Close
Faqja 4 prej 7 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 140
  1. #61
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Vdekja e dëshmitarit X, çka po fshihet?
    30.09.2011/08:29 - E Premte

    EULEX-i dhe Zyra Federale gjermane e Krimeve të Rënda (BKA) nuk e pranojnë se “Dëshmitari X” ishte nën mbrojtje të tyre. Asnjëra palë nuk tregon se si u gjet e ku jetoi për shtatë muaj në Gjermani personi kyç në procesin gjyqësor “Kleçka”. Këtë nuk e di as Policia e Duisburgut, qytet në të cilin Agim Zogaj u vetëvra, shkruan Express.
    http://indeksonline.net/?page=1,2,8753

  2. #62
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anëtarësuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033
    Citim Postuar më parë nga Prometeu2 Lexo Postimin
    Nuk e dija emrin e tij, se ka nje kohe qe ka qene ky lajm, mirepo e gjeta:

    http://www.gazeta-shqip.com/rajon/140999462a25cb0f69e09fc5c107aae9.html

    http://www.knninfo.com/index.php?page=1,29,476
    Ky i fundit eshte personi qe ka vdekur, pra Mehmet Shkodra.
    OK.
    Koincidence interesante.
    Megjithate, sa i perket incidentit te mirenjohur te autobusit ne Vjene, ne shikim te pare ka edhe me pake arsye per te dyshuar ne vrasje. Sepse do te duhej te vdisnin shumica apo te gjithe udhetaret e Autobusit per te pase se paku indikacione te mjaftueshme per te dyshuar per nderhyrje te qellimshme nga jashte.
    Nuk ka asnje arsye te dyshohet se ka mundesi reale te kurdiset nje incident komunikacioni qe synon vrasjen e vetem nje dy apo tre udhetareve te caktuar brenda nje autobusi. Edhe me pake ka gjase qe te inskenohet nje incident i tille, ne te cilin shpetojne shumca e udhetareve, por rastesisht vdesin ata, te cilet duhej te vdisnin.

    Duhet pranuar se edhe deshmitaret apo deshmitaret potencial ka mundesi te vdesin ne rrethana te ngjashme (normale apo ekstreme) si cdo njeri tjeter. Deshmitaret vertete te rendesishem normalisht gezojne kujdes apo mbikqyrje te vecante. Gje qe ne rrethan normale i ruan edhe nga disa situata rendomta, ne te cilet mund ta humbnin jeten. Ne anen tjeter kujdesi dhe mbikqyrja e vecante ne raste te caktuara mund ta shtojne rrezikun e humbjes se parakoheshme te jetes, qofte edhe pa fajin e askujt.
    Sidoqofte, fakti qe rasti aktual dhe ai i Vjenes kane lidhje me F. Limaj eshte evident. Prandaj, duam apo jo, mendja jone nuk na lejon te mos dyshojme ne vrasje te qellimshme. Megjithat, ne fund duhet ti pranojme gjykimet e organeve kompetente te Gjermanis dhe Austrise, te cilat duhet te trajtohen si profesionale dhe neutrale.
    Dhe, vdekja e ketyre deshmitareve, po te ishte vrasje e qellimshme, nuk do te ishte patjeter e favorshme per F.Limaj. Sepse organet e hetuesise dhe ato gjyqesore i kane deshmite e tyre. Nese Gjykata i pranon, atehere Limaj do te kishte mundesi shume me te vogla ti rrezoje ato deshmi resp. do te duhej vete te prezentoje fakte qe i rrezojne ato deshmi dhe e bindin Gjykaten (politike te EULEX-it) per te kunderten. Pra, edhe nese do te ishin vrare, nuk do te ishte patjeter Limaj urdheruesi i vrasjeve.

    Pershendetje
    Ndryshuar për herë të fundit nga Antiproanti : 30-09-2011 më 03:39

  3. #63
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anëtarësuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    antiproant..

    mir se ke ardh ne forum..

    dje ti vuna re disa shkrime tua.. e tash e kam te qarte profilin tuaj dhe qellimin tuaj dhe kendveshtrimin tuaj per ndodhite ne kosove..


    ti dukesh qe po praktikohesh me boten e ligjeve te akteve juridike e te marifeteve avokatore..

    mirpo.. i ke hi me beth ksaj pune e jo me zemer njeriu..

    mos u tall me njerzit.. mos baj hajgare me zemrat e nanave shqiptare.. se keq ka me te dal..

    pak jurisprudence o mjeshter i mbrojtjes se krimineleve..

    ngo mir..

    fshatari hasan..
    den babaden fshatar ne trojet e katragjyshve..
    nji dit prej ditesh asht ne nji hall te tmerrshem..

    lexo ne se nuk i din pershkrimet qe ka sjell fegi per ato dit tragjike..

    ne prag te vatres shekullore po i vjen te mjerit hasan.. arkani me tigrat e tij.. me artileri e tenka..me bajoneta e flakhedhsa..
    e po ja masakron gru e fmi nan e bab..

    asnji avokat ska aty me e mbrojt..

    vec asaj hasanit te mjer i del pun dhe me disa tjer..
    e kan arrestue do kodoshe.. do lahpere qe sjan kerkushi..
    e mbajn te lidhur ne kleck a llapushnik.. e shekelmojn e fyejn e rrahin e masakrojn..
    as ketu i mjeri fshatar shqiptar nuk e ka nji avokat..

    pra atje ne katund po i digjet fmija..
    e ne kleck e llapushnik i mjeri asht para kallashit te celikte te "bashkim finove" te limes..

    pra dy her pa avokat..
    fmijt e tij pa avokat para arkanit.. e ai vet bab ne gjendje te tmerrshme psikike..pa avokat para lahperave te limes..

    pikerisht ketu do duheshe ti si i dijshem ne ligje e jurisprudence.. ta thoshe dy fjale.. ne mbrotje ..te pakten morale .. te gjendjes se ketyre hasanve shqiptare..

    por jo.. ti djall diku tjeter e shpenzon diturin tande juridike..

    truni yt.. punon.. qe..sesi at kriminelin qe vret hasanin.. kur hasanit arkani po ja myste fmi e gru.. e nan e bab .. ta pastrosh.. ta nxjerresh te bardhe.. kurse hasanin e pushkatuar ta ri-pushkatosh.. me "kulturen" tende kinse avokatore..

    qenke nje monster o antiproanti..

    je me i rrezikshem edhe se vet vrasesit e kleckes..

    uroj te mos e kuptosh se ne cfar gjirizi noton.. se keq do ta kesh me ndergjegjen tende punen..

    vnoje nickun.. anti-njeri.. ose "khmerruzhi i diplomuar ne avokature"..

    sic jan ba miljonera vrasesit e kleckes.. jini ba miljonera dhe ju mbrojtsit e tyre sot..
    pra duke mbrojtur vrasesit e shqiptareve.. te cilet jan sot miljardera.. jeni perlyer dhe ju ne krim.. e jini ba miljonera..


    mjer kosova se cka me vujt prej jush..

    fal kti forumi.. po ja tregojm popullit se kush jini ju..

    kanibal me kravata armani.. e bemewera luks.. e villa 4 katshe me kamera..

    ja cfar jini..

    armiq te eger te kosoves..

    ...
    Une nuk kame kurajo ti gjykoje njerzit ekskluzivisht ne baze te bindjeve te mia ideologjike dhe preferencave personale politike apo partiake.
    Une mundohem qe secilen situate mundesisht ta interpretoje sa me realisht qe eshte e mundur per rrethanat e vendit dhe kohes. Por, edhe per mua per shume arsye eshte e pamundur te jame ne perputhshmeri te plote me bindjet dhe botekuptimet e te gjitheve. Nuk do te kishte asnjehere dhe askund drejtesi, nese do te kerkohej nga Gjyqi qe paraprakisht ti kenaqeshte te gjitha palet e interesuara.

    Une e thashe arsyen, pse jame kunder ekzekutimeve apo vrasjeve ne raste te tille. Per mua kjo eshte plotesisht e mjaftueshme. Gjerat tjera, si gjykimi i politikaneve te caktuar aktual ne baze te paragjykimeve, thashethenave, deshmive te bazuara dhe te pabazuara etj., vetem sa per propagande ideologjike, politike dhe partiake nuk me interesojne.

    Do te ishte dicka tjeter, kur bisedojme per veprimtari dhe zhvillime politike ne pergjithesi. Ketu njeriu eshte me i lire te diskutoje alternativa te ndryshme etj...

    Pershendetje

    P.S.
    F.Limaj mua fare nuk me intereson.
    Per mua ai ekziston vetem si emer dhe figure politike-mediatike.
    Respekt me te madhe kame per Charlie Sheen ne rolin e tij ne serine "Two and a Half Man" sesa per Limaj&Co!

  4. #64
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anëtarësuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033

    Post

    EULEX nuk kërkoi mbrojtjen e X-it


    Autoritetet gjermane nga qyteti Duisburg kanë deklaruar të enjten për gazetën “Zëri” se ata nuk kanë qenë të informuar se dëshmitari X i vetëvrarë të martën, duhej të ishte nën mbrojtje të përhershme.
    Rezultati i autopsisë, sipas policisë gjermane, tregoi se Agim Zogaj, i njohur si dëshmitari X, ka bërë vetëvrasje në mbrëmjen e të martës dhe nuk ka pasur person të dytë që ka ndikuar në vdekjen e tij. Këto deklarata, zyrtarët gjermanë të rendit i kanë dhënë pas obduksionit që i kanë bërë trupit të pajetë të Agim Zogajt.

    Rezultatin e autopsisë së kryer nga policia e Duisburgut e ka konfirmuar nëpërmjet telefonit zëdhënësi i policisë gjermane për këtë qytet, Ramon van der Maat. Ai ka njoftuar se autopsia ndaj trupit të viktimës është kryer paraditen e së enjtes ndërsa trupi i pajetë i tij ishte gjetur mbrëmjen e së martës në orën 23 e 50 minuta në parkun e qytetit Duisburg.

    “Agim Zogaj është gjetur i vdekur mbrëmjen e së martës. Policia në Duisburg ka pranuar në orën 18.00 një telefonatë nga një i njohur i viktimës Atyre ai (Agim Zogaj) iu kishte thënë se do ta vrasë vetën dhe policia është vënë në kërkim të tij”, ka thënë Van der Maat.
    ...
    http://www.zeri.info/artikulli/1/1/3...ojtjen-e-x-it/

  5. #65
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    si shume te quditshme keto koincidencat antipropan..ashtu sic shume e cuditshme prania jote vetem 1 mujore keti e me mbi 5 postime ne dite..dukesh i vjeter ne kete forum dhe dukesh se i di mire keto rastet klecka dhe limaj...

    mos bej shume teorizime se si ndertohet shoqeria e se si jeton individi..fshati qe duket nuk don kallauz...a po e sheh qe topin e kesah mu.tsi.haneje po e hedhin sa ne nje fushe sa ne tjetren..ate cka e thote njera pale e kundershton tjetra..deshmitaret tashme nuk jane..dhe krimineli del i palagur nga bemat e tij..

    gjithsesi populli i din bemat e '' komandanteve te tij ''.. kur ai nuk flet nuk do te thote se eshte budalla..
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  6. #66
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anëtarësuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033
    Citim Postuar më parë nga _MALSORI_ Lexo Postimin
    si shume te quditshme keto koincidencat antipropan..ashtu sic shume e cuditshme prania jote vetem 1 mujore keti e me mbi 5 postime ne dite..dukesh i vjeter ne kete forum dhe dukesh se i di mire keto rastet klecka dhe limaj...

    mos bej shume teorizime se si ndertohet shoqeria e se si jeton individi..fshati qe duket nuk don kallauz...a po e sheh qe topin e kesah mu.tsi.haneje po e hedhin sa ne nje fushe sa ne tjetren..ate cka e thote njera pale e kundershton tjetra..deshmitaret tashme nuk jane..dhe krimineli del i palagur nga bemat e tij..

    gjithsesi populli i din bemat e '' komandanteve te tij ''.. kur ai nuk flet nuk do te thote se eshte budalla..
    Tani m`fute edhe mua ne radhen e te dyshuarve per bashkeveprimtari kriminale!

    Argumentit tua:
    -Prania jote 1 mujore me mbi 5 postime ne dite.
    -dukesh i vjeter ne kete forum dhe dukesh se i di mire keto rastet klecka dhe limaj.

    Pergjigjet e mia:
    1. Eshte e vertet se une kame postuar relativisht shume, sepse pikerisht per ato tema qe me kane interesuar jame regjistruar dhe kame postuar.
    2. Nuk jame i vjeter ne forum. Dhe per te gjitha ngjarjet qe me interesojne une postoj vetem mendimet e mia bazuar ne informatat dhe njohurite qe posedoje. Ose postoj lajme qe me interesojne, me apo po komente te mia personale.

    Tani, pasi une e thashe ate cfare do te thoja edhe para nje Gjykate, cka mendon ti, kujt do ti jepte Gjykata te drejte dhe si do ti kualifikte dyshimet tua te pabazuara dhe prishjen apo deformimin e palejueshem te emrit/pseudonimit per qellime te qarta fyese?

    Perndryshe, edhe rregullat e ketij forum ndalojne deformimin e pseudonimit te anteareve tjere te forumit. Jo pse mua personalisht me pengon nje gje e tille, por sepse sjellja e tille rrugaqe e pengon cfardo diskutimi normal. E normaliteti i rruges, rrugeqerve dhe atyre qe preferojne kulturen e rrugeqerve nuk eshte dhe nuk duhet te jete as normaliteti e ketij forumi, sado qe une personalisht jame per liri sa me te madhe te shprehjes se mendimit.

    Na thuaj tani, si deshironi ti dhe bashkemendimtaret tu (ata qe mendojne, shprehen dhe sjellen si ti), si mund ti bindni tjeret per idete tuaja dhe sinqeritetin e arsyeshmerine e akuzave tuaja ndaj tjereve -kryesisht te pabazuara dhe pothuajse ekskluzivisht te mbeshtetura ne shpekulime- kur vete nuk i permbahi pothuajse asnje standardi te sjelljes dhe komunikimit me tjeret qe do te ishte parakusht i domosdoshem per tu dalluar nga ata dhe per te qene me te besueshem se ata qe vete i akuzoni.

    Apo, deshironi thjeshte vetem ti keqperdorni resurset e kufizuara njerezore dhe natyrore, pa dhene asnje kontribut te perdorshem, vetem pse e keni kete mundesi dhe te drejte?!

    Pershendetje
    Ndryshuar për herë të fundit nga Antiproanti : 30-09-2011 më 08:13

  7. #67
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-03-2005
    Postime
    926
    Kur degjoj per riburgim, ridenim, rihetim të luftetareve shqiptar per liri Ramush Haradinaj ose Fatmir Limaj dhe nga ana tjeter shoh trajtimin humanitar dhe heroik qe i behet Ratko Mlladiçit, nuk mund te rri pa bërtitur:
    Oooooooo shqiptar o kaaaaar!

    12 vjet mbas masakrave Serbe ne Kosove, mbas luftes heroike te djemve te Kosoves, makineria propogandistike e UDB-se me ndihmen edhe te KGB-se i ka ndezur te gjith motoret.

    Qe te zhbëhet Kosova duhet ne rradhe te pare qe te shuhet dallimi ndermjet krimineleve te Arkanit dhe Luftetareve te UÇK-së.
    Që Kosoves ti hiqet Trepça duhet më parë qe udheheqesit e saj te rinj te presantohen ne bote si kriminel te denuar nga Haga.

    E filluan Karla del Kudra dhe Dick Kaari, per ta vazhduar nga hetuesit dhe prekuroret e "pavarur" nderkombetar (nga Euro dhe Dollari as Dalai Lama nuk mund te jete i pamvarur).



    Ramushi, Fatmiri apo kushdo qoftë nga ish-luftëtarëte UÇK-se, edhe sikur të kenë vrarë me dorën e tyre dhjetra shqiptar të pafajshëm, ne kete moment nuk i duhen shitur Hages duke bere keshtu lojen e Serbise, por duhen mbrojtur.
    Viktimat e tyre (ne qofte se ka te tilla me te vertet) le te trajtohen si "collateral damage" shkaktuar nga "friendly fire" gjatë luftes per lirine e Kosovës. Familjaret e viktimave le ti lënë vrasesit që ti "vras Zoti", por ne asnje menyre te mos e perdorin hakmarrjen e tyre ne sherbim te Serbise dhe ne dëm te Kosoves.


    .

    .
    Ndryshuar për herë të fundit nga Antimafia : 30-09-2011 më 08:12

  8. #68
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    Citim Postuar më parë nga Antiproanti Lexo Postimin
    Tani m`fute edhe mua ne radhen e te dyshmeteve pe bashkeveprimtari kriminale! Pershendetje
    jo or jo nuk te fus ne rrethin e te dyshimteve...por me erdhi qudi zelli juaj per te na dhene leksione ketu me fjale te medha per nje ceshtje qe ben muuu..per kete thash ndoshta te intereson krijimi i mjegulles..

    si te duken ty keto koincidencat me vdekjen e pikerisht deshmitareve te luftes..i din ti sa vrasje te dyshimta jane bere gjate e pas lufte ...nuk jane te rastesishme antiproanti..

    sa i perket pseudonimit tend te kerkoj te falur..sinqerisht gjate gjithe kohes e kam lexuar ashtu siq e kam shkruar me siper..kur u ankove ti e pashe qe syte ma paskan lexuar ndryshe..nuk e kam bere per te te fyer por thjeshte gabim njerezor..behen gabime...

    edhe nje here ta dish..ka rastesi por rastesi te tilla si me deshmitaret e luftes ne kosove rralle ngjasin..ose me sakte zor se ngasin...gjithsesi une nuk e ve doren ne zjarr per kete rastesi..
    Ndryshuar për herë të fundit nga _MALSORI_ : 30-09-2011 më 08:20
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  9. #69
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anëtarësuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033
    Citim Postuar më parë nga _MALSORI_ Lexo Postimin
    jo or jo nuk te fus ne rrethin e te dyshimteve...por me erdhi qudi zelli juaj per te na dhene leksione ketu me fjale te medha per nje ceshtje qe ben muuu..per kete thash ndoshta te intereson krijimi i mjegulles..

    si te duken ty keto koincidencat me vdekjen e pikerisht deshmitareve te luftes..i din ti sa vrasje te dyshimta jane bere gjate e pas lufte ...nuk jane te rastesishme antiproanti..

    sa i perket pseudonimit tend te kerkoj te falur..sinqerisht gjate gjithe kohes e kam lexuar ashtu siq e kam shkruar me siper..kur u ankove ti e pashe qe syte ma paskan lexuar ndryshe..nuk e kam bere per te te fyer por thjeshte gabim njerezor..behen gabime...

    edhe nje here ta dish..ka rastesi por rastesi te tilla si me deshmitaret e luftes ne kosove rralle ngjasin..gjithsesi une nuk e ve doren ne zjarr per kete rastesi..
    Mua me interson vetem e verteta me e afert me realitetin e bazuar ne sa me shume informata, fakte apo prova te vertetueshme dhe te kontrollueshme.
    Ne momentin kur dikush pretendon patjeter ti barazoje shpekulime te qarta dhe mendime apo pohime te bazuara ne te njejtat gjera me informata, fakte, prova dhe mendime te bazuara ne informata, fajkte dhe prova te kontrollueshme dhe ne logjiken e e shendoshe te njeriut, atehere mua nuk me mbetet tjeter vetem ti pergjigjem ashtu si u pergjigja ne postimin tend fillestare per kete teme.
    Nese ti perseri pretendon se mendimet dhe pohimet tua te bazuara kryesisht ne shpekulime kane vlere te barabarte me mendime te bazuara ne fakte, dhe per qellime personale apo ideologjike dhe ne pamundesi per te ofruar argumente te mirefillta per temen fillon te publikosh hetime dhe shpekulime private per autorin apo bashkebiseduesin, duke mos shmangur as mjete primitive, si tentimi i fyrjes personale permes deformimit perkates te emrit/pseudonimit, atehere nuk ka me arsye te vazhdohet bisedimi. Pra, ne ate pergjegjen e dyte, une vetem ta thashe mendimin tim per kete ceshtje, dhe nuk bisedova fare per temen. Biseda jone per temen kishte perfunduar me heret.

    Pershendetje
    Ndryshuar për herë të fundit nga Antiproanti : 30-09-2011 më 08:47

  10. #70
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    KMDLNJ kritikon EULEX-in për rastin Zogaj
    Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka kritikuar EULEX-in për, siç thuhet, veprim të papërgjegjshëm në rastin e dëshmitarit Agim Zogaj, i cili ka pasur statusin e dëshmitarit të mbrojtur në një proces që fillon në fund të muajit tetor.
    KMDLNJ ka shprehur dyshime nëse vërtet bëhet fjalë për vetëvrasje të Zogajt, duke thënë se tashmë nuk mund të flitet për një proces të drejtë dhe të paanshëm.
    "Me një veprim të papërgjegjshëm, EULEX-i po e prejudikon procesin gjyqësor, duke i dëmtuar të gjitha palët në proces. Ky rast tragjik është një sinjal dhe vërejtje për autoritetet vendore se duhet, sa më shpejt që të jetë e mundur, të funksionalizohet burgu për dëshmitarët e mbrojtur në Dubravë", thuhet pos tjerash në kumtesën e KMDLNJ-së.
    Agim Zogaj, dëshmitari kyç në rastin Kleçka, thuhet të ketë bërë vetëvrasje në një park të Gjermanisë.


    komentet



    KMDLNJ është bërë filialë e pushtetit dhe asgjë më shumë. Poshtërsi e pafundme.
    Arber Gashi 30.09
    Agim Zogaj ka qen deshmitar i vertet se qka ka ndodh por qka i ndodhi atij tash,se qdo i akuzuar ne baz te deshmive te verteta duhet denuar 20-30vjet burg,po vras shqiptar msheftas e ma von jam patriot kete e bajn veq shqiptart ndaj shqiptarve,ne kemi pas ku me vra qe 100vjet qe jemi ne robni -burgosje-dhun-helmime gjenocid e deri ne qfarosje si komb por flm SHBA-NATOS,jemi ku jemi sot,edhe prap me te zezat e vjetra po vazhdojm njani me tjetrin.
    qudia 30.09
    Lexus te nerum te Gazetes Bota sot uneShaban Arusha prej Bjeshkeve te junikut po e ndi te nevojes qe ne pika te shkurta te ju njoftoj,per veprimtarin-trimrin e deshmitarit X ap emri i vertet Agim Zogaj.Agim Zogajn e kam njoft ne kohen kur ka qen nevoja per mrojtjen e atdheut.Me plot te drejt ju them se ne kosov irralli ka qen trim si Agim Zogaj.Ku e ka lyp puna ne aksion kunder forcave qetnike me besoni se ky i ndjeri gjithnji i pari esht fut ne aksion.Ky ka kry aksione kunder armikut edhe kur rreziku ka qen se mund te humbte jeten 99.9%.Mos nxitone me fyrje as me lavdata.Po qese TV-klan do ta transmeton ne tersi intervisten e tij ju garantoj se ju do ta shpallni hero te kombit.Ne momentin kritik ky paska qen duke jetuar te vllezrit e vet ne Duisburg.Ju la me dit te mir dhe klm.
    SHABAN ARUSHA 30.09
    KMDLNJ merret vetem me pasojat e drejtave te njeriut e asgjema teper,ose pas ndodhive me i vajtue ato.
    Samiri 30.09 bota sot

  11. #71
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    ketu ne kete video po dvetshin per kampin e llapushnikut ushtarin e uck agim zogajn

    http://www.gazetaexpress.com/index.php?cid=1,15,63944

  12. #72
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    a ka qen zogaj edhe ne llapushnik?

  13. #73
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    WWW.lajmeshqip.com ketu mund ta shiqoni deshmin e agim zogajt vetem 28min.ne ditet ne vazhdim do ipet i plot,keshtu premton ky portal

  14. #74
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    Citim Postuar më parë nga Antiproanti Lexo Postimin
    si tentimi i fyrjes personale permes deformimit perkates te emrit/pseudonimit, atehere nuk ka me arsye te vazhdohet bisedimi..Pershendetje

    tani mos abuzo o njeri..duket nuk e lexove shkrimin tim te meparshem..une te kerkova falje per gabimin e bere..tani ti ose nuk e ke lexuar cka thash une ose je hipokrit dhe vazhdon e abuzon me gabimin tim..

    gjithsesi vazhdo e jep fakte me dokumenta a me cka te duash..kur eshte ujku nuk ka nevoje per gjurmen..nuk e di a po i degjon tani perrallat e eulexit apo policise gjermane..nuk e dine kush eshte agimi , nuk e dine ku ka jetuar e si ka hyre ne gjermani..dmth per ta eshte krejt i panjohur..mos na e fyeni inteligjencen tone..
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  15. #75
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anëtarësuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033
    Citim Postuar më parë nga _MALSORI_ Lexo Postimin
    tani mos abuzo o njeri..duket nuk e lexove shkrimin tim te meparshem..une te kerkova falje per gabimin e bere..tani ti ose nuk e ke lexuar cka thash une ose je hipokrit dhe vazhdon e abuzon me gabimin tim..

    gjithsesi vazhdo e jep fakte me dokumenta a me cka te duash..kur eshte ujku nuk ka nevoje per gjurmen..nuk e di a po i degjon tani perrallat e eulexit apo policise gjermane..nuk e dine kush eshte agimi , nuk e dine ku ka jetuar e si ka hyre ne gjermani..dmth per ta eshte krejt i panjohur..mos na e fyeni inteligjencen tone..
    Problemi nuk qendron te e drejta jote per te dyshuar, mosbesuar, refuzuar, kerkuar, propaganduar...dicka.

    Problematik eshte vetem fakti qe ti me ato dyshimet dhe mosbesimet tua kryesisht te pabazuara ndaj organeve kompetente, te cilat ne rastin konkret megjithate mund te konsiderohen me neutrale se po te ishin te involvuara vetem organe te korruptuara, me interesa personale e politike dhe paaftesi profesionale te Kosoves, nuk sjelle asnje kontribut, as per sqarimin, klasifikimin dhe kualifikimin e merituar objektiv te ngarjes, dhe as per afirmimin e shtetit ligjore dhe drejtesise ne pergjithesi.
    Ti vetem po e shfrytezon rastin per lufte te rendomte politike dhe personale kunder atyre qe nuk te pershtaten duke keqperdorur mjetet e thjeshta te teorive konspiracioniste, analogji dhe frazologji te paperdorshem.
    Pohimi yt se ekziston apo eshte ujku nuk eshte e vertete vetem pse mendja jota e thote. Po te pranoheshin pohimet e pavertetuara si te verteta, atehere cdo gje dhe asgje nuk do te vlente.

    Pershjendetje

  16. #76
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    propan..


    a meritonin avokat ata fshataret qe ka rrahur e pushkatuar lima?

    ku i gjente lima kto te drejta.. na spjego pak o avokat i bandes vrasese..

    se celulat e lpk-se nuku ishin.. gjykat e larte apo kuvend popullor..

    leri keto sofizmat..

    '

    per kto sofizma akrobacizma.. ka pague lpk-ja miliona e miliona euiro me qit pa lag limen.. e sali veselin etj horra kanibale..

    kam bindje se per avokatet e polpotistave.. eshte paguar aq para e madhe sa.. me ato para.. ishte ushqyer populli i kosoves.. 40 vjet rresht..
    le te guxojne ti deklarojne keto miliona..



    po ky dobroshi a po fol gja?
    ska turp..

    plak i felliqur..

  17. #77
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anëtarësuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    propan..


    a meritonin avokat ata fshataret qe ka rrahur e pushkatuar lima?

    ku i gjente lima kto te drejta.. na spjego pak o avokat i bandes vrasese..

    se celulat e lpk-se nuku ishin.. gjykat e larte apo kuvend popullor..

    leri keto sofizmat..

    '

    per kto sofizma akrobacizma.. ka pague lpk-ja miliona e miliona euiro me qit pa lag limen.. e sali veselin etj horra kanibale..

    kam bindje se per avokatet e polpotistave.. eshte paguar aq para e madhe sa.. me ato para.. ishte ushqyer populli i kosoves.. 40 vjet rresht..
    le te guxojne ti deklarojne keto miliona..



    po ky dobroshi a po fol gja?
    ska turp..

    plak i felliqur..
    Vrasja e deshmitarit pas dhenjes se deshmise dhe pranimit te saj nga prokuroria dhe gjykata ne rastin konkret nuk eshte ne favor te te pandehurit (Limaj&Co)!
    Deshmitari zakonisht likuidohet para dhenjes dhe pranimit te deshmise nga organet e ndjekjes. Sepse pastaj eshte i pandehuri ai i cili duhet te sjelle fakte dhe prova kunder pohimeve te deshmitarit, pavaresisht se a jane te verteta apo jo.

    Prandaj, akuzat tua ndaj meje dhe ne pergjithesi jo vetem qe jane qesharake dhe te pabazuara, por edhe jologjike. Sepse vrasja e deshmitarit te ndjere deri ne keto momente eshte ne favor te deshirave dhe kerkesave tua per ti ndeshkuar dhe denuar Limaj&Co.

    Natyrisht, ka mundesi teorike qe EULEX-i dhe Limaj te bejen krime te perbashketa. Pra, ta vrasin deshmitarin per ta perfunduar lenden pa pengesa sipas ndonje marreveshje. Por, edhe nje mundesi e tille do te ishte joefikase dhe jologjike. Sepse EULEX-i po te kishte dashur ta shpetonte Limaj nuk do ta akuzonte fare. Ose kete deshmitarin qe ka vdekur nuk do ta trajtonte fare si deshmitare te besueshem etj.

    Pra, mbetet alternativa tjeter qe Limaj ta kete likuiduar deshmitarin, duke shpresuar qe gjykata do ti refuzonte pastaj deshmite e pranuara te tij. Ka edhe nje numer te mundesive, duke filluar nga hakemarrja e thjeshte.
    Por, per mua personalisht, mundesia me e afert me realitetin, po te behej fjale per likudim, do te ishte vrasja me urdher te EULEX-it apo ndonje sherbimi sekret ne bashkepunim me EULEX-in ne menyre qe Limaj njekohesisht edhe te mund te denohej me lehte edhe te humbaste sa me shume reputacion politik ne Kosove.

    Te gjitha indikacionet, pavaresisht a ishte likuidim apo vetvrasje, aktualisht jane ne favor te kerkesave tua per ndeshkim te Limaj &Co. Prandaj, eshte jologjike te me akuzosh mua se po e mbroje Limaj vetem pse po argumentoj ne linje me organet kompetente zyrtare te Gjermanise.

    Perndryshe, Limaj nuk do te denohet resp. edhe nese do te denohej, nuk do te denohej per krime lufte, per te cilat ankohi te me shoqni -nese kishte te tilla, sepse Haaga e ka shpalle te pafajshem- por, do te denohet per deshiren e dikujt qe eshte me i forte se ai ne Kosove dhe per interesa personale dhe politike te vendoreve dhe te huajve me ndikim ne Kosove dhe me gjere. Pra, ne asnje menyre nuk do te kete drejtesi per ata qe kane pesuar me fajesi te Limaj.

    Per ata, te cileve ju mjafton shkaterrimi i karrieres politike te Limaj per arsye idologjike dhe personale, cdo gje negative per Limaj, cdo ndjekje penale dhe cdo denim eshte i mireseardhur. Kjo eshte nje sfere tjeter...

    Pershendetje

  18. #78
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    Ketu nuk ashte qeshtja per urrejtje ne baza e bindje ideologjike, politike, shqyptaret duan te din kush e gjakosi Kosoven. Kush vrau tinzishet shqyptar.
    Kjo ju intereson shqyptarve sidomos familjareve te viktimave.














    Tan e din se para lufte dhe ne kohe te luftes ishte nje grup qe e quajten veten UCK, ky grup udhehiqej nga kreu i LPK-es Ibrahim kelmendi, Xhavit Haliti, Azem Syla e tjere enverista qe ishen ne bashkepunim me te majten shqyptare ne shqypni.
    Perpos deklaratave dhe propogandes perqamese qe bene ky grup envero-nanoisto-klosist, shqyptaret asnjeher si pan ne front te perballen me anmikun!
    Dikush bazohet ne drejtesin ta thet fjalen e fundit dhe ashtu duhet te jet, por ne Kosove nuk ka drejtesi, ne maje pushtetit jan ata qe i shkaketuan keto plage te renda Kosoves dhe shqyptarve.
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  19. #79
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2009
    Postime
    2,629
    Ky ishte shqiptar i keq, jashteqitja e kombit. Si nese esht vetevra apo e kan vra, kuptimi ishte i njejt se u vra per ket rast tradhtie ndaj heronjve te gjadhe te UCK-se. Fatmir limaj esht dhe do te mbetet njeri nder burrat me besnik qe ka kombi shqiptar, e tani te dali gjithfar picpiriqi e ta marrin ne qafe ate dhe familjen e tija( mbas 12 vjetev), kjo esht e pafalshme dhe duhej te paguhej, ju dha ajo qe e meritonte,,, me vjen keq po cfar ti bajm hallit, le te ruhen te tjeret.....................si aje, do te shpallet hero ne Serbi

  20. #80
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2009
    Postime
    2,629
    x na erdhi e x shkoj dhe jeten e vete e beri x, kaq. Vetem eshte nje mesim per x-at e forumit.

Faqja 4 prej 7 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •