Close
Faqja 6 prej 27 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 528
  1. #101
    Personalisht te keshilloj te fillosh me nje liber qe quhet "Electronics for Dummies" !
    Nuk tallem. Eshte liber me te veretete qe ka 498 faqe. Mundohu se mund ta gjesh si pdf ne internet.
    ANYTHING IS POSSIBLE

  2. #102
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar mė parė nga bigglil Lexo Postimin
    Dua te mesoj per elektronike (ndonje ebook shqip) apo ndonje sugjerim nga ju, se cilen liber ta perdori, jam total fillestar ne elektronike, e dua ta mesoj, selfstudy, ndihme ju lutem
    Nuk mund te mesosh elektronike pa pune ne laborator.Shko ne shkolle.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  3. #103
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-01-2008
    Postime
    65

    Metodė pėr tė shkarkuar falas Wikipedia-n?

    a ka ndonje metode per te shkarkuar falas wikipedian, anglisht dhe shqip

  4. #104
    Wikipedia eshte faqje ne internet me sa di une.Eshte enciklopedi online.
    www.wikipedia.com
    Enciklopedi qe perdoret offline dhe eshte shume e pasur me info eshte
    ENCARTA.Mund ta gjesh ne internet,..
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  5. #105
    http://www.wikipediaondvd.com/site.php - Versioni i ri 0.7 pritet te dale ne fund te vitit.

    http://www.wikitaxi.org/delphi/doku....wikitaxi/index - Kjo eshte menyra tjeter, pak me teknike por mesa shoh me e begatshme.
    U let him hold a gun 2 ur head during sex?I thought u were a feminist
    Usually he takes the clip out

  6. #106
    Mund te persoresh web riper po ajo faqe behet upload shum shpesh dhe me mire gje encarta 2009!
    Keyboard not found .... press any key to continue!

  7. #107
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-10-2007
    Postime
    833

    Ku ta blej fjalorin elektronik Anglisht-Shqip?

    Pershendetje!

    Jepet ketu tek forumi shqiptar nje reklame per nje fjalor elektronik anglisht shqip.
    Ku mund ta blejme?
    apo duhet te perdorim karte krediti..?

    eshte ky linku?

    http://www.albasoul.com/ectaco/dicti...-albanian.html

    Ju faleminderit!

  8. #108
    Citim Postuar mė parė nga akodra Lexo Postimin
    a ka ndonje metode per te shkarkuar falas wikipedian, anglisht dhe shqip
    Eshte faqja me pa vlere qe ekziston ne internet. Me mijera raste ajo eshte kontestuar per burimet aspak serioze te informacionit qe perdor dhe sidomos per vertetesine e atij informacioni. 100 here me mire encarta pasi i dihen referencat ndersa ne wikipedia mund te shkoje kushdo me nje llogari dhe te hedhi informacionin sipas qejfit. Do te te keshilloja qe mos bazoheshe kurre ne ate qe shkruhet ne wikipedia.

  9. #109
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-10-2007
    Postime
    833
    U gjet ndonje zgjidhje per kete fjalor... ia vlen ta blej?!

  10. #110
    Ai jep info aty.Ty me ato qe ai rreklamin si te duket a ia vlen apo jo.?Varet ti ploteson ty deshirat apo jo?VARET SE CA DESHIRASH KE TI DHE CA DO KERKOSH TI NGA AI FJALOR?
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  11. #111
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-10-2007
    Postime
    833
    dua nje mekanizem, le ta quajme keshtu, sa nje telefon qe kryen rolin e perkthyesit nga anglisht ne shqip... dhe pashe kete ketu... kete duhet ta marr me karte krediti, apo ka diku ne tirane qe ta blej!?

  12. #112
    Jo jo thjesht kliko te figura dhe ndiqi hapat njeri pas tjetrit..
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  13. #113
    Citim Postuar mė parė nga The Pathfinder Lexo Postimin
    Pershendetje!

    Jepet ketu tek forumi shqiptar nje reklame per nje fjalor elektronik anglisht shqip.
    Ku mund ta blejme?
    apo duhet te perdorim karte krediti..?

    eshte ky linku?

    http://www.albasoul.com/ectaco/dicti...-albanian.html

    Ju faleminderit!
    cfare te nevojitet saktesisht ty plako?

    fjalor anglisht shqip elektronik? apo do ate makinen qe kryen perkthimin?

    nese te duhet thjesht nje fjalor anglisht-shqip, ectaco, me dergo nje mesazh privat se te udhezoj une. mos harxho kot pare!

  14. #114
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-10-2007
    Postime
    833
    Mua me duhet nje makineri qe te me sherbeje si perkthyes...
    Po edhe fjalor elektronik do doja..

    Ku mund ti gjej te dyja?!

  15. #115
    pėrjashtuar pėr [.] qefi Maska e carbondcd
    Anėtarėsuar
    30-11-2007
    Vendndodhja
    n'Mal
    Postime
    161
    Citim Postuar mė parė nga The Pathfinder Lexo Postimin
    Mua me duhet nje makineri qe te me sherbeje si perkthyes...
    Po edhe fjalor elektronik do doja..

    Ku mund ti gjej te dyja?!

    Nese don nga http://www.lingvosoft.com/

    une ta dergoj free

  16. #116
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-10-2007
    Postime
    833
    FLM por e kam Lingvosoftin 2007 dhe Intein 2005.

    dua nje makineri....!
    Nuk e di nese jam i qarte...

    Ose ka fjalore te tjere pervec ketyre te dyve?!

  17. #117
    p.n.a.p.m.q.g.q.n.t.v.
    Anėtarėsuar
    03-06-2005
    Vendndodhja
    Berat-Tirane-Milano
    Postime
    179
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    100 here me mire encarta
    Me Wikipedian nuk jam marre shume (Ndersa Encarten po thuajse e kam zberthyer), por me sa kam vene re te dyja kane shume material te mire. Encarta pak si me ne rregull, me kuptushem, por ne Wiki. ke mundesi ti gjesh te gjitha. Psh. Per ndarjen zonale te Maqedonise! (E dija qe ishin 5 zona por ne Enkarta nuk e jep! Po ashtu ne Encarta nuk flitet per Arvanitasit e Greqise? Nuk gjene gje as per Marko Boēarin, apo nuk gjen gje as per principatat Serbe, kur shtriheshin me shekuj?

    Ne wiki ke mundesi te gjesh ate qe kerkon edhe pse mund te jete bere nga burime jo dhe aq te besuara.
    Nėse thonė se lufta dėmton paqen unė "m.g.q.n.t.v." po ju them lufta pėr liri ėshtė paqia vetė!

  18. #118
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar mė parė nga m.g.q.n.t.v. Lexo Postimin
    Me Wikipedian nuk jam marre shume (Ndersa Encarten po thuajse e kam zberthyer), por me sa kam vene re te dyja kane shume material te mire. Encarta pak si me ne rregull, me kuptushem, por ne Wiki. ke mundesi ti gjesh te gjitha. Psh. Per ndarjen zonale te Maqedonise! (E dija qe ishin 5 zona por ne Enkarta nuk e jep! Po ashtu ne Encarta nuk flitet per Arvanitasit e Greqise? Nuk gjene gje as per Marko Boēarin, apo nuk gjen gje as per principatat Serbe, kur shtriheshin me shekuj?

    Ne wiki ke mundesi te gjesh ate qe kerkon edhe pse mund te jete bere nga burime jo dhe aq te besuara.
    Ti s'po e kupton qė Wiki vuan nga pasaktėsia e zėrave qė ka. Ja merr pėr shembull Arvanitasit, unė mund tė rregjistrohem aty, tė krijoj zėrin "Arvanitasit" dhe aty tė shkruaj broēkullat qė kam qejf, broēkulla qė mė shkojnė sipas shijes dhe interesit, pėr shembull se arvanitasit janė hungarezė, kinez apo tartarė, fus edhe ca 'fakte' aty sipas qejfit tim. Po kėshtu, ēdokush mund tė bėjė te njėjtėn gjė mbi shumė ēėshtje tė caktuara.

    Pėrfundimi? Ti 'informohesh' nga materiale tė rreme, tė farkėtuara qėllimisht, pa referenca (ose me referenca tė rreme) etj..etj... Pra, keqinformohesh. Dhe ėshtė fakt qė shumica e zėrave historikė nė Wiki janė tė diskutueshme ose tė pasakta.

    Tė ngelet ty pastaj nė dorė nėse do tė besosh Wikin (ku mund tė shprehet kushdo) apo Encarta-ėn pėr hartimin e sė cilės punojnė njerėz kompetent.
    Life's too short to remove USB safely.

  19. #119
    p.n.a.p.m.q.g.q.n.t.v.
    Anėtarėsuar
    03-06-2005
    Vendndodhja
    Berat-Tirane-Milano
    Postime
    179
    Citim Postuar mė parė nga Jack Watson Lexo Postimin
    Ti s'po e kupton qė Wiki vuan nga pasaktėsia e zėrave qė ka. Ja merr pėr shembull Arvanitasit, unė mund tė rregjistrohem aty, tė krijoj zėrin "Arvanitasit" dhe aty tė shkruaj broēkullat qė kam qejf, broēkulla qė mė shkojnė sipas shijes dhe interesit, pėr shembull se arvanitasit janė hungarezė, kinez apo tartarė, fus edhe ca 'fakte' aty sipas qejfit tim. Po kėshtu, ēdokush mund tė bėjė te njėjtėn gjė mbi shumė ēėshtje tė caktuara.

    Pėrfundimi? Ti 'informohesh' nga materiale tė rreme, tė farkėtuara qėllimisht, pa referenca (ose me referenca tė rreme) etj..etj... Pra, keqinformohesh. Dhe ėshtė fakt qė shumica e zėrave historikė nė Wiki janė tė diskutueshme ose tė pasakta.

    Tė ngelet ty pastaj nė dorė nėse do tė besosh Wikin (ku mund tė shprehet kushdo) apo Encarta-ėn pėr hartimin e sė cilės punojnė njerėz kompetent.
    Ok eshte keshtu siē thua ti!
    Megjithata eshte mire te lexosh artikuj ku disa jane te verteta, disa genjeshtra, disa mendime jo dhe aq shkencore siē paraqiten ne Wiki apo me mire hiq fare siē i gjen ne Encarta!

    Po ta konkretizoj: Me terhoqen me teper disa postime te Darius-it dhe te te tjereve per Piramidat sesa librat e ndryshem shkencor edhe pse nje pjese e madhe e ketyre postimeve jane jo-shkencor dhe te shkruar nga une, ti etj qe ne fund te fundit nuk jemi as arkeolog dhe as historian, por jemi vetem te interesuar!

    Dhe ne Wiki keshtu eshte, ka artikuj te mire me baza shkencore dhe historike ka dhe genjeshtra me bisht! Une tek Wiki mesova qe djali i Marko Boēarit paska qene minister i Luftes i Greqise! Me thuaj a eshte i gabuar ky dokument?
    Nėse thonė se lufta dėmton paqen unė "m.g.q.n.t.v." po ju them lufta pėr liri ėshtė paqia vetė!

  20. #120
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar mė parė nga m.g.q.n.t.v. Lexo Postimin
    Dhe ne Wiki keshtu eshte, ka artikuj te mire me baza shkencore dhe historike ka dhe genjeshtra me bisht! Une tek Wiki mesova qe djali i Marko Boēarit paska qene minister i Luftes i Greqise! Me thuaj a eshte i gabuar ky dokument?
    Shko vėrtetoje nė ndonjė burim tjetėr!Nuk kam besim te Wiki.

    (Si njėherė kur e nxorėn Di Caprion shqiptar nė Wiki, e pastaj e ndryshuan).
    Life's too short to remove USB safely.

Faqja 6 prej 27 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •