Close
Faqja 6 prej 15 FillimFillim ... 45678 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 295
  1. #101
    DoctorsPc Maska e jay..xx
    Anėtarėsuar
    05-12-2003
    Vendndodhja
    NE PLANETIN TOK
    Postime
    4

    Bej unistall nga web cam

    Citim Postuar mė parė nga menbosi Lexo Postimin
    Pershendetje kam nje problem me cam e kam ble nje cam te re dhe e kam vendosur ne pc po ketu nuk po ma qet qe eshte hy nje drajver i ri ne pc po shkoj e po e instaloj krejt prej cd-romit po kur po shkoj ne device menager aty nuk e kam hardverin e cam hiq ku eshte problemi ndihm se eshte ka me vyen urgjent ju pershendes kaloni mire
    Po te thoje pak me shum te dhena se cfar kompjutri ke? cfar windows? apo makintosh,apo linux do te ishte me e kollajshe te ndihmoja....nejse ja dicka qe mund te besh ne kete rast.....cdo levizje me kujdes dhe mos kliko ok pa lexuar mir se cfar te thote kjo eshte per sigurin tende mos te vesh na nje problem i vogel ne tjeter.....
    bej unistall cameres te control panel bej nje restart kompj,hiqe nga compjuteri kameren dhe lidhe prape(shiko mos e kane fajin dhe usb mos te eshte prishur ose eshte usb 1 dhe kamera do usb 2) aty do shikosh qe compjutri do te thote qe new hardwer found, fike tabelen dhe
    vur cd instalo drivers e web cam ,nqs se wind e tua jan ne anglishte,shko me klik te djathte tek my computer klik te propertis,hardwer dhe aty gjej kameren klik te djathte mbi te dhe search for hardwer change,,,besoj qe do te jet ok
    You can do anything, but not everything.....J-C

  2. #102
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar mė parė nga menbosi Lexo Postimin
    Pershendetje kam nje problem me cam e kam ble nje cam te re dhe e kam vendosur ne pc po ketu nuk po ma qet qe eshte hy nje drajver i ri ne pc po shkoj e po e instaloj krejt prej cd-romit po kur po shkoj ne device menager aty nuk e kam hardverin e cam hiq ku eshte problemi ndihm se eshte ka me vyen urgjent ju pershendes kaloni mire
    e thjeshte fare,ne fillim duhet te instalosh programin per webcam nga cd dhe do lishesh webcam me kompjuterin vetem ne momentin qe do ta kerkoje vete programi qe po instalohet.


    pra c'instaloje programin dhe riinstaloje nga e para.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  3. #103
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-04-2008
    Postime
    129
    flm nga juv e kam rregulluar problemin faj kish qen te porta ku vendoset cam se nuk e njofke vetem ja kam ndrru vendin e ka ba flm nga ju kaloni mire.

  4. #104
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-12-2008
    Postime
    136

    Ndihmė se si mund tė instaloj njė "webcam"

    pershendetje si po ja kaloni mire, desha 1 ndihme se si mund te instaloj webcam , e heq fishin e saj edhe e vendos perseri por nuk del tek my compjuter , tani dua se si ta instaloj qe nga disku sepse e kam diskun por nuk po e marre vesh mire , desha te dija se si mund ta instaloj qe nga disku , do tju jem mirenjohese, gjithe te mirat ,




    Me respekt erisa.

  5. #105
    nuk tė nihmojmė po s'na dha respektet dhe djana

  6. #106
    Ca modeli ka camera.+ Qe instalimi eshte pothuaj universal.Fut diskun kliko atje ku lexon Install,jepi next next next dhe kjo ishte.: )
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  7. #107
    .................... Maska e iktuus
    Anėtarėsuar
    30-11-2008
    Postime
    1,261
    blod venom perdorke server proxy
    Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

  8. #108
    Citim Postuar mė parė nga iktuus Lexo Postimin
    blod venom perdorke server proxy
    ????????????
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  9. #109
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Ca modeli ka camera.+ Qe instalimi eshte pothuaj universal.Fut diskun kliko atje ku lexon Install,jepi next next next dhe kjo ishte.: )
    pajtohem plotesisht plus nje keshille, se pari insatlo driverat e kameres dmth INSTALL dhe ku te perfundon instalimi pastaj ristarto kompjuterin, kyqe kameren ne usb port dhe instalo driverat pasi qe te del FOUND NEW HARDWARE..

  10. #110
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-12-2008
    Postime
    136
    me falni ne fillim duhet te futet disku tek PC pastaj te del install edhe ti jape vetem next. next.... pastaj eshte gati . mbasi te kem bere kete instalimin e dikut duhet bere instalimi i webcam , sepse nuk e dua per vete por per nje shoqe, besoj se nuk eshte e veshtire apo jo ? kjo qe thashe pak me lart eshre rruga qe duhet te ndjek .



    Me respekt erisa + djana sepse i ngeli fiksim amentit, ciaooo

  11. #111
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    une e preferoj ashtu pasi qe pas ristartimit del ajo dritarja Found New Hardware bla bla bla dhe pastaj shkon next deri ne fund, ka mundesi qe te del edhe nje dritare ne lidhje me kompatibilitetin me windows por duhet ta klikosh CONTINUE ANYWAY .
    Kjo per arsye sepse eshte e preferueshme qe pas ēdo instalimi te driverave te ristartohet kompjuteri

  12. #112

    Pyetje mbi aparatin Canon EOS 450D

    Kam njė pyetje pėr ata qė i njohin aparatet fotografikė Canon tė serisė EOS:

    Gjatė kohės qė do tė bėhet fotoja, a mund tė shihet pamja nė monitorin LCD tė aparatit, se kam ditė tė tėra e nuk po e gjej si opsion.
    Konkretisht pėr modelin EOS 450D

    Ju faleminderit.

  13. #113
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    ke nje celes lart anash rrotes se vogel qe ka opsionet e menyres se fotografimit.Celesi duhet te jete ne on.
    Pastaj leviz rroten dhe zgjedh Adep,Am,Av,P, Tv etj.
    Shtyp ne butonin menu,shtyp ne custom wb dhe anash te lista zgjedh LCD display on.Nqs ajo eshte off e ndryshon ne on.Anash ekranit ke nje buton set.Poshte set ke nje buton per te shkuar poshte ne liste dhe zgjedhur LCD display.Pasi e zgjedh klik ne set per ta kthyer ne on.
    Sigurohu qe bateria te jete e mbushur.Duhet qe bateria te karikohet per 3 ore.
    Kur bateria eshte e dobet,nuk ka figure ne ekran.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  14. #114
    Denim Division Maska e Diesel Industry
    Anėtarėsuar
    05-05-2005
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    901
    Benseven te eshte pergjigjur sakte, sidoqofte 450 e ka mundesine Live view....
    Personalisht mendoj se eshte nje nder ristite me pak te dobishme ne krahasim me 400D,thjesht per te paguar me shtrenjt aparatin.
    Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

  15. #115
    Ju falendėroj pėr pėrgjigjet, pikėrisht pėr opsionin Live View isha i paqartė.
    Mendoja qė ky opsion mund tė aktivizohej nė ēdo pozicion "mode" tė tij e po pėrpiqesha t'a bėja kėtė nė Automatic Mode, nuk mė shkoi mendja pėr t'a provuar nė pozicionet e tjera.
    Tashmė jam i qartė.

  16. #116
    Denim Division Maska e Diesel Industry
    Anėtarėsuar
    05-05-2005
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    901
    Very nice camera
    Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

  17. #117
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-02-2009
    Postime
    93

    instalimi i kameres

    me duhet te lidh kameran USB PC Camera (SN9C102) me kompiuter me duhet programi qe te insaloi

    kush mund te me dergoi se nuk me ben mua

  18. #118
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-11-2008
    Postime
    176
    ja downladoje ketu se ty te nevojiten drivera per te.

  19. #119
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    RKS
    Postime
    215

    Problem me webcam

    Pershendetje kam problem me webcam Logitech QuickCam v 11.10.2030 .kur foli me bashkbiseduas e dergoj une kameren time ai e pranon dhe derpehet menjeher kamera qka mund te ket


    pres pergjigje


    __________________________________________________ _________________
    BesmiiRi
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BesmiiRi : 17-05-2009 mė 06:40

  20. #120
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    Prej kur ka filluar te shfaqet ky problem, a mos ke instaluar diqka te re? Rrjetin a e ke te mire?Me cilin Messengjer komunikon?
    Me respekt,

    Valdet Shala

Faqja 6 prej 15 FillimFillim ... 45678 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •