
  fmijt e tij pa avokat para arkanit.. e ai vet bab ne gjendje te tmerrshme psikike..pa avokat para lahperave te limes..

  pikerisht ketu do duheshe ti si i dijshem ne ligje e jurisprudence.. ta thoshe dy fjale.. ne mbrotje ..te pakten morale .. te gjendjes se ketyre hasanve shqiptare..

  por jo.. ti djall diku tjeter e shpenzon diturin tande juridike..

  truni yt.. punon.. qe..sesi at kriminelin qe vret hasanin.. kur hasanit arkani po ja myste fmi e gru.. e nan e bab .. ta pastrosh.. ta nxjerresh te bardhe.. kurse hasanin e pushkatuar ta ri-pushkatosh.. me "kulturen" tende kinse avokatore..

  qenke nje monster o antiproanti..

  je me i rrezikshem edhe se vet vrasesit e kleckes..

  uroj te mos e kuptosh se ne cfar gjirizi noton.. se keq do ta kesh me ndergjegjen tende punen..

  vnoje nickun.. anti-njeri.. ose "khmerruzhi i diplomuar ne avokature"..

  sic jan ba miljonera vrasesit e kleckes.. jini ba miljonera dhe ju mbrojtsit e tyre sot..
  pra duke mbrojtur vrasesit e shqiptareve.. te cilet jan sot miljardera.. jeni perlyer dhe ju ne krim.. e jini ba miljonera..

  mjer kosova se cka me vujt prej jush..

  fal kti forumi.. po ja tregojm popullit se kush jini ju..

  kanibal me kravata armani.. e bemewera luks.. e villa 4 katshe me kamera..

  ja cfar jini..

  armiq te eger te kosoves..

  ...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Brari : 30-09-2011 m 02:55

Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •