Close
Faqja 4 prej 27 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 528
 1. #61
  Besimtar Musliman Maska e HoteL-MadriD
  Anėtarėsuar
  25-05-2004
  Vendndodhja
  Rheinfelden - Baden-Württemberg
  Mosha
  30
  Postime
  737
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Po.

  Hyr ketu e ke.

  www.Fjalor.de (eshte fjalor Gjermanisht - Shqip)
  www.argjiro.net/fjalor (eshte fjalor Anglisht - Shqip)

  Tung
  Forca MILAN - is Champion and only Champion!

 2. #62
  i/e regjistruar Maska e che_guevara86
  Anėtarėsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  verdalle anej ktej
  Postime
  641
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Kėrkoj fjalor spanjisht-shqip ose -italisht

  Po kerkoja ndonje fjalor elektronik Spanjisht Shqip ose spanjisht italish dhe anasjelltas ...
  Ose ndonje Guide per mesimin e gjuhes spanjolle beginner (fillestar).
  Cfaredolloj materiale te ofronit do ju falenderoja shume ...

  Kalofshi mire .

 3. #63
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Provoje njehere kete ketu...
  http://www.freedownloadscenter.com/P...lian_Palm.html
  Pac Fat...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 4. #64
  i/e regjistruar Maska e princi-kalter
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  MK
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Thumbs down Ndihmė pėr njė punim seminarik - Microsoft Windows XP

  pershendetje antare:
  Kisha kerkuar nga ju nje nder te vogel, ju kisha lutur te me ndihmoni me zgjedhjen e ketij problemi qe ndoshata edhe i vogel po qe mua me duket shum i madh!!

  Temen : microsoft windows XP gati se po e perfundoj(thelbsoren), por me duhet nje hyrje dhe nje perfundim. Gati 2 jav po mundohem ta gjej zgjidhjen por kot nuk mundem, ne fakt profesori s'po e pelqen, kam kerkuar edhe ne internet por s'po gjej.
  Po qe se keni ndonje ide per nje hyrje dhe per nje perfundim ju kisha lutur t'me ndihmoni.
  Nese keni ndonje te dhene per historin dhe zhvillimin e windows XP do te me kishit ndihmuar jasht mase!

  data e dorzimit te punimit eshte 5.04.2008.
  me mirkuptim...
  Njihe vetveten, per t'i njohur te tjeret

 5. #65
  www.trebit.com Maska e Xemlo
  Anėtarėsuar
  20-09-2004
  Postime
  460
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga princi-kalter Lexo Postimin
  pershendetje antare:
  Kisha kerkuar nga ju nje nder te vogel, ju kisha lutur te me ndihmoni me zgjedhjen e ketij problemi qe ndoshata edhe i vogel po qe mua me duket shum i madh!!

  Temen : microsoft windows XP gati se po e perfundoj(thelbsoren), por me duhet nje hyrje dhe nje perfundim. Gati 2 jav po mundohem ta gjej zgjidhjen por kot nuk mundem, ne fakt profesori s'po e pelqen, kam kerkuar edhe ne internet por s'po gjej.
  Po qe se keni ndonje ide per nje hyrje dhe per nje perfundim ju kisha lutur t'me ndihmoni.
  Nese keni ndonje te dhene per historin dhe zhvillimin e windows XP do te me kishit ndihmuar jasht mase!

  data e dorzimit te punimit eshte 5.04.2008.
  me mirkuptim...
  http://www.winsupersite.com/reviews/windowsxp_gold.asp
  http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_XP
  http://en.wikipedia.org/wiki/History...rosoft_Windows
  http://www.activewin.com/faq/whistler.shtml
  http://en.wikipedia.org/wiki/Development_of_Windows_XP
  http://www.microsoft.com/windows/WinHistoryDesktop.mspx

 6. #66
  www.trebit.com Maska e Xemlo
  Anėtarėsuar
  20-09-2004
  Postime
  460
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

 7. #67
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  Te kjo faqe,te duhet vetem pjesa"introduction".
  http://technet.microsoft.com/en-us/l.../bb457060.aspx
  Konkluzionin mos e kerko ne forum.Varet se cfare ke trajtuar ne material.Ne baze te asaj qe ke trajtuar dilet ne konkluzion.Cfare i mungon windowsit XP?Cilat jane pikat e dobeta?Siguria e windowsit eshte vertet ne ate nivel te premtuar nga Microsofti etj.Cfare duhet permirsuar ne XP?Cfare deshirohet te shtohet ne XP?Te gjitha pergjigjet dalin nga studimi qe ke bere.Ato pergjigje i organizon ne 10 rreshta konkluzion.
  Nqs ne material psh nuk e ke trajtuar fare aspektin e sigurise atehere nuk ka llogjike te flasesh per sigurine ne konkluzion.

 8. #68
  i/e regjistruar Maska e princi-kalter
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  MK
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ju falemenderoj gjithve shume!
  e kalova me sukses>>>>>>gjith tmirat.
  Njihe vetveten, per t'i njohur te tjeret

 9. #69
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime nė 94 postime
  Citim Postuar mė parė nga princi-kalter Lexo Postimin
  ju falemenderoj gjithve shume!
  e kalova me sukses>>>>>>gjith tmirat.
  data e dorzimit te punimit eshte 5.04.2008
  LoL po si e kalove nje dite para se ta prezantosh

 10. #70
  Olsi
  Anėtarėsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  31
  Postime
  231
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Kėrkoj njė temė tė punuar pėr mbrojtje diplome

  Kerkoj nje teme te punuar per mbrojtje diplome. Perfundim i vitit te 3 Nese dikush ka ndonje te tille te gatshme eshte i lutur brenda mundesive tna bej ndonje ze.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Olsir : 14-06-2008 mė 15:04

 11. #71
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Si fillim thuaj shkollen , ku je she temen e temes.
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 12. #72
  Jeta ėshtė e bukur! Maska e Elna Durrėsi
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ditmir Zhuka Lexo Postimin
  Si fillim thuaj shkollen , ku je she temen e temes.
  ....

  Tė paktėn degėn e shkollės ose drejtimin e temės sė diplomės...

  Mendoj se pėrderisa e ka hapur temėn tek informatika, duhet tė ketė tė bėjė me kėtė fushė studimi.


  Elna!

 13. #73
  Olsi
  Anėtarėsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  31
  Postime
  231
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po normalisht ka te bej me informatiken perderisa postova ketu. Megjithate te drejte keni. Dega gjeoinformatike -UT (universiteti i tiranes)
  Me jepni ca teme te doni mjafton te kete te beje me informatiken.

 14. #74
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  KJo puna e temes se diplomes si eshte , duhet te besh nji si kjo tema ne fund te shkolles se larte qe ta fitosh kete te fundit?
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 15. #75
  KuCoVaR Maska e Olimp
  Anėtarėsuar
  24-03-2006
  Vendndodhja
  QS
  Postime
  484
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ditmir Zhuka Lexo Postimin
  KJo puna e temes se diplomes si eshte , duhet te besh nji si kjo tema ne fund te shkolles se larte qe ta fitosh kete te fundit?
  ne fund te shkolles ke dy alternativa per tu diplomuar
  1. Duke mbrojtur nej teme diplome te krijuar nga ty (ja fusin kot se te gjith nag interneti i marrin i mesojne dhe i mbrojne) qe duhet ta mbrosh para nje komisioni te perbere nga petagoget qe te kane dhene mesim
  2. duke ju nenshtruar disa provimeve  shumica zgjellin me mbrojtje diplome
  Ere mire mire

 16. #76
  i/e regjistruar Maska e nince_tutes
  Anėtarėsuar
  17-12-2007
  Postime
  217
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Dua njė fjalor Turqisht-Shqip

  Cuna, a ka ndonjeri fjalor Turqisht-Shqip, ose Turqisht-Anglisht

  flm

 17. #77
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Anėtarėsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,326
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Shko blej nje fjalor tek Libraria "Albania" tek ish-Blloku, nese jeton ne Tirane. Libraria gjendet perballe shkolles 11 Janari, poshte Internacionalit, prane piceri Juveniljas.

  (Po, sic mund ta vini re, Bashkia e Tiranes duhet te beje nje pune teper te madhe per identifikimin e rrugeve dhe adresave!)
  "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

 18. #78
  i/e regjistruar Maska e nince_tutes
  Anėtarėsuar
  17-12-2007
  Postime
  217
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Borix Lexo Postimin
  Shko blej nje fjalor tek Libraria "Albania" tek ish-Blloku, nese jeton ne Tirane. Libraria gjendet perballe shkolles 11 Janari, poshte Internacionalit, prane piceri Juveniljas.

  (Po, sic mund ta vini re, Bashkia e Tiranes duhet te beje nje pune teper te madhe per identifikimin e rrugeve dhe adresave!)
  Borix, thanx, por e mendova se nuk ishte e nevojshme se duhet te thosha qe duhet ne format elektronik, per pc, windows xp sp2.

  i tipit lingvosoft ose ectaco.

  pyetja vazhdon t jete e ngritur.

 19. #79
  i/e regjistruar Maska e soft-master
  Anėtarėsuar
  18-06-2007
  Postime
  54
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kėto fjalorėt kėtu janė online:

  Shqip - Turqisht / Turqisht - Shqip
  http://www.arnavutcasozluk.com

  Anglisht-Turqisht-Gjermanisht-Frėngjisht
  http://www.turkcesozluk.com
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga soft-master : 17-07-2008 mė 11:33
  Computer Engineering
  DEU

 20. #80
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Anėtarėsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,326
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Olsir, c'bere me temen derebardhe, e theke?
  "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

Faqja 4 prej 27 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •