Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e ela11
    Anėtarėsuar
    11-06-2010
    Postime
    212

    Kompjuteri tek bebja

    car ndikon kompjuteri tek bebet,,une ri shume ne kompjuter me vete mbaj dhe femijen,dhe kur flasme te shpise ne skype e mbaj perpara ka problem per femijen kompjuteri

  2. #2
    New York Maska e mario_kingu
    Anėtarėsuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    tani ta mbash femin me ore te tera para p/c nuk ben mir se do i prishesh syt do e besh me syze por se mban para ekranit kur flet me skype disa mnita se gjen gje por me ore te tera si thu ti eshte gjynaf

    un cunin tim edhe tv se le shum shikon emisionet e ti ne mengjes sa cohet nga gjumi edhe para se te flet gjat dites playing ne yard
    Partizoni

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Po ti ne preher e mban tere kohen qe je ne kompjuter? Nuk ke nje karrige bebesh lejkundese ku mund ta ulesh ne drejtim te kundert me ekranin dhe me fytyre nga ty?? Apo e ke mesuar te rri vetem ne krahe tere kohen?
    Sa muajshe e ke?
    Feelings change - memories don't.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e ela11
    Anėtarėsuar
    11-06-2010
    Postime
    212
    e mesova ne krahe dreqin 3 muaj po thuajse

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    ela , po si thua per femijen dreq.............

    edhe une e mbaj zemren perpara pc por per te pare kenge per femije , i pelqejne shume dhe lumturohet , por nuk rri me shume se 20 minuta se veshtrimi fillon e i lodhet
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Marya : 30-08-2011 mė 01:19

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e ela11
    Anėtarėsuar
    11-06-2010
    Postime
    212
    dreqi eshte shpreje e gjysheve po me qan sri dot pa mua dhe une dua te ri ne kompjuter

  7. #7
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Ela eshte keq nuk eshte mire per nje femij te vogel te rrij para pc per kohe te gjate. Mundou ti krijosh vetes limit ne perdorim te pc. Ti thua qe femija eshte 3 muajsh dmth ai/ajo fle rreth 4-5 ore gjate dites, mundou te perdoresh pc gjate orarit qe femija fle. PC shkakton edhe migren tek femijet e vegjel pra ki kujdes.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga loneeagle : 30-08-2011 mė 13:03
    I LOVE GOD

    j&g

  8. #8
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    ne ditet e sotshme, kur ke aq shume mundesira, dhe kushte, eshte gjynah te torturosh veten. Bliji lisharse, karrike, bouncers etc etc , edhe lere aty. Ato jane me muzike klasike, ku muzika e qeteson dhe me vibrime, tundje, qe i ve ne gjume kur te lodhen. Mos i mesoni kalamajt si ne kohen e qepes, ne dore.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  9. #9
    New York Maska e mario_kingu
    Anėtarėsuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    Citim Postuar mė parė nga ela11 Lexo Postimin
    dreqi eshte shpreje e gjysheve po me qan sri dot pa mua dhe une dua te ri ne kompjuter
    ela grow up je nene ska ti do te rish ne p/c
    edhe eshte gjynaf ti thosh femijes dreq se eshte nje engjell

    pastaj ka shum gjera qe mund te kalosh kohen pervec p/c


    nejse se u futa shum aty ku sduhet por kur vin puna tek femit me prekin shum
    Partizoni

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-08-2006
    Postime
    68
    Citim Postuar mė parė nga ela11 Lexo Postimin
    dreqi eshte shpreje e gjysheve po me qan sri dot pa mua dhe une dua te ri ne kompjuter
    upppssss, kjo pergjigje me sjell ne mendje qe ishte nje teme ketu ne forum, qe perse sjellim ne jete femijet ? pra thjesht per ego, thjesht se keshtu bejne te gjithe, apo ?
    pra nese sjell ne jete nje femije duhet te marresh parasysh ta rritesh si duhet ate femije, te japesh gjithcka qe ai ka neveoje, ketu perfshieht dhe koha , pra nje nene thote qe dua te rri ne kopjuter! absurde! e tha dikush me siper, "rritu" dhe persiper pergjegjesite qe te takojne!

  11. #11
    Veri vetes kushte se ndryshe nevrat do ti nxieresh ne bebja tende
    ky femije nuk flte ?Mundohu te rrish ne pc oret qe ai clodhet
    sta ka fajin femija qe e mban perpara pc e demton ate sigurisht por kete do e kuptosh me kalimin e kohes
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e bebi im
    Anėtarėsuar
    03-07-2012
    Postime
    121
    Citim Postuar mė parė nga ela11 Lexo Postimin
    dreqi eshte shpreje e gjysheve po me qan sri dot pa mua dhe une dua te ri ne kompjuter
    nuk e di a e kuptova mire une, ti po flet per femi apo per ndonje kukull me kurdisje???????????????????????

  13. #13
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    ela , po si thua per femijen dreq.............

    edhe une e mbaj zemren perpara pc por per te pare kenge per femije , i pelqejne shume dhe lumturohet , por nuk rri me shume se 20 minuta se veshtrimi fillon e i lodhet
    ti e di qe mallkimi i nenes nuk te ze kurre.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •