Close
Faqja 0 prej 16 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 310
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005

    Udhėtimet tona - mbresat dhe kujtimet rreth tyre..

    hmm,po hap nje teme te re (edhe pse mu duk se ka vendin te bashkpatriotet e mi,por se e kishin politizu si shum at nenforum,dhe e vendosa ketu)

    Te gjith kemi udhetuar,e pamundur te marresh nje rruge dhe te mos dali dicka e papritur,e pa planifikuar,dhe mu impresioni me i madh i gjith rrugetimit mbetet mu aty.

    Te flasim rreth vendeve qe ju jane duk interesante qe ti preferoni edhe dikujt tjeter ,restoranteve,noj meny aty ketu qe do donim gjith ta provonim,ose noj keshill per noj vend te caktuar ckado qe do ishte interesante ta ndanim me tjetrin


  2. #2
    Urime Teta per temen qe hape ...
    nga tja nisim e ku te mbarojme nga cdo udhetim po thuaj gjithmone them ne fund se nuk egziston gje me e bukur se ndryshimet edhe pamjet e bukura te ndryshme qe te jep natyra ....
    do shkruaj prap per vendet e bukura qe kam vizituar .. por skam pare vend me te bukur se greqija...
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    po filloi une e paraama nuk do shpetoni as ju,ja psh ka qen dikush ne Barcelon?! sikur te me fliste diksh per kete vend,e kam plan te shkoi qe vitin e ardheshem..

    Salzburg-Austria

    e fitova gratis ,konkurova me nje studim,edhe e kisha harruar fare,kur nje dite te bukur(kishte diell apo jo nuk me kujtohet?!) vie nje email-keni fituar!
    ohohooo,10 dite ne qytetin e Mozartit,hmm pse jo....

    Prishtine -Wiena aa per bukuri udhetimi ,jeshillek nga gjitha anet (se rradhitem te natyralistet une) por kur ju afruam wien-es ca te shof,beton,beton ,beton .betooon,vertet pse nuk jetojm me ne kasolle ne si dikur...hmm
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga teta : 23-09-2011 mė 06:26

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    ne libi desha me shku mirpo plasi revolucioni..

    po stambollin e kam piksynim ta shoh..

    dhe radhim e himar e ksamil du ti vizitoj ngeshem.. pa pa or e kalendar..

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    nga wiena me nje mini avion,qe une ne fillim e mendova se eshte maket ne aeroport vazhduam ne salzburg

    ppaaa ca vendi,gjakovaret do thonin zotnillyk,alaaa te kulturuar,flisnin me ze te ulet,shyqyr qe mbahem mire me vesh,se zor te ju ndegjoje zerin ,qyteti ca te them papp kishte nje keshtjell qe ishte simbol nr 2 i qytetit,qe ishte e paevitueshme te mos ta vizitoje,ishte e mbushur e uniforma ushtrie te te gjitha fazave austriake,jo mbretrive te ndryshme,ishte vertet interesante te shifej..

    ps brar ta rendis stambollin une,ej nuk na the ku bleve peshqit,ca lloji ishin,po shijen,edhe sosin e ke noj special,,aajde tregoje ja do mbesi mes nesh

    ps sa per tu komplexuar keto shtepi perball ishin te doktorave,si mor dua edhe une nje te till ca eshte ky diskriminim profesional


    ps desh harrova ketu
    aty te dhoma e mbretreshes ,e pash e pash ,e kishte pas nje der te msheft nga ajo kryesore,sigurishhhht andej i futeshin dashnoret ,heheh ca te beje aty me shkoi mendja se pari,ishte i cik e komplikuenme,sigurisht se per pune te mira nuk ishte ajo,priiit mu kujtua e kishte edhe wc ne dhome,hajdee te ulesh si ne karrige me dras e ne mest nje vrim...zot sa kam qesh,ammaa ca arkiteture ne dhom se ca tavane ,ca mureee,mbretri tamam
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga teta : 23-09-2011 mė 06:55

  6. #6
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914

    Smile Udhtimet dhe mbresat

    Teta kjo tem vertzet e bukur ,ku me kthej mbrapa nė kohe ,m'u ather kure isha djal i ri .
    Po me priste shkolladiku lart ,humbur,shum larg sa kali sarrinte per 5 ore ne vrap ,kuptohej nese i mungonin potkonjet ose njeri nga ta.
    Pas tre oreve rrugtim dukej nji gjade me plot vetura (makina.
    Isha ne shoqrim te vellaut tim me te madh se mua.Ne fillim makinat u dukeshin shum te vogla e me afrim ato moren nji pamje mahnitese.Filloj te ndjeja dhembje koke,Pasi u futem ne nji Autobus ,shoferi filloj ta ngasi pore rruget me kthesa gjarperore me sillnin shtrengime ne lukth.
    Dolen ne nji gjade ,asfalt si qylumi ,dhe shofer rriti shpejtsin ,aty fillova te ndihesha me mire,sa nji moment e luta ti binte buris ,pore ai me tha jemi ne zone urbane dhe friksohem nga gjagji polici.Ather une e bera vet sirenen dhe ate zeshem sa as nji bori e vertet sdo kishte aq fuqi.
    Kuptohet mushkri Ahishe full ajr te paster.
    Papritmas vllau ma mbylli gojen,deshi virani te ma hante hisen,ishte ky paragjikim qe me pat munguar deri sa vajti ne gjermani...dhe me tha: toke e shpi po ti le ,nese kthehem e rregullojm disi.
    Ky rrugtim ishte me knaqsit qe se harroj kurre dhe tentimi i vllaut te me ngulfati qe von e kom kuptuar ,pse goja ime te mbyllej me shuplaken e madhe qe ma zuri fryme.
    Me gjith ate ky udhtim me sherbeu ne nji qytet te Evropes qe tramvajet ti quj trena.
    Moti ishte kjo eksperienc e kendshme udhtimi.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    e thash simbol nr 2 ajo keshtjella,sepse njeshiiii ishte shtepia e MOZARTIT,edhe ato qokolladat mozart nga te gjitha anet,i mora me vete nja 2 killo,ca te beje i paramendoja te gjith te rreshtuar per noj dhurat ne shtepi-ja u thoja ju beri te fala mozarti,eshte simbol i qytetit kjo qokollada,nejse shpetova me pak kesaj rradhe

    ca te them per kete shtepi,se ca kishte mbrenda jo floket e mozartit,jo orendi SI te kohes se mozartit,te them krye keput ishin mashtrime,por kishin qellimin te fitoje iden e asaj kohe,por ishte e kote nuk e fitoje fare,ca me beri pershtypje mua ishte arkitektura e shtepise,edhe ato kanale te ngushta koridore ,hyrje nderhyrje,qe vetem po ti percillje ato mund te krijoje iluzionin si ne kohen e mozart,pra vetem aty ishte origjinaliteti

    ah po ishte nje dhome aty se e kishin bere si gjysem rreth,e duhej te futeshe mbrenda e te degjoje muzike te mozart,te shifejje se si uleshin njerzit e mbanin qetesi pappaapp nejse te kulturuar pa fjale..


    helen na thuaj dicka per greqin,me kujtihet kur ishim te vegjel shkonim ne aspervald apo si shkruhet ,tani e kam harruar fare
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    kishte nje katedrale ne qender te qytetit,edhe ishte si tip vendi ku kishte me se shumti qarkullim,se ca nuk organizohej aty.
    Ishte nje loje shahu i madh aty ne rruge hmm u futa njehere ne loje,me kujtohet me kishte mesuar babai nje trik me 3 levizje mat

    ps ganimet ti je "djal i ri"? keshtu e shkruajte aty...hileqariiii
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    qe thuani ju hyra per 3 poteza qe kisha mesuar dhe te ja beja mat,por ma beri ai xhaxhi me 2 mua
    hmm i thash : e dija ,e dija se do me mundje ,veq doja te te provokoja
    edhe ca mund ti thoja ndryshe,ai si qelte sabahi e deri ne mbremje aty ishte,vetem kundershtaret ndroheshin


    ps jo jo nuk jam une ajo te globi,por aty te grumbulli njerzish ,te gjith shijonin humbjen time,veq une plecisja nga inati
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    parqeeet,teme ne vete,pappa cfare te duash ,me fontana ,pa fontana,me lule me gure ,pappa njerz qe putheshin,njerz qe shetisnin,poooor kishte aty edhe nje park qe quhej mirabel garden,alllahhh sa lulja ishte aty,edhe gjitha ne vize,

    do qe takuam nje orkester nxensish nga kanadaja qqe po performonin muzik mozarti aty,dhe sa ishin ne explorim te garden-it shoqeria ime ,thash pse nuk ju beje nje surpriz une,ja bera nje here me sy dirixhentit,dhe nja 2-3 buzqeshje kshu djallezore,dhe e binda se e binda te ma lej ti dirixhoi pak
    di me pyet ai?...jo mor cfar,ja sa kam par ne tv ca levizje here te ngadalta here te shpejta dhe te mbaj syte mbyllur....hahah desh pelciti se qeshuri ai,dhe shkoi u muar vesh me nxensit qe mos te ma venin veshin mua ca beje ata te performonin sipas programit,

    shifet edhe ne foto ,asnjeri bre nuk ka vente veshin ca beja-te poshtrit

    lere ,me fotografonin nga te gjitha anet,isha vip per pak minuta
    shoqeria ime ,hahahhahah o zot po qesh edhe tani,ne fillim su besonin syve pastaja,o me emergjenc se ndryshe desh diqen tuj qesh.
    zot
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    me e forta qe ti vehej kapaku,kur veq mbarova performanecen une,qe nuk ja kisha iden ca dirixhova,me afrohet nje plak austriake,dhe pyet,me falni ne c-dur ishte kjo dhe cila area,bahhh ca ti them plakes qe i kisha pelqyer muzika ime...jo i thash kjo ishte muzike kur mozarti nuk ishte fare i famshem,nje nga ushtrimet fillestare te tija....per mashtruese nuk ja leshoi vendin askujt...ishte hapyy end edhe vet edhe plaken e shpetova.

    huh me ka mbet merak nje kopsh zoologjik qe e kishin nuk ju vizitova sepse sihte 40 euro hyrja,e une bankrotova aty te dita e 4,shyqyr qe kisha buken dhe udhetimin e siguruar se,do hapej nje fondacion per kthimin tim ne shtepi.

    huh kaq per sot

    o braro,recen shpejt!
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  12. #12
    Teta desha te dergoja disa foto nga barca por per momentin nuk i ngarkon se di pse
    ....(sa i kam masat fotot tende?)
    nje vend fantastik i bukur me arkitekturen e barcelones te re ....
    e gjithe po thuaj e gjithe zona afer plazhit qe ishte e ndertuar me fabrika eshte prishur edhe ne vendin e tyre ka hotele etj edhe asnje gje nuk kujton barcelonen e vjeter
    nese do me vije te zgjedh madritin apo barca do zgjidhja mandritin eshte me i bukur
    edhe njerezit jane ndryshe atje jane me te kumandarur edhe me shume me edukate....por cdo vend ka bukurite e tij
    ku do qe te kem vajtur ne europe kemi problem me anglishten
    ne barcelone i pyet anglisht ta kthejne ne gjuhen e tyre ( katalanisht me duket se quhet)
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  13. #13
    Emri:  DSC_0423a.jpg

Shikime: 1353

Madhėsia:  44.5 KB
    Emri:  DSC_0366a.jpg

Shikime: 1327

Madhėsia:  56.1 KB
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    helen shko aty te microsoft office picture managment i zvogloj une ne 70 e i merr kjo ketu...
    ne barcelon me duhet te shkoi per dy arsye,veq qytetit dhe arkitektures se tyre qe vdes ti shof live,dua te shof nje loje te barces e te bertas ashtu si ne tv...jo per vete po per hater te nje nipi tim qe do ta marr me vete,qe do ta le koken mbas tyre,more ju ka bere ky mesia si zoti vet...mua me pqlen gatuzo ai italiani,e di pse se nuk ka shansin te luaj e te mos beje moj sherr aty..haha une veq ate e perciell kur ka loje.as nuk e di ca klubi eshte po gjith me lajmerojn po luan gatuzo hap tv.

    ouu nice si e mbaka ajo ndertesa

  15. #15

    ky eshte shatrivani me muzike te cilit ngjyrat i ndryshojne sipas muzikes
    e mora nga net se mu prish aparati ate dite
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HELEN OF TROY : 23-09-2011 mė 07:51
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    Citim Postuar mė parė nga HELEN OF TROY Lexo Postimin

    ky eshte shatrivani me muzike te cilit ngjyrat i ndryshojne sipas muzikes
    e mora nga net se mu prish aparati ate dite
    kete kam per ta pare ,edhe si kam marr lezet nga dirigjimet ,shif kur te ju afrohem ketyre valeve

  17. #17
    Me ACDsee i zvogeloj une po prap njeher i mer njeher jo
    Emri:  DSC01487a.jpg

Shikime: 1449

Madhėsia:  47.9 KB
    stadjumin nuk behet llaf qe te vesh e mos e shikosh
    ka nje cmim te shtrenjte por ja vjen ka edhe nje muzeum me te gjithe njerezit qe krijuan barcan edhe historine e saj
    une isha aty ne 2009 edhe rastisa kurre barca mori kupen edhe e ben xhiro ne barcelone me autobuz te hapur edhe i pame te gjithe futbollistat e saj
    tre dite te tera festonin
    nje djenje e vecante ishim me fat
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    u pa puna qe vitin qe vjen,po ruaj kur ka derbi me realin,se babai thoshte keta jan si ne me serbet hahha ne ne kosove sendet i mbasim kshu politikisht

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    [QUOTE]
    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    me e forta qe ti vehej kapaku,kur veq mbarova performanecen une,qe nuk ja kisha iden ca dirixhova,me afrohet nje plak austriake,dhe pyet,me falni ne c-dur ishte kjo dhe cila area,bahhh ca ti them plakes qe i kisha pelqyer muzika ime...jo i thash kjo ishte muzike kur mozarti nuk ishte fare i famshem,nje nga ushtrimet fillestare te tija....per mashtruese nuk ja leshoi vendin askujt...ishte hapyy end edhe vet edhe plaken e shpetova.
    Hahaha gjakovare tipike ti teta.............. gjithmone gjen zgjidhje...... hahahaha kjo po qe paska qene per kamere te fshehur....
    AUTOCHTHONOUS

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005

    anita jo se doja te nxirrja veten por si te ja theja zemren gjysesh

Faqja 0 prej 16 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •