Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 11 prej 11
 1. #1
  pa titull Maska e benitaa
  Anėtarėsuar
  03-09-2011
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Numerologjia sipas emrit tuaj!

  Numerologji merret me studimin e numrave. Ndihmon tė pėrcaktojė dhe tė reflektojnė karakteristikat e personave, talentet, motivet dhe rrugėn nė jetė.

  Shkronjat e alfabetit gjithashtu mund tė pėrfaqėsohet nga disa numra, dhe kėshtu shuma e numrave nė emrin tuaj, si dhe data juaj e lindjes kanė njė lidhje tė drejtpėrdrejtė kozmike pėr veten, dhe pėr ate qe ju jeni.

  Ekspertėt e numerologjise janė nė gjendje tė pėrcaktojnė pikat kyēe nė jetėn e njerėzve, dhe momente nė tė cilat pėr tė bėrė lėvizje tė mėdha dhe vendime, tė tilla si udhėtime, investime dhe martesa.

  Numerologjia pervec te tjerash pergjigjet dhe mbi :

  [1]Rruga e Jetes (Life Path) (mblidhet te gjithe numrat e ditelindjes tuaj, deri sa arrihet ne nje numer 1 shifror)
  [2]Ajo qe ju shprehni/ose fati (Expression) (gjehet me emrin tuaj)
  [3]Shpirti qe kerkoni/ ajo qe ju deshironi brenda vetes negative apo pozitive qofte. (Soul Urge) (gjendet duke mbledhur zanoret dhe bashtingelloret e emrit tuaj.

  ----------------------------------------
  (english is required) c'ti bejme

  Per te llogaritur [1] veproni keshtu:
  Psh nqs keni lindur ne 23/10/ 1972 beni kete llogaritje 2+3+1+0+1+9+7+2 =25 dhe 2+5=7 (ky eshte numri perfundimtar)
  Me pas shihni rezultatin ketu:
  http://www.astrology-numerology.com/num-lifepath.html

  Per te llogaritur automatikisht [2] e [3] klikoni ne kete link:
  http://www.paulsadowski.com/Numbers.asp


  Postoni rezultatet (ne numra )ketu per te pare ngjashmerite qe keni me njeri tjetrin.
  Do ngeleni te cuditur
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benitaa : 10-09-2011 mė 17:21
  If your heart is in your dream, no request is too extreme

 2. #2
  pa titull Maska e benitaa
  Anėtarėsuar
  03-09-2011
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pergjigjet e mia jane :

  1. ~3
  2. ~1
  3. ~4
  If your heart is in your dream, no request is too extreme

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  interesante se edhe mua mi gjeti te gjitha.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime nė 70 postime
  Po vetem emrin te shkruash ben?
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 5. #5
  pa titull Maska e benitaa
  Anėtarėsuar
  03-09-2011
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Linda5 Lexo Postimin
  Po vetem emrin te shkruash ben?
  Jo - dhe e kam thene 2 here deri tani se them me .
  Nuk ta sheh njeri, shkruje pa frike.

  p.s. dua kafe prej teje, me biskote ne forme zemre
  If your heart is in your dream, no request is too extreme

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime nė 70 postime
  Citim Postuar mė parė nga benitaa Lexo Postimin
  Jo - dhe e kam thene 2 here deri tani se them me : D .
  Nuk ta sheh njeri, shkruje pa frike. : D

  p.s. dua kafe prej teje, me biskote ne forme zemre : p
  S'degjova gje une,se mos e shkruan dhe njiher tjeter,se me mbetet hatri

  Une e dhash komplet,dhe me doli xhom fare,por vetem me nji gabim te vockel,qe kisha talent per pikture,po te them te drejten ,nga ajo ane sma kercet fare

  Kafen si e do,me nji apo me dy zemra?: p Po neser,se tani naten te ben dem dhe te ēorodit nga gjumi: D

  Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
  Sjam EGOIST, apo? : -*
  Kush e tha kte per ty?

  Ju thafte goja jahrebi
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Linda5 : 10-09-2011 mė 18:46
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 7. #7
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  bukur por jane shume te pergjitshme .. jo aq specifike

 8. #8
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Na fute ne pune tani Megjithse e kam pas lexuar edhe njehere para ca kohesh (se me terheq shume numerologjia), por po e rilexoj prape.
  Gjithsesi nr e mi jane:

  4 - 4- 22(po ky soul urge s'duhet te jete vetem nje shifer, pse me del me dy mua?)

  La vita non si spiega, si VIVE!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime
  Kush i ka fshi postimet?
  Ncnc, sa palidhje.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  38
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga benitaa Lexo Postimin
  Numerologji merret me studimin e numrave. Ndihmon tė pėrcaktojė dhe tė reflektojnė karakteristikat e personave, talentet, motivet dhe rrugėn nė jetė.

  Shkronjat e alfabetit gjithashtu mund tė pėrfaqėsohet nga disa numra, dhe kėshtu shuma e numrave nė emrin tuaj, si dhe data juaj e lindjes kanė njė lidhje tė drejtpėrdrejtė kozmike pėr veten, dhe pėr ate qe ju jeni.

  Ekspertėt e numerologjise janė nė gjendje tė pėrcaktojnė pikat kyēe nė jetėn e njerėzve, dhe momente nė tė cilat pėr tė bėrė lėvizje tė mėdha dhe vendime, tė tilla si udhėtime, investime dhe martesa.

  Numerologjia pervec te tjerash pergjigjet dhe mbi :

  [1]Rruga e Jetes (Life Path) (mblidhet te gjithe numrat e ditelindjes tuaj, deri sa arrihet ne nje numer 1 shifror)
  [2]Ajo qe ju shprehni/ose fati (Expression) (gjehet me emrin tuaj)
  [3]Shpirti qe kerkoni/ ajo qe ju deshironi brenda vetes negative apo pozitive qofte. (Soul Urge) (gjendet duke mbledhur zanoret dhe bashtingelloret e emrit tuaj.

  ----------------------------------------
  (english is required) c'ti bejme

  Per te llogaritur [1] veproni keshtu:
  Psh nqs keni lindur ne 23/10/ 1972 beni kete llogaritje 2+3+1+0+1+9+7+2 =25 dhe 2+5=7 (ky eshte numri perfundimtar)
  Me pas shihni rezultatin ketu:
  http://www.astrology-numerology.com/num-lifepath.html

  Per te llogaritur automatikisht [2] e [3] klikoni ne kete link:
  http://www.paulsadowski.com/Numbers.asp


  Postoni rezultatet (ne numra )ketu per te pare ngjashmerite qe keni me njeri tjetrin.
  Do ngeleni te cuditur
  nuk e kuptoj dot procesin , a mundet dikush te me ndihmoje duke me treguar procesin ose ta procedoje per mua ?

  cfare te dhenash kerkohen prej meje ?

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,796
  Faleminderit
  0
  36 falenderime nė 36 postime
  Numri i zemres del kur i mblidhni zanoret?
  Numri i fatit kur i mblidhin daten,muajin e vitin lindjes?

  zanoret-a-1
  e-2 e me radhe

  ndersa bashtiglloret qe prezentoheshe para popullit apo njerzve.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 24-10-2011 mė 01:35

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •