Close
Faqja 10 prej 16 FillimFillim ... 89101112 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 310
 1. #181
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  do perpiqem.. te bej foto..

  shum interesante historia e Vlorajve..

  thx Saura..

  une po lexoj librin .. Kujtime te Eqrem Bej Vlores..

  eshte nje enciklopedi e vertete..

  njeri i jashtzakonshem Eqrem bej Vlora..

  mire do jet te dali nji liber me hollesi mbi familjet e medhaja..

  dim shum pak..

 2. #182
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  dini gje mo..

  ajo autostrada e kroacise.. a ka ec ndo pak.. drejt dubrovnikut?

  apo ka mbet ku ka qen..?

 3. #183
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  34 falenderime nė 28 postime
  prej Spliti ne drejtim te Dubrovnikut jan ndertuar nja 80 km autostrad kjo info ne pranver te ketij viti
  por jan ne ndertim e siper..

  besoi se eshte afruar shum

 4. #184
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Anėtarėsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,814
  Faleminderit
  8
  54 falenderime nė 47 postime
  Teme e bukur .Ceshtja eshte qe nuk postoj dot foto se jane te medha .

 5. #185
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  mori teta kambelehta..
  vec n'pantolla e fermerka..
  po shetit nder male e shkrepa..
  sa ne borsh sa n'port palermka..
  a po vjen ne uja te ftohta..
  me hedh fall nder arixhofka..
  me pi kafe ne radhime..
  me pa det ne perendimė..

  ..

  ore vlonjater..

  a e shikoni ju perendimin e diellit nga balkonet e shpive te pallateve brenda ne qytet..?
  apo vetem ca e shohin qe me parat e trafiqeve te felliqura jan sot zoter vilash e pallatesh mu ke brego uj ftohti?

  ..

 6. #186
  life is a flower Maska e maryp
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga WALCHIRIA Lexo Postimin
  Udhtimi im kete vit ishte ne jug ne Borsh , nje mrekulli cte them nisur qe nga rruga qe e mora naten sepse ateher te rastis qe mos hasesh ate trafikun e mbi ngarkuar qe te cmend .
  Nejse jam e mrekulluar nga bukuria e Jugut .
  Dicka ishte ne Borsh , ishte vend qe ankoroheshe dhe ste behej mbar te levizje ne ndonje vend tjeter . Pasi detin dhe gjithcka i kishe aty , dhe fundja njeriu kur shkon me pushime kete do rehatin dhe relaksin qe mos levizi me .
  Nuk me pelqen ajo nderprerja e plazhit ne drek te vishesh ti hipesh makines te shkosh diku larg per te ngren drek pastaj ashtu e lodhur te vish serish ne plazh etj etj . Ka dhe raste kur mund te bejm perjashtime , por fundja pushimi esht pushim dhe duhet shfrytzuar ne max .
  walchiria,paskemi bere plazhin ne te njejtin vend kete vit, ku i dihet mbase dhe na ka qelluar rasti te shkembehemi ne rruge
  jam shume dakort me ty persa i perket bukurise se plazhit te borshit, e vetmja gje eshte qe po e shkaterrojne me ndertimet qe po bejne pa kriter. kete vit pash qe kishin bere ndertime dhe ne pjesen ku shtrihet plazhi. shpresoj ti bllokojne ato ndertime perndryshe do e shkaterrojne dhe ate parajse qe kane e mbi te gjitha do ishte mire sikur njerezit te kujdeseshin per te mbajtur te paster vendin ku shtrihen cdo dite te bejne plazh sepse mbeturinat i hidhnin pa kriter fare..
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 7. #187
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  male me shishe boshe e kanoce e bidona shtrihen per gjat rruges.. dukat-llogara e matane per dhermi e tutje..

  a ka me maskarallyk..

  shteti e di mire kush jan hedhesit..
  jan pronaret e hotel bordelove pergjat kesaj udhe..

  askush nuk can menderen..

  po cte bejme..
  mos u ndaloni ketyre hotelbordelloxhijve e te hani dreka darka andej..
  bejuni munė ..

  dhe ata do ngordhin.. e nuku do kene cte hedhin mė atyre gerxheve ku cdo pellembe eshte nje lule e rralle nje shkurre e bukur ere mire a nje tufe caj a rigon.. a nje fole zogu a lepuri..

  ..

  marup..po e dh.jesin dhe borshin dmth.. hm..
  gjynah..

  ..

 8. #188
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  fatkeqesisht as kete vit nuk arrita ta vizitoj jugun e shqiperise...
  Vasudhaiva Kutumbakam

 9. #189
  i/e regjistruar Maska e SatanMyMasterSS
  Anėtarėsuar
  02-10-2011
  Vendndodhja
  Hell
  Postime
  220
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kam shkelur shume shtete ne Europe, SHBA, Turqi, Irak, Afganistan, Kuvajt, EBA, Katar por perseri ende nuk munda te shkel ne Jug te Shqiperise sepse thone se rruga eshte shume me kthesa dhe po me jep djeg te shoh se si duken plazhet e jugut.
  Religion is hate,
  Religion is fear,
  Religion is whore

 10. #190
  life is a flower Maska e maryp
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  ..

  marup..po e dh.jesin dhe borshin dmth.. hm..
  gjynah..

  ..
  po Brari , ne vend qe ta ruajne nje perle ashtu sic eshte dhe me pak investim te bejne nje shetitore te bukur, tani aty po behen vec ndertime pa kriter..

  shpresojme qe ti ndalojne keto ndertime abuzive, te pakten ne ane te detit
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 11. #191
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga SatanMyMasterSS Lexo Postimin
  Kam shkelur shume shtete ne Europe, SHBA, Turqi, Irak, Afganistan, Kuvajt, EBA, Katar por perseri ende nuk munda te shkel ne Jug te Shqiperise sepse thone se rruga eshte shume me kthesa dhe po me jep djeg te shoh se si duken plazhet e jugut.
  per te njejten arsye as une nuk e kam vizituar jugun.
  pastaj mos te harrojme edhe disiplinen rrugore te shumices se shofereve shqiptare. tmerr!!!
  Vasudhaiva Kutumbakam

 12. #192
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  Berisha feston 67-vjetorin, ne Sarisalltik te Krujes

  Eva Gjura

  Ne 67-vjetorin e ditelindjes, kryeministri Berisha ka marre shume urime nga miqte, te afermit dhe bashkepunetoret e tij. Per shkak te axhendes se tij si kryeminister, ky 67-vjetor, e ka gjetur kreun e qeverise te angazhuar me pune e takime duke e bere fundjaven me intensive, por edhe te bukur, per shkak te urimeve te shumta qe ai ka marre. Urimin e pare heret ne mengjes, kryeministri e ka marre nga te rinjte e Forumit Rinor te Partise Demokratike, ku dhe ka qene i pranishem ne nje takim te organizuar prej tyre ne qytetin e Durresit. Ata i kane dhuruar nje buqete lulesh dhe nje pikture, si dhe shume urime per kete 67-vjetor, te cilin po e festonte dhe me ta. Pas ketij takimi, kreu i qeverise, i shoqeruar edhe nga bashkeshortja e tij, zonja Liri Berisha, ka udhetuar drejt Krujes, ku ka peruruar rrugen qe te con per ne malin e ketij qyteti, ose sic njihet ndryshe per ne Malin e Sarisalltikut, i cili eshte nje simbol i shenjte per besimtaret bektashinj. Ketu Berisha eshte pritur nga Kryegjyshi Haxhi Baba Edmond Brahimaj dhe perfaqesues te komunitetit bektashian te Krujes, te cilet i uruan kryeministrit ditelindjen dhe si dhurate i kane bere simbolin e qytetit te Krujes, por edhe te te gjithe shqiptareve, nje bust te Skenderbeut te gdhendur ne dru, nje buqete me lule dhe me ane te nje torte, i kane uruar jete te lumtur. "Ju falenderoj shume per urimin qe me bete dhe me duhet t'ju rrefej ketu, te dashur qytetare dhe qytetare te Krujes, se pasioni im per majat, daton ne femijerine time te hershme. Per ata qe rriten ne alpe, ngjitja ne maje eshte heroizmi i tyre i pare feminor. Mirepo, mua, pasioni per majat nuk mu shua kurre, ndaj dhe kam kenaqesine me te madhe qe sot festoj ditelindjen time, ne ballkonin e Skenderbeut, ne majen e Malit te Krujes",- eshte shprehur Berisha. Me pas, kryeministri ka bere nje vizite ne vendin e shenjte ne Sarisalltik, ku ka ndezur nje qiri se bashku me bashkeshorten e tij.

  Kryeministri: Per mua vitet e ditelindjes, jane vetem numra

  Kryeministri Berisha ka marre nje urim te perzemert nga te rinjte e FRPD-se per ditelindjen e tij. Duke i falenderuar per urimin e vecante, kreu i qeverise ka thene: "Per mua, vitet e ditelindjes jane vetem numra". Me tej, Berisha tha se ditelindjet jane dite meditimi, dite reflektimi dhe ne cdo kendveshtrim qe t'i analizosh ato, jane me se shumti dite mirenjohjesh. Duke falenderuar te rinjte per urimin, Berisha ka kujtuar vitet 1990, duke u shprehur se shume prej brezit te tij ne ato vite, jetuan rinine e dyte, "Sepse,- tha Berisha,- eshte rinia ajo qe i beri te lire shqiptaret dhe per ju, qe nuk keni ate memorie te asaj kohe dhe jeni fatlum qe nuk e keni, duhet t'u them vetem nje gje: Po te mendoj te kthehem ne rinine time dhe tuajen, une ju garantoj ju, se ajo qe ju mesoni ne nje jave, informacioni qe ju merrni ne nje jave, sot eshte me i madh se sa ai qe merrnim ne, me stermundime te medha, ne 5 vite te marra se bashku, sepse ju jeni te lire. Maksimumi i informacionit per ne, ishte radio ose televizioni me vone. Nuk ka raport me te rendesishem per njeriun e qyteteruar sesa raporti i tij me te verteten. Ju keni shume avantazhe, me informacionin e madh qe merrni. Ju notoni ne nje univers informacioni te gjithanshem politik, ekonomik, shendetesor, social, kulturor",- tha Berisha.

  Berisha: Do te zhvillojme turizmin malor

  Kryeministri Berisha ishte dje i pranishem ne perurimin e segmentit rrugor, Fushe-Kruje - Kruje - Sarisalltik, e njohur ndryshe si rruga e Malit te Krujes dhe qe si destinacion final ka, vendin e shenjte te Sarisalltikut. I ndodhur ne lartesine panoramike te kesaj rruge me simbolike historike, shefi i qeverise shprehu urimet e tij per te gjithe shqiptaret. "Se pari, shpreh sot gezimin e madh, kenaqesine time qe perurojme kete rruge, ne ballkonin e Skenderbeut, ne majen e Malit te Krujes, ne vendin e shenjte te Sarisalltikut. Ndaj dhe le t'u dergojme ne, nje pershendetje vellazerore te gjithe shqiptareve nga ballkoni i Skenderbeut",- tha kryeministri. "Kjo qeveri do te beje gjithcka qe t'i shnderroje malet ne zonat turistike me terheqese te vendit, qe malet e ketij vendi, nga vende mundimi dhe skamje, te shnderrohen ne vende defrimi dhe mekembje",- vijoi Berisha. Gjate viteve te fundit, ne rrethin e Krujes jane ndertuar 121 km rruge dhe segmente rrugore, 11 ujesjelles, 13 shkolla, si dhe 21 qendra shendetesore e ambulanca. Nga ana tjeter, rruga e peruruar me vlere 343 milione leke dhe me gjatesi 9 km, i shtohet rrjetit modern infrastrukturor te vendit, si dhe lehteson pelegrinazhin e besimtareve, qe vizitojne kete vend te shenjte.


  -

  do kisha shum deshir me shku ketej nga ka shku doktorri tek burimi nanes mretnesh..

  kini qen ju?

 13. #193
  I larguar Maska e Enkeleu
  Anėtarėsuar
  07-12-2005
  Vendndodhja
  Prane detit i pa lare, prane drites i pa pare, prane sofres i pa ngrene, prane dijes i pa nxene...
  Postime
  4,298
  Faleminderit
  100
  45 falenderime nė 42 postime
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  per te njejten arsye as une nuk e kam vizituar jugun.
  pastaj mos te harrojme edhe disiplinen rrugore te shumices se shofereve shqiptare. tmerr!!!
  Unė ka disa vite qė e bej atė rrugė dhe ėshtė vetėm propagandė ajo qė thonė se shoferėt shqiptar nuk kan disciplinė, prandaj mos hezitoni tė vizitoni atė zonė pėr kėtė shkak . Rruga ka vertet kthesa por nuk eshtė aq e keqe si e paraqesin. Ėshte e asfaltuar mirė ... Ia vlen tė vizitoni perlėn e Europės ( bregdetin e jonit ) !
  I lumtur ėshtė ai qė nuk shpreson nė asgjė, sepse nuk zhgėnjehet asnjėherė...!

 14. #194
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Qe shofert shqiptar jane te pakujdesshem, eshte 100% e vertete, edhe fakti qe rruget e jugut jane me termend te veshtira (sidomos llogara-ja) e veshtireson kete gje.
  Por, jam dakord me ty Enkeleu qe jane rruge te asfaltuara e te mira. Duhet thjesht pak kujdes shoferi makines e jo te eci me nje shpejtesi te larte.

  Brari c'dreqin hyn te mbresat e udhetimeve - udhetimi i Sales? Shyqyr Zotit nuk e kemi forumist Salen, edhe pse kemi te birin e tij te paligjshem qe ka emrin tend

  Rruga e malit te Krujes ka mbi 4 muaj qe eshte shtruar, e kane inaguruar krutanet para se te shkonte babai yt Saliu per 67-vjetorin e tij. Mire e tha: majat i kane mbetur ne mendje, se per vende malore ben ai!

  Ajo Teqe do ia tregoj rrugen Sales .... nuk i ben derman nje qiri i ndezur ne ate vend te shenjte!

  La vita non si spiega, si VIVE!

 15. #195
  I larguar Maska e Enkeleu
  Anėtarėsuar
  07-12-2005
  Vendndodhja
  Prane detit i pa lare, prane drites i pa pare, prane sofres i pa ngrene, prane dijes i pa nxene...
  Postime
  4,298
  Faleminderit
  100
  45 falenderime nė 42 postime
  Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
  Qe shofert shqiptar jane te pakujdesshem, eshte 100% e vertete, edhe fakti qe rruget e jugut jane me termend te veshtira (sidomos llogara-ja) e veshtireson kete gje.
  Por, jam dakord me ty Enkeleu qe jane rruge te asfaltuara e te mira. Duhet thjesht pak kujdes shoferi makines e jo te eci me nje shpejtesi te larte.

  Brari c'dreqin hyn te mbresat e udhetimeve - udhetimi i Sales? Shyqyr Zotit nuk e kemi forumist Salen, edhe pse kemi te birin e tij te paligjshem qe ka emrin tend

  Rruga e malit te Krujes ka mbi 4 muaj qe eshte shtruar, e kane inaguruar krutanet para se te shkonte babai yt Saliu per 67-vjetorin e tij. Mire e tha: majat i kane mbetur ne mendje, se per vende malore ben ai!

  Ajo Teqe do ia tregoj rrugen Sales .... nuk i ben derman nje qiri i ndezur ne ate vend te shenjte!
  Kleadon , nuk janė shoferėt nė Shqipėri mė tė pakujdesshėm se nė vendet tjera tė ballkanit ! Shumė shqiptar nga Kosova preferojnė Ulqinin , edhe andej rruga ėshtė shumė mė e keqe se Llogorja .Tani qė u ndėrtua magjistralja Durrės -Kukės ua ka lehtėsu pak mundimet e rrugės pėr nė Ulqin , sepse udhėtojnė pėrmes Shkodrės. Pastaj kultura nė komunikacionin nė Shqipėri , nuk dallon aspak nga ajo nė Kosovė! Ėshtė mėkat pėr ata shqiptar qė i kan mundėsitė dhe nuk i vizitojnė ato bukuri pėrrallore qė ka bregdeti shqiptar....
  I lumtur ėshtė ai qė nuk shpreson nė asgjė, sepse nuk zhgėnjehet asnjėherė...!

 16. #196
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Enkeleu Lexo Postimin
  Kleadon , nuk janė shoferėt nė Shqipėri mė tė pakujdesshėm se nė vendet tjera tė ballkanit ! Shumė shqiptar nga Kosova preferojnė Ulqinin , edhe andej rruga ėshtė shumė mė e keqe se Llogorja .Tani qė u ndėrtua magjistralja Durrės -Kukės ua ka lehtėsu pak mundimet e rrugės pėr nė Ulqin , sepse udhėtojnė pėrmes Shkodrės. Pastaj kultura nė komunikacionin nė Shqipėri , nuk dallon aspak nga ajo nė Kosovė! Ėshtė mėkat pėr ata shqiptar qė i kan mundėsitė dhe nuk i vizitojnė ato bukuri pėrrallore qė ka bregdeti shqiptar....
  Une nuk thashe qe nuk ja vlen, perkundazi ja vlen vertete shume. Ama, shoferat e shqiperise i njoh disi mire, sepse shpesh i kam bere pushimet vete ne jug, e shpesh kam degjuar nga te aferm te mi.
  Vjet kam qene ne Jonufer, e nje dite vajtem ne Llogara... ajo rruge qe eshte tere kthesa te rrezikshme, kishte makina qe parakalonin ne kthesa, qe ecnin me shpejtesi, qe harronin te ndiznin sinjalet etj etj.
  Nuk po bej krahasime me vendet e Ballkanit se nuk ja kam idene si jane shoferat kosovar apo maqedonas; thjesht po flas se si jane ato qe ecin ne shqiperi (qe fare mire mund te jene edhe kosovar apo maqedonas, nuk i vura rendesi te shikoja targat e tyre sinqerisht).

  La vita non si spiega, si VIVE!

 17. #197
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  34 falenderime nė 28 postime
  deri paralufte ne kosove komunikacioni ishte shum i rregullt,dhe menjehere mbas lufte kur u hap kufiri me shqiperin udhetimet e para qe beheshin me furgonet plus ajo rruga e vjeter Kukes -Tirane..pappa si na dukej neve ,e tmerrshme (se me pastaja u mesuam) .
  Dhe shkon nje mikesha ime ne pushim me furgon dhe kur u kthye komenti i saj ishte hahha edhe tani po qesh:
  more qe nga kukesi prej shpejtesis se madhe qe bente furgoni vetem 3 here kemi prek token,hahah dhe thoshte atje duhej te ruheshe me shum kush te vie nga prapa makines se perpara

  hah,tani jemi njejt,edhe ne kosove jan shpeshtuar"alfat"

 18. #198
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  klleadone.. e solla shkrimin me saliun e sarisalltikun.. e me baban e teqese qe ka qen ne takim me doktorrin.. vetem me pa reagimin tend.. se a je bektashiste apo klyshe ed rucie e enveriste..
  dolle sic e mendoja..
  pra kopileshe e rucit..

  .

 19. #199
  I larguar Maska e Enkeleu
  Anėtarėsuar
  07-12-2005
  Vendndodhja
  Prane detit i pa lare, prane drites i pa pare, prane sofres i pa ngrene, prane dijes i pa nxene...
  Postime
  4,298
  Faleminderit
  100
  45 falenderime nė 42 postime

  Question

  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  klleadone.. e solla shkrimin me saliun e sarisalltikun.. e me baban e teqese qe ka qen ne takim me doktorrin.. vetem me pa reagimin tend.. se a je bektashiste apo klyshe ed rucie e enveriste..
  dolle sic e mendoja..
  pra kopileshe e rucit..

  .
  Brar edhe kete teme e prishe me injorancen tende te tepruar?
  Pse je i prirur qe cdo teme ta trazosh me politike dhe te ofendosh njerezit vend e pa vend vetem qe nuk mendojne sikur ti?!
  I lumtur ėshtė ai qė nuk shpreson nė asgjė, sepse nuk zhgėnjehet asnjėherė...!

 20. #200
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  34 falenderime nė 28 postime
  okk popull
  break up!

  next talking about Roma ITALY

Faqja 10 prej 16 FillimFillim ... 89101112 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •