Close
Faqja 4 prej 15 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 295
  1. #61
    ~Alb-Digital~ Maska e viganv
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    1,771
    Problemi u rregullua... nje restartim komplet hah e provova te nesermen dhe funksionoi.
    Faleminderit per ndihmen cuna!
    Moderatoret mund ta mbyllin temen.

  2. #62
    Behind these Hazel Eyes Maska e Lule_Bora
    Anėtarėsuar
    30-07-2007
    Postime
    107

    Nuk punon karta e aparatit fotografik dixhital

    Karta e aparatit fotografik po me jep nje problem. Me duket se fajin e pata vete po me pak fjale po e shpjegoj.
    Kur desha te beja copy ca foto nga karta ne PC ju nderrova emrin pasi nuk mundesha mi hedhe nen te njejtin emer se ekzistonte already ajo file tek my pictures.....ja nderrova emrin dhe i hodha ne pc. Kur mora te bej ca foto tjera nuk me dilnin ato qe kisha ndryshu emrin ne aparat...dhe me dilnin vetem 9 foto te lirshme....dhe asnje te shikoja. Bera ca tjera dhe futa karten ne kompjuter dhe ato qe ju kisha ndryshu emrin me dolen te gjitha aty. Mora ti ndryshoj emrin ketyre te rejave..po nje emer sa ndryshova smu hap me asnje tjeter. Dhe tashi sa e fus karten ne aparat nuk punon hic fare aparati...e provoj me karte tjeter dhe eshte ne rregull. As ne kompjuter nuk punon karta..nuk nxjerr asgje.
    Karta ka nja 200 foto brenda eshte 512 MB nga San Disk. Problemi im eshte ky..a ka nje menyre sesi mund ti nxjerr fotot qe kam ne kete karte, pasi si kam as ne kompjuter gjysmat...dhe a behet kjo karte me per perdorim apo duhet hedhur.?

    flm.

  3. #63
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Per te nxjerre fotot provoje me nje card reader. Nqs eshte sic e tregon ti nuk duhet te kete probleme. Ne qofte se fotot nuk dalin, i fut nje low level formatting po prape me kete card reader dhe mund ta perdoresh karten prape ne aparat (mund te kerkoje ta formatosh edhe njehere nga aparati). Nqs asnje nga keto nuk funksionon atehere mund ta hedhesh karten.
    Nje all-in-one card reader kushton nga 1000-1500 lek.

  4. #64
    T'majt e jotja. Maska e Reiart
    Anėtarėsuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Atje ku arrin tymi i SHARRES
    Postime
    621
    Provo te kthesh emrin e fotove ashtu sic ishin ne aparat.
    Injoranti eshte......
    Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

  5. #65
    Behind these Hazel Eyes Maska e Lule_Bora
    Anėtarėsuar
    30-07-2007
    Postime
    107
    Po nuk me hapet as ne kompjuter me si karte...ky eshte problemi...

  6. #66
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Merr nje Card Reader se ke te problem qe thua ti e kam patur edhe une njehere me karten e telefonit... Keto vijne edhe me nje disk ku ke zakonisht edhe exe qe bejne low level format. Ka shume mundesi qe te mabrosh pune keshtu.
    Gjithmone nqs ta leverdis edhe si cmim kuptohet.

  7. #67
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-02-2006
    Postime
    9

    Si tė kontrolloj kamerėn nė shtėpi nga kompjuteri i punes?

    Si mund te kontrolloj kameren qe kam vene ne shtepi (ne shtepi kam lidhje adsl) nga kompjuteri i punes?

    faleminderit
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 25-04-2008 mė 23:18

  8. #68
    Nuk e kuptoj problemin tend...Me sqaro pak..
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  9. #69
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-04-2008
    Postime
    9
    kushti i pare eshte qe lidhja jote e internetit ne shtepi duhet te ket IP adrese publike, gje qe nuk besoj vjen me sherbime te rregullta dsl.
    Nese e ke kete ka disa mundesi.
    1. vendos nje router ne shtepi dhe ben port forwarding/nat ne adresen e kameres tende (eshte pak e komplikuar)
    2. lidhesh remote (me windows remote connection/vnc client/server ...) dhe e shikon kameren sikur te ishe ulur ne kompjuterin tend.

    shpresoj te ndohmoj

  10. #70
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-03-2008
    Postime
    9
    Ose zgjidhja tjeter eshte te blesh kamer ip te cilat kushtojne pak, por qe per mendimin tim ja vlejne.. Kamera rrotullohet ne cdo pozicion dhe mund te shikosh cdo gje ne ambjentin ku e ke vendosur.

  11. #71
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043

    Instalimi i kamerės mė kėrkon SP2

    Shoke dhe shoqe kam ble nje webcam Logitech ,dhe kur doja te instaloja programin me kerkonte Service Pack 2.
    c'fare dmth.kjo?Se kishe ndigju ndonjehere.
    Llojin e windows po ,psh xp vista ose 98.
    FLM.

  12. #72
    Eshte nje pako servisi qe zakonisht gjendet me windowsin.Po e deshe te dergoj linkun ne mp...KLM
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  13. #73
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Na jep mesazhin fiks si ta ka nxjerre qe te te them si ta instalosh.

    P.S. Si shperblim dua nje striptease

  14. #74
    Check mp drague...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  15. #75
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga MorDor Lexo Postimin
    Eshte nje pako servisi qe zakonisht gjendet me windowsin.Po e deshe te dergoj linkun ne mp...KLM
    Xhek e di plaku ca osht service pack 2 .une e kam heq prej kohesh nga pc.
    mos kjo nai trik i mikrosoftit?

  16. #76
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga MUAHHH Lexo Postimin
    Na jep mesazhin fiks si ta ka nxjerre qe te te them si ta instalosh.

    P.S. Si shperblim dua nje striptease
    Hik mer qen.manu i kam ble dhurat per nipat ne itali dhe nuk e di a kane ato sp2 te instaluar.

  17. #77
    Jo mer si e ke hequr.Duhet ajo nuk eshte kot kjo...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  18. #78
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Na jep o mesazhin si te del edhe te te them si ta instalosh.

  19. #79
    Te dergova mp lale...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  20. #80
    Me thuaj ne te beri pune.Shkarko nje nga ato linket.Duhet te jene 266 mb...Ti gezosh.Ose ilustroje me pamje ate qe te ndodhi sic tha dhe muah,,
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Faqja 4 prej 15 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •