Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 41
 1. #1
  human Maska e LAINA
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Vendndodhja
  waiting...
  Mosha
  38
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Me se pergatitet suxhuku I Kosoves?

  Ka ca Kohe qe me ka vajt mendja keq per suxhuk, ne Shqiperi Mund te gjeje ne treg, ndersa ketu, , aha... Kush e ka idene se si pergatitet???
  ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

 2. #2
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime
  lol

  Mish i bluar, qepe, zorre (nuk e di se te ciles kafshe jane), biber i zi, biber i kuq, krip...dhe ndonje melmese tjeter. Ne fund tymoset mire dhe ngadal, pa e ngut.
  Kjo eshte receta per suxhuk brenda rregullave te lojes.

  Suxhuki tjeter, i zakonshem neper markete.

  Qepe, zorre, biber i kuq, biber i zi, krip, mish i bluar, buke bajat, patate te ziera, teprica tjera te mishrave qe nuk jane shitur ne mishtore gjate javes, kepuce te bluara mire, qorape te grira holle etj etj...

  Kujdes se ku e bleni pra.

 3. #3
  human Maska e LAINA
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Vendndodhja
  waiting...
  Mosha
  38
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  E kisha fjalen per te vertetin,lol... Nga ai me corape gjen kollaj fare...
  Nese ka ndonje qe e ka pergatitur ose e ka pare do Doja shume ta dija procesin me hollesi. Faleminderit Illyrian Rex, pak a shume kaq dija dhe une...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga LAINA : 30-08-2011 mė 18:02
  ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

 4. #4
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga LAINA Lexo Postimin
  E kisha fjalen per te vertetin,lol... Nag ai me corape glen kollaj fare...
  Nese ka ndonje qe e ka pergatitur ose e ka pare do Doja shume ta dija prcesin me hollesi. Faleminderit Illyrian Rex, pak a shume kaq dija dhe une...
  Ahaaa, kerkon formulen e sakte ti?

  Ajo kushton shume i/e dashur

  Shaka. Shpresoj se ju ndihmon dikush tjeter me shume.

 5. #5
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Nuk gjen nė Tiranė suxhuk kosove nga ai vėrteti, edhe po patėn mbishkrimin "suxhuk kosove" nuk ėshtė nga ai lloj qė po kėrkon. Nqs tė ka marrė malli shko te lokali Gjakova nė bllok, e porosit dhe knaqu, 100% shija origjinale.

 6. #6
  human Maska e LAINA
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Vendndodhja
  waiting...
  Mosha
  38
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  problemi eshte qe tani nuk jetoj me ne Tirane, dikur shkoja aq shpesh te gjakova sa I kisha bere ata cunat shoke... Prandaj thashe se mos e provoj ta bej vete, lol....
  ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  34 falenderime nė 28 postime
  Liana do te tregoi une mbasdite masat e mishit dhe perzierjes se melmesave,si dhe ket punen e zorreve.
  ke te drejt ne Gjakove shitet suxhuk i cilesis se larte,por ta mbarosh ne shtepi eshte edhe me mire sepse zgjedh mishin tamam qe i pergjigjet suxhukut.

 8. #8
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  me duket se dhe ne kukes e bejne njesoj , apo ka ndryshim ?

 9. #9
  human Maska e LAINA
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Vendndodhja
  waiting...
  Mosha
  38
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Mezi po pres teta, .....

  Nuk e di Enii, po nuk besoj, vetem nese kane filluar ta bejne tani vone...
  ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

 10. #10
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Enii Lexo Postimin
  me duket se dhe ne kukes e bejne njesoj , apo ka ndryshim ?
  Ka mundesi. Ne Kukes banojne shume familje gjakovare, te zhvendosur kohe me pare, dhe mund ta kene vazhduar traditen e prodhimit te suxhukit ne menyre tradicionale.

  p.s. nuk e kisha mendu se ndonje dite do te thellohem kaq shume per lartmadherine e tij - SUXHUKIN. lol

 11. #11
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  lol ne fakt un te kukesit kam provuar , e gatuan vjerra per kosovarin sdi se kam provu ;D , po besoj pothuaj njesoj ...

 12. #12
  human Maska e LAINA
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Vendndodhja
  waiting...
  Mosha
  38
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Enii Lexo Postimin
  lol ne fakt un te kukesit kam provuar , e gatuan vjerra per kosovarin sdi se kam provu ;D , po besoj pothuaj njesoj ...
  Po ti keshtu thuaj... Dhe merr vesh se si e ben suxhukun vjerra....
  ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

 13. #13
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime
  LAINA, jane te rralle ata qe e bejne vet suxhukun. Eshte zanat qe nuk mesohet lehte por qe trashegohet brez pas brezi. Nevojiten kushte per prodhimin e suxhukut. Ajo kabina qe sherben per tharjen e suxhukut eshte storie ne vete. Duhet kujdes i jashtezakonshem dhe dite te tera qe suxhuku te thahet mire dhe ngadale.

  A mos ndoshta e ke fjalen se si duhet te pregaditet/fergohet suxhuku?

  Nese me tregoni se ne cilin vend jetoni do t'iu bej zgjidhje. Do te ju tregoj per ndonje gjakovar qe banon afer jush dhe ai patjeter duhet te kete suxhuk ne shtepi. Ia dergon nena me Western Union...sepse pa suxhuk nuk mbijetojme dot...e kemi si O2. lol

 14. #14
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,066
  Faleminderit
  56
  44 falenderime nė 43 postime
  Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
  Ka mundesi. Ne Kukes banojne shume familje gjakovare, te zhvendosur kohe me pare, dhe mund ta kene vazhduar traditen e prodhimit te suxhukit ne menyre tradicionale.

  p.s. nuk e kisha mendu se ndonje dite do te thellohem kaq shume per lartmadherine e tij - SUXHUKIN. lol
  Edhe ne Kukes dikur behej suxhuk (kur ishin pleqt gjalle) me te njejtin recept si te Gjakoves, ndersa sot prodhohet vetem nje imitim i markes ne fjale.

  Suxhuku me i mire behet te Tara ne Gjakove.

 15. #15
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Edhe ne Kukes dikur behej suxhuk (kur ishin pleqt gjalle) me te njejtin recept si te Gjakoves, ndersa sot prodhohet vetem nje imitim i markes ne fjale.

  Suxhuku me i mire behet te Tara ne Gjakove.


  DYDRINAS, nuk prita se e njeh Taren. Me befasove

  Edhe ai gjakovari qe punon ne bllok, ne Tirane, per te cilin po flet edhe Jack Watson, te Tara e merr suxhukun.

 16. #16
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,066
  Faleminderit
  56
  44 falenderime nė 43 postime
  Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin


  DYDRINAS, nuk prita se e njeh Taren. Me befasove

  Edhe ai gjakovari qe punon ne bllok, ne Tirane, per te cilin po flet edhe Jack Watson, te Tara e merr suxhukun.
  Illyrian rex ti duhet te ishe befasu nese une nuk do ta kisha njoht Taren.
  Dydrinasi eshte gjakovar i lashte. Edhe pse nuk jetoj atje, sa here qe shkoj ndalem per dreke te Jupat. Shpirti m'le pa e provu taven e Jupave.

 17. #17
  human Maska e LAINA
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Vendndodhja
  waiting...
  Mosha
  38
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
  LAINA, jane te rralle ata qe e bejne vet suxhukun. Eshte zanat qe nuk mesohet lehte por qe trashegohet brez pas brezi. Nevojiten kushte per prodhimin e suxhukut. Ajo kabina qe sherben per tharjen e suxhukut eshte storie ne vete. Duhet kujdes i jashtezakonshem dhe dite te tera qe suxhuku te thahet mire dhe ngadale.

  A mos ndoshta e ke fjalen se si duhet te pregaditet/fergohet suxhuku?

  Nese me tregoni se ne cilin vend jetoni do t'iu bej zgjidhje. Do te ju tregoj per ndonje gjakovar qe banon afer jush dhe ai patjeter duhet te kete suxhuk ne shtepi. Ia dergon nena me Western Union...sepse pa suxhuk nuk mbijetojme dot...e kemi si O2. lol
  Hahahaha, Jo Jo, per te ferguar e per ta ngrene e bej dhe me sy mbyllur... Lol... Halli eshte se si pergatitet... Problem ka per te qene ta thare ne fakt, sidoqofte dua ta provoj. Ndersa per pjesen tjeter nuk eshte dhe aq problem...

  Une jetoj ne Toronto dhe nuk e di nese ka ndonje vend ku Mund ta blej...
  ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

 18. #18
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Illyrian rex ti duhet te ishe befasu nese une nuk do ta kisha njoht Taren.
  Dydrinasi eshte gjakovar i lashte. Edhe pse nuk jetoj atje, sa here qe shkoj ndalem per dreke te Jupat. Shpirti m'le pa e provu taven e Jupave.
  DYDRINAS kam dyshu se je i kesaj ane por nuk e kam mendu se je pikerisht i Gjakoves. Jemi bashkevendas. Me vjen mire

  Tava e Jupave eshte bere sensacion ne Kosove. Na ka shpetu edhe neve ai vend, kemi ku t'i nderojme mysafiret.

  Ndoshta palidhje ta them publikisht, por nje mp para ardhjes se ardhshme do te ishte nder. Ka gjasa qe te jem ne Gjakove (sepse banoj ne Prishtine) dhe do te beheshe forumisti i pare qe e takoj live .

 19. #19
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga LAINA Lexo Postimin
  Hahahaha, Jo Jo, per te ferguar e per ta ngrene e bej dhe me sy mbyllur... Lol... Halli eshte se si pergatitet... Problem ka per te qene ta thare ne fakt, sidoqofte dua ta provoj. Ndersa per pjesen tjeter nuk eshte dhe aq problem...

  Une jetoj ne Toronto dhe nuk e di nese ka ndonje vend ku Mund ta blej...
  Per Toronto nuk e kam idene.

  Tani po behem sikur ata pazarxhinjte qe premtojne dhe qe kane vetem fjale te thata.....por, sikur te jetoje ne NY ndoshta do ta beja nje zgjidhje per pak kg. I kam ca shoke qe qarkullojne shpesh NY - Kosove.

  Mua po shkon mendja se mund te jesh femer dhe mund te jesh me barre

  Ku t'u kujtua ai suxhuk, dreqi e marte. lol

 20. #20
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime
  DYDRINAS, liro mp...te lutem

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •