Close
Faqja 5 prej 15 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 295
 1. #81
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  si ta kopjoj ate dreq qe del aty

 2. #82
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Anėtarėsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,359
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Drague tashi ka dale servis pack 3

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 3. #83
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,849
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 7 postime
  ke nje buton qe thoe Print Screen ne tastiere, shtype ate, pastaj hap paint edhe beje paste aty, selekto vetem pjesen e mesazhit edhe ruaje fotografine si JPEG, me pas veje ketu ne forum qe ta lexojme.

  Meqe kete qe sapo thashe une ti se bo dot, me mire shkruaje mesazhin se ca thote ketu ne forum

 4. #84
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Sa vjecar e ke PCne mre?
  Shume te mocem jeni ju hollandezt.

  Service Pack 2 eshte sistemi operativ i Windowsit tat. Shkarko na nji service Pack 2 edhe je ne rregull.

  Megjithse te sygjeroj service pack 3 te riun fare.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 5. #85
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Degjo shtyp download o qyp-pyq.Shkarkoje dhe jepi install.Une te sygjeroj SP2 dhe jo SP3...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 6. #86
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  faleminderit per ndihmen po kom jetu deri tani pa sp2.
  ps. e kam instalu sp2 qysh kur doli ,por pata problem me NERO dhe e hudha ne kosh.

 7. #87
  i/e regjistruar Maska e Studenti 2006
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Dua tė lidh kompjuterin me kamerėn

  Kam nje pyetje qe vetem ekspertet qe jane mare me keto gjera mund te me japin nje pergjigje. Kompjuterin dua ta lidh me kameran qe ka dalje ose s-video ose DV dhe kompjuteri port USB. Sa per informacion Camera eshte me kaseta te vogla, dhe a eshte e mundur qe filmitet qe kam ne kamer ti hedh ne kompjuter? Me cfare programi dhe a ka nevoje kompjuteri te kete ndonje karte televizive apo realizohet edhe me karten grafike qe ka vete.

  Pres sugjerimet tuaja.

  Me respekt Studenti 2006
  JETA ESHTE NJE LIBER.
  KAPAKET E TE CILIT JANE LINDJA DHE VDEKJA
  NDERSA FLETET DITET
  JETOJENI SA ME SHUME

 8. #88
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  Blej nji kabell si ky .programin mund ta ulesh nga interneti. dv-usb
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 9. #89
  i/e regjistruar Maska e Studenti 2006
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Faleminderit Drague per pergjigjen, por dje bleva nje kabell te tille dhe vura re qe foleja e DV ishte e ndryshme nga kjo. Ka nje fole tjeter. Nuk kam nje imazh ta tregoj.
  JETA ESHTE NJE LIBER.
  KAPAKET E TE CILIT JANE LINDJA DHE VDEKJA
  NDERSA FLETET DITET
  JETOJENI SA ME SHUME

 10. #90
  i/e regjistruar Maska e eno84
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Postime
  190
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Studenti 2006, nuk besoj qe nepermjet ketij kablli DV-USB te paraqitur me siper nga drague te beje te mundur qe ti te marresh filmimet qe ke bere dhe ti hedhesh ato ne PC. Kablli i mesiperm sherben per te marre fotot qe ti mund te kesh fotografuar nepermjet kameres (kamerat digitale e kane kete opsionin e fotove), ose ne rastet kur kamera eshte me sistem ruajtes digital , pra nuk i duhet kasete per materialin e filmuar por e ruan te ne nje hardisk qe kjo kamera ka.

  Per te marre videot , aq me teper nga keto kamera qe jane me kaseta, te duhet nje karte hardware qe montohet brenda pc tende dhe qe ka dalje IEEE 1394 (FireWire) ose dalje jack me tre ngjyra, e bardhe e kuqe (audio) e Verdhe (video). Sigurisht duhet dhe programi perkates.


  Keta hardware i gjen me cmime nga me te ndryshmet dhe variojne ne modele te ndryshme. Per me teper lexo KETU

 11. #91
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  Ke te drejte Eno u gabova une.por nuk besoj qe kompjuteri i tij mos kete nje hyrje ,video-audio

 12. #92
  i/e regjistruar Maska e BHGod
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  447
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 4 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Studenti 2006 Lexo Postimin
  Kompjuterin dua ta lidh me kameran qe ka dalje ose s-video ose DV dhe kompjuteri port USB. Sa per informacion Camera eshte me kaseta te vogla, dhe a eshte e mundur qe filmitet qe kam ne kamer ti hedh ne kompjuter? Me cfare programi dhe a ka nevoje kompjuteri te kete ndonje karte televizive apo realizohet edhe me karten grafike qe ka vete.
  Pershendetje Studenti 2006,

  Te njejten teme doja te hapja edhe une disa dite me pare, bere mire qe veprove ti i pari.

  Sikurse ti, edhe une doja te transferoja ne laptop filmimet e mia nga nje kamere e vjeter Sony Handycam e cila ka vetem daljet normale (spinat me ngjyre te verdhe, te kuqe dhe te bardhe) dhe S-Video. Shkova ne dyqanet me te medha per pajisje elektronike ketu ne Tirane (Electronics, InfoSoft) dhe asnjeri prej tyre as nuk e kishin ate qe une doja (d.m.th. aparatin e duhur per te lidhur kameren me USB-ne e laptopit, sepse nuk mundem qe te instaloj nje karte grafike te jashtme).

  Duke pare ne internet mesova edhe per pajisjet te cilat perdorin portin e USB-se per t'u lidhur me daljet e kameres. Njeri shembull i kesaj eshte ne kete faqe, por ka shume firma te tjera te cilat mbase mund te bejne nje pune edhe me te mire.

  Pra, nese ke mundesi qe ta blesh kete pajisje me ane te internetit, ose nese ndodhesh diku nga vendet ku ato mund te shiten, eshte nje zgjidhje shume e lehte dhe e mire.

  Softueri per hedhjen e filmimeve nuk eshte ndonje problem; mund te perdoresh qe nga Windows Movie Maker, qe vjen me vete Windows-in, deri te programi falas VirtualDub.

  Me siper une te dhashe nje shembull se si mund te hedhesh filmimet pa instaluar nje karte grafike tjeter, por edhe ideja e kartes grafike qendron (model profesional Pinnacle, nese kerkon njefare cilesie te mire), dhe mbase cilesia e nje karte te tille eshte me e mire sesa gjate transferimit me USB.

  Ne nje studio qe pyeta per kete lloj transferimi me treguan se ēmimi ishte 600 leke (te reja) per 1 ore filmim, pa perfshire DVD-ne.

  Uroj te gjesh edhe ti zgjidhjen tende.

  Gjithe te mirat.

 13. #93
  i/e regjistruar Maska e Studenti 2006
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Faleminderit per komentet e juaja, sipas BHGod nje video xpress them se do me zgjidhi goxha pune, sepse edhe kompjuteri im eshte laptop. Por a ka ne tirane nje paisje te tille?

  Ne presim edhe sugjerime te tjera, ai qe ka per te thene fjalen e tij le ta thote
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BHGod : 20-08-2008 mė 11:11
  JETA ESHTE NJE LIBER.
  KAPAKET E TE CILIT JANE LINDJA DHE VDEKJA
  NDERSA FLETET DITET
  JETOJENI SA ME SHUME

 14. #94
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Postime
  642
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 4 postime
  Nese deshiron lidhje me S viedo permes USB atehere hidhja nje sy kesaj Faqeje ketu
  http://www.amazon.de/gp/product/imag...562066&s=ce-de ose kesaj ketu
  http://www.amazon.de/gp/product/imag...562066&s=ce-de
  JO NEGOCIATA - VETĖVENDOSJE

 15. #95
  i/e regjistruar Maska e Studenti 2006
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Faleminderit Dardani8 per mundimin, te pershendes
  JETA ESHTE NJE LIBER.
  KAPAKET E TE CILIT JANE LINDJA DHE VDEKJA
  NDERSA FLETET DITET
  JETOJENI SA ME SHUME

 16. #96
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-04-2008
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Red face Ndihmė nė instalimin e Web Camera

  Tungi e kam nje problem me kamer e kam pas te instalume me ka ba mir por tash e kam jek prej pc e kam ngjit apet nuk pom ban mi lypke drajverat e futa cd e kameres ne dr-rom po nuk pom ban apet ne foto muni me pa qka eshte ka me thot si me vepru me tregoni kaloni mir.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 17. #97
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Me sa duket po te kerkon te zgjedhesh nje drejtues prej atyre ne liste.
  Drejtuesit jane te njejte, ndoshta e ke instaluar 2 here, keshtu qe me aq informacion sa me ke dhene them se duhet te ndjekesh hapat qe te kerkohen tek ajo dritarja, pra te shtypesh butonin "Next".
  Me thuaj ēfare del me tej.

 18. #98
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-04-2008
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Red face

  keto po mi qet
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 19. #99
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-04-2008
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Talking

  mirpo ne ket foton e fundit e kam zgjidh prej CD e kam marr fajllin e Cam e tash e kam rregulluar flm per ndihmes klm.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 20. #100
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-04-2008
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Exclamation Kam vendosur kamerėn por kompjuteri nuk e njeh

  Pershendetje kam nje problem me cam e kam ble nje cam te re dhe e kam vendosur ne pc po ketu nuk po ma qet qe eshte hy nje drajver i ri ne pc po shkoj e po e instaloj krejt prej cd-romit po kur po shkoj ne device menager aty nuk e kam hardverin e cam hiq ku eshte problemi ndihm se eshte ka me vyen urgjent ju pershendes kaloni mire

Faqja 5 prej 15 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •