Close
Faqja 7 prej 15 FillimFillim ... 56789 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 295
  1. #121
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    RKS
    Postime
    215
    Ky problem ka filluar te shfaqet para 2 javesh,nuk kam instaluar diqka te re,rrjetin e kam shum te mir,dhe komunikoj me msn 9.0

  2. #122
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    1.A e ke testuar ne audio and video setup te TOOLS ne msn? Nese po dhe eshte ne rregull atehere
    2. provo nje here me i fshi Temporary Files te IE dhe
    3. poashtu Start-Run-%temp%-ok dhe fshi te gjitha fajllat.
    4.Kontrolloj proceset nje here ne task manager mos tu ka shfaqur ndonje i ri.
    5. Nese merr update prej microsoftit bile te pakten nje here ne muaj ateher provo edhe STart-Run-mrt-ok dhe e skanon kompjuterin me ate program te Microsoftit(Malware Removal Tool).Provo nje here.
    Me respekt,

    Valdet Shala

  3. #123
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    RKS
    Postime
    215
    Citim Postuar mė parė nga valdetshala Lexo Postimin
    1.A e ke testuar ne audio and video setup te TOOLS ne msn? Nese po dhe eshte ne rregull atehere
    2. provo nje here me i fshi Temporary Files te IE dhe
    3. poashtu Start-Run-%temp%-ok dhe fshi te gjitha fajllat.
    4.Kontrolloj proceset nje here ne task manager mos tu ka shfaqur ndonje i ri.
    5. Nese merr update prej microsoftit bile te pakten nje here ne muaj ateher provo edhe STart-Run-mrt-ok dhe e skanon kompjuterin me ate program te Microsoftit(Malware Removal Tool).Provo nje here.
    e pse kjo ndodh vetem une kur ta leshoj Cameren kurse kur te flas me video nuk ndalet amo kur e dergoj veq kameren time ndodh kjo .

  4. #124
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    e pse kjo ndodh vetem une kur ta leshoj Cameren kurse kur te flas me video nuk ndalet amo kur e dergoj veq kameren time ndodh kjo .
    Duhet te hapesh te dyja kamerat njekohesisht nese do qe te flasesh me kamera.. Shpesh ndodh dicka e tille edhe te PC im, por jo gjithmone... Varet se me ke flet (te pakten kshu me ndodh mua) Ndaj kur e ben dicka te tille, hapi te dyja kamerat njekohesisht.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  5. #125
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    Me fal sepse une gjithe kohen kam menduar se ti nuk mundesh te besh video thirje nga ti e jo vetem ta leshosh kameren tende, shiko rasisht mos personi qe ti don ti shfaqesh ne video eshte Offline ose Busy, perndryshe pajtohem me Apollyon..
    Me respekt,

    Valdet Shala

  6. #126
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    RKS
    Postime
    215
    Citim Postuar mė parė nga valdetshala Lexo Postimin
    Me fal sepse une gjithe kohen kam menduar se ti nuk mundesh te besh video thirje nga ti e jo vetem ta leshosh kameren tende, shiko rasisht mos personi qe ti don ti shfaqesh ne video eshte Offline ose Busy, perndryshe pajtohem me Apollyon..
    shiko me video kur te flas mir eshte ben po vetem kameren time kur e dergoj ai e pranon dhe ndalet menjher

  7. #127
    i/e regjistruar Maska e Aldi1
    Anėtarėsuar
    30-09-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    401
    Ti ndoshta e ke linjen te mire por bashkefolsi yt ndoshta e ka t dobet, keshtu qe mund te ndikoj dhe linja e bashkefolsit.
    Kjo me ndodh dhe mua por jo me te gjith, kryesisht me ata qe e kane linjen te dobet dhe nuk ja perballon msn kameren tek e tek por vetem video call......
    Aldi Shuli

  8. #128
    i/e regjistruar Maska e che_guevara86
    Anėtarėsuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    verdalle anej ktej
    Postime
    641

    Fotokamer digitale .

    Kam dy opsione per Fotokamera : Casio 10 mpixel dhe Olympus 10 mpixel ..
    Kush nga te dyja markat eshte me e mire ???????
    Bėji nder qenit, qė ai tė kafshojė kėmbėn

  9. #129
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar mė parė nga che_guevara86 Lexo Postimin
    Kam dy opsione per Fotokamera : Casio 10 mpixel dhe Olympus 10 mpixel ..
    Kush nga te dyja markat eshte me e mire ???????
    Duhet pare modeli i sakte per cdo kamera ose poston faqet ku i ke pare keto aparate.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  10. #130
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-03-2008
    Postime
    108

    kamera

    pershendetje te gjitheve ,kom nje problem me ndihmoni ju lutem ,pae ne cdo 2 apo 3 minuta me del me ekran USB PC kamera dhe AMCAP kamera si mundem te i largoje njeher e pergjithmon te mos me dalin se me pengojn ore minut flm per ndihmennn............

  11. #131
    i regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Diku ne emigrim
    Postime
    709

    Problem me PC dhe memori kartat

    Kam nje problem me PC-n kur lidh nje memori kart ose HardDisk nuk e lexon me "vetlexim" edhe direkt filet qe jane ne fotot e me poshtme

    Dhe kur klikoj dy here per te hapu me lidh me Dekumentet e mia.
    Here pas here kur e kam pasur Flash memori ne nje PC tjeter dhe e vendos ne te timin me tregon kete ikon
    Edhe kam edhe nje problem me nje program per DVDCopy kur bej instalimin me tregone dritaren e me poshtme edhe e cinstaloj edhe beje serisht insatlimin nga e para edhe me nxier perseri te njejtin probleme. Kurse per antivirus kam NOD32

  12. #132
    Duhet te pastrosh kompjuerin si fillim , beji update dhe futu ne safe mode beji scan.
    Keyboard not found .... press any key to continue!

  13. #133
    i regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Diku ne emigrim
    Postime
    709
    Citim Postuar mė parė nga P@R4nOi@C_LorD Lexo Postimin
    Duhet te pastrosh kompjuerin si fillim , beji update dhe futu ne safe mode beji scan.
    Si mund ta beje upddate me ane te CD-s XP ? Edhe skanimin si mund ta beje? Pak me shume saqrime do te lutesha.

  14. #134
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    Shume qarte ka spjeguar P@R4nOi@C_LorD, duhet te skanosh kompjuterin per Malware,Spyware, Virusa pra, per update ka menduar ta besh antivirusin qe ke UPDATE pra ta aktualizosh ne detektimin e viruseve te rinj
    Me respekt,

    Valdet Shala

  15. #135
    Citim Postuar mė parė nga driniluka Lexo Postimin
    Si mund ta beje upddate me ane te CD-s XP ? Edhe skanimin si mund ta beje? Pak me shume saqrime do te lutesha.
    NUk ka lidhje cd e windowsit me ate , update behet zakonisht duke klikuar me te djathten tek ikona e AntiVirusit tek ikonat e vogla posht ekranit djathtas (tray) nqs ke license te rregullt per ate Av qe po perdor nuk ke per te patur probleme nqs perdor licensa te mara nga warez (jo te blera) do te duhet me shum pun , Shkarko dhe ndonji Av per USB.
    Keyboard not found .... press any key to continue!

  16. #136
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Duhet bere pastrim nga viruse/spyware/trojane.Te duhet te ri instalosh clone dvd.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  17. #137
    i/e regjistruar Maska e che_guevara86
    Anėtarėsuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    verdalle anej ktej
    Postime
    641

    Problem ------

    Kjo pyetje eshte turp po ja qe po e postoj .
    Kam nje kartele dhe kjo kartele ka gjera brenda , kur shikoj kapacitetitn e karteles me thote zero , kur hyj brenda shoh kartela te tjera qe kur shkoj ti klikoj me thote duhen te drejta administratori.
    E bera me dy kartela kete gje dhe funksionoi . Meqe jane 30 file sdua ta bej me te gjitha dmth ti jap te drejta aministratori vetes se hum shume kohe .
    DI NJERI SI HIQEN KOTE TE DREJTA .
    FLM
    SHNET.
    Bėji nder qenit, qė ai tė kafshojė kėmbėn

  18. #138
    albania is the best Maska e ismani
    Anėtarėsuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583

    ndime lidhje me kameren delux

    tungatjeta antar ju kerkoj ndies por e kam te patjetersueshme tju kerkoj ndime pasi jam ne ate gjendje me ka humbur cd e kameres lloje DELUX modeli V-B03 a ka mundesi ndonjeri te mi gjej draiverat e ketij lloje kamere ju faleminderit per te gjithe si ato cka me ndimojn si ato cka jo pasi vete nuk mundesha ti gjej
    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  19. #139
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  20. #140
    albania is the best Maska e ismani
    Anėtarėsuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583
    Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    qenka me para nuk kam kontonumer per ta blere ndonje free nese munet por te jeme mirnjohes edhe per kete
    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

Faqja 7 prej 15 FillimFillim ... 56789 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •